Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Linkin Park


  • Please log in to reply
194 replies to this topic

#1 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 29 May 2006 - 10:20

Δεν κάνω σχόλια από τα καλύτερα συγκροτήματα!
I put up my headphones and listen to the deftones

#2 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 29 May 2006 - 22:50

Kai ego theoro pos einai poli kallo sigrotima kai gi auto to logo exo parei kai ola tous ta cd

#3 Creteus

Creteus

    Jörmungandr

  • Members
  • 652 posts

Posted 29 May 2006 - 23:21

Σαν τους Black Sabbath δεν υπάρχουν

#4 shinobi-13

shinobi-13

    Anime Freak

  • Members
  • 446 posts

Posted 04 June 2006 - 10:39

linkin park ole. Ενα απο τα καλυτερα συγχρονα συγκροτηματα!!!!!!! Το in the end ειναι το αγαπημενο μου τραγουδι τους. Οπως και το breaking the habit.

Σαν τους Black Sabbath δεν υπάρχουν


Ρε συ... αν και δε 8ελω να αναψω φωτιες. Μιας και απο οτι φαινεται και οι δυο μας ασχολουμαστε με παλια μουσικη. Τι βρισκεις στους sabbath. Yπαρχουν τοσο μα τοσο καλυτερα συγκροτηματα της εποχης τους. Και 8εωρω βλακεια το οτι μπηκαν στο hall of fame κα8ως δεν εχουν προσφερει πολλα στη μουσικη. Ποσο μαλλον στη metal. ειναι απλα ενα πολυ παραγωγικο πετυχημενο συγκροτημα. Τι το πιο συνηθησμενο. Και αν μου πεις την ιδια βλακεια που ακουω καθε μερα.. δηλαδη οτι ειναι το πρωτο metal συγκροτημα σφαλεις ασυστολα. Καθως ειναι ευρέως γνωστο οτι ο πρωτος ηχος metal σε συγκροτημα(απο τον οποιο προηλθαν και ολοι οι μετεπειτα του) ειναι αυτος των deep purple.
Κατα την γνώμη μου οσο αναφορα τη metal τα καλυτερα συγκροτηματα ειναι metallica, nightwish, lacuna coil και iron maiden. Οποιος απο εσας ακουει metal και δεν εχει ακουσει αυτα τα συγκροτηματα( αναφερομαι στους nightwish kai lacuna coil) του προτεινω να τα ακουσει οπως και δηποτε... γιατι 8α πορωθει. Αν και ειναι απο τα μονα τοσο πετυχημενα metal συγκροτηματα με γυναικεια φωνη( κα8ως μια ψηλη φωνη δεν ταιριαζει απολυτα σε τετοιους metal ηχους). Παντως η τραγουδιστρια των nightwish εχει την πιο γαμ..τη φωνη που εχω ακουσει.

Υ.Γ.: δεν ειμαι κοριτσι και τα επιχειρηματα μου δεν εχουν επηρεαστει απο φεμινιστικες αποψεις. (....αλλα δεν ειμαι και φαλοκρατης)
不 林 カ 山
Posted Image

#5 Creteus

Creteus

    Jörmungandr

  • Members
  • 652 posts

Posted 04 June 2006 - 10:48

Εγώ δεν είπα ότι ήτσν το πρώτο metal συγκρότημα επειδή δεν είναι metal, είναι hard rock. Και για ξεκαθαρίσω κάτι, όταν μιλάω για Black Sabbath μιλάω για την εποχή που έιχαν τον Dio όχι τον Ozzy. όπως και να'χει τα τραγούδια των Sabbath έχουν γράψει ιστορία. Γι'αυτό ακόμα και σήμερα τα ακούς σε radio stations, festivals και rock bars.

#6 shinobi-13

shinobi-13

    Anime Freak

  • Members
  • 446 posts

Posted 04 June 2006 - 11:02

Επθιτελους καποιος που ακουει classic rock σε αυτο το site. Οκ εχεις δικιο, εισαι ξηγημενο παιδακι theo πολυ καλο συγκροτημα οι bloody sabbath απλα το μονο που ελεγα ειναι οτι (ειδικα για rock) υπαρχουν πολυ καλυτερα συγκροτηματα αυτης της εποχης.
不 林 カ 山
Posted Image

#7 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 04 June 2006 - 15:39

το θέμα είναι linkin park αλλά έχουν αναφερθεί πολλά και διάφορα οπότε απαντώ σε αυτά...

Black Sabbath , και γεννηθήτω το Metal... έχουν παίξει σχεδόν τα πάντα πριν από οποιονδήποτε άλλο. Τεράστιο respect και υποκλινόμαστε ταπεινά...

nightwish , lacuna coil. Συμπαθέστατα συγκροτήματα αλλά δεν τρελαινόμαστε. τους πρώτους τους έχω δει και δυο φορές live... Υποσημείωση: Η φωνή της Τάρια πολύ καλή αλλά υστερεί σε σχέση με τη ΘΕΑ Sarah Jezebell Deva... αν θες λεπτομέρειες let me know... :wink:

και τέλος [In the end]

Linkin Park... μόδα θα τους έλεγα. μουσικά δεν προσφέρουν κάτι το συνταρακτικό. Ευκολοχώνευτα κομμάτια που σου μένουν στο κεφάλι αλλά μέχρι εκεί...

#8 shinobi-13

shinobi-13

    Anime Freak

  • Members
  • 446 posts

Posted 04 June 2006 - 18:03

πολυ σωστά το έθεσες spawn :wink: ... έχεις δει live τους nightwish?! cool
不 林 カ 山
Posted Image

#9 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 07 June 2006 - 14:21

Spawn_I ήσουν στην συναυλία των Nightwish ? Λες να σε πέτυχα ? :D

Όσο για τους Linkin Park είναι ένα καλό συγκρότημα που μου αρέσει πολύ, αλλά μου φαίνεται πιο πολύ σαν μόδα που θα αρχίσει να περνάει σιγά σιγά. Πάντως σαν συγκρότημα είναι αρκετά αξιόλογο με πολύ ωραία τραγούδια

E5VV38U.jpg


#10 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 11 June 2006 - 17:46

Guyz θέλω να πω ότι οι Linkin Park είναι καλή αλλά πως να χαρακηριστεί ένα πολύ καλό συγκρότημα διότι βγάζουν κάθε 3 με 4 χρόνια cd αλλά ότι έχουν βγάλει έιναι τέλειο!
I put up my headphones and listen to the deftones

#11 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 13 June 2006 - 12:40

έχουν βγάλει ένα Cd [Hybrid Theory]. Μετά το βγάζουν με remixes. Mετά βγάζουν ένα δεύτερο cd [Meteora] και μετά ένα Live και κάποια remix με τον Jay Z... Στην ουσία 25 κομμάτια και μετά τα ίδια λίγο πιο διαφορετικά...

αν λες ότι ό,τι βγάζουν είναι τέλειο τότε μάλλον δεν ακούς Tool... :P :wink:

#12 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 13 June 2006 - 19:05

έχουν βγάλει ένα Cd [Hybrid Theory]. Μετά το βγάζουν με remixes. Mετά βγάζουν ένα δεύτερο cd [Meteora] και μετά ένα Live και κάποια remix με τον Jay Z... Στην ουσία 25 κομμάτια και μετά τα ίδια λίγο πιο διαφορετικά...

αν λες ότι ό,τι βγάζουν είναι τέλειο τότε μάλλον δεν ακούς Tool... :P :wink:


Tool what is this?
Man δεν ξέρεις τίποτα όποιος είναι μέλος στο επίσημο syte με πληρωμή φυσικά
το syte (lpunderground.com) σου στέλνουν τραγούδια που δεν κυκλοφορούν στην αγορά οπως σου στέλνουν μπλούζα και dvd με συναυλίες. Για να γίνεις μέλος θέλει 32$
I put up my headphones and listen to the deftones

#13 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 14 June 2006 - 08:30

32 δολλάρια... μμμμ δηλαδή όσο κάνουν περίπου δύο CD στην αγορά ή ένα CD και ένα μπλουζάκι... :roll: Δεν είναι ακριβώς προσφορά...

και εμένα με ενδιαφέρει η γενική εικόνα που βγάζουν προς τα έξω. Η οποία αποτελείται από 25 τραγούδια και τις παραλλαγές τους... Και από μουσικής απόψεως να το δεις δε θα πεις ότι παίζουν τπτ το ιδιαίτερο. Στο ίδιο στυλ περίπου άκου Papa Roach , Deftones , Disturbed και διάφορα άλλα.

Tool δε σου συνιστώ γιατί δεν είναι για εύκολα ακούσματα... Και όσο για το

Man δεν ξέρεις τίποτα

ελπίζω να το λες σχετικά με το Lpunderground και όχι γενικά...

#14 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 14 June 2006 - 10:55

Φυσικά έλεγα για το LPUnderground. Ποτέ δεν θα έλεγα κάτι για να θίξω κάποιον αυτό να το θυμάσαι γιατί όλη εδώ μία παρέα είμαστε.
I put up my headphones and listen to the deftones

#15 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 14 June 2006 - 12:57

γι'αυτό εξηγούμαι για να μη παρεξηγούμε...

ο γραπτός λόγος μπορεί να παρερμηνευθεί εύκολα και γι'αυτό ακριβώς ζήτησα μια εξήγηση παραπάνω...

δεν υπάρχει καμία παρεξήγηση και αν πέσει στην αντίληψή σου τπτ. από τα υπόλοιπα συγκροτήματα , ρίξε μια αυτιά... :wink: