Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

IRC what you did there...XD


  • This topic is locked This topic is locked
44 replies to this topic

#31 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 26 February 2009 - 18:38

Gratz ppl:congrats:

#32 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 26 February 2009 - 20:07

Ενα congrats και απο μενα παιδια, καλες δουλειες και καλες αντοχες:drink:
Posted Image

#33 Gaiseric

Gaiseric

    Anime Fan

  • Members
  • 132 posts

Posted 27 February 2009 - 13:10

Συγχαρητήρια (και καλό κουράγιο!) στους νέους Channel Op!

Μου αρέσει πολύ που με αυτήν την ανακοίνωση (και τους κανόνες που δημοσιεύτηκαν) το IRC κανάλι του anime.gr επισημοποιείται.
:riiight:

#34 Batman D

Batman D

    Anime Newbie

  • Members
  • 48 posts

Posted 01 March 2009 - 14:46

μπηκε κωδικος για να μπεις στο καναλι?
HARD WORK SURPASS TALENT :chigau:

#35 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 01 March 2009 - 14:54

Όχι. Αρκεί να κάνετε register και identify τα nicknames σας στον rizon πρωτού επιχειρήσετε να μπείτε στο κανάλι μας. Δεν είναι δύσκολη διαδικασία, και περιγράφεται βήμα-βήμα στο σχετικό tutorial που postαρε ο Dante.

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#36 Batman D

Batman D

    Anime Newbie

  • Members
  • 48 posts

Posted 03 March 2009 - 15:40

δε στελνει το email...
HARD WORK SURPASS TALENT :chigau:

#37 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 03 March 2009 - 20:26

τσεκαρε το spam /junk /trash φακελο σου αν και δε νομιζω να παει εκει. Αν εισαι σιγουρος πως δεν εχεις email απο τον rizon, τοτε μπες στο irc και γραψε το εξης:

/msg nickserv RESEND

#38 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 06 March 2009 - 15:56

graaatz παιδια..

Δηλαδη τωρα πρεπει να γυρισω το mIRC UPP αναποδα για να βγαλω το Thanks for the voice κλπ?

ααααχ :nanteee:

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#39 SasukeUchiha

SasukeUchiha

    Sasuke 4 ever!

  • Members
  • 73 posts

Posted 21 April 2009 - 07:37

Παιδια καλη δουλεια......Σας βλεπω με DEPON...K....NESCAFE...χεχε....αντε στο ποστο σας τωρα...χεχε:bike:

#40 SasukeUchiha

SasukeUchiha

    Sasuke 4 ever!

  • Members
  • 73 posts

Posted 22 April 2009 - 03:14

Παιδια οποιος εχει φτιαξει το IRC του να μου πει καποιος να το φτιαξω και εγω...εκανα install..εκανα και οτι αλλο ελεγε και τιποτα please HELP ME.....thanks...

#41 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 26 April 2009 - 15:34

Λοιπόν θέλω να εκφράσω το παράπονο μου για το irc channel. Θεωρώ φασιστικό το να τρώει ban όποιος αναφέρει μέσα στο κείμενο του την λέξη slap. Παρόλου που ίσως στο παρελθόν το slapping να ήταν αφορμή για spam δεν δικαιολογείται κατά την γνώμη μου η απαγόρευση της λέξης. Είναι σαν να απαγορεύεις πχ τα περίπτερα επειδή κάποια μπορεί να πουλάνε παράνομα προϊόντα.
phmava.php

#42 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 posts

Posted 29 April 2009 - 01:11

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα. Ωστόσο δεν είναι μόνο αυτό. Υπάρχουν και ενοχλητικά scripts που ενεργοποιούνται με trigger words από γνωστά anime που κάνουν τη συζήτηση για αυτά τα anime αδύνατη, καθώς γεμίζουν το channel με ασύστολο spam.
Posted Image

#43 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 29 April 2009 - 23:00

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα. Ωστόσο δεν είναι μόνο αυτό. Υπάρχουν και ενοχλητικά scripts που ενεργοποιούνται με trigger words από γνωστά anime που κάνουν τη συζήτηση για αυτά τα anime αδύνατη, καθώς γεμίζουν το channel με ασύστολο spam.


αυτα τα scripts εχουν αφαιρεθει εδω και αρκετες μερες, οποτε δεν εχει νοημα να διαμαρτυρεσαι για κατι που δεν υπαρχει.

Οσο για το slap ηταν αναγκαστικο, απο τη στιγμη που γινοταν απειρο flood, το οποιο δεν ελεγε να μειωθει.

#44 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 30 April 2009 - 13:53

αυτα τα scripts εχουν αφαιρεθει εδω και αρκετες μερες, οποτε δεν εχει νοημα να διαμαρτυρεσαι για κατι που δεν υπαρχει.

Οσο για το slap ηταν αναγκαστικο, απο τη στιγμη που γινοταν απειρο flood, το οποιο δεν ελεγε να μειωθει.


/me slaps Loke_AF with a big and large trout

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#45 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 30 April 2009 - 18:57

Γκουχ...:smokingg:...ok, this has run its course...για περισσότερα παίδες, βουρ στο IRC feedback thread μας...^^



locku locku

Posted Image

:oo:

wait, δεν έχω ειλικρινά ιδέα πως η παραπάνω φωτογραφία υπάρχει στο album μου. Ή γιατί μπήκε εδώ. πιστέψτε με. plz. :emptyonexg1:

Posted Image

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.