Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Man the Harpoons!!!


  • This topic is locked This topic is locked
196 replies to this topic

#1 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 19 February 2009 - 08:21

.aNiMe//GR Cosplay meeting 2009
Κυριακή 1η Μαρτίου

Posted Image


.aNiMe//GRιώτες, .aNiMe//GRιώτισσες...

Καιρός είναι νομίζω να κανονίζουμε σιγά σιγά το ετήσιο cosplay meetingu μας. Όπως και πέρσι, το μενού έχει συνάντηση στο κέντρο της Αθήνας
για χαβαλέ, φωτογραφήσεις και τρομοκράτηση περαστικών και μη, και έπειτα όπου μας βγάλει σαν παρέα για ποτό/μάσα/ξύλο/all of the above.


Συγχρόνίστε λοιπόν τα ρολόγια σας! Θα συναντηθούμε την τελευταία Κυριακή των Αποκριών, 1η Μαρτίου και 18:30 στην Πλατεία Συντάγματος, μπροστά από το μεγάλο συντριβάνι στο κέντρο της πλατείας. Όσοι είστε αγχωμένοι για το πως θα γνωριστούμε, μην ανησυχείτε, θα ξεχωρίζουμε:8): .

Σας περιμένουμε όλους και όλες, προσκλήσεις εστάλησαν σε όλη την κοινότητα...
:nod2:


Edited by Phantom Duck, 19 February 2009 - 17:35.

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#2 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 19 February 2009 - 09:24

Τα cosplay skillz μου εξακολουθούν να παραμένουν μηδενικά δυστυχώς. Ή απλά είμαι τεμπέλης. ;)
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#3 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 19 February 2009 - 09:40

Δεν χρειάζεται να είσαι ντυμένος για να έρθεις man...:gotit:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#4 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 19 February 2009 - 09:45

Δεν χρειάζεται να είσαι ντυμένος για να έρθεις man...:gotit:


Επειδή αυτό με σταμάτησε πέρυσι. ;)
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#5 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 19 February 2009 - 10:02

Δεν χρειάζεται να είσαι ντυμένος για να έρθεις man...:gotit:


Μπορείς να έρθεις και γυμνός φυσικά. Εάν δεν λείπω εξωτερικό θα έρθω .

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#6 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 19 February 2009 - 10:56

μαλλον θα σας ερθω και εγω, αλλα για cosplay, λιγο δυσκολο, ειμαι παντελως αχρηστος :(

qzMHWHd.png


#7 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 19 February 2009 - 11:57

Παρακαλώ να ενημερωθεί εις διπλούν με απόστολή προσωπικού μηνύματος ο πάρταλος χρήστης με το ψευδόνυμο Six Winded Angel, we need his guideness :D
rsrGbGx.gif

#8 jedimastermaniac

jedimastermaniac

    METAL POWER!!!!!

  • Members
  • 252 posts

Posted 19 February 2009 - 12:41

Αμά τα καταφέρω θα έρθω ντύμενος για cosplay μάλλον όχι καθώς δεν έχω ξανακάνει cosplay... θα προσπαθήσω κάτι απλό κ θα μάθω από εσάς για καλό cosplay :P
Μάλλον θα έρθω με κάτι απλό :P βρήκα κάτι να κάνω δεν ξέρω αν θα το καταφέρω όμως :P:cry5:
Posted Image
Thanks for the sig Snivelili
Last Chancer Platoon - Paintball team

#9 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 19 February 2009 - 13:02

θα ειμαι εκει...τωρα για cosplay δεν νομιζω μιας και τα οικονομικα μου ειναι χαλια + εχω και ενα σπασμενο χερι...
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#10 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 19 February 2009 - 13:02

Συνεχίζουμε την Παράδοση για 3η συνεχή χρονιά! :8):
Τα ελληνικά anime forums ξεκίνησαν αυτό το αποκριάτικο meeting το 2006. Χρόνο με το χρόνο, οι συμμετοχές πλήθαιναν, κάνοντας πια αυτό το meeting εναν Θεσμό!

Τα "παλαιά" χρόνια, λοιπόν, εκεί γύρω στο '06 όταν χρειαζόταν η αφορμή των αποκεων για να σκάσουν δειλά-δειλά μύτη δημόσια οι πρώτοι cosplayers, ξεκινήσαμε να μαζευόμαστε. Αυτό το meeting λοιπόν, ξεχωριστό και καθόλου όμοιο μ' οποιοδήποτε άλλο anime meeting εχει μόνο έναν κανόνα: "Κανόνα ΔΕΝ έχει"! Ουτε καν σχέδιο δράσης δεν έχει!

Αυτό θα πει πως δεν είναι καθόλου απαραίτητο οι συμμετέχοντες να κάνουν cosplay εαν δεν θέλουν ή εάν δεν εχουν προλάβει να ετοιμάσουν κάτι. Οσοι θέλουν να ερθουν χωρίς την καθημερινή τους φάτσα και εμφάνιση, μπορούν να ερθουν ντυμένοι όπως και ο,τι θέλουν. Ας βάλουν ό,τι θέλουν! Αρκεί να χουν όρεξη για χαβαλέ και γέλιο!
Δεκτοι και αυτοί που θα επιλέξουν να ερθουν με την καθημερινή τους φάτσα!

Επίσης, δεν υπάρχει συγκεκριμμένο ή κανονισμένο μέρος για να πάμε μετά. Αυτό είναι καθαρά απόφαση της στιγμής. Άλλωστε όλο το παιχνίδι παίζεται κυρίως στο δρόμο και στην πλατεία. Με interaction με όλο το υπολοιπο πλήθος που εχει βγει έξω εκείνη την ημέρα και δεν είναι συμμετέχοντες του meeting!

Φέρτε απαραιτήτως μαζί σας κάμερες και φωτογραφικές μηχανές! Αμα δεν το κάνετε, θα μετανιώσετε μετά! Αποδεδειγμένα πράμματα αυτά, από την ιστορια!

Τελευταία Κυριακή της Απόκριας 1η Μαρτίου λοιπόν, με αρχικό σημείο συνάντησης την πλατεία Συντάγματος,
εμείς οι Otaku, με το χαβαλεδόμετρο στο κόκκινο, αμολιόμαστε στους δρόμους!!! :hahaha:

#11 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 19 February 2009 - 13:43

χεχε εννοειται πως θα ειμαι εκει:hahaha:

#12 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 19 February 2009 - 14:31

Γιατί με βάζετε σε διλήμματα??:cry5::cry5::cry5:
θα λείπω από την Αθήνα το τριήμερο!!
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#13 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 19 February 2009 - 14:37

Να ρωτησω το cosplay τι ακριβως ειναι η ενδημασια????Και αυτη η μερα ειναι μια μερα πριν την καθαρα?? Αν και δν ξερω αν θα ερθω ακομα .........:):):):)

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#14 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 19 February 2009 - 14:41

Να ρωτησω το cosplay τι ακριβως ειναι η ενδημασια????Και αυτη η μερα ειναι μια μερα πριν την καθαρα?? Αν και δν ξερω αν θα ερθω ακομα .........:):):):)

φιλε το cosplay ειναι να ντυθεις οπως ενας χαρακτηρας απο ανιμε...κανε ενα search στα cosplay threads του forum και θα καταλαβεις απολυτα!
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#15 Satou no Kumo

Satou no Kumo

    hiatus :(

  • Members
  • 213 posts

Posted 19 February 2009 - 14:59

δεν πιστευω να ντυθει καμια Reki απο Haibane:hahaha:
seishun jidai wa watashi no subete desu