Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 1 Ψήφοι

Inuyasha


  • Please log in to reply
124 replies to this topic

Δημοσκόπηση: Ti protimate? (200 Μέλος (η) που έχουν ψηφίσει)

Ti protimate?

  1. Inuyasha (29 ψήφοι [32.22%] - Προβολή)

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 32.22%

  2. Bleach (27 ψήφοι [30.00%] - Προβολή)

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 30.00%

  3. Cowboy Bebop (15 ψήφοι [16.67%] - Προβολή)

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 16.67%

  4. Hellsing (10 ψήφοι [11.11%] - Προβολή)

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 11.11%

  5. Kabamaru (6 ψήφοι [6.67%] - Προβολή)

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 6.67%

  6. Ebichu (3 ψήφοι [3.33%] - Προβολή)

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 3.33%

Ψήφισε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#106 One_metal_dragon

One_metal_dragon

    Starting...

  • Members
  • 20 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Αύγουστος 2012 - 10:24

Γεια σας παιδιά! Σκέφτομαι να αρχίσω τη σειρά, αλλά θα ήθελα όποιος μπορεί να μου απαντήσει κάποιες ερωτήσεις!
Αρχικά θέλω να μάθω αν η ιστορία ολοκληρώνεται σύμφωνα με το μάνγκα! Απ' ότι είδα το ανιμε σταματάει κάποια στιγμή και μετά βγαίνει η συνέχεια το final act... αυτό αρχίζει αμέσως από εκεί που τελείωσε το προηγούμενο ή έχει κενά η ιστορία;;;
Επίσης οι ταινίες είναι fillers;;;
Γενικά η σειρά έχει φιλλερς και αν ναι ποια επεισόδια;;;

#107 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Αύγουστος 2012 - 12:13

Fillers
http://myanimelist.net/forum/?topicid=306969

Οι ταινίες είναι αυτόνομες, όσες έχω δει τουλάχιστον οπότε μάλλον δεν έχουν σχέση με τη σειρά. Τέλος η δεύτερη σειρά είναι στην ουσία συνέχεια της πρώτης και τελειώνει την ιστορία του Inuyasha. Τώρα αν είναι πιστό στο manga δεν ξέρω αλλά αν θυμάμαι καλά τουλάχιστον για τη δεύτερη σειρά είχα ακούσει ότι έχει γίνει καλή δουλειά.
rsrGbGx.gif

#108 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAcharnes

Καταχωρήθηκε 05 Αύγουστος 2012 - 13:05

Αν και πολλά filer το Inyyasha τελικά ηταν ωραίο γιατί στο τέλος
Spoiler:

:awww: :awww: :awww: :awww: :awww: :awww: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Αν και υπάρχουν μερικά θέματα όπως αφό ρε Βλάκες ξέρατε οι είναι παγίδα γιατί πηγαίνατε?

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από ice_hime: 28 Αύγουστος 2012 - 14:15
spoiler tag added


#109 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Μάιος 2017 - 08:43

Άντε πάμε πάλι, ξεκίνησα χτες βράδυ με τα δύο πρώτα. Αυτή τη φορά ελπίζω να το τελειώσω γιατί την προηγούμενη φορά σταμάτησα στο 18. Αυτή τη φορά μου αρέσει περισσότερο.  :dazed:


rsrGbGx.gif

#110 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Ιούνιος 2017 - 20:01

Αισίως έχω φτάσει στο 30 και δηλώνω ότι μου αρέσει πολύ. Major kagome fan, ο Inuyasha μου την σπάει λίγο αλλά λόγο ίδιου seiyuu φαντάζομαι ότι στην θέση του είναι ο usopp και όλα καλά.

Μου αρέσει υπερβολικά το soundtrack σε βάζει τελείως σε yokai hunting κλίμα! Κουράγιο άλλα 130 κάτι. :wet2:


rsrGbGx.gif

#111 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Ιούλιος 2017 - 12:21

Και επεισόδιο 67. Νομίζω ήρθε η ώρα να κάνω διάλειμμα με κάποια άλλη σειρά γιατί αρχίζω και πήζω. Άλλα 100 συν την δεύτερη σειρά, yeaaah! :beaten:


rsrGbGx.gif

#112 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Αύγουστος 2017 - 12:41

Τελικά είπα να συνεχίσω, τα filers από το 89 μέχρι το 101 ήταν λίγο βαρετά. Τουλάχιστον μάλλον κάπου στο 95+ γύρισαν το animation σε full digital και έχει ανέβει λίγο η ποιότητα.

Άντε να δούμε μπας και συνοδεύεται και με καλό ψωμάκι (υπόθεση)!  :8):


rsrGbGx.gif

#113 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Οκτώβριος 2017 - 09:30

Πάει η πρώτη σειρά, πραγματικά πόσο χαίρομαι που δεν την είχα συνεχίσει όταν την πρωτοξεκίνησα. Το cliff hanger είναι επικό ειδικά κρίνοντας ότι δεν υπήρχαν άμεσα σχέδια να συνεχίσουν την σειρά.

Αν και τα τελευταία επεισόδια δεν αναφέρονται σαν filler έτσι μου φάνηκαν με εξαίρεση μερικά που είχα άμεση σχέση με την υπόθεση.

 

Τελικά συμπεράσματα, από action η αλήθεια είναι πως δεν φτουράει και πολλά. Όποιος θέλει να ασχοληθεί μαζί του για τις μάχες κλπ ας δει κάτι άλλο.

Δεν είναι ότι δεν έχει αλλά είναι τελείως αδιάφορες και δεν υπάρχει ή μάλλον υπήρχε το απαραίτητο budget ώστε να κάνουν το κάτι παραπάνω από άποψη animation. :bahhh:

Η υπόθεση είναι σχετικά καλή με διάφορες ανατροπές που σε κρατάνε. Χάνει κάπως σε ρυθμό από ένα σημείο και πέρα λόγο filler επεισοδίων, δεν είναι ενοχλητικά όπως του Naruto απλά τα καταλαβαίνεις και κάποια είναι διασκεδαστικά.  :oo:

Αυτό που σε κρατάει τελικά είναι οι χαρακτήρες, δεν είναι ότι γίνεται κάποια ιδιαίτερη ανάπτυξη τους αλλά γενικά δεν τους βαριέσαι και τα gags που έχει ο καθένας αν και επαναλαμβανόμενα δεν κουράζουν.

 

Εμπρός για την δεύτερη και το πραγματικό τέλος, ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΦΙΛΗΘΟΥΝ!;  :blush2:  :moeee:  :nbleed:  :kawaii:

 

Spoiler:


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Hazuki: 13 Οκτώβριος 2017 - 09:31

rsrGbGx.gif

#114 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Οκτώβριος 2017 - 09:33

Καπουτ, πολύ μικρή η δεύτερη σεζόν κι αυτό φαινόταν στο πως τρέχανε τα επεισόδια. Δεν με χάλασε και ιδιαίτερα γιατί μετά από 167 επεισόδια με τα 40 να είναι fillers ήταν αυτό ακριβώς που ήθελα.

Αν τα τραβούσανε μπορεί να μην ήταν τόσο καλή, επίσης λόγο νέου production το animation είναι πολυυυυυυυυυυυύ καλύτερο και δίνει αρκετά στην σειρά.

Το τέλος αν και αναμενόμενο ήταν πολύ καλό μιας και που είχε ένα μικρό twist. Τέσπα αν δεν έχετε να δείτε κάποιο άλλο μεγάλο shonen ρίχτε του μια ματιά, δεν είναι άσχημο.  :riiight:


rsrGbGx.gif

#115 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Αύγουστος 2020 - 08:45

Βρε βρε καλώς τα ναυτάκια τα ζουμπουρλούδικα.

Sequel σειρά χωρίς τον Inuyasha.

 

Youtube Video

 

---edit---

 

https://www.animenewsnetwork.com/news/2020-08-06/inuyasha-spinoff-anime-yashahime-princess-half-demon-1st-trailer-reveals-cast-october-3-debut/.162670

 

Spin off τελικά, με τις κόρες του Sesshomaru και Inuyasha σε πρωταγωνιστικό ρόλο.

Οι δύο main είναι το Sesshomaru και το comic relieaf (Moroha) είναι του Inuyasha.

Διαβάζοντας για την υπόθεση, φαίνεται μια από τα ίδια. Τέλος η rumiko κάνει μόνο το character design. Πολύ Boruto θυμίζει η φάση!  :wet2:


rsrGbGx.gif

#116 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 Δημοσιεύσεις:
  • Locationκοντα στη μαμακα

Καταχωρήθηκε 06 Σεπτέμβριος 2020 - 02:24

Βρε βρε καλώς τα ναυτάκια τα ζουμπουρλούδικα.
Sequel σειρά χωρίς τον Inuyasha.
 

Youtube Video

 
---edit---
 
https://www.animenewsnetwork.com/news/2020-08-06/inuyasha-spinoff-anime-yashahime-princess-half-demon-1st-trailer-reveals-cast-october-3-debut/.162670
 
Spin off τελικά, με τις κόρες του Sesshomaru και Inuyasha σε πρωταγωνιστικό ρόλο.
Οι δύο main είναι το Sesshomaru και το comic relieaf (Moroha) είναι του Inuyasha.
Διαβάζοντας για την υπόθεση, φαίνεται μια από τα ίδια. Τέλος η rumiko κάνει μόνο το character design. Πολύ Boruto θυμίζει η φάση!  :wet2:

Κάτσε τώρα, σοκαρίστηκα. Ποιά είναι η κόρη του Sesshomaru? Έκανε κόρη?? Θα τρελαθούμε. Δεν του έφτανε δηλαδή η Rin?;;
Μη μου πεις ότι έγινε αυτό που υποψιάζομαι.....

Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#117 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.265 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 06 Σεπτέμβριος 2020 - 08:05

Κάτσε τώρα, σοκαρίστηκα. Ποιά είναι η κόρη του Sesshomaru? Έκανε κόρη?? Θα τρελαθούμε. Δεν του έφτανε δηλαδή η Rin?;;
Μη μου πεις ότι έγινε αυτό που υποψιάζομαι.....


Αυτοί ζουν εκατοντάδες χρόνια. Και να γίνε, θα περίμενε να μεγαλώσει.

#118 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Σεπτέμβριος 2020 - 11:33

Ε δεν ξέρω αλλά δεν νομίζω ότι έχει και σημασία, απλά θέλανε να κάνουν ένα Inuyasha για την νέα γενιά κι απλά κάπως το φέρανε.

Το premise λίγο που διάβασα μου φάνηκε αρκετά παρόμοια με αυτός την αρχικής σειράς.


rsrGbGx.gif

#119 Super Sayan Girl

Super Sayan Girl

    Sesshomaru~sama

  • Members
  • 108 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθήνα

Καταχωρήθηκε 25 Νοέμβριος 2020 - 17:09

Βλέπει κανείς το Yashahime;

Για την ώρα το θεωρώ meh. 

Ίσως να το έβλεπα με άλλο μάτι, αν δεν έκανε τόσο μπαμ ότι η μάνα των διδύμων θα είναι 

Spoiler:

 

Πραγματικά, γιατί να κάνουν κάτι τέτοιο;

Μου έχει χαλάσει όλη την αγάπη που είχα για την σχέση αυτών των δύο, που ήταν και από τα αγαπημένα μου πράγματα στην αρχική σειρά.


TMWsBT7.png        


#120 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Νοέμβριος 2020 - 18:56

Α μαστα δηλαδή ακριβώς αυτό που φοβόμουν. Μήπως ξέρεις πόσα επεισόδια θα είναι;
rsrGbGx.gif