Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 1 Ψήφοι

Inuyasha


  • Please log in to reply
124 replies to this topic

Δημοσκόπηση: Ti protimate? (200 Μέλος (η) που έχουν ψηφίσει)

Ti protimate?

  1. Inuyasha (29 ψήφοι [32.22%] - Προβολή)

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 32.22%

  2. Bleach (27 ψήφοι [30.00%] - Προβολή)

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 30.00%

  3. Cowboy Bebop (15 ψήφοι [16.67%] - Προβολή)

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 16.67%

  4. Hellsing (10 ψήφοι [11.11%] - Προβολή)

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 11.11%

  5. Kabamaru (6 ψήφοι [6.67%] - Προβολή)

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 6.67%

  6. Ebichu (3 ψήφοι [3.33%] - Προβολή)

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 3.33%

Ψήφισε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#16 Lockie

Lockie

    Psycho Otacku

  • Members
  • 137 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 20 Οκτώβριος 2007 - 01:54

εγω μόνο ενα πραγμα θέλω να πω...

ΘΕΛΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΩΡΑ!!!!!!

:roar::mador2::madtodeath::knock-knock::deadga6::bike::if::ballumad::sadist::nanteee:

νομίζω ότι καλυφθηκα...

Δημοσιευμένη  εικόνα
I shall conquer the universe...

#17 e3orc1st

e3orc1st

    Bleaching...

  • Members
  • 96 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Οκτώβριος 2007 - 02:57

κοιταξα αλλα δεν εχει καποιο τοπικ γι' αυτο. Προσωπικα ειδα τα πρωτα 10/167 επεισοδια και μπορω να πω οτι μου αρεσε πολυ. Δυστυχως το ανιμε ολοκληρωθηκε με το 36ο volume απο τα 53 μεχρις στιγμης του manga (on going). Κανενας που να το ειδε το τελος ειναι ικανοποιητικο ή σε αφηνει μετεωρο και πρεπει να διαβασεις το manga?

Δημοσιευμένη  εικόνα

:tensai: uni2.ogame.gr :tensai:


#18 kienzan

kienzan

    Anime Elite

  • Members
  • 1.251 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Οκτώβριος 2007 - 06:50

Καλή σειρά είναι αλλα

1)Σε αφήνει μετέορο
2)Έχει ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ποσσότητες απο fillers:emptyonexg1:

το 1/3 της σείρας είναι τέτεια.


Aν θυμάμαι καλα μετά τη 2ή σαιζον που εξαφανίζεται ο κακος για πολλα επεισοδια είναι καμία 30αρια μαζεμένα συν πολλα διασπαρτα πανταχού παρόντα fillers.

Καποια βέβαια απο αυτά είναι οραια αλλα το filler όπως και να το κάνεις έχει την αίσθηση του filler:nosey:
Δημοσιευμένη  εικόνα


#19 e3orc1st

e3orc1st

    Bleaching...

  • Members
  • 96 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 31 Οκτώβριος 2007 - 14:26

Και εγώ με δυσκολία, ψηφίζω το Bleach...

Ερώτηση: Ξέρει κανείς αν θα βγει Inuyasha ταινία #5; Δεν νομίζω ότι η σειρά έχει ένα ξεκάθαρο τέλος. Λένε βέβαια κάποιοι ότι ούτε το manga έχει τελειώσει οπότε σταμάτησαν και το Inuyasha για να μην έχει διαφορετικό plotline... ¶ραγε θα βγει 5η ταινία, καμμία OVA; Όποιος γνωρίζει κάτι, ας απαντήσει please...


διαβασα καπου οτι θα το συνεχισουν με ΟVA οταν τελειωσει το manga. Κριμα ομως τετοιο ανιμε (εχω δει μολις τα 12) να μην εχει τελος....

Δημοσιευμένη  εικόνα

:tensai: uni2.ogame.gr :tensai:


#20 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Νοέμβριος 2007 - 08:37

!!!!!!!!!!!!INUYASHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::congrats::congrats::congrats:

#21 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2.983 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Νοέμβριος 2007 - 17:17

Κατά τη γνώμη μου το Ινουγιάσα θα ήταν πολύ καλό σαν σειρά 26 επεισοδίων, δηλαδή να έκοβε ΤΕΛΕΙΩΣ την ιστορία με τα χαμένα κομμάτια, όλα τα fillers (όπου filler=επεισόδια που ούτε προχωράνε την πλοκή ούτε εξελίσσουν χαρακτήρες) και να επικεντρωνόταν στη σχέση του Ινουγιάσα με τους υπόλοιπους χαρακτήρες (Kagome, Kikyo, Sessohomaru) περισσότερο από ότι στο κηνύγι του Νάρακου.

Επίσης, Sango και Kagome συγκαταλέγονται στους πιο εκνευριστικούς χαρακτήρες σε ανιμέ ever! Κάνουν ότι πιο εκνευριστικό και παράλογο, μπλέκονται εκεί που δεν έχουν ούτε μισό δικαίωμα να μπλέκονται, και βγαίνουν κι από πάνω ΠΑΝΤΑ.

Ως έχει είναι κάτω του μετρίου σειρά.
Δημοσιευμένη  εικόνα

#22 Speedgrapher

Speedgrapher

    Hermetic Scholar

  • Members
  • 394 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Νοέμβριος 2007 - 18:28

@ Kienzan: συμφωνώ και επαυξάνω, τελικά τα fillers με έκαναν να βαρεθώ αρκετά για να το παρατήσω:bahhh:

Δημοσιευμένη  εικόνα


--Though you cannot see in the dark, the dark can see you (and the lens too)--

http://otakulens.wordpress.com


http://www.easysubjugation.blogspot.com


#23 sefiroth

sefiroth

    Anime Professional

  • Members
  • 537 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Νοέμβριος 2007 - 03:28

Πολυ ωραιο ανιμε αν εξαιρεσει κανεις τα αρκετα φιλερς που εχει.Τα επεισοδια στην αρχη αλλα ειδικα το saga Band of 7 (επεισοδια 96-125) ειναι απλα επικα.Εχει πραγματικα πολυ ωραιο στορυ.

Και αφου λοιπον ειμαι στο 125 ειπα να δω τι λενε τα αλλα παιδια για αυτο το ανιμε.....και διαβαζω οτι δεν ΕΧΕΙ ξεκαθαρο τελος.Μου κανατε την καρδια περιβολι (και φυσικα δεν εχετε σχεση εσεις).Αυτο που κανουν οι βρωμο-Ιαπωνες ειναι ΨΥΧΟΦΘΟΡΟ.Μα καλα ακομα βγαινει το manga;;Και αφου ειναι τοσα chapters μπροστα γιατι δεν το ξανακανουν;Διβασα στο ιντερνετ μια μαλακοδιακιολογια οτι το animation staff ηθελε να καταπιαστει με μια νεα σειρα.Τουλαχιστον οι ταινιες και τα ovas συνεχιζουν την ιστορια ή μπα;

Δεν ξερετε ποσο ξενερωσα μολις τωρα!Λιγο θελω για να αρχιζω να σπαω πραγματα στο γραφειο μου.Γιατι ρε παιδια τετοια γκαντεμια;;;;

ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!ΤΟ ΑΚΟΥΤΕ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΙΑΠΩΝΙΑ;

#24 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2.983 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Νοέμβριος 2007 - 14:50

Οντως τη θυμαμαι ακομα την ιστορια στα 96-125. Το μονο saga που μου αρεσε σε ολη τη σειρα ητανε! Οσο για την ελλειψη φιναλε, που ξερεις, μπορεις μολις τελειωσει το μανγκα (που ακομα συνεχιζει) να αποφασισουν να βγαλουν καποια συνεχεια ;)
Δημοσιευμένη  εικόνα

#25 e3orc1st

e3orc1st

    Bleaching...

  • Members
  • 96 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Νοέμβριος 2007 - 03:06

δυστυχως το αφησα το ανιμε καπου στο 30. αρχισε το νεο εξαμηνο και μπλεξαμε με τα εργαστηρια :( και κολλησα εκει. εμενα προσωπικα δεν με χαλαει να εχει fillers ενα ανιμε αρκει να εχουν ενα "αλφα" επιπεδο. να μην ειναι του στυλ 130-138 bleach.

υπαρχουν ovas? ταινιες το ξερω οτι υπαρχουν και νομιζω οτι δεν δινουν καποιο τελος. μερικες απο αυτες ειναι ενδιαμεσες των season νομιζω. Εγω διαβασα οτι θα υπαρξουν ovas μετα το τελος του manga για να ολοκληρωσουν και το anime

Δημοσιευμένη  εικόνα

:tensai: uni2.ogame.gr :tensai:


#26 JigokuNeko

JigokuNeko

    Anime Amateur

  • Members
  • 115 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Νοέμβριος 2007 - 19:31

οι ταινεις ξεπερνανε σε filler-ιλα ακομα και τα fillers οποτε μην αγγιζετε:deadga6:
αυτη η σειρα, το παραδεχομαι, ηταν η πρωτη μου αγαπη αλλα εδω και χρονια εχω βαρεθει το ατελειωτο του πραγματος και οταν με το καλο τελειωσει το manga και συνεχισουν και το ανιμε το ξεκρεμαστο το ξαναπιανω. δεν ειναι παντος καθολου τυχαιο οτι η Takahashi ειναι απο τις πιο πλουσιες manga-ka και η συγκεκριμενη σειρα εχει τον ατελειωτο...αν κατι ξερει καλα ειναι η τεχνικη του να σε αφηνει στην τελευταια σελιδα να ζητας το επομενο κεφαλαιο (αντιστοιχα για το ανιμε) και ας ηταν το ενδιαμεσο μπαρουφιτσες.


#27 sefiroth

sefiroth

    Anime Professional

  • Members
  • 537 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Νοέμβριος 2007 - 20:26

Ti να σας πω βρε παιδιά...Απογοητευτηκα τοοοσο πολυ που ουε να το συνεχισω δεν θελω.Παντως το επεισοδιο το τελευταιο από το saga Band of 7 που η Κικιο u know what ειναι εξαιρετικο...Εφυγαν δακρυα με ανεση εκει.Εξαιρετικη μουσικη.Φαινεται οτι η manga-ka εχει προτιμηση στην Κικιο και γενικα στον χαρακτηρα της.Φαινεται απο την ιστορια.Οποτε τα επεισοδια ειχαν Κικιο ξαφνικα ολα ηταν πιο σοβαρα,πολυ πιο καταθλιπτικα και μελαγχολικα και σαφως πολυ πιο ενδιαφεροντα.Επισης να πω οτι ο Σεσομαρου ειναι εξαιρετικοις χαρακτηρας,πραγματικα δεν ξερω τι να μαντεψω για αυτον,ειναι κακος ή καλος; Θελω τοσο πολυ να τον δω να κλαιει για κατι ή να κοβει κωλους για την αξιαγαπητη Ριν!Τεσπα...παντως δεν βλεπω να το εχουν δει πολλοι.....τετοιο ανιμε και μονο 2 σελιδουλες τσκ...τσκ...τσκ!

#28 kienzan

kienzan

    Anime Elite

  • Members
  • 1.251 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Νοέμβριος 2007 - 20:59

οι ταινεις ξεπερνανε σε filler-ιλα ακομα και τα fillers οποτε μην αγγιζετε:deadga6:


Eδώ θα μου επιτρέψεις να διαφωνίσω:congrats:

Σχεδών όλες οι ταινείες έτσι είναι αλλά το Inuyasha: Tenka Hadou no Ken απότελεί λαμπερή εξαίρεση.
Τη ταινεία τη βρήκα πολύ καλή. Όχι μόνο είναι ωραία σαν ιστορία αλλα και δέν είναι ένα απλό filler μιας έχει και σχέσει με τοπαρελθών του seshomaru και το πατέρα του(αν θυμάμαι καλά γιατι έχει περάσει πολύς καιρός που την έιδα)

Από όσες ταινείες έχω δεί που είναι side-story από σειρές (όχι μόνο απο inuyasha αλλα γενικά απο anime) αυτή είναι με μεγάλη διαφορά η καλλύτερη.
Δημοσιευμένη  εικόνα


#29 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5.461 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Νοέμβριος 2007 - 22:32

Συμφωνώ και εγώ σε αυτό. Γενικά οι ταινίες μου άρεσαν αρκετά, αλλά ειδικά η 3η ταινία ήταν πραγματικά πολύ καλή. .Εχει ωραίες μάχες και προσθέτει νέα στοιχεία στην ιστορία, χωρίς να αλλάζει την ροή της.

E5VV38U.jpg


#30 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2.983 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Νοέμβριος 2007 - 02:02

εμενα προσωπικα δεν με χαλαει να εχει fillers ενα ανιμε αρκει να εχουν ενα "αλφα" επιπεδο. να μην ειναι του στυλ 130-138 bleach.

Επιτελους κι ενας αλλος που του αρεσουν τα καλα φιλερς :D Δυστυχως, κατα τη γνωμη μου παντα, τα φιλερς του Inuyasha ειναι χαμηλου επιπεδου.

υπαρχουν ovas? ταινιες το ξερω οτι υπαρχουν και νομιζω οτι δεν δινουν καποιο τελος. μερικες απο αυτες ειναι ενδιαμεσες των season νομιζω. Εγω διαβασα οτι θα υπαρξουν ovas μετα το τελος του manga για να ολοκληρωσουν και το anime

Για την ωρα δεν υπαρχουν, ουτε εχει ανακοινωθει τιποτα. Οι φημες οργιαζουν βεβαια, αλλα για να δουμε αν θα επιβεβαιωθουν ή οχι, πρεπει πρωτα να τελειωσει το αναθεματισμενο το μανγκα..




Φαινεται οτι η manga-ka εχει προτιμηση στην Κικιο και γενικα στον χαρακτηρα της.Φαινεται απο την ιστορια.Οποτε τα επεισοδια ειχαν Κικιο ξαφνικα ολα ηταν πιο σοβαρα,πολυ πιο καταθλιπτικα και μελαγχολικα και σαφως πολυ πιο ενδιαφεροντα.

Συμφωνω απολυτως, τα καλυτερα επεισοδια ηταν αυτα που επικεντρωνοταν στη σχεση της Kikyo με τους Inuyasha/Kagome. Θεωρω ομως οτι και αυτα που αναπτυσσαν τη σχεση Inuyasha/Sessohomaru ειχαν ιδιαιτερο ενδιαφερον.
Δημοσιευμένη  εικόνα