Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Papa Roach


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 04 February 2009 - 12:20

4 μέλη απο το Vaccavile που έκανε μεγάλο μπαμ με το single Last resort! το συγκροτημα ομως δεν σταματησε εκει και εβγαλε και αλλα αξιολογα τραγουδια οπως Between angels and insects Broken home She loves me not Scars GAWM. Το συγκρότημα με καθε σιντι εξελίζετε και πειραματίζεται με δίαφορα είδη μουσικης! ΤΟ αγαπημενο μ συγκροτημα αυτη τη περίοδο !!! Θέλω γνωμες οχι flaming :P
I put up my headphones and listen to the deftones

#2 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 posts

Posted 04 February 2009 - 12:33

δεν λέω ωραίο συγκρότημα είναι ειδικά το Last resort είναι καταπληκτικό κομμάτι.Αφού μια περίοδο είχα πορωθεί με αυτούς.Αλλά πέρα απο αυτό δεν βρήκα κάποιο αξιόλογο κομμάτι και έτσι δεν ξανάκουσα.Βγάζουν ακόμη cd?

tumblr_mv8x72aCZA1rbqh75o1_500.jpg


#3 Skiarxon

Skiarxon

    Starcaller

  • Members
  • 134 posts

Posted 04 February 2009 - 13:02

Ναι.Και πλέον είναι emo.
On the seventh day, God saw the world had already been outdated, so he did a god@heaven# emerge --sync && emerge --update world && exit."

#4 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 posts

Posted 04 February 2009 - 13:59

Seriously?:oo::oo::oo:

tumblr_mv8x72aCZA1rbqh75o1_500.jpg


#5 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 04 February 2009 - 19:45

Kοιτα εμο δεν τους λες με τπτ ομως.. αλλαξαν και drummer και πιστευω εχουν βελτιωθει !! ναι κυκλοφορουν σιντι ακομα και το καινουριο κυκλοφορει 24 Μαρτιου σημερα ανακοινωσαν οτι ερχονται Ευρώπη:wooi2: . Αχ ας ερθουν απο δω~~ Τσεκαρε τα νεα τραγουδια τους :) .. Hollywood whore and lifeline ^^
I put up my headphones and listen to the deftones

#6 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 04 February 2009 - 20:02

Πολύ καλοί όντως,το Getting Away With Murder(το album) ήταν από τα αγαπημένα μου και από τραγούδια θα έλεγα ότι το Not Listening είναι το τοπ μου.

Άλλα faves:Between Angels and Insects,Scars,She Loves Me Not,Getting Away With Murder,Take Me,Bloodbrothers και Last Resort.

Άντε να δούμε το νέο album.

#7 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 04 February 2009 - 21:13

εμενα μ αρεσει και αρκετα το συγκροτημα διοτι ο lead man Jacoby Shaddix ειναι τρελος ο τυπας και εχει εξελιχτει τρομερα ! εχει απο τις πιο μαματες ροκ φωνες
I put up my headphones and listen to the deftones

#8 Satou no Kumo

Satou no Kumo

    hiatus :(

  • Members
  • 213 posts

Posted 04 February 2009 - 23:37

ειχα το last resort ηχο κλησης 5 μηνες:wooi2:
η αληθεια ειναι ομως πως μοιαζουν με δεκαδες αλλα συγκροτηματα
πχ escape the fate επι Ronnie Radke εποχης
seishun jidai wa watashi no subete desu

#9 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 05 February 2009 - 18:21

και να θα τους δω απο κοντα μορε
20 April - Köln, GER - Live Music Hall
πρώτη φορα τοσο κολοφαρδια θα πηγαινα εκει με τους γονεις μ ! μια επισκεψη πισω στη πολη που γεννηθηκα και θα τους δω κιολας:wooi2:
I put up my headphones and listen to the deftones

#10 SakuraBiyori

SakuraBiyori

    I'm at home in the clouds

  • Members
  • 29 posts

Posted 08 February 2009 - 14:53

Θυμαμαι κολλιμα με το και last resort και το scars:wooi2:.Αλλα οντος μοιαζουν με αλλα συγκροτιματα οπως λεει κ η Satou no kumo.
Posted Image

#11 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 11 February 2009 - 11:50

Εγινε λικ το cd τους .. Αντε τωρα να δουμε ποτε θα ρθει και στην ελλαδα σε original :( .. απο οσο ακουσα μ αρεσε παρα πολυ! Μπορει να ναι και το καλυτερο τους αλμπουμ !:drink:
I put up my headphones and listen to the deftones

#12 Blue Samurai

Blue Samurai

    직업 군인

  • Members
  • 203 posts

Posted 11 February 2009 - 14:52

24 Μαρτίου θα έρθει το νέο άλμπουμ απο οτι ξέρω και θα πάρω το γνήσιο.Οι πάπα ρόαχ είναι το αγαπημένο μου συγκρότημα μαζί με τους λίνκιν πάρκ.Θα ήθελα πολύ να έρθουν στην ελλάδα οι πάπα ρόαχ.Μου αρέσουν σχεδόν όλα τα τραγούδια τους αλλά πιο πολύ το forever,scars,she loves me not,holywood whore,lifeline και τα έχω βάλει και στο κινητό μου. :wooi2:

#13 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 16 February 2009 - 14:31

ειχα το last resort ηχο κλησης 5 μηνες:wooi2:
η αληθεια ειναι ομως πως μοιαζουν με δεκαδες αλλα συγκροτηματα
πχ escape the fate επι Ronnie Radke εποχης



Δε νομίζω να μοιάζουν οι Last Resort με ETF.

Ούτε επί εποχής Ronnie ούτε τώρα με τον Craig.

#14 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 16 February 2009 - 15:44

Bλακεια εκανε ο Craig και εφυγε απο τους blessthefall.....
Hταν συμπαθητικοι φλωροι.....
Το καινουργιο escape the fate ειναι απαραδεκτο με μονη εξαιρεση το ομοτιτλο This War Is Ours κομματι που τον αφηνουν να κανει τη δουλεια του το παιδι....

Και επισης ναι....που κολανε οι escape the fate με δαυτους?
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#15 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 16 February 2009 - 15:59

Bλακεια εκανε ο Craig και εφυγε απο τους blessthefall.....
Hταν συμπαθητικοι φλωροι.....
Το καινουργιο escape the fate ειναι απαραδεκτο με μονη εξαιρεση το ομοτιτλο This War Is Ours κομματι που τον αφηνουν να κανει τη δουλεια του το παιδι....

Και επισης ναι....που κολανε οι escape the fate με δαυτους?


Εν τω μεταξύ θα σου έστελνα τώρα να δεις τη νέα μπάντα του Ronnie αλλά δεν υπάρχει πλέον στο myspace. Τον έκλεισαν πάλι μέσα μάλλον xD

Καλά το καινούριο των ETF είναι όντως πολύ κακό καμιά σχέση με dying is your latest fashion, και οι blessthefall ετοιμάζουν νέο δίσκο. και πάλι φαίνεται εκεί η διαφορά στην απουσία του craig. Αλλά δεν είναι άσχημο από το κομμάτι to Hell and Back που βγάλανε myspace