Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Νατάσσα Μποφίλιου


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 03 February 2009 - 03:00

Αν και ξέρω ότι δεν ακούνε και πολλοί ελληνική μουσική, την γνωρίζει κανείς, την έχει ακούσει?
Δεν ξέρω αλλά θεωρώ πως είναι από τις πιο ταλαντούχες νέες ερμηνεύτριες που κυκλοφορούν, για να μην πω η καλύτερη!
Η φωνή της είναι εκπληκτική και δεν χορταίνω να ακούω τα τραγούδια της!

Μπορεί η ελληνική μουσική βιομηχανία κατ'εμέ να είναι σε γενικές απαράδεκτη αλλά πιστεύώ πως προσπάθειες όπως της Νατάσσας πρέπει να στηρίζονται



Ορίστε και 2 τραγούδια της :)!

[media]http://www.youtube.com/watch?v=H2VoxrAkT-o&feature=related[/media][media]http://www.youtube.com/watch?v=uU-mHbLPaOk&feature=related[/media]

Edited by ichigo13, 05 February 2009 - 00:45.

Posted Image

#2 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 02 March 2010 - 22:39

Πολύ καλή τραγουδίστρια που πιστεύω "νιώθει" αυτά για τα οποία τραγουδάει. Παρόλο που έχει ελληνικό στίχο (ένα απο τα πράγματα στα οποία είμαι αλεργικός απο παιδική ηλικία), ευχαριστιέμαι κάθε στιγμή που την ακούω. Είναι αν μη τι άλλο μία ξεχωριστή περίπτωση και μάλλον η πιο αγαπημένη μου φωνή απο Ελλάδα μαζί με τη Θεοδοσία Τσάτσου.
Posted Image

#3 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 02 March 2010 - 23:01

Καλα εε, φωνάρα ! Εγώ είμαι εκπαιδευμένος από μικρός και στα Ελληνικά και στα Αγγλικά, αλλά τα Ελληνικά ήταν αδυναμία της οικογένειας. Αν και ακούω πιο βαριά μουσική ποτέ δεν παύω να απολαμβάνω αυτού του είδους την μουσική.

Τα έντεχνα αλλά τα ποιοτικά τραγούδια.
Ωραίο πράγμα ξεθάψατε :)

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#4 ayame

ayame

    chance encounter

  • Members
  • 142 posts

Posted 05 March 2010 - 12:32

Πυραμιδάκο δεν έκανες πίστωση σε μένα που στη γνώρισα. Είναι φοβερή η κοπέλα,η οποία όμως δεν είναι μόνη της. Δουλεύει συνεργατικά, όπως συνέβαινε παλαιότερα. Η ποιότητα και το βάθος συναισθήματος είναι τρομερά! Μιλάει για καταστάσεις της σύγχρονης (ελληνικής) κοινωνίας με λυρικότητα και ο σχολιασμός αυτός είναι εν τέλει καυστικός, σε καίει που ο άλλος καταντά μια 'εκκρεμότητα' ύστερα από κάποια χρόνια σχέσης. Δεν είναι ειρωνική. Αντιμετωπίζει τα προβλήματα με ευαισθησία και πάθος. Κορυφαία! Κι αυτή κι οι συνεργάτες της
Spoiler:


"A bunny that gets eaten by the wolf every night, surely knows the wolf well..."

#5 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 05 March 2010 - 20:51

Πυραμιδάκο δεν έκανες πίστωση σε μένα που στη γνώρισα.


Όντως το είχα ξεχάσει να το γράψω αυτό :P

Κάτι επίσης που μου αρέσει είναι ότι η μουσική της δεν είναι μίζερη παρόλη τη λυπηρότητα που βγάζει, κάτι που δεν έχω ξανακούσει απο Έλληνα/ίδα.

Αγαπημένο κομμάτι το παρακάτω:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wLYKLNAl8DE[/youtube]
Posted Image

#6 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 08 March 2010 - 23:43

Μεγάλη αγάπη κολλητού μου. Ένα μήνα με έσερνε στα live της για να την βλέπει το παλιοτόμαρο....

Συμπαθέστατη κοπέλα though...:smokingg:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.