Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* - - - - 1 Ψήφοι

Προτιμάτε evil or good-guy anime characters???


  • Please log in to reply
287 replies to this topic

Δημοσκόπηση: Poin xaraktira protimate??? (392 Μέλος (η) που έχουν ψηφίσει)

Poin xaraktira protimate???

  1. evil (98 ψήφοι [30.91%] - Προβολή)

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 30.91%

  2. good-guy (75 ψήφοι [23.66%] - Προβολή)

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 23.66%

  3. anti-hero (144 ψήφοι [45.43%] - Προβολή)

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 45.43%

Ψήφισε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#31 gohan-the mystic power

gohan-the mystic power

    .:LOST addict:.

  • Members
  • 1.006 Δημοσιεύσεις:
  • Locationhttp://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

Καταχωρήθηκε 04 Ιούλιος 2006 - 23:21

Prosopika mou aresoun oi kaloi xaraktires.Oi kakoi me neuriazoun polles fores giati olo emfanizontai ekei pou den xreiazontai :dwarf: Oi anti-hero den mou aresoun katholou giati tis perisoteres fores olo lene kai kanoun m@l@kies.
http://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

#32 chaosmast

chaosmast

    Anime Freak

  • Members
  • 395 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Ιούλιος 2006 - 03:24

Xexe...Aksizei olo to thread na to diavasei kaneis!!Katalavainei gia poion logo mas eksitaroun ta anime!!Pantws ena einai sigouro!!Den tha yparksei pote kati sto opoio tha simfwnisoume oloi oi animades kai auto einai to wraio!! :dwarf:
chaosmast.jpg
Anime-Planet.com - anime | manga | watch anime online

#33 Salvation

Salvation

    Ultraman

  • Members
  • 43 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Ιούλιος 2006 - 22:21

Sta perissotera pou exw parakolouthisei ta bad boys exoun to skill(dinato-entipwsiako-anikito) k oi good guys tin psixiki dinami-thelisi gia na nikisoun gia kapio skopo
Ara epilegeis anamesa se ayta ta 2 :P
How you put a signature_ ? Ο_ο

#34 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Ιούλιος 2006 - 23:05

Πιστευω οτι ειναι αναλογα την περιπτωση.π.χ. στο hajime no ippo moy areσαν οι αντιπαλοι του προταγωνιστη στο naruto o gaara μολις εγινε καλος .στο one piece moυ αρεσουν σχεδον ολοι οι κακοι .πιστευω εχει σημασια το τι εχει κανει ο λεγομενος κακος και το ποσο cool einai o πρωταγωνιστης.Θα πω ενα κλασσικο παραδειγμα(ασχετο με τα ανιμε).στο 007 θελω τον james bond na τον σκοτωσουν αργα και βασανιστηκα.εαν ειναι ετσι ο καλος δεν υποφερεται οπτε οι anti-heroes opvs luffy naruto rule.kai akoma στο kenshin ηθελα να τον νικησουν οι κακοι π.χ. sojiro the tenken.

#35 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Ιούλιος 2006 - 15:02

Ego protimo tous kakous. Einai poio cool :dwarf:

#36 XIII

XIII

    Starting...

  • Members
  • 16 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Ιούλιος 2006 - 15:17

Απο την στιγμή που κάποιος είναι ο ήρωας ,όλοι γνωρίζουμε ότι θα αντιμετωπίσει το bigger evil (ακόμα και αν άνηκε σε αυτό) και θα στραφεί σε κάτι άλλο .Εγώ θα συστρατευτώ με την άποψη κάποιου προλαλήσαντα που μίλησε για back up character .Είναι πολύ καλό να αναπτύσσονται οι back up characters. Προτιμώ πχ τον Walter απο τον Alucard ή τον Kikuchi απο τον Onizuka.Παρέχουν περισσότερη αμφισβήτηση ώς πρός τα πού θα καταλήξουν ώς χαρακτήρες .
Δεν μπορεί να πεθάνει αυτό που κείτεται αιώνεια

#37 AvengerRothus

AvengerRothus

    Anime Amateur

  • Members
  • 87 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Ιούλιος 2006 - 15:30

Εγω ειμαι παντα με τους αυτους που νικουν. j/k
Εμενα μου αρεσουν οι χαρακτηρες με βαθος.Π.Χ αν ο κακος εχει ιστορια γιατι εγινε ετσι και ειναι καλη τοαων παω.αν Ειναι απλα ενας τρελος τοτε ειμαι με τους καλους.
Cross me and die for I am the 1337

#38 Snakevoul

Snakevoul

    Starting...

  • Members
  • 2 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 31 Ιούλιος 2006 - 17:25

sto na mou aresei i oxi enas xaraktiras den apotelei krititio to an einai me to meros tou prwtagwnisti i oxi alla stoixeia tou xaraktira tou..

#39 LiosAlfa

LiosAlfa

    Anime Elite

  • Members
  • 1.175 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Αύγουστος 2006 - 22:54

Βάλε και suppot heroes γιατι αυτη τραβάνε το μεγάααααλο μανίκι και αναδεικνύουν τους main heroes. =)
Δημοσιευμένη  εικόνα

#40 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 24 Αύγουστος 2006 - 16:08

ρε απορω ποσ σας αρεσουν οι good guys ειναι ολοι αχροιστοι!!!! και επειδει ειναι πρωταγονιστεσ νικανε !!! οι anti-hero ειναι γαματοι αλλα κατα εμενα δεν φτανουν τουσ κακουσ με τιποτα! κοιτα εδς μορφες!

BROLLY=ULTIMATE SAYIAN POWER
ITACHI...the only true uchiha POWER
μετα εχει ποσους αλλους¨cell,androids,buu,zabuza,gaara,KIMIMAROOOOOO,OROCHIMARU ti leme twra!!?!?!
και οι αντιπαλοι τουσ ειναι κατι κεφτεδεσ που τρωνε πολουσ κεφτεδεσ px:naruto, songoku!
:dwarf: :dwarf: :dwarf: KAKOI FTW :dwarf: :dwarf: :dwarf:

#41 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Σεπτέμβριος 2006 - 15:53

Κατά τη γνώμη μου είναι τα παρακάτω αυτά :

1)Onizuka(Great Teacher Onizuka) : Anti-hero :bleh:
2)Syaoran(Tsubasa Chronicles) : Good guy :clap:
3)Kurei(Flame of Recca) : Evil guy :mad2:

Και ευχαριστώ που μου εμπλουτίσατε τη γνώση μου να αναζητήσω κι άλλα anime πολεμικών τεχνών και κωμωδίας. ;) 8) :kakashithumbup:
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Δημοσιευμένη  εικόναDon't get near of me!I'm a shark!

#42 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Σεπτέμβριος 2006 - 07:43

Erm..με το nick που έχω..
προφανώς δεν χρειάζεται ιδιαίτερες μαντικές ικανότητες για να καταλάβει κανεις ότι οι αντιήρωες είναι το αγαπημένο μου είδος χαρακτήρα..
Όσοι έχουν διαβάσει τον Elric του Moorcock καταλαβαίνουν..

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#43 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1.430 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Αύγουστος 2007 - 12:36

Λοιπόν, προτιμάω anti-hero χαρακτήρες όπως
Zaraki Kenpachi (Bleach)
Inspector Runge (Monster)
Guts (Berserk)
Δημοσιευμένη  εικόνα
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Δημοσιευμένη  εικόνα .aNiMe//GR IRC channel Δημοσιευμένη  εικόνα

#44 kafetzis88

kafetzis88

    Hoyotama

  • Members
  • 259 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Αύγουστος 2007 - 16:46

Κυρίως evil....Έχω μια τάση με εκείνη την μεριά...Πάντα θέλω να νικάει ο κακός!!!
-Και,όπως είπε ο Φινλανδός φιλόσοφος και κοινωνιολόγος Σαρτουμμ καους Μπελιττ:
Opinions are like assholes!
Everyone has one, but they all stink...

#45 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Αύγουστος 2007 - 20:35

There's no Good without Evil...Both characters for me!