Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Eternal Light Subs


  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1 sickdrummer

sickdrummer

    Anime Newbie

  • Members
  • 34 posts

Posted 09 December 2008 - 19:41

Παιδια αυτο ειναι καινουριο fansub group που φτιαχνει ελληνικους υποτιλους και εχει φτιαξει anime οπως kurozuka,sanurai champloo κ.α.Η ιστοσελιδα ειναι http://eternallightsubs.niceboard.net/

Α,επισης χρειαζομαστε και εναν που να εχει γνωσεις για encoding καθε βοηθεια θα ηταν πολυτιμη.Μπορειτε να επικοινονισετε με τον admin του forum που ειναι και εδω γραμμενος λεγεται Rasen_Shurinken.

Ευχαριστω για την προσοχη σας!!!:tensai:

Edited by sickdrummer, 10 December 2008 - 09:51.

Posted Image

#2 Nehelenia

Nehelenia

    Queen Nehelenia

  • Members
  • 674 posts

Posted 10 December 2008 - 08:18

μπράβο σας παιδιά χαίρομαι να βλέπω τα ελληνικά fan sub groups να πληθαίνουν

Posted Image


#3 sickdrummer

sickdrummer

    Anime Newbie

  • Members
  • 34 posts

Posted 10 December 2008 - 09:52

Ευχαριστω.Τελικα υπαρχει καποιος αμα ναι μπορει να επικοινωνησει και μαζι μου.
Posted Image

#4 I_eat_your_soul

I_eat_your_soul

    Starting...

  • Members
  • 27 posts

Posted 28 December 2008 - 16:15

Αχα!
Αν εδνιαφέρεστε από σειρές....
Kurozuka (σύντομα έτοιμο-ολοκληρωμένο)
Samurai Champloo(το Πρώτο μονο)
Shakigan No Shana(Τα δύο πρώτα..υπήρξαν κάποια προβλήματα και δεν έχει βγει το 3ο)
Tales Of The Abyss(Μέχρι το 5)
Kuroshitsuji(Μέχρι το 3)
Mouryou No Hako(Μέχρι το 2..και άυριο ή μευθάριο θα βγούνε και τα επόμενα 2)

#5 jimmare

jimmare

    Anime Freak

  • Members
  • 339 posts

Posted 28 December 2008 - 16:32

Παιδια μπραβο για οτι κανατε και απο οτι εω δει εχετε κανει καλη δουλεια σε καποια anime.Ομως στο Spice and Wolf υπηρχαν ολο ορθογραφικα και δεν ειχε λογια το opening και το closing:(

#6 Rasen_Shurik3n

Rasen_Shurik3n

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 28 December 2008 - 19:14

Φιλε μου jimmare καταλαβα για ποια λαθη μιλας, και οντως εχεις δικιο. Αλλα το Wolf and Spice ηταν απ' τις πρωτες μας δουλειες, και δεν ειμασταν καν οργανομενοι. Πιστευω, τι πιστευω δηλαδη, ειμαι σιγουρος πως δεν θα βρεις αλλα τετοια λαθη πλεον, αλλωστε ολοι απο καπου ξεκιναμε και κανουμε κ λαθη! Σ ευχαριστουμε παντως για την υπενθυμιση

#7 jimilegolas

jimilegolas

    ハア?

  • Members
  • 344 posts

Posted 28 December 2008 - 20:48

Φιλε μου jimmare καταλαβα για ποια λαθη μιλας, και οντως εχεις δικιο. Αλλα το Wolf and Spice ηταν απ' τις πρωτες μας δουλειες, και δεν ειμασταν καν οργανομενοι. Πιστευω, τι πιστευω δηλαδη, ειμαι σιγουρος πως δεν θα βρεις αλλα τετοια λαθη πλεον, αλλωστε ολοι απο καπου ξεκιναμε και κανουμε κ λαθη! Σ ευχαριστουμε παντως για την υπενθυμιση

από που μπορώ να κατεβάσω τα releases σας;
ヤクザ   あいしてる!

#8 I_eat_your_soul

I_eat_your_soul

    Starting...

  • Members
  • 27 posts

Posted 28 December 2008 - 21:51

Χεχε.
http://www.anirena.com/ > Browse Torrents > Grou: Eternal Light και σα βγάζει όλα.

Μπορείς να πας και στο forum, είναι έτοιμα τα links

#9 sickdrummer

sickdrummer

    Anime Newbie

  • Members
  • 34 posts

Posted 03 January 2009 - 11:53

Παιδια ειναι πολυ καλο site σας λεω κανει παρα πολυ καλη δουλεια και σε anime που εχουν ζητηση.:bike:
Posted Image

#10 Shikamaru

Shikamaru

    So Troublesome

  • Members
  • 912 posts

Posted 03 January 2009 - 12:20

οντως γαματο ειναι το site τους αλλα εβαλα να κατεβασω το samurai champloo το 1 επ και δεν εχει seed να παρει.............αλλα δεν πειραζει λεω τωρα να βαλω το tales of the abyss μιας που δεν το εχω δει....μακαρι να εχει seed :if:
Posted Image
Posted Image

#11 jimmare

jimmare

    Anime Freak

  • Members
  • 339 posts

Posted 03 January 2009 - 13:12

Φιλε μου jimmare καταλαβα για ποια λαθη μιλας, και οντως εχεις δικιο. Αλλα το Wolf and Spice ηταν απ' τις πρωτες μας δουλειες, και δεν ειμασταν καν οργανομενοι. Πιστευω, τι πιστευω δηλαδη, ειμαι σιγουρος πως δεν θα βρεις αλλα τετοια λαθη πλεον, αλλωστε ολοι απο καπου ξεκιναμε και κανουμε κ λαθη! Σ ευχαριστουμε παντως για την υπενθυμιση


Kανενα απολυτως προβλημα απο εμενα και σας καταλαβαινω.Ομως θα επρεπε να βρειτε καποιον για διορθοσεις σε περιπτωσεις τετοιες.Οσο για πρωτη σας δουλεια,βγηκε πολυ ωραια.
Ρωτησα τον Paris 18 σχετικα με αυτα τα λαθη και ειπε οτι δεν θα διορθωθουν.Προσπαθηστε να τα διορθωσετε.Ειναι κριμα μια καλη δουλεια να παει χαμενη:congrats:

#12 sickdrummer

sickdrummer

    Anime Newbie

  • Members
  • 34 posts

Posted 06 January 2009 - 12:14

Παιδια για τα seeds εγω φταιω γιατι ειμαι ο uploader και πρεπει καινα seedαρω.Δεν βρισκω ομως και πολυ χρονο τελευταια για net αλλα θα προσπαθησω να τα seedαρω ολα.
Posted Image

#13 Chris_クリス

Chris_クリス

    Starting...

  • Members
  • 12 posts

Posted 14 January 2009 - 22:46

Btw , ζητειται encoder . Όσοι πιστοι προσελθατε ! :drink:
Posted Image

#14 Rasen_Shurik3n

Rasen_Shurik3n

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 10 February 2009 - 20:00

Σημερα ολοκληρωθηκε το εβδομο(7) episode της σειρας Tales of the Abyss. Κανω μια ενημερωση στα project και εδω για οσους ενδιαφερονται
------------------------------------------------------------------------------------------------

Completed Projects:

Kurozuka (12 επεισόδια)
Pale Cocoon (OVA)
Bleach Movie 02-DiamondDust Rebellion


OnGoing Projects:

Shakugan No Shana [Episodes 2/26]
Samurai Champloo [1/26]
Kuroshitsuji [3/13]
Tales Of The Abyss [Episodes 7/26]
Mouryo No Hako [4/13]
Bamboo Blade [01/26]
Hetalia Axis Power (ongoing)


#15 Shikamaru

Shikamaru

    So Troublesome

  • Members
  • 912 posts

Posted 10 February 2009 - 20:08

το μονο κακο ρε παιδες ειναι οτι δεν υπαρχουν seed π.χ ειχα βαλει εγω το 1 επ απο samurai champloo και δεν κατεβαινε για 1 βδομαδα με καμια παναγια
και ηθελα να δω την δουλεια σας :sadist:
Posted Image
Posted Image