Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * - - 1 votes

Ποιο επεισόδιο του Gintama θα επιλέγατε για μύηση;


  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 08 October 2008 - 13:23

Λοιπόν, εμείς οι Gintamatards ήδη γνωρίζουμε ότι το Gintama είναι ένα από τα καλύτερα parody anime όλων των εποχών. :kakaka: Το θέμα είναι πως θα πείσουμε κι άλλους. Ομολογουμένως, τα πρώτα επεισόδια είναι κάπως αδύναμα, και πολλοί που το ξεκινάνε από την αρχή το παρατάνε γιατί βαριούνται.

So... ποιο επεισόδιο του Gintama θα επιλέγατε για να το διαφημίσετε σε έναν "δύσκολο" φίλο σας; (Προφανώς ψάχνουμε ένα επεισόδιο που να μην χρειάζεται σχεδόν καθόλου εξηγήσεις για τους πρωταγωνιστές και τις σχέσεις μεταξύ τους.)

Προσωπικά επιλέγω το επεισόδιο 50. Filler, γεμάτο references, με άφθονο γέλιο, και σου γνωρίζει όλο το cast. Ποιο προτείνετε εσείς;

Edited by Kenny, 08 October 2008 - 19:15.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#2 kakashi sensei

kakashi sensei

    pitsilistis

  • Members
  • 746 posts
  • Locationplateia eleytherias

Posted 08 October 2008 - 18:29

εγω κολλησα ενα φιλο μου (που δεν του αρεσε στην αρχη) με το επισοδειο με τον παρακμιακο αγιο βασιλη αλλα δε θυμαμαι πιο επισοδειο ηταν.

#3 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 08 October 2008 - 18:35

Χμ, μάλλον το επεισόδιο με τη μέρα του Katsura, δε θυμάμαι νούμερο επεισοδίου. Full of Katsura (_ _)\m/ and little reference.
Γενικότερα όμως δε θα το πρότεινα σε κάποιον που δε βλέπει ήδη άνιμε.

Posted Image


#4 Glaurung

Glaurung

    Anime Fan

  • Members
  • 234 posts

Posted 08 October 2008 - 18:59

εγω κολλησα ενα φιλο μου (που δεν του αρεσε στην αρχη) με το επισοδειο με τον παρακμιακο αγιο βασιλη αλλα δε θυμαμαι πιο επισοδειο ηταν.


Εμένα πάντος , που δεν το έχω δει , άμα μου έλεγαν για για ένα καλό anime που περιέχει έναν παρακμιακό άγιο βασίλη, θα ήταν υπέρ αρκετο για να το αρχήσω και να κάνω υπομονή στα τυχόν ανιαρά αρχικά επεισόδια ( καταραμένες πανελλήνιες , άμα δεν υπήρχαν:if:)

ΥΣ ελπίζω να μην θεωρείτε ως spam :terror2:
Posted Image

#5 Ame Warashi

Ame Warashi

    Surgeon of death...

  • Members
  • 82 posts

Posted 16 October 2008 - 19:22

θα έλεγα το 28 (αν θυμάμαι καλά) που περιγράφει τη γκαντέμικη μέρα του Kondo και εμφανίζεται και όλο το cast!Είχε πολύ γέλιο! :)

#6 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 14 December 2008 - 11:27

το επισοδειο #50
Spoiler:

εξηγει ο κεννυ :

^ PWNS. Hajime_Saito, δώσε κι άλλα subs στον λαό που πεινάει για Gintama. :nod2:

Καλά ρε σεις, μόνο 2 σελίδες για το έπος που λέγεται Gintama, είμαστε σοβαροί; :oo:

*τον τρώει το χέρι του να το κάνει sticky :orly:*

Anyhoo, σήμερα μόλις είδα το 50. EPIC WIN. Proof:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

(Το Naruto μάλλον το θεωρεί πολύ ξεφτίλα, ακόμα και για να το παρωδήσει. :hahaha:)

extra kawaii special:
Posted Image

:oo::oo::oo::hahaha::hahaha::hahaha:



Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]

#7 περικλης

περικλης

    Silva

  • Members
  • 15 posts

Posted 15 December 2008 - 00:41

για σας μαγκες ειμαι καινουριος στο φορουμ :hahaha: (χαρές!?) αν θυμαμαι καλα το πρωτο επεισοδιο ειναι αρκετα αστειο και δειχνει ολους τους χαρακτηρες (διορθωστε με αν κανω λαθος μα εχω δει μονο μεχρι το 35 εδω και πολυ καιρο ):smokingg: επισης να σας ρωτησω απο που το βλεπετε ,εγω εδω(www.narutowire.com):try::smokingg: υπαρχουν πολλα ατομα εκει.(δεν ξερω αν αυτο βοηθαει σε τιποτα βασικα τελειως ακυρο):smokingg: τεσπα :drink:

#8 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 20 December 2008 - 01:21

Εγω ανετα θα διαλεγα το επεισοδιο 25,το αγαπημενο μου μεχρι τωρα,γεματο ολοκληρο το επεισοδιο με παρωδια απο Death Note,το ειχαν φτιαξει πολυ φοβερα,ελιωσα με αυτο το επεισοδιο,ομως δεν ειναι και το πιο καταλληλο να γνωρισεις τους χαρακτηρες,αλλα ειναι το καταλυλότερο για να λιωσεις στα γελια:hihi2:

Berserk___Gatsu.jpg


#9 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 28 December 2008 - 00:28

αχ μακάρι να είχα δει αυτό το θρεντ όταν άρχιζα gintama!!
πάντως ως νεο-μυημένη να προτείνω να ΜΗΝ προσπαθήσετε να μυήσετε κάποιον με το 1ο επεισόδιο, για μένα παραλίγο να αποβεί άσχημο fail!

Posted Image


#10 Zouhan

Zouhan

    業火に鋼鉄

  • Members
  • 397 posts

Posted 28 December 2008 - 02:02

Εγώ θα έλεγα πως και το 88 είναι αρκετά καλό για μύηση στο Gintama. Ή μάλλον θα ήταν καλύτερο σαν το 2ο επεισόδιο, αμέσως μερά την μύηση. Κορυφαίες ατάκες και απροβλεπτες συμπεριφορες και καταστάσεις:
Spoiler:


#11 Noitora

Noitora

    δεν αλλαζω τα stats μου:o

  • Members
  • 43 posts

Posted 30 January 2009 - 16:11

το δευτερο μερος του επ.29
με τις γιγαντιες κατασαριδες...:hahaha:
το εχω δει πανω απο 10 φορες..
Posted Image



#12 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 30 January 2009 - 18:11

το δευτερο μερος του επ.29
με τις γιγαντιες κατασαριδες...:hahaha:
το εχω δει πανω απο 10 φορες..

:oo::oo::oo:

Είναι το μοναδικό που δεν ξαναείδα και δεν θα ξαναδώ ποτέ. :terror2::puke::uhh:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#13 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 09 April 2009 - 18:50

Απ'τα λίγα που είδα άνετα το 18.
Spoiler:

Beyond Godlike ότι πρέπει για μύηση.

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#14 kakashi sensei

kakashi sensei

    pitsilistis

  • Members
  • 746 posts
  • Locationplateia eleytherias

Posted 09 April 2009 - 23:29

εγω κολλησα ενα φιλο μου (που δεν του αρεσε στην αρχη) με το επισοδειο με τον παρακμιακο αγιο βασιλη αλλα δε θυμαμαι πιο επισοδειο ηταν.

αναιρω.
χαλαρα το καλυτερο επισοδειο για μυηση ειναι το 100.
Spoiler:

τι να λεμε τωρα.
ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!!!
στον δυσπιστο Xaos παντως πετυχε.

#15 Trafalgar

Trafalgar

    Law

  • Members
  • 13 posts

Posted 09 April 2009 - 23:33

Αυτό ήταν epic έτσι πολύ ελεινό :hahaha: εκείνο στην σελίδα 1 που έχει το parody του bleach/naruto/one piece
ε ρε μεγάλε τι μου θύμισες :wooi2: