Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Πιο anime θεωρείτε ότι έχει τα καλύτερα fillers (NARUTO - BLEACH - ONE PIECE)


  • Please log in to reply
53 replies to this topic

Poll: Ποια σειρα εχει τα καλυτερα filler oeo? (87 member(s) have cast votes)

Ποια σειρα εχει τα καλυτερα filler oeo?

  1. Naruto & Naruto Shippuuden (15 votes [17.05%])

    Percentage of vote: 17.05%

  2. Bleach (16 votes [18.18%])

    Percentage of vote: 18.18%

  3. One Piece (41 votes [46.59%])

    Percentage of vote: 46.59%

  4. Κανένα (16 votes [18.18%])

    Percentage of vote: 18.18%

Vote Guests cannot vote

#31 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 18 September 2008 - 18:57

εχω δει και τα 3, αλλα εχω πηδηξει τα περισσοτερα φιλλερ σε One piece..

Καταρχην, του Bleach ειναι απαισια δεν παλευονται-βαριεμαι που ζω και συνηθως κοβω την ιστορια στη μεση..

Οποτε επαιζα μεταξυ naruto και One piece. Η αληθεια ειναι οτι το animation στα filler του naruto και του One piece ειναι εξισου καλο. Απλα μου αρεσουν πιο πολυ οι ιστοριες στα filler του Naruto για αυτο το ψηφησα. Παρολα αυτα, τα φιλλερ μεταξυ naruto 170-210 ηταν αθλια γιατι ηταν μονοκομματες ιστοριες που τελειωναν σε ενα επεισοδειο με Mission d/c rank εδω, mission εκει... βαρετο.. αλλα ολα τα υπολοιπα αξιζανε..

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#32 kelborn3

kelborn3

    Toki

  • Members
  • 2,054 posts

Posted 18 September 2008 - 19:23

εχω δει και τα 3, αλλα εχω πηδηξει τα περισσοτερα φιλλερ σε One piece..

Καταρχην, του Bleach ειναι απαισια δεν παλευονται-βαριεμαι που ζω και συνηθως κοβω την ιστορια στη μεση..

Οποτε επαιζα μεταξυ naruto και One piece. Η αληθεια ειναι οτι το animation στα filler του naruto και του One piece ειναι εξισου καλο. Απλα μου αρεσουν πιο πολυ οι ιστοριες στα filler του Naruto για αυτο το ψηφησα. Παρολα αυτα, τα φιλλερ μεταξυ naruto 170-210 ηταν αθλια γιατι ηταν μονοκομματες ιστοριες που τελειωναν σε ενα επεισοδειο με Mission d/c rank εδω, mission εκει... βαρετο.. αλλα ολα τα υπολοιπα αξιζανε..

Επιτελους και καπιος για το naruto γτ ειχε αρχισει να περνει τα κατω του^^

Posted Image


#33 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 19 September 2008 - 02:25

Τα fillers του Naruto ειχαν αρκετα σκαμπανεβασματα... μερικα ηταν πολυ καλες ιστοριες, μερικα ηταν απλα ελεεινες, σε σημειο που πονας καθως τις βλεπεις... Ενω του Bleach σε κανενα σημειο δε νιωθεις οτι χανεις τον χρονο σου κατα τη γνωμη μου.

Λέγοντας filler, εννοούμε μόνο ότι δεν είναι στο manga ή ότι δεν προωθεί την ιστορία γενικώς; Έχω μπερδευτεί με αυτή την διχογνωμία. Αν αυτά τα δύο είναι διαφορετικά, πως λένε το ένα, πως το άλλο;

Filler κανονικα σημαινει το δευτερο, οτι δεν προωθει την ιστορια, οτι ειναι ασημαντο στην πλοκη και το σεναριο και δεν εχει αλλο λογο παρα να "γεμιζει" ενα επεισοδιο/chapter/κτλ. Παρα το οτι ειπε αργοτερα ο Kelborn3, το Wikipedia το ξεκαθαριζει αυτο :

In media, filler is material that is combined with material of greater relevance or quality to "fill out" a certain volume.

Απο εκει και περα δυστυχως πολλοι (κυριως mangaφιλοι) εχουν παρερμηνευσει τον ορο να σημαινει "οτι ειναι στο ανιμε αλλα οχι στο manga", oρισμος βεβαιως λανθασμενος αφου και τα manga εχουν fillers. Απο εκει και περα, το αν θα ακολουθησουμε τον σωστο ορισμο ή τον ορισμο που ακολουθουν οι περισσοτεροι ειναι στην κριση του καθενος.
Posted Image

#34 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 20 September 2008 - 18:43

Χαλαρά του One Piece. Καποια από αυτά δεν είχα καν καταλάβει ότι είναι φίλερ πριν διαβάσω το μάνγκα (sen nen Ryu). Υπάρχει και μια λογική στο που τα βάζουν. Με το που τελειώνει κάποιο μεγάλο αρκ βάζουν ή από ένα φίλλερ που αφορά καθέ μέλος του πληρώματος, ή ένα φίλλερ λίγων επισοδείων με όλους μαζί. Κάποια είναι πολύ καλά, όπως το rainbow mist και το Dave back fight, κάποια άλλα όχι και τόσο (εκείνο που τους έκλεβε τις αναμνήσεις, και το άλλο με το οχειρό του ναυτικού).

Ο λόγος που σταμάτησα να βλέπω ναρούτο ήταν τα φίλερ. Ελάχιστα ήταν καλά, άλλα είχαν χάλια σχέδιο, άλλα χάλια ιστορία.

Μπλιτς δεν έχω δει ακόμα



#35 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 20 September 2008 - 18:49

Οτι ειπε ο Namida +1!

Αλλα να προσθεσω οτι αν και δεν εχω δει πολλα απο naruto και bleach καθολου,αυτα του op ειναι οντως παρα πολυ καλα τα περισσοτερα....συντομα συνηθως και με αρκετα εξυπνες/διακεδαστικες ιστοριες...

[και αυτο με το οχυρο του ναυτικου ειναι το αγαπημενο μου εμενα:hahaha:]

#36 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 21 September 2008 - 10:34

Και το Naruto & το Bleach έχουν μέτρια fillers με το Naruto να έχει τα χειρότερα όλων.Το One Piece από την άλλη είναι τόσο τέλεια σειρά που ακόμα και τα fillers είναι η απόλυτη κορυφή και δεν καταλαβαίνεις ότι είναι καν fillers στις περισσότερες περιπτώσεις ως να το πάρεις χαμπάρι από το γεγονός ότι τελειώνουν γρήγορα.Άπόψη μου:gn2:


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#37 kelborn3

kelborn3

    Toki

  • Members
  • 2,054 posts

Posted 23 September 2008 - 07:47

Ther eis only one general truth so far .One Piece fillers are funnier and better cause they continu the story.Hmmmm what does the futere have in store for us....kepp voting and see^^:tensai:

Posted Image


#38 ssjchris

ssjchris

    Δαααμέ ρε λέσιη...δαμέ..

  • Members
  • 255 posts

Posted 19 November 2008 - 22:27

1.One piece
2.Bleach
3.Naruto

#39 ssj2sanji

ssj2sanji

    This is suicide season!

  • Members
  • 723 posts

Posted 24 February 2009 - 21:22

one piece(βασικα τα fillers του one piece για εμενα ειναι κατι σαν special episodes)
naruto(σε καποια fillers εχει κανονικη storyline)
bleach(no comment)

#40 darkphoenix

darkphoenix

    Ανιμερώνομαι

  • Members
  • 238 posts

Posted 24 February 2009 - 21:34

Τα φιλλερακια / σπεσιαλ επς του One Piece και του DragonBall μ'αρεσουν συγκριτικα με τα αλλα απαισια 2.
DragonBall δεν εχει οποτε One Piece :P
Posted Image

#41 Kakashinote

Kakashinote

    .:: Yawn ::.

  • Members
  • 444 posts

Posted 25 February 2009 - 14:09

1. one piece!!!!
2. bleach
3. naruto...

του one piece τα fillers παιρνανε ευκολα και σε βοηθουν λιγο να παρεις μια ανασα απο την δραση
του bleach ειναι σπαστικα γιατι χαλαει την δραση
του naruto δεν το συζητω......χαλια.300 επεισοδια ολα fillers(μεταφορικα μιλωντας). αντε να τα χιλιασουν...
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#42 papadevil

papadevil

    Anime Freak

  • Members
  • 374 posts

Posted 25 February 2009 - 15:28

απο τι πιστευω και εχω ακουσει γενικα και αποψεις one piece...περναει η ωρα πως να το κανουμε :P
Posted Image

#43 Satou no Kumo

Satou no Kumo

    hiatus :(

  • Members
  • 213 posts

Posted 25 February 2009 - 19:28

bleach fillers are like brussels sprout for lunch:uhh:
Spoiler:

seishun jidai wa watashi no subete desu

#44 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 02 March 2009 - 05:44

Θα δώσω 4 επιχειρήματα :
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:

Αλλά επειδή δεν έχω δει τα άλλα δύο δεν ψηφίζω.Απλά δίνω τροφή για σκεψή σε όσους τα έχουν δει...

#45 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 02 March 2009 - 14:32

Κανένα. Όλα τα filler είναι άθλια, δε βλέπονται.