Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 1 Ψήφοι

Asuka VS Rei!


  • Please log in to reply
91 replies to this topic

Δημοσκόπηση: Ποια συμπαθήσατε περισσότερο; (115 Μέλος (η) που έχουν ψηφίσει)

Ποια συμπαθήσατε περισσότερο;

  1. Asuka (60 ψήφοι [50.85%])

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 50.85%

  2. Rei (58 ψήφοι [49.15%])

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 49.15%

Ψήφισε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#46 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Σεπτέμβριος 2008 - 21:31

βασικά όσοι λένε ότι η Ασουκα μόνο ένα κακομαθημένο/εγωιστικό/bitch/απάνθρωπο/κλπ κλπ πλάσμα ήταν, απλά δεν έχουν αντιληφθεί στο ελάχιστο το νόημα αυτού του χαρακτήρα.
δε χρειάζεται να ειπωθεί κάτι άλλο ;)

Δοκτόρισσα,αφού δεν κατάλαβε κανείς τι παίζει από την αντίθετη από τη δική σου πλευρά (what a surprise,επιχείρημα του style "εχεις άδικο γιατί ΠΑΟΚ") γιατί δεν μας εξηγείς εσύ που το κατέχεις αλλά αντιθέτως κάνεις post των τριων σειρών?
Believe me,θα σου απαντήσω μετά γιατί είναι όντως η Asuka η προσωποποίηση του εγωισμού.(και ίσως εκεί έγκειται και η σημαντικότητα του χαρακτήρα της-don't misunderstand!Δεν υποτιμώ το ρόλο της Asuka στο nge απλά δεν εκτιμώ σε προσωπικό επίπεδο τον χαρακτήρα της.)
Δημοσιευμένη  εικόνα

#47 moonheart

moonheart

    FUTO-itria

  • Members
  • 244 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Σεπτέμβριος 2008 - 21:38

βασικά όσοι λένε ότι η Ασουκα μόνο ένα κακομαθημένο/εγωιστικό/bitch/απάνθρωπο/κλπ κλπ πλάσμα ήταν, απλά δεν έχουν αντιληφθεί στο ελάχιστο το νόημα αυτού του χαρακτήρα.
δε χρειάζεται να ειπωθεί κάτι άλλο ;)

lol... βασικα... χανεις την ουσια:P δεν νομιζω οτι η asuka ηταν κατι παραπανω απο αυτο που εδειχνε... ουτε βεβαια η rei αλλα κατα κυριο λογο η asuka δεν ηταν...
το γεγονος οτι ηταν σκυλα, εγωιστρια εγωμανης και κακομαθημενη /καθε χαρακτηριστικο σε ολο του το μεγαλειο/ το υποστηριζε δεν εκανε καν τον κοπο να το κρυψει... παρολα αυτα δεν νομιζω οτι ηταν κατι πιο βαθυ...
το βαθος που λες ισως να επικεντρωνοταν στους λογους που φεροταν ετσι.. αλλα και παλι οι λογοι ηταν γνωστοι... not sth complicated and difficult...
liked that part though "I'm a bitch and so whatXD"
Δημοσιευμένη  εικόνα
f*ck medicine. I want to be a ninja.

#48 Amphilyki

Amphilyki

    ΗΠΑΣΑΒΛΑΒΗ

  • Members
  • 52 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Σεπτέμβριος 2008 - 22:08

Ψηφίζω Rei.

Γιατί η Asuka, όπως έχει ειπωθεί από πολλούς είναι σκύλα, εγωίστρια, συμπλεγματική, φωνακλού, ψώνιο και ενοχλητική. Ξέρω, πέρασε δυσκολα παιδικά χρόνια κτλ κτλ αλλά πολλοί περάσαν και χειρότερα και δε γίναν τέτοια "φρούτα".
Η Rei είναι η ήσυχη δύναμη. :gn2: Αποπνέει ασφάλεια, ηρεμία, τρυφερότητα και καλοσύνη. :wooi2:

Hilfe! Das Monstrum in mir wird explodieren!


#49 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1.790 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Καταχωρήθηκε 15 Σεπτέμβριος 2008 - 22:21

Δεν πρόκειται να διαβάσω και τις 4 σελίδες γιατί το βρίσκω άσκοπο, αλλά ας ρίξω τον οβολό μου.


Στην αρχή ΣΙΧΑΙΝΟΜΟΥΝ την Άσουκα.
Είχε σχεδόν ότι αρνητικό με ενοχλεί περισσότερο:

Ψώνιο
Σπαστικιά
Ψώνιο
Me myself and I
Υπερκινητική

...
....
................

Απλά τη μισούσα και την λυπήθηκα μόνο όταν
Spoiler:


Αυτά την πρώτη φορά που είδα το ΕνΤζιΗ.


Μετά έφαγα ατελείωτο brainwash από Άσουκα φανμπόιδες και άρχισα να τη συμπαθώ.
Μετά που το ξαναείδα τη συμπάθησα ακόμη περισσότερο.


Οπότε είμαι ακόμα σε δίλλημα.

Και μην ακούω δικαιολογίες για το γιατί είναι τόσο σπαστόνευρη γιατί αυτό δεν έχει τίποτα να κάνει με αν τη συμπαθεί κάποιος η όχι.
Είναι όπως είναι, regardless what caused her to be like that.

HnH5aB0.jpg


#50 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1.655 Δημοσιεύσεις:
  • LocationThe city upon the hill

Καταχωρήθηκε 15 Σεπτέμβριος 2008 - 22:35

μετα ομως θα λεγαμε, οτι οι αλλοι ειναι αναισθητοι δυναστες, ποου ενω το κοριτσι, εχει τοσα ψυχολογικα προβληματα, οταν πηγαινε να τα εκφρασει, αυτοι την αποπαιρνανε.
τελικα τι course of action επρεπε να ακολουθηθει?


Μα δεν ήταν οι άλλοι αναίσθητοι και δυνάστες, γενικά ως άτομα? Θεωρίται η συμπεριφορά π.χ. των ανθρώπων της NERV προς την Asuka εντάξει? Και δεν ήταν έτσι και αλλιώς οι υπόλοιποι ψυχασθενείς που ξεσπάσαν με το δικό τους τρόπο? Δεν ήταν ο Shinji με τη μιζέρια του, που τη χρησιμοποίησε την Asuka (θυμηθείτε την εισαγωγή του End of Evangellion) με βάση τα δικά του εγωιστικά κριτήρια?

Γιατί δηλαδή μια κοπελιά, που είδε ότι είδε σε μικρή ηλικία (κάντε μια παρομοίωση του πως θα νιώθατε αν συνέβαιναν τα ίδια σε εσάς, αλλά όταν το κάνετε σκεφτείτε τα πρόσωπα των δικών σας σε τέτοιες καταστάσεις) να μην κάνει σαν εγωιστικό παλιόπαιδο? Δεν φταίνε οι υπόλοιποι που όσο θυμάμαι τη σειρά δεν κάναν και κάτι για να διορθωθεί? (εγώ δεν εννοώ χαστούκι, αλλά κάτι ρε παιδί μου).

Πάντως, για να πώ τη πικρή (sic.) και καλά αλήθεια, έχω την εντύπωση πως ο καθένας απλά ψηφίζει και υποστηρίζει αυτή που του άρεσε εμφανισιακά, όχι ως προσωπικότητα και ανάλογα προκατελειμένος είναι υπέρ ή κατά. Εγώ πάντως προτιμούσα ένα χαρακτήρα σαν της Asuka, παρά κάποια σαν τη Rei (αν δεχτούμε ότι το πρόβλημα της Rei δεν είναι ότι μιλάει ελάχιστα ή φέρεται ντροπαλά αλλά ότι μέσα της είναι απόλυτα κενή).
Δημοσιευμένη  εικόνα

#51 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8.653 Δημοσιεύσεις:
  • Locationbetween the frets

Καταχωρήθηκε 15 Σεπτέμβριος 2008 - 22:43

οτι και αν εχεις τραβηξει σε αυτη τη ζωη, δεν σου δινει κανενας το δικαιωμα να βγαζεις τα κομπλεξ σου στους διπλανους σου. αν δεν αντεχεις αυτη τη ρημαδα τη ζωη, αυτοκτονα

Πρώτον, μπορείς να πεις ότι εσύ δεν έχεις ξεσπάσει ποτέ πάνω σε ένα άλλο άτομο (ΕΙΔΙΚΑ στην εφηβεία); Remember, young man, αυτό που μισείς στην Asuka ΗΣΟΥΝ εσύ κι εγώ και σχεδόν όλοι κάποτε. Αλλά αυτή δεν ήταν η μόνη της/μας πλευρά, φυσικά. ;)

Δεύτερον και το πάω ακόμα παραπέρα, γιατί το να ξεσπάς σε ένα άλλο άτομο είναι de facto κακό; OK, δεν εννοώ να τον δέρνεις κιόλας, αλλά αν έχεις οργή μέσα σου, καλύτερα να την εκτονώνεις παρά να την καταπίνεις. Συσσωρεύεται και βγαίνει χειρότερα μετά. Πολλοί από τους μεγαλύτερους εγκληματίες ήταν άτομα που καταπίεζαν τον θυμό τους και κανείς δεν τους φοβούνταν.

Η Rei μου θύμιζε κάτι θρησκευόμενα παιδάκια που είχα συμμαθητές, και που τα είχαν μάθει από μικρά να μην πολυμιλούν και να μην δείχνουν συναισθήματα. Ήταν από τα πιο θλιβερά θεάματα που έχω δει ποτέ. Αυτά τα παιδιά δεν είχαν καμία χαρά στη ζωή. Ποιος ξέρει αν κάποιο από αυτά γίνει serial killer μια μέρα.

Επίσης:

Ναι δικιο εχετε ολοι οι Asuka supporters οτι η Rei δεν εχει προσωπικοτητα... αλλα η Asuka και που εχει τι την κανει; Παραμενει μια bitch και μιση καθ'ολη τη διαρκεια της σειρας χωρις ποτε να δειχνει το παραμικρο συναισθημα ανθρωπιας! Η Rei εχει περισσοτερη ανθρωπια απο αυτην αφου τουλαχιστον ενδιαφερεται και για καποιο ατομο (χωρια η σκηνη που κοκκινιζει με την παρομοιωση που της κανει ο Shinji στο ασανσερ). Ασε που ο χαρακτηρας της Rei, εστω και αυτος ο ελαχιστος, αλλαζει προς το τελος της σειρας και της ταινιας, ενω της Asuka ΠΟΤΈ! Οποτε η Asuka ειναι το πραγματικο ανδρεικελο του Neon Genesis Evangelion και οχι η Rei!

Κάποιος πρέπει να ξαναδει τα επεισόδια ~18-24 και το End of Eva, για να διαπιστώσει ότι και όμως, η Asuka αλλάζει. :P

Περί ανθρωπιάς της Rei... σχεδόν μέχρι το τέλος (μέχρι που ανακαλύπτει τη σύνδεσή της με τον Shinji δηλαδή), ενδιαφέρεται μόνο για τον Gendo, με μια τελείως benefactor-benefitted σχέση. Sorry, αλλά αυτό δεν το λέω συναίσθημα, το λέω υποταγή. Τώρα αν εσείς γουστάρετε that type of woman, πάω πάσο.

It all boils down to this: To have feelings is humane. To NOT have feelings is NOT divine, it is pitiful. Βλέπε κι αυτά που έγραψα στον Melkor.

Τέλος:

Me loves Neliel, Hideaki knows much better από το να απομονώνει και να προσωποποιεί "το κακό της ανθρωπότητας". Αυτά μόνο σε προπαγανδιστικές ταινίες β' διαλογής τα βλέπεις. Μην προσπαθήσεις καν να κάνεις αυτήν την ανάλυση που λες, it's doomed to fail. Ξαναδές τη σειρά, είναι η καλύτερη συμβουλή που μπορώ να σου δώσω.

Spoiler: Κι επειδή I couldn't resist teh lulz...

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#52 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2.051 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Σεπτέμβριος 2008 - 22:50

Πρώτον, μπορείς να πεις ότι εσύ δεν έχεις ξεσπάσει ποτέ πάνω σε ένα άλλο άτομο (ΕΙΔΙΚΑ στην εφηβεία); Remember, young man, αυτό που μισείς στην Asuka ΗΣΟΥΝ εσύ κι εγώ και σχεδόν όλοι κάποτε. Αλλά αυτή δεν ήταν η μόνη της/μας πλευρά, φυσικά. ;)

Δεύτερον και το πάω ακόμα παραπέρα, γιατί το να ξεσπάς σε ένα άλλο άτομο είναι de facto κακό; OK, δεν εννοώ να τον δέρνεις κιόλας, αλλά αν έχεις οργή μέσα σου, καλύτερα να την εκτονώνεις παρά να την καταπίνεις. Συσσωρεύεται και βγαίνει χειρότερα μετά. Πολλοί από τους μεγαλύτερους εγκληματίες ήταν άτομα που καταπίεζαν τον θυμό τους και κανείς δεν τους φοβούνταν.


δεν ειπα οτι ειναι κακο γενικοτερα, ολοι πρεπει να ξεσπασουνε. απλα λεω οι ο τροπος που ξεσπουσε και κυριως, το που ξεσπουσε δεν μου αρεσε

Spoiler: Κι επειδή I couldn't resist teh lulz...

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#53 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Σεπτέμβριος 2008 - 23:04

Κάποιος πρέπει να ξαναδει τα επεισόδια ~18-24 και το End of Eva, για να διαπιστώσει ότι και όμως, η Asuka αλλάζει. :P

Και όμως η Asuka απλά
Spoiler:


Me loves Neliel, Hideaki knows much better από το να απομονώνει και να προσωποποιεί "το κακό της ανθρωπότητας". Αυτά μόνο σε προπαγανδιστικές ταινίες β' διαλογής τα βλέπεις. Μην προσπαθήσεις καν να κάνεις αυτήν την ανάλυση που λες, it's doomed to fail. Ξαναδές τη σειρά, είναι η καλύτερη συμβουλή που μπορώ να σου δώσω.

Ο ρόλος της Asuka είναι να δείξει της παρουσία του εγώ στην ανθρώπινη φύση και όλα τα παρελκόμενα του,θετικά ή αρνητικά(άσε που θεωρώ έγκλημα να χρωματίζεις κάτι τέτοιο από τη στιγμή που δεν υπάρχει αντικειμενικότητα στο ζήτημα παρα μόνον μια κωλο υποκειμενικότητα των πολλών).Δε μίλησα για απομόνωση του κακού της ανθρωπότητας ούτε και ο Anno ήθελε να πει αυτό.Ο ρόλος που της ανέθεσε ο Anno είναι ο εγωισμός που για μένα και μόνο προσωπικά είναι το κακό της ανθρωπότητας.Από την άλλη είναι και βασικό χαρακτηριστικό της.Επανέρχομαι δλδ σ αυτό που έλεγα αρχικά ότι η Asuka είναι εξαιρετικά σημαντική για την ιστορία αλλά άκρως αντιπαθητική για εμένα.
Δημοσιευμένη  εικόνα

#54 somnium

somnium

    女神道

  • Members
  • 356 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Σεπτέμβριος 2008 - 00:26

οτι και αν εχεις τραβηξει σε αυτη τη ζωη, δεν σου δινει κανενας το δικαιωμα να βγαζεις τα κομπλεξ σου στους διπλανους σου. αν δεν αντεχεις αυτη τη ρημαδα τη ζωη, αυτοκτονα

ΕΕΕΕ, μα! Πες τα!
Κι αν δεν αυτοκτονησεις, θα σε σκοτωσω εγω!

Spoiler:

Δηλαδη, πως τολμα, να μην ειναι υπακουη και ευγενικη, με τα ατομα που, εν τελει, της συμπεριφερονταν απο τοτε που θυμαται τον εαυτο της, σαν εμψυχο δυναμικο για πολεμικη χρηση...

I second that opinion.
Αν δεν αντέχονται κάποια άτομα, είναι επειδή είναι εγωιστές και βγάζουν το κάθε "βίτσιο" τους στους άλλους τριγύρω τους. Μακρυά από τέτοια άτομα.

Τελικα, ολες η αποψεις, θα βρουν καποιον να τις υποστηριξει...:uhh:

Δημοσιευμένη  εικόνα


#55 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4.147 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Σεπτέμβριος 2008 - 06:08

Καημενη rei τι σου σερνουν αυτοι οι ακαρδοι οι asuka fans...

Καταρχας οποιος δεν ειναι υστερικος,εγωπαθης,εγωκεντρικος,παντελως απορροφημενος απο το τεραστιων διαστασεων εγω του και εριστικος δεν σημαινει οτι δεν εχει προσωπικοτητα...και ναι ολα τα παραπανω ειναι ενδεικτικα ενος εκρηκτικου χαρακτηρα αλλα στην τελικη δεν σημαινει οτι ειναι και ενδιαφεροντα χαρακτηριστικα σεναν ανθρωπο η τουλαχιστον χαρακτηριστικα που σεμενα θα τον εκαναν συμπαθη...

Η rei δεν ειναι robot επειδη δεν εχει ολα τα παραπανω...ειναι ενα κοριτσακι μεγαλωμενο σενα αποστειρωμενο περιβαλλον που της εμαθαν οτι ειναι αναλωσιμη και της το χωσαν στο κεφαλι απο τοτε που ηταν μωρο...παρολαυτα ξερει να νοιαζεται για τους αλλους και οχι για το μαλλι της και τα νυχια της και ξερει να ειναι αποφασιστικη εκει που πρεπει και οταν χαμογελαει λιωνουν οι παγοι... επειδη καποιος δεν εχει μαθει να εκφραζει τα αισθηματα του δεν σημαινει οτι δεν εχει...σκεφτειτε το ολοι εσεις που δυσκολευεστε να εκφρασετε αυτα που νιωθετε...για μενα και αισθηματα ειχε και προσωπικοτητα ειχε και το απεδειξε στο τελος...

Παρολαυτα το γεγονος οτι αυτοι οι 2 εκ διαμετρου διαφορετικοι χαρακτηρες βρισκουν ο καθενας το κοινο του ειναι ενδεικτικο του ποσο διαφορετικοι ειμαστε οι ανθρωποι και του ποσο υπεροχο ειναι αυτο...individuality people!it sux sometimes but after all without it we would just be...soup...επομενως εγω εχω την αποψη μου αλλα δεν θελω πραγματικα να σας πεισω...δεν καταλαβα λιγοτερα η περισσοτερα απλα τα καταλαβα διαφρετικα...διαφορετικοτητα ftw!!!!!!!

και αφου φιλοσοφησα παλι παω για υπνο γιατι το μυαλο μου εχει γινει μαρμελαδα φραουλα...

#56 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1.655 Δημοσιεύσεις:
  • LocationThe city upon the hill

Καταχωρήθηκε 16 Σεπτέμβριος 2008 - 09:18

Σόρρυ mono, αλλά δικιά μου εντύπωση είναι ότι η Rei απλά δεν είχε τη δυνατότητα να εκφράσει ή να έχει γενικά συναισθήματα. Δε θυμάμαι δηλαδή κάποια στιγμή στη σειρά που να έδειχνε το αντίθετο, ότι ενδιαφέρεται για τον οποιοδήποτε άλλο άνθρωπο. Ίσως εγώ κατάλαβα λάθος και πρέπει να το ξαναδώ, αλλά αυτή ήταν η αίσθηση που μου δώθηκε, ότι λειτουργούσε εντελώς ως μηχανή ή αναλώσιμο υλικό, τόσο διανοητικά όσο και ψυχολογικά.
Δημοσιευμένη  εικόνα

#57 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1.906 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Σεπτέμβριος 2008 - 09:59

Η rei δεν ειναι robot επειδη δεν εχει ολα τα παραπανω...ειναι ενα κοριτσακι μεγαλωμενο σενα αποστειρωμενο περιβαλλον που της εμαθαν οτι ειναι αναλωσιμη και της το χωσαν στο κεφαλι απο τοτε που ηταν μωρο...παρολαυτα ξερει να νοιαζεται για τους αλλους και οχι για το μαλλι της και τα νυχια της και ξερει να ειναι αποφασιστικη εκει που πρεπει και οταν χαμογελαει λιωνουν οι παγοι... επειδη καποιος δεν εχει μαθει να εκφραζει τα αισθηματα του δεν σημαινει οτι δεν εχει...σκεφτειτε το ολοι εσεις που δυσκολευεστε να εκφρασετε αυτα που νιωθετε...για μενα και αισθηματα ειχε και προσωπικοτητα ειχε και το απεδειξε στο τελος...


Πες τααα
Όσο για την σχέση gendo-rei να θυμίσω πως δεν ήταν ακριβώς έτσι από μεριάς της Rei
Spoiler:


#58 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1.667 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Σεπτέμβριος 2008 - 15:17

Σόρρυ mono, αλλά δικιά μου εντύπωση είναι ότι η Rei απλά δεν είχε τη δυνατότητα να εκφράσει ή να έχει γενικά συναισθήματα. Δε θυμάμαι δηλαδή κάποια στιγμή στη σειρά που να έδειχνε το αντίθετο, ότι ενδιαφέρεται για τον οποιοδήποτε άλλο άνθρωπο. Ίσως εγώ κατάλαβα λάθος και πρέπει να το ξαναδώ, αλλά αυτή ήταν η αίσθηση που μου δώθηκε, ότι λειτουργούσε εντελώς ως μηχανή ή αναλώσιμο υλικό, τόσο διανοητικά όσο και ψυχολογικά.


Spoiler:

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Maya-chan: 16 Σεπτέμβριος 2008 - 15:40

15fkk04.jpg


#59 saidwho.

saidwho.

    Lost in the dsm

  • Members
  • 130 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Σεπτέμβριος 2008 - 16:08

In Rei we trust:hero:

Θα συμφωνήσω με τη mono. H Rei για μένα και προσωπικότητα έχει αλλά και συναισθήματα...απλά δεν τα εξωτερικεύει όπως κάνει η Asuka.

Δε θυμάμαι δηλαδή κάποια στιγμή στη σειρά που να έδειχνε το αντίθετο


Αν και πάει αρκετός καιρός από τότε που είδα τελευταία φορά το NGE , μπορώ να θυμηθώ τη σκηνή στο ασανσέρ όπου η Rei κοκκινίζει κατά τη διάρκεια της ομιλίας της με τον shinji.

Περί ανθρωπιάς της Rei... σχεδόν μέχρι το τέλος (μέχρι που ανακαλύπτει τη σύνδεσή της με τον Shinji δηλαδή), ενδιαφέρεται μόνο για τον Gendo, με μια τελείως benefactor-benefitted σχέση. Sorry, αλλά αυτό δεν το λέω συναίσθημα, το λέω υποταγή.


Ouch that hurt! Η σχέση που αναπτύσσεται μεταξύ τους όντως είναι ένα είδος υποταγής....υποταγή από αγάπη. Δε νομίζω η Rei να χαστούκιζε τον shinji ( οταν μίλησε άσχημα για τον πατέρα του) ούτε να κρατούσε τα γυαλιά του Gendo αν δεν έτρεφε αισθήματα γι' αυτόν.

6czp.jpg


#60 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4.499 Δημοσιεύσεις:
  • LocationArah

Καταχωρήθηκε 25 Σεπτέμβριος 2008 - 00:12

εδω ειμαστε πολυ asuka fans αλλα στο εξωτερικο μαλλον προς την rei συγκληνουν οι μαζες.

ειχε βγει 2 συνεχομενες φορες female charachter of the year στο anime grand prix ενος δημοφιλους περιοδικου και σε συζητησεις σε youtube και κατι αλλα φορυμς που ειχα δει ειχε την πρωτοπωρεια

qzMHWHd.png