Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 3 Ψήφοι

Gintama episode discussion


  • Please log in to reply
487 replies to this topic

#481 Emiya

Emiya

    Anime Fan

  • Members
  • 175 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Οκτώβριος 2017 - 08:30

Όλοι έχουν τα δικά τους γούστα και κριτήρια όταν ψάχνουν να δουν κάτι και αυτά τα πράγματα αλλάζουν με το καιρό. Το One Piece είχε ξεπεράσει τα 500 επεισόδια όταν το ξεκίνησα αλλά μόλις είδα ότι είναι ο Ντρέικ που εβλέπα στο ALTER ήθελα να μάθω τη συνέχεια και ήταν κυριολεκτικά ένα από τα καλύτερα ανιμε πoυ έχω δει αφου ήταν το 2ο μέτα το Naruto, από την άλλη το Gintama μου φάνηκε underwhelming μέτα από όλα όσα έχω δει και ο μόνος λόγος που το ξεκίνησα ήταν επειδή ήταν στα κορυφαία του myanimelist.



#482 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Οκτώβριος 2017 - 08:38

Κοίτα, αν σου φαίνεται βαρετό και υπερβολικά μεγάλο μην το δεις. Θέλει τον χρόνο του. 


rsrGbGx.gif

#483 Emiya

Emiya

    Anime Fan

  • Members
  • 175 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Οκτώβριος 2017 - 10:01

Μπορεί να το δω κάποια στιγμή. Δε το αποκλείω.



#484 Usopp MZ

Usopp MZ

    The COOL-GUY

  • Members
  • 492 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Νοέμβριος 2017 - 01:59

Ευτυχώς που κάνουνε το slip arc, γιατί είχα ανησυχήσει ότι όλα αυτά τα διαμαντάκια θα πάνε χαμένα (στο manga όλα αυτά προηγούνταν των σοβαρών arcs που είδαμε τελευταία).

 

Kagura's boyfriend arc ήταν ό,τι καλύτερο.

Το αγαπημένο μου μέχρι στιγμής είναι by far το half-episode με τον αυτόχειρα Hazegawa (Madao), ειδικά η φάση με τα παρατσούκλια και τα sniping skills ήταν τοπ.

 

Και φυσικά τώρα που έρχεται μάχη Gintoki vs. Okita θα περάσουμε καλά.

 

Νομίζω γενικά αυτή η σεζόν θα είναι η τελευταία ανάσα πιουράτου, παλιού και κλασικού Gintama που ξέραμε, πριν οδηγηθεί και το άνιμε προς το φινάλε, όπου οι αναλαμπές καφρίλας απ' όσο παρακολουθώ το μάνγκα είναι πολύ πιο μετριασμένες.


Δημοσιευμένη  εικόνα

#485 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Δεκέμβριος 2017 - 11:13

https://www.animenewsnetwork.com/daily-briefs/2017-12-10/gintama-anime-enters-silver-soul-arc-on-january-7/.124953

 

Στις 7/1 θα ξεκινήσει στο anime το final arc.  :dazed:


rsrGbGx.gif

#486 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2.136 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Μάρτιος 2018 - 17:11

Είναι πραγματικά κρίμα το πόσο σκουπιδο-shounen έχει καταντήσει το Gintama  στα τελευταία του.
Θα ήμουν πολύ καλύτερα αν το χα αφήσει στο Porori-hen απο το να βλέπω αυτήν την κατάντια, ειδικά για μια σειρά που αγάπησα τόσο πολύ.


LfNX0dh.png


#487 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Μάρτιος 2018 - 12:48

Δεν έχω δει την τελευταία σεζόν αλλά για πες, για ποιο λόγο;


rsrGbGx.gif

#488 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2.136 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Μάρτιος 2018 - 22:39

Εν ολίγοις:

Το Gintama , όπως όλα τα καλά πράγματα πρέπει να φτάσει στο τέλος του, αλλά, όπως όλα τα κακά και τραβηγμένα shounen πριν το κάνει αυτό έπρεπε να επεκτείνει τον κόσμο του, να χέσει πάνω σε όλα όσα έχτισε μέχρι τώρα και να μας εμφανίσει έναν υπέρτατο 'κακό' από το πουθενά, καταστρέφοντας έτσι τον χαρακτήρα του Yoshida Shouyou. Αν και οκ, τα arcs που ακολούθησαν μπορεί να μην ήταν άσχημα, θεωρώ πως αυτή ήταν και η αρχή του κακού με αποκορύφωμα αυτά που βλέπουμε τώρα, τα οποία μιας και δε τα χει δει ακόμα δε θα τα σχολιάσω με λεπτομέρεια, απλά θα πω πως κάνει μεγάλη προσπάθεια να εμφανίσει όλο το cast που έχει εμφανιστεί σε αυτή τη σειρά ανά τα χρόνια με τον πιο ανιαρό τρόπο.


LfNX0dh.png