Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Panini stickers


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 03 September 2008 - 19:53

βρηκα αυτο το site με παλιες σειρες ανιμε που κυκλοφορουσαν στην Ιταλια. Τοτε που αρχισε να ποιανει την Ευρωπη μανια με τα ανιμε τη δεκαετια του 70. επειδη πλεον δεν ασχολουμαι μπορει να παραθεσει κανεις σειρες ανιμε των Panini στην Ελλαδα; Μου φαινεται ειχαν κυκλοφορησει και εδω. καμια συγκριση βεβαια με Ιταλια.δειτε ενδεικτικα. στο Spoglia l'album βλεπετε τις σελιδες με τα αυτοκολλητα

::(ro)bozzY HomePage: Catalogo ALBUMS DI FIGURINE (A-K)
::(ro)bozzY HomePage: Catalogo albums e figurine
και αν κυκλοφορουσε στην Ελλαδα ο Νιλς σε αυτοκολλητα θα τα μαζευα ολα!
::(ro)bozzY HomePage: Album di Figurine di "Nils Holgersson"

επισης εχει και καρτες, παζλ, μανγκα, βιντεοκασσετες, κουκλες κλπ.... τοτε ηταν που πραγματικα απολαμβανες τα ανιμε.....τωρα εχεις ενα pc και ξενερωνεις

::(ro)bozzY HomePage. Cartoni animati giapponesi: il merchandise italiano negli anni '80


ποσα γαριδακια επρεπε να φαω για αυτα....ευτυχως τοτε βγαιναμε και εξω και δεν παχαιναμε.....

Edited by L, 03 September 2008 - 20:08.


#2 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 03 September 2008 - 20:14

Δεν ξερω για τα αλλα ανιμε,αλλα εγω εχω απο την Πανινι τα αλμπουμ απο τις 2 πρωτες σειρες Digimon...Ηθελα και τις υπολοιπες,αλλα μαλλον δεν ηρθαν ποτε ελλαδα >_<

Εγω στα Digimon τα επερνα 10-10 τα φακελακια. Το Αλμπουμ της πρωτης σεζον το εχω συμπληρωμενο,ενω τις 2ης σεζον οχι,γιατι στην ροδο σταματησαν γρηγορα να φερνουν φακελακια με τα αυτοκολλητα Τ_Τ

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#3 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 03 September 2008 - 22:30

To χα παρει και γω το album digimon.....πολυ πωρωση ηταν.....βασικα ακομα το χω.Ειχε καμια 200αρια εκεινης της σεζον μαζι με την ειδικη τους κινηση ας πουμε καθως και καρτες των παιδιων καθως και σκηνες απο τη σειρα.....ποτε δεν το συμπληρωσα αλλα εχω ξοδεψει και γω ουκ ολιγα κατοσταρικα.....
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#4 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 04 September 2008 - 20:29

Στην δεκαετία του 80 είχε βγεί άλμπουμ candy-candy στην Ελληνική αγορά. Οι 30κάτι του φόρουμ ίσως να το θυμούνται καλύτερα από εμένα.
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#5 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 20 September 2008 - 03:20

Εψαχνα καποια πραματα μου και βρήκα το αλμπουμ απο τη δευτερη σεζον Ντιτζιμον...Ωραιες εποχες...
Posted Image

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#6 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 20 September 2008 - 06:12

Θυμάμαι πως εκείνη την περίοδο είχαμε με την παρέα τα album απο τις 2 πρωτες σεζον των Digimon επίσης οταν είχε ξεκινήσει η σειρά Dragonball είχε εκδοθεί ομόνυμο album και αuτοκόλλητα απο panini

#7 Franklin

Franklin

    save pelekoudi

  • Members
  • 291 posts

Posted 15 November 2008 - 17:24

Θυμαμαι και καποια pokemon album που ειχαν κυκλοφορησει. Δεν ξερω αν ηταν απο τη συγκεκριμενη εταιρια. Δε μιλαω για πολυ παλια, ισως 6-7 χρονια πριν.
Posted Image

#8 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 22 November 2008 - 21:13

Ναι, παλια ειχαν βγει και αυτοκολλητα με το Dragonball και με την Sailor Moon απο την Panini. Πιο γνωστα ομως ειχαν γινει αυτα απο τις ταινιες Disney. Θυμαμαι που εβαζαν αυτοκολλητα για τo αλμπουμ του Lion King και σε κατι σοκολατες Disney Family η κατι τετοιο.

#9 Yunancy

Yunancy

    Anime Fan

  • Members
  • 134 posts

Posted 24 November 2008 - 15:35

lol εχω ενα σωρο αλμπουμ τησ Πανινι....με την sailor moon,lion king,Tarzan,Digimon,Digimon next generation,lilo ans stich kai Pokemon.Μου αρεσαν πολλυ τα αυτοκολητα τουσPosted Image
Posted Image

#10 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 05 May 2012 - 10:11

βρηκα σε ενα περιπτερο αυτοκολλητα Doraemon με 2 Ευρώ. Μεγεθος Α3, απο την εταιρια Embo Deco, μαλλον εισαγωμενα απο Ιταλια. Σπανια anime που δεν προβληθηκαν εδω να πωλουνται στα περιπτερα με επισημη ονομασια και οχι σβηνοντας τα ονοματα, οπως εγινε με τη σειρα Full Moon

Attached File  doraemon.jpg   279.28KB   15 downloads