Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Tengen Toppa Gurren Lagann

spring 2007 anime review Gainax action comedy mecha sci-fi

  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#31 Sora

Sora

    Gintama Hype

  • Members
  • 682 posts

Posted 07 May 2009 - 14:21

Αν και δεν ειμαι λατρης των mecha αυτο το anime ηταν τελειο
Ισως το καλυτερο mecha, πρεπει να το δειτε ολοι οπωσδηποτε!


#32 FallenSpiritGR

FallenSpiritGR

    ~From Hell i came~

  • Members
  • 248 posts

Posted 01 July 2010 - 19:10

ειναι απο τα καλητερα ανιμε που εχω δει και δεν μου αρεσουν καν τα mecha!!!!
Posted Image
Spoiler: AnimeList

#33 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 01 July 2010 - 21:02

Το μονο mechα που μου αρεσε ηταν το pαtlαbοr, ιδιως το δευτερο οvα.
Το καλο ειναι πως δεν χρειαζεται να εχεις δει mechα για αυτη τη σειρα. Ειναι ευκολη στην κατανοηση.
Η σειρα ηταν καθηλωτικη στο πρωτο μισο, μετα με εξαιρεση το τελος, πεφτει ο ρυθμος και μενει στασιμη.
Δεν συγκρινεται με το evα, μιας και δεν ειναι τοσο ψαγμενη, ουτε και σηκωνει φιλοσοφικες συζητησεις.
Ειναι παραπλανητικο να γινονται συγκρισεις.
Απλα δεν θα την ξαναβλεπα. Σαχλαμαριζει σε εκνευριστικο βαθμο για δευτερη θεαση.



Also tagged with one or more of these keywords: spring 2007, anime review, Gainax, action, comedy, mecha, sci-fi