Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Ναι, αλλά τι να ντυθώ??


  • Please log in to reply
301 replies to this topic

#31 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Σεπτέμβριος 2008 - 18:22

Βασικα αν γινει κανα παρτυ Σαλονικα ψηνομαι κι εγω να ντυθω.Αλλα δεν ξερω τι.Καμια ιδεα?Υπαρχουν φωτος μου στο φορουμ.


Χμμ...χμμ...
Είσαι αυτός εδώ?

Posted Image

Αυτή λοιπόν η φωτό, με πηγαίνει κατευθείαν σε ένα μέρος: BECK: Mongolian Chop Squad.

Posted Image

Δεν ξέρω αν εχεις δει το ανιμε αυτό και αν σ' αρέσει ή πως σου φαίνεται η πρώτη ιδέα που μου 'χεται στο μυαλό με το που είδα τη φωτό. Αν σου φαίνεται καλή ιδέα, το συζητάμε!

Επίσης θα θέλαμε καποιες ακόμα πληροφορίες, όπως..

*Θελεις κάτι όσο πιο απλό γίνεται, ωστε να υπάρχει πιθανότητα να το φτιάξεις μόνος σου, ή εχεις τη δυνατότητα να παραγγειλεις από ιντερνετ κάποια parts?

*Να μας πεις μερικά anime που σ΄αρεσουν και θα θελες να κανεις cosplay από αυτά (έτσι, για να περιορίσουμε λίγο το...απέραντο πεδίο ερευνας).

#32 Skiarxon

Skiarxon

    Starcaller

  • Members
  • 134 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Σεπτέμβριος 2008 - 18:36

Κι αυτος
Spoiler:


Κατι απλο γιατι δεν ξερω αν θα εχω τοσα λεφτα για να παραγγειλω.Το ανιμε δεν το εχω δει αλλα θελω καποια στιγμη.καλη φαση πρεπει να ειναι παντως.

Τωρα για ανιμε.Hellsing,NGE,Mononoke,Akira,Code Geass πχ.
On the seventh day, God saw the world had already been outdated, so he did a god@heaven# emerge --sync && emerge --update world && exit."

#33 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Σεπτέμβριος 2008 - 21:34

Κατι απλο γιατι δεν ξερω αν θα εχω τοσα λεφτα για να παραγγειλω.Το ανιμε δεν το εχω δει αλλα θελω καποια στιγμη.καλη φαση πρεπει να ειναι παντως.

Τωρα για ανιμε.Hellsing,NGE,Mononoke,Akira,Code Geass πχ.


Χμμ...κάτι απλό (μέσα από τα ανιμε που μου ανέφερες), που νομιζω ότι ταιριάζει και με το φυζίκ σου, είναι ο

Hishagi Shuuhei (7th squad lieutenant) Bleach

Posted Image

Posted Image

Εχει μάλλον την απλούστερη στολή απ όλους τους shinigami lieutenants. (αν σ' ενδιαφέρει, το συζητάμε παρακάτω)

Επίσης μπορείς να κάνεις, με καθόλου κόστος και μηδαμινό κόπο, αυτήν εδώ τη version Hishagi Shuuhei

Posted Image


Τώρα, σχετικά με το Beck: the Mongolian chop squad...
Είναι ενα slice of life anime-καθημερινών μάλλον καταστάσεων, με πρωταγωνιστές μια παρέα νεαρών μουσικών που ονειρευονται να κανουν καρριέρα στη ροκ σκηνή. Κατα βάση, το θεωρούμε ένα...μουσικό ανιμε.
Από πλευράς cosplay είναι πανευκολο, όπως είδες. Χρειάζεται casual ρουχα κοντα στο στυλ των πρωταγωνιστών. Απαραιτήτως, μια κιθάρα περασμένη στην πλάτη.
Αν σ' ενδιαφέρει, ρίξε μια ματιά στο ιντερνετ, για να διαλέξεις ποιον χαρακτήρα Beck θα ήθελες.
Το μόνο προβληματάκι, θα είναι, οτι θα σ' αναγνωρίσουνε μάλλον, μόνο όσοι εχουνε υπόψη τους αυτό το ανιμε. Δεν είναι πχ. Helsing που τους χαρακτήρες του τους γνωρίζουν μέχρι και τα ρακούν, επειδή ειναι δημοφιλέστατο ως ανιμε....

#34 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1.655 Δημοσιεύσεις:
  • LocationThe city upon the hill

Καταχωρήθηκε 16 Σεπτέμβριος 2008 - 21:52

Οκ ''μαμά'' ( :P ) αποφάσισα λοιπόν απο τις προτάσεις σου να δοκιμάσω για Alessa, έχοντας ως ενναλακτική τον ξανθούλη απο το Fruits Basket. Παρακαλώ λοιπόν, αν θές (και όποιος άλλος μπορεί) πές μου πώς θα ντυθώ, τι ρούχα ή επιπλέον αξεσουάρ θα χρειαστώ. Απο που μπορώ να βρώ φτηνά αυτά που ψάχνω, τι θα πρέπει να προσέξω, κτλ.

Επίσης ένα δικό μου φόβο: μήηηπως το ύψος και στις 2 περιπτώσεις είναι απαγορευτικό? Το λέω επειδή η Alessa δεν είναι ακριβώς και πρώτο μπόι ενώ έχω την αίσθηση ότι και ο ξανθομπόμπιρας μάλλον δεν θα έκανε για μπασκετμπολίστας :P Help please.

Σημείωση: ΔΕΝ θέλω να δείχνει κωμικό το cosplay αν τελικά κάνω Alessa. Λατρεύω το Silent Hill και θα ήθελα να φένεται όσο μαυρόψυχο/σκατόψυχο γίνεται το όλο πράγμα.:emptyonexg1:
Δημοσιευμένη  εικόνα

#35 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Σεπτέμβριος 2008 - 22:18

Xmmmm Red Pyramid Για ποιον ξανθομπομπιρα μιλας?
Ακομα να Βρω ποια θα με συνοδευσει στο ντουετο....Ο Otani περιμενει...

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Zauk[Lain]: 16 Σεπτέμβριος 2008 - 22:24

Δημοσιευμένη  εικόνα
Spoiler:
Spoiler:

#36 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1.655 Δημοσιεύσεις:
  • LocationThe city upon the hill

Καταχωρήθηκε 16 Σεπτέμβριος 2008 - 22:21

;234530']Xmmmm Red Pyramid Για ποιον ξανθομπομπιρα μιλας?


Αυτόν το ξανθούλη

*Sohma Mommiji (Fruits Basket). Γιατί είσαι γλυκούλης... :congrats:

Posted Image


Δημοσιευμένη  εικόνα

#37 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Σεπτέμβριος 2008 - 22:25

Αυτόν το ξανθούλη

Kawai ko pyramid...;)
Δημοσιευμένη  εικόνα
Spoiler:
Spoiler:

#38 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Σεπτέμβριος 2008 - 10:08

ώπα σταθείτε. σχεδιάζετε το μέλλον μου χωρίς εμένα :hahaha:

καραποθώ crossplay/genderfucked charas/drags/etc καθότι με βοηθάει και ο σωματότυπος μου και γενικά τείνουν να είναι και οι συμπαθειές μου τέτοιες :nosey::kawaii:

περί Utenoguyz: που θα βρω στολή οέο? μόνο να ζωγραφίζω ξέρω δεν κατέω από ραψίματα. χελπ.:colddd:

περί Disraeli: είναι ιεροσυλία....άσε που η Κατάν θα με περιμένει με το δίκανο στη γωνία :deadga6:

περί Integra: ΝΑΙ :lovulovu::lovulovu::lovulovu::lovulovu::lovulovu::lovulovu:

i need help though. tomo-chama πότε πάμε για ψώνια? :nanana::nanana:

@zauk: risa ψάχνεις καλέ? εύκολο είναι....απλά βρες μια πιο ψηλή από σένα!:Blissfull:

Δημοσιευμένη  εικόνα


#39 Skiarxon

Skiarxon

    Starcaller

  • Members
  • 134 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Σεπτέμβριος 2008 - 12:56

Χμμ...κάτι απλό (μέσα από τα ανιμε που μου ανέφερες), που νομιζω ότι ταιριάζει και με το φυζίκ σου, είναι ο

Hishagi Shuuhei (7th squad lieutenant) Bleach

Posted Image

Posted Image

Εχει μάλλον την απλούστερη στολή απ όλους τους shinigami lieutenants. (αν σ' ενδιαφέρει, το συζητάμε παρακάτω)

Επίσης μπορείς να κάνεις, με καθόλου κόστος και μηδαμινό κόπο, αυτήν εδώ τη version Hishagi Shuuhei

Posted Image



Πολυ καλο.
On the seventh day, God saw the world had already been outdated, so he did a god@heaven# emerge --sync && emerge --update world && exit."

#40 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Σεπτέμβριος 2008 - 17:31

@Glastenen Ναι Risa Ψαχνω...Και ξαφνικα σημερα μου ηρθε η φλασια...Θα πω στην Katan Να κανει την Risa...:D :hahaha:
Spoiler:

Δημοσιευμένη  εικόνα
Spoiler:
Spoiler:

#41 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Σεπτέμβριος 2008 - 20:14

;234824']@Glastenen Ναι Risa Ψαχνω...Και ξαφνικα σημερα μου ηρθε η φλασια...Θα πω στην Katan Να κανει την Risa...:D :hahaha:

Spoiler:


Χωρίς την παραμικρή πλάκα, πράγματι η katan μας κάνει!


Πολυ καλο.


Ρώτα μας απορίες! Είτε τώρα, είτε...όποτε αποφασίσεις να το κάνεις το cosplay!


περί Integra: ΝΑΙ :lovulovu::lovulovu::lovulovu::lovulovu::lovulovu::lovulovu:
i need help though. tomo-chama πότε πάμε για ψώνια? :nanana::nanana:



Αν δεν έχεις αλλάξει νούμερο στο κινητό και ισχύει, κανονίζουμε ψώνια!! Αφού είπες το ναι...δε τη γλιτώνεις!!

Posted Image

#42 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Σεπτέμβριος 2008 - 20:43

Οκ ''μαμά'' ( :P ) αποφάσισα λοιπόν απο τις προτάσεις σου να δοκιμάσω για Alessa,


Ωστε έτσι λοιπόν?! :hehehe:

Θα είναι το πρώτο (τουλάχιστον απ' όσο εχω αντιλληφθεί) crossdressing/crossplay σε σοβαρή βάση, που θα επιχειρηθεί από αγόρι :kill4u:, για αυτό τοιμάσου να πήξεις! Μας περιμένει δουλειά! :kakaka:

Ξεκινάμε μ' αυτό: να ποια version Alessa Gillespie (Silent Hill) θα κάνεις...

Posted Image

Posted Image

Θα βγούμε να πάρουμε σβάρνα τα μαγαζιά, να βρούμε απαραιτήτως μια ρόμπα στο σωστό μπλέ χρώμα (θα πάμε μαζί!) Αν βρουμε να εχει λευκές μανσέτες και γιακά, perfect. Αλλιώς θα τα φτιάξουμε εμείς.

Θα βρούμε περούκα (πάλι μαζί).

Θα δώσουμε τεράστια βάση στο μακιγιάζ. Εδώ θα ζητήσω και συμβουλές από καποιους άλλους....Silent Hillολόγους- cosplayολόγους που ξέρω.....

Θα φορέσεις βαμβακερές κάλτσες, έτσι δε θα χρειαστεί να ξυρίσεις πόδι! Όσο για τα παπούτσια, εκεί φοβάμαι πως θα χουμε να ρίξουμε το περισσότερο ψάξιμο!

Τελική πινελιά....το σωστό λέκιασμα! Ενα λάθος λέκιασμα σε τετοιο cosplay...θα μας το πάει το concept σε άλλα χωράφια, Λευκού Οίκου!!

#43 neste

neste

    anbu_xousou _ANBU Squad

  • Members
  • 88 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Σεπτέμβριος 2008 - 22:35

ρε Tomodachi2 θελω να ντυθω tobi μασκα και sharingan παιζει να βρω εδω αθηνα ?? η μονο με παραγκελια

Posted Image<=========tobi

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από neste: 18 Σεπτέμβριος 2008 - 23:23


#44 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Σεπτέμβριος 2008 - 23:06

....μασκα και sarigan παιζει να βρω εδω αθηνα ?? η μονο με παραγκελια?


sarigan?? Μήπως εννοείς surigen (είδος γιαπωνέζικων throwing knives)?

Αυτά όπωσδήποτε θα τα παραγγείλεις! Γιατί ενδέχεται στο Μοναστηράκι να βρεις αληθινά και ακριβά τετοια. Είναι εντελώς επικίνδυνα και απαγορευεται να τα εχεις απάνω σου! Ο λόγος? common sense-πρώτα απ' όλα. Θα παραγγείλεις ψευτικα και θα είναι και ολόιδια με του Tobi.

Τη μάσκα μπορείς να τη φτιάξεις και μόνος σου, αν εχεις όρεξη και κάποια skills στις κατασκευές. Υλικά θα βρεις σε καταστήματα με είδη χόμπι. Εκεί επίσης θα βρεις και ειδικές μπογιές για να τη βαψεις, γιατί αν χρησιμοποιήσεις random είδος μπογιας, μπορεί να σου ξεφλουδίσει.

Δες τι έκανε ενας φιλαράκος μας από το cosplay.com για να φτιάξει τη δική του μάσκα Tobi: Cosplay.com - Tobi - Wondy

Εαν δεν γίνεται να κατασκευάσεις τη μάσκα (ακόμα και τα surigen-και αυτά γίνονται) μόνος σου, θα αναγκαστείς να τα παραγγείλεις, μιας και αποκλειεται να τα δεις σε βιτρίνα καταστήματος....

Αν εχεις ήδη ξεκινήσει την προετοιμασία γι αυτό το cosplay και θέλεις να ρωτήσεις περισσότερα πράγματα, ώστε να σε βοηθήσουμε να το ολοκληρώσεις, ελα να το συζητήσουμε εδω:

http://www.anime.gr/forums/cosplay/5446-cosplay-progress-50%25-help.html

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Tomodachi2: 18 Σεπτέμβριος 2008 - 23:13


#45 neste

neste

    anbu_xousou _ANBU Squad

  • Members
  • 88 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Σεπτέμβριος 2008 - 23:19

ty για την μασκα αλλα δεν θελω surigen αλλα sharingan soz το εγραψα λαθος(αφιριμαδα) και σελιδα που δεν μου εδοσες λει πως δεν ειπαρχη .,,,,,,,,,,

Posted Image<==== αυτα (

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από neste: 18 Σεπτέμβριος 2008 - 23:27