Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

The Big Bang Theory


  • Please log in to reply
191 replies to this topic

#1 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 24 August 2008 - 17:19

Πρόκειται για μια σειρά του Αμερικάνικου CBS, η οποία έχει ήδη διανύσει μια σεζόν, και μπορώ να πω ότι μάλλον είναι η αγαπημένη μου ξένη σειρά! Κωμωδία φυσικά!


Copy PASTA απο wiki:

Posted Image

The Big Bang Theory
(or TBBT) is an American situation comedy, which premiered on CBS on September 24, 2007. It is created and executive produced by Chuck Lorre and Bill Prady, and concerns two 20-something socially inept prodigies, a theoretical and experimental physicist at Caltech, who live across the hall from a beautiful, socially adept girl who does not share their level of intellect. It is produced by Warner Bros. Television and Chuck Lorre Productions, and taped in front of a studio audience.

Πρωταγωνιστούν οι:

Johnny Galecki στο ρόλο του Leonard
Jim Parsons στο ρόλο του Sheldon
Kaley Cuoco στο ρόλο της Penny
Kunal Nayyar στο ρόλο του Raj
Simon Helberg στο ρόλο του (ΘΕΟΥ) Howard



Όσοι δεν καταλάβατε περι τίνος πρόκειται, είναι μια κωμωδία σε στιλ Φιλαράκια (F.R.I.E.N.D.S) στην οποία πρωταγωνιστούν 4 nerds, φυτουκλάκια ή σπασικλάκια στα ελληνικά (βέβαια είναι σωστοί οι τύποι) και μια καυτή κοπέλα η οποία μετακομίζει απέναντι στο διαμέρισμα 2 απ'αυτών! Τα πράγματα μπλέκονται όταν ο ένας απ'τους 2 αρχίζει να έλκεται απ'την κοπέλα...και στην έλξη αυτή δεν ισχύουν Φυσικοί νόμοι!


Αν δεν την έχετε αρχίσει, το συνιστώ ανεπιφύλακτα! Μάλιστα έχει κυκλοφορήσει (νομίζω όμως όχι στην Ελλάδα) DVD της πρώτης σεζόν (17 επεισόδια), ενώ την 2η αναμένουμε στις 22 Σεπτεμβρίου!



Edited by karkas, 24 August 2008 - 23:06.
Ελλάδα με μικρό λολ :P

[URL="http://roarus.mybrute.com/"]
[/URL]

#2 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 26 August 2008 - 03:10

Thanks for the info Karka-kun.Δεν την εχω δει,αλλα ακουγεται ενδιαφερον,οποτε θα ψαξω για να βρω τη σειρα για download :P

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#3 Leon

Leon

    Manga Oldbie

  • Members
  • 303 posts

Posted 26 August 2008 - 12:08

Την έχω δει τη 1η σεζόν και ήταν πολύ ωραία. Το μόνο που με ζάλασε λίγο ήταν η κοπελιά που δεν έπαιζε και ιδιαίτερα καλά. Πάντως οι nerds ήταν ένας και ένας
Spoiler:

Posted Image

#4 QueenofHearts

QueenofHearts

    Royalty

  • Members
  • 577 posts

Posted 26 August 2008 - 12:47

Είχα δει 1-2 επεισόδια όταν τη δείξαν εδώ και ομολογώ πως σκυλοβαρέθηκα. Δεν μου άρεσε καθόλου, το χιούμορ ήταν τετριμμένο και οι χαρακτήρες όλοι κάπως αμήχανοι, το σενάριο λίγο τεριμμένο και, ναι, η κοπελιά πολύ κακή. Not my cup of tea!

#5 MononokeHime

MononokeHime

    Carpe Diem

  • Members
  • 7 posts

Posted 20 December 2008 - 19:00

Παρότι ορισμένες φορές εξελίσσεται κάπως αργά και δεν μπορώ να πώ οτι με τρελλαίνει ο χαρακτήρας της Penny τα gags είναι πολύ αστεία και οι καταστάσεις που μπλέκονται οι 4 nerds απόλυτα τραγελαφικές! Νομίζω οτι περιγράφει πολύ εύστοχα τον κόσμο των geeks, nerds, dweebs, dorks και πάει λέγοντας, με πολλές αναφορές σε video και pc games (MMORPG και τα ρέστα), κλασσικές ταινίες και σειρές (επιστημονικής και μη) φαντασίας, συλλογές comics, action figures και ακόμα και cosplay. Επίσης, αφού πρόκειται για επιστήμονες, προσφέρει και πολλά ενδιαφέροντα trivia τέτοιου περιεχομένου με πρώτα και καλύτερα όσα αναφέρει ο Sheldon, που για μενα είναι hands down ο καλύτερος χαρακτήρας!
Spoiler:
Τέλος, είναι ξεκαρδιστικό να παρακολουθέις πώς αυτά τα εντελώς κοινωνικά αδέξια και αποκλεισμένα άτομα αντιμετωπίζουν φυσιολογικές καθημερινές καταστάσεις και ανθρώπους. Αξίζει οπωσδήποτε να το παρακολουθήσει κανείς, έστω και για τα πρώτα 5 επεισόδια!


#6 Breszul

Breszul

    Caffeine addict

  • Members
  • 29 posts

Posted 29 June 2009 - 02:24

Η σειρά είναι απλά απίστευτη και νομίζω πάει για τρίτη σεζόν. Η 1η ήταν αρκετα καλύτερη κατά την άποψη μου. Πολλά από τα αστεία της 1ης σεζόν είχαν καθαρά σχέση με φυσική/θετικές επιστήμες με αποτέλεσμα να μη τα ''πιανουν'' πολλοί ενώ της 2ης ήταν γενικού geek χαρακτήρα (όχι οτι και οτι η 1η δεν είχε.. άλλωστε και τα αστεία περι φυσικής στην ίδια κατηγορία υπάγονται :tensai: )

#7 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 29 June 2009 - 04:15

Την σειρα την ανακαληψα φετος και κολησα απο τα πρωτα επ πραγματικα πολυ καλη.

Η σειρά είναι απλά απίστευτη και νομίζω πάει για τρίτη σεζόν. Η 1η ήταν αρκετα καλύτερη κατά την άποψη μου. Πολλά από τα αστεία της 1ης σεζόν είχαν καθαρά σχέση με φυσική/θετικές επιστήμες με αποτέλεσμα να μη τα ''πιανουν'' πολλοί ενώ της 2ης ήταν γενικού geek χαρακτήρα (όχι οτι και οτι η 1η δεν είχε.. άλλωστε και τα αστεία περι φυσικής στην ίδια κατηγορία υπάγονται :tensai: )

Breszul η πρωταγωνιστες εχουν υπογραψει συμβολαια για δυο ακομα σεζον οποτε σιγουρα θα εχουμε 4.

#8 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 30 June 2009 - 11:15

Άρχισα πριν λίγο καιρό να το βλέπω.
Είμαι στο S02E07 και η σειρά είναι πολύ καλή.

Posted Image
Koothrappali LOL.

Επίσης,

"There, there."

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#9 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 30 June 2009 - 14:17

Παίδες ευχαριστώ που ξεθάψατε το thread. Το είχα long ξεχάσει και ήθελα τελευταία που τελείωσε και η 2η σεζόν να ποστάρω να ανανεώσω.

Χαίρομαι που αρέσει η σειρά, βασικά εδώ στα Τρίκαλα με την παρέα μου έχουμε λιώσει μ'αυτήν και σκοπεύουμε να κάνουμε ένα TBBT-Marathon για να ξαναδούμε την (απίστευτα απίστευτη) πρώτη σεζόν και τη δεύτερη (με τα απίστευτα επεισόδια 2χ11 κτλ...)

Για πείτε αγαπημένες σας φάσεις από τη σειρά. Εμείς έχουμε κρατήσει ατάκες όπως:

"He's ... kind of a nerd!"
"Grab a napkin homie..you just got served!"
"Yes I'm a freaking genius" και άλλες! Βασικά η σειρά έχει ανεβάσει τα αστεία μου σε άλλο επίπεδο, πλέον πιάνω τον εαυτό μου να μιλάω ακριβώς όπως αυτοί!(ανησυχητικό αυτό βέβαια...):kakashithumbup::kakashithumbup:

Posted Image

You're in for a treat... :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::nbleed::nbleed:
[URL="http://roarus.mybrute.com/"]
[/URL]

#10 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 30 June 2009 - 15:38

Μου εδειξε μια κοπελα το πρωτο επεισοδιο και λυθηκα στο γελιο :hahaha: Οταν θα εχω χρονο θα την δω ολοκληρη!
Posted Image

#11 Skiarxon

Skiarxon

    Starcaller

  • Members
  • 134 posts

Posted 30 June 2009 - 18:18

-I'm sorry were you talking to me?
-Yes, I said Leonard.
-Yes you did, didn't you?

:hahaha:
On the seventh day, God saw the world had already been outdated, so he did a god@heaven# emerge --sync && emerge --update world && exit."

#12 hyuga

hyuga

    hey hey ningen sucker

  • Members
  • 307 posts

Posted 30 June 2009 - 18:22

αααα το χω ακούσει..φαίνεται καλό ..ελπίζω να έχει τοσο γέλιο όσο λένε :bike:
Posted Image

#13 manOfManyNames

manOfManyNames

    Anime Newbie

  • Members
  • 62 posts

Posted 30 June 2009 - 20:10

Έχω δει κάπου 10 επεισόδια ως τώρα. Απίστευτο γέλιο.

#14 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 30 June 2009 - 22:29

-I'm sorry were you talking to me?
-Yes, I said Leonard.
-Yes you did, didn't you?

:hahaha:



just :hihi2::hihi2::hihi2::hihi2::hihi2:
[URL="http://roarus.mybrute.com/"]
[/URL]

#15 Breszul

Breszul

    Caffeine addict

  • Members
  • 29 posts

Posted 01 July 2009 - 00:50

Μια από τις πιο απίστευτες ατάκες που μου έχουν μείνει είναι στο ep που η Penny κολάει τον Sheldon, στην αρχή που πάει στο διαμέρισμα για την αλληλογραφία και λέει οτι όλοι στο πατρικό της είχαν γρίπη (και ο Sheldon φρικάρει) που του λέει ο Leonard κάτι του στυλ ''ηρέμησε δεν έχει συμτώματα'' και ο Sheldon απαντάει (στο πολύ περίπου):

If flu was contageous only after symptoms appeared it would have died thousands of years ago. Somewhere between cave painting and tool using, Homo-Habilis would have figured out to kill the guy with the running nose''

το θυμάμαι ακόμα πρέπει να γέλαγα για κανα πεντάλεπτο.

Edited by Breszul, 01 July 2009 - 01:21.