Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Galneryus


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 kyoshuke

kyoshuke

    Retrovertigo

  • Members
  • 155 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Αύγουστος 2008 - 14:56

Άρχισα να τους ακούω πρόσφατα και έχουν αρκετά ωραία κομμάτια.Ξεχωρίζουν οι πολύ καλές κιθάρες του Syu και τα φωνητικά του Yama-B που προσωπικά μου αρέσανε.More on wiki:Galneryus - Wikipedia, the free encyclopedia

Silent Revelation και Everlasting τα personal faves μέχρι στιγμής.

Α,έχουνε γράψει και το OP του mnemosyne :P

#2 Yeti

Yeti

    Starting...

  • Members
  • 1 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Αύγουστος 2008 - 15:20

Φάση έχουν. Power Metalίζουν και τα οπερετικά main vocals δίνουν ξεχωριστό τόνο.
Alsatia και Cause Disarray που είναι το οpening και το end theme αντίστοιχα, του Mnemosyne ακούγονται ευχάριστα.

#3 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Αύγουστος 2008 - 16:13

Idd,ωραίο συγκρότημα,δοκίμασε και το United Flag,εμένα προσωπικά μου αρέσει άπειρα!


Να ρωτήσω και κάτι?Έχω ακούσει και αγγλικούς και ιαπωνικούς στίχους σε διάφορα τραγούδια ,αλλά σε ποια γλώσσα είναι τα περισσότερα κομμάτια τους?

#4 kyoshuke

kyoshuke

    Retrovertigo

  • Members
  • 155 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Σεπτέμβριος 2008 - 23:21

Έχουν και άγγλικο και Ιαπωνικό στίχο,αλλά στα τα περισσότερα κομμάτια που άκουσα αυτό το διάστημα έχουν κυρίως ιαπωνικό στίχο.

btw,Shining moments joins the list of my faves

#5 olgidio

olgidio

    Ecchified!!

  • Members
  • 240 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 24 Δεκέμβριος 2008 - 15:21

Ουαου και thread για galneryus? :D
Είναι από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα..... I love power metal and it was a surprise to discover this band.
το Everlasting είναι από τα αγαπημένα μου αλλα γενικά δεν προσέχω τίτλο γιατί φτιάχνω playlist και την αφήνω να παίζει
my Anime list
my Manga list

I wish I could get rid of the spelling mistakes that dirty the world... :if:

#6 iloveL

iloveL

    Anime Freak

  • Members
  • 293 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Δεκέμβριος 2008 - 01:47

δεν μ'αρεσει το power metal αλλα μ'αρεσει ο yuto kai oi deluhi :P

#7 Sweet _Shade

Sweet _Shade

    Starting...

  • Members
  • 23 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Σεπτέμβριος 2010 - 22:06

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΚΠΛΗΞΗ!!ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΑΚΟYΕΙ GALNERYUS.ΛΑΤΡΕΥΩ ΟΛΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΑΝΑΡΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΩΣ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ!ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΙ!!!!

#8 Kelfecil

Kelfecil

    Archmage Highlord

  • Members
  • 3 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Σεπτέμβριος 2010 - 18:40

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΚΠΛΗΞΗ!!ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΑΚΟYΕΙ GALNERYUS.ΛΑΤΡΕΥΩ ΟΛΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΑΝΑΡΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΩΣ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ!ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΙ!!!!


Θα έλεγα ακριβώς τα ίδια, αλλά τα είπε αυτός από πάνω μου.
Πραγματικά είμαι 100/100, για να μην πω 1000/100 χαρούμενος που μαθαίνω ότι κι άλλοι ακούνε galneryus.
Ακούω κι εγώ το ίδιο φανατισμένα!
E πρέπει κάποια στιγμή να συναντηθούμε εμείς που ακούμε να πάμε για κανα καφέ! : P

-=Kelfecil=-

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Nighteyes: 22 Σεπτέμβριος 2010 - 18:50
greeklish converted

Flawless , tireless , extraordinary and just a speck of greatness...
.... that is <Natural Perfection>.
Δημοσιευμένη  εικόνα
Δημοσιευμένη  εικόνα[IMG]http://www.anime.gr/forums/%3Cimg%20src=%22http://www.siglaunch.com/sigs/wow/.png%22%20border=%220%22%3E[/IMG][IMG]http://www.siglaunch.com/sigs/wow/.png[/IMG]

#9 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2.153 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Σεπτέμβριος 2010 - 21:31

Πολύ κοινότυποι για μένα, δεν με είχαν ξετρελάνει ποτέ. Κλασική η μουσική τους για το είδος τους. Επίσης ο καινούργιος τραγουδιστής δεν μου αρέσει τόσο. Ο παλιότερος (βλ. Destiny) ήταν πολύ πιο ωραίος.

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#10 Jooji-san

Jooji-san

    Lieutenant

  • Members
  • 437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 19 Οκτώβριος 2010 - 21:53

Παρολο που τους εμαθα πριν απο 1 βδομαδα, μου εχουν αφησει παρα πολυ καλες εντυπωσεις.
Μεχρι στιγμης εχω ακουσει το The Flag of Punishment (τελειο αλμπουμ) και το Beyond The End Of Despair (και αυτο πολυ καλο). Δεν εχω ακουσει ακομα τα υπολοιπα αλλα θα το κανω πολυ συντομα.
Btw το καινουριο τους αξιζει??