Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Bounen no Xamdou (Xam'd: Lost Memories)


  • Please log in to reply
144 replies to this topic

#16 Nirvash

Nirvash

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 23 October 2008 - 00:17

Γεια σας παιδιά, καταλάθος βρήκα το post καθώς έψαχνα να βρώ το τελευταίο επεισόδιο απο το anime! Τα σπάει μόνο αυτό έχω να πω! Το opening είναι όλα τα γκαφρά και από γραφικά.... απλά Bones!!!Σας έχω 2 ερωτήσεις για όποιον ξέρει και ενδιαφέρεται να με διαφωτίσει! Επειδή το έψαξα λίγο αληθεύει ότι ο μόνος στρόπος να το δεις είναι να το νοικιάζεις απο την Sony?Γιατί εγώ μέχρι το ep. 13 το έιδα σε streaming οχι καλής ποιότητας βεβαια, και δε μπορώ να βρω με τίποτα το 14.....Λογικά θα έπρεπε να έχει βγει μέχρι τώρα....Και η δεύτερη ερώτηση είναι αν ξέρει κάποιος τον τίτλο του opening theme και καλλιτεχνη of course γιατι ψηνομαι να το dl!!! thx a lot προκαταβολικά:nod:

#17 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 23 October 2008 - 00:35

.Και η δεύτερη ερώτηση είναι αν ξέρει κάποιος τον τίτλο του opening theme και καλλιτεχνη of course γιατι ψηνομαι να το dl!!! thx a lot προκαταβολικά:nod:


Shut up and explode by Boom Boom Satellites
register here and download
Gendou's Anime Music

#18 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 24 October 2008 - 10:49

Είδα χθες μονοκοπανιά τα 4 πρώτα.

Πολύ καλά γραφικά, όμορφο σχέδιο, απλή (μέχρι τώρα) αλλα ενδιαφέρουσα ιστορία και συμπαθητικοί χαρακτήρες.
Οποιοδήποτε άλλο συναντούσε τα παραπάνω standards θα το έλεγα "λίγο καλύτερο του μετρίου", αλλά το Ξαμ'ντ έχει κάτι που σε κρατάει και περνάς ιδιαίτερα ευχάριστα την ώρα σου.

Goth, half of the names in the series are similar, I can't effin remember all of 'em.
Yeah, my memory sucks hardcore when it comes to names.

HnH5aB0.jpg


#19 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 03 November 2008 - 06:11

Για οσους αναρωτιουνται γιατι τοσο καιρο δεν εχουμε δει νεο επισοδειο bounen!

- τα επισοδεια γινονται broadcasted στο PSN ( playstation network) και ειναι ηδη subbed οποτε τα fansub groups κανουν μονο ενα encoding.

Η _AF family ανακαλυψε τελικα τι εχει γινει.

Αρχικα βρηκα οτι ειχε βγει το 13 επισοδειο στο αμερικανικο PSN αλλα μετα απο λιγες ωρες το κατεβασανε ( εγινε leak), και εμφανιζει οτι ειναι η season 1 ( ep 1-12), οποτε και θα γινει καποιο κενο και μετα θα συνεχισει.

Υστερα ο Kenny βρηκε οτι τελικα περιμενουν να τους προλαβει το ιαπωνικο PSN ( που ηταν απο την αρχη 2 βδομαδες πισω).

Sony isn't releasing any new episodes to the network to allow Japan to be at the same episode as america. And since it's pre-subbed by the studio or Sony, whoever you're getting it from probably isn't really subbing it. They're just encoding whatever comes out of the PS3.
Japan got episode 11-12 this week, so the next week they'll get episode 13, which we have already got (thanks to a "leak"). So unless you've been strictly getting Xam'd through the PSN network and wasn't "present" at the time when episode 13 was temporarily put up on the PSN network, episode 13 that'll (presumably) come the next week is hardly "new"



#20 Dominator

Dominator

    Starting...

  • Members
  • 26 posts

Posted 23 November 2008 - 20:31

Παιδιά τι μέρα βγαίνουν τα επεισόδια αν ξέρετε?

Posted Image


#21 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 23 November 2008 - 21:50

ep14 was like ..... major WTF δε το περιμενα να τελειωσει με αυτο το τροπο. Μας εκανε διπλο χτυπημα

Spoiler:


Were is ep 15 Temmeee's???

Παιδιά τι μέρα βγαίνουν τα επεισόδια αν ξέρετε?


αυτη τη στιγμη ειναι λιγο random γτ ειχε γινει ενα κενο ωστε να προλαβει το ιαπωνικο PSN το αμερικανικο....

Λογικα μεσα στις επομενες 2 μερες θα εμφανιστει το 15 απο GGR /fabulous/ somedouches/ YSOSRS στο TT --> Tokyo Toshokan

#22 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 23 November 2008 - 22:54

Were is ep 15 Temmeee's???

Available εδώ και 3 μέρες. :uhh:

http://www.datorrents.com/download/41286--ggr-xamd-lost-memories-s01xe15-souls-at-peace-hd-1280x720-0e892798-mp4/

Αν δεν θες [GGR], sucks for you. :wis:

Όσο για το major event του επεισοδίου 14, όπως αστειευόμασταν και στο /a/...
Spoiler:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#23 Dominator

Dominator

    Starting...

  • Members
  • 26 posts

Posted 25 November 2008 - 13:20

Αχαμ μάλιστα...
Αυτή είναι η μλκ γμτ..
Να περιμένεις 1 βδομάδα για 1 επεισόδιο k τελικά να μην έχει εξέλιξη η ιστορία!
Χίλιες φορες να το βλέπεις στο τέλος τις, όλα τα επεισόδια μαζεμένα!!

Posted Image


#24 Nomedor

Nomedor

    BK-201

  • Members
  • 151 posts

Posted 27 November 2008 - 14:16

Μόλις είδα και το 16ο.
Αυτή τη σειρά την είχε πάρει το μάτι μου από την αρχή και δεν μου φάνηκε άξια αναφοράς όταν διάβασα την περίληψή της.
Πού να 'ξερα βέβαια. Ειλικρινά έπαθα σοκ με το πόσο καλή είναι!
Είναι εξαιρετικά αργή αλλά έχει τρελό character development, κατάφερε πολύ εύκολα να γίνει μια από τις αγαπημένες μου.
Το 8.87 που χτυπάει στο animbd δεν το παίρνει καθόλου άδικα μιας και είναι μια από τις καλύτερες σειρές της χρονιάς μπορεί και η καλύτερη εδώ και καιρό!

#25 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 11 December 2008 - 12:34

why so serious ep17?

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#26 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 11 December 2008 - 13:19

Και το επεισόδιο 18 σε RAW. Περάσανε μπροστά οι ιάπωνες; :oo:

Damn, θα το δω raw, δεν κρατιέμαι... :nbleed:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#27 Nomedor

Nomedor

    BK-201

  • Members
  • 151 posts

Posted 11 December 2008 - 21:40

Βγήκε το 18 σε SD! Εμένα μόνο ένα πράγμα με χαλάει, ότι μείνανε μόνο 8 επεισόδια.
Προχωρά αργά αλλά ενώ μου αρέσει αυτός ο ρυθμός γιατί δίνει ουσία στην ιστορία και τους χαρακτήρες από την άλλη δεν το χορταίνω. Δεν μου φτάνουν τα 20 λεπτά!

#28 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 12 December 2008 - 04:25

ep17: small fanservice but it was grand idd.

Spoiler:


18 με τη κοντρα nakiami και silver-maned θα εχει πολυ ενδοιαφερον... but seriously SD's? raw's?? neveh !!! in YSOSRS we trust.

#29 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 17 December 2008 - 01:58

Προχωρά αργά αλλά ενώ μου αρέσει αυτός ο ρυθμός γιατί δίνει ουσία στην ιστορία και τους χαρακτήρες από την άλλη δεν το χορταίνω. Δεν μου φτάνουν τα 20 λεπτά!

Προσωπικά το 18 δεν το βρήκα καθόλου αργό. Είχαμε αρκετές εξελίξεις.

Spoiler:

but seriously SD's? raw's?? neveh !!! in YSOSRS we trust.

Όποιος δεν θέλει να ζυμώσει, 10 μέρες κοσκινίζει. :hahaha:

BTW, πριν λίγο έμαθα ότι κάποιος ανέβασε το 19 στο Veoh, και μάλλον θα το δω. Το preview του 19 ήταν κάτι παραπάνω από intriguing! ^^

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#30 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 27 December 2008 - 20:23

Oi oi oi, don't let this thread die you heretics.

Πολύ γουστέρνουμε με τα τελευταία επς.

Spoiler:



In NAKIAMI Xam'd we trust.

HnH5aB0.jpg