Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Retro anime and cartoons that will make you cry


  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#31 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 04 August 2008 - 20:33

Μη ξεχνάμε και τα μη animated παιδικά, όπως Φρουτοπία, Κάπου,Κάπως,Κάποτε και βέβαια Του κουτιού τα παραμύθια! Αυτός ο Ρούχλας ακόμα με κάνει να γελάω!:hahaha: Το έχουμε σαν αστείο με τη μητέρα μου, κάθε φορά που θα κάνω κάτι ή θα πω κάτι ηλίθιο, quotαρω τον Ρούχλα λέγοντας "Εγώ ξέρω πολλά, αλλά αυτοδεσμεύομαι":hahaha:


Ή μήπως είμαστε...Ή μήπως είμαστε... Ή μήπως είμαστε τρελοί τραγουδηστάδες;




Ααα με προλαβες που να σε παρει :oo: χεχε

θα τα βαλω ολα αυριο το πρωι!!!

Και οσο αφορα εσενα Chief_Chips αποχαιρετα το forum!!!! γιατι αν συνεχισεις να μιλας με αυτο το υφακι.....δεν καθομαι να ασχοληθω καν μαζι σου....:canthelp:

Tiger-stock-blog-header.jpg


#32 MogDevil

MogDevil

    Retro AnimeFan

  • Members
  • 63 posts

Posted 04 August 2008 - 21:03

Αχχχχχχχχχχχ :bath: (νοσταλγια ) ενταξη ρε φιλτατε μου ευτιξεσ την ημερα με τα openigs και με εκανες να γυρησω το ρολοη του χρονου 10 χρονια πισω τοτε που ακομα πεζωνταν στη τηλεοραση :nanana::nanana: τα εληνικα openigs τα καταχαρηκα ιδιετερα :hahaha: οχι οτη τα αλλα με χαλασαν η δουλια που εκανες ειναι απλα πολυ καλη και σε ευχαρηστω για της πεδικες αναμνισης

#33 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 05 August 2008 - 13:36

Βασικά να το βλέπετε το thread που κα που γιατι θα βαζω και αλλα που θα βρω εγω στην πρωτη σελίδα...να ξέρετε

Edited by TheLastQuincy, 06 September 2008 - 09:15.

Tiger-stock-blog-header.jpg


#34 lightshadow

lightshadow

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 36 posts

Posted 05 August 2008 - 19:11

.....................

Edited by lightshadow, 09 December 2008 - 01:51.


#35 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 06 August 2008 - 03:08

The Raccoons...Πωωω πωωωω αναμνήσεις!:if: Απο τα αγαπημένα μου! Και το εισαγωγικό τραγούδι, ακόμα με κάνει να ανατριχιάζω! Αυτός ο Cyril Sneer τι αρχικάθικο!!:hahaha: Αλλά είχε και την ευαίσθητη πλευρά του. Ειδικά για το γιό του το σπασίκλα. Καλό παιδάκι ο Cedric...:wooi2:

Posted Image

Επίσης, πρόσθεσε τα Care Bears!

Posted Image

Και το "Once upon a time...life"!!! Το θυμάστε; Που έδειχνε τον ανθρώπινο οργανισμό απο μέσα!

Posted Image


Μου είπε η μητέρα μου οτι κάποτε είχα βάλει τα κλάμματα και όταν με ρώτησε τι έγινε, της είπα "Να...στεναχωρήθηκα και αρχίσανε τα κύτταρα να ρίχνουνε νερό με τους κουβάδες...":hahaha: Δε το θυμάμαι οπότε πρέπει να ήμουν πολύ μικρή...

Edited by Orion19, 06 August 2008 - 03:18.


#36 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 06 August 2008 - 09:23

Πωπω αυτο με το σωμα το εβλεπα κι εγω και μαλιστα αγοραζα και τις βιντεοκασεττες!!!TheLastQuincy συνχαρητηρια!!!!Ρε παιδια τους παστρικουληδες θα τους βαλετε?
Ξερει κανεις που μπορω να βρω τα επεισοδεια απο αυτα τα παλια καρτουν και ανιμε?

#37 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 06 August 2008 - 10:21

Always check first post for updates!!

Edited by TheLastQuincy, 06 September 2008 - 09:15.

Tiger-stock-blog-header.jpg


#38 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 06 August 2008 - 10:33

Animesuki me me me the english name mite mite mite : "The Wombles" (1973)

#39 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 07 August 2008 - 13:31

Η ανανεωση θα γινεται καθε Σαββατο με οσα καρτουν θυμηθω και με βοηθησετε και εσεις!!
Γιαυτο Keep an eye

Edited by TheLastQuincy, 06 September 2008 - 09:16.

Tiger-stock-blog-header.jpg


#40 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 10 August 2008 - 14:33

Πο ποο τρομερό είναι:oo:...και όταν σκέφτομαι πως από αυτά έχω δει τα 4/5 σχεδόν :deadga6:ανατριχιάζω μπρρρ:uhh::colddd::hahaha::hahaha::hahaha:! Πόλη καλή δουλεία πρέπει να βοηθήσουμε όλοι μας σε αυτήν την προσπάθεια:tensai:!!! Αξίζει ένα μεγάλο μπράβο:nod:!!!!:nod::nod::nod::nod2::nod2::nod2:
Posted Image

#41 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 13 August 2008 - 03:40

Τωρα συνηδητοποιησα το ποσα πολλα Cartoons Εχω δει:if:

Ειλικρινα βλεπωντας τα Opening Batman,Spiderman Μου θυμισαν αμεσως το Φλωρικο παιδακι που καθοταν μπροστα στην τηλεοραση ολη μερα(Βασικα μεχρι τις 12,00)και δεν σταματουσε να βλεπει Cartoons!

Ειλικρινα Μεγαλο Μπραβο στον TheLastQuincy[Δεν το εκανα Copy-Paste:P]
Kαι πολλα :respect::respect::respect:

Και μπραβο που το βαλατε Sticky διοτι ειλικρινα Αξιζουν,Nice Job,Keep Up!:king:

Berserk___Gatsu.jpg


#42 mac13

mac13

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 22 August 2008 - 10:43

Μπράβο! Πολύ ωραίο post! Μπορεί να θυμηθεί κανένας ένα παλιό παιδικό που ήταν με κάτι ζωάκια μέσα στο δάσος και μέσα στην "παρέα" υπήρχε μια σοφή κουκουβάγια και ένας νευρικός σκαντζόχοιρος; Νομίζω το λέγανε "Μπλοφαρία" ή "Μπλόφες", ή Μπλοφαρία λεγόταν η χώρα που ζούσαν τα ζωάκια. Μπορεί κάποιος να θυμηθεί κάτι σχετικό;
TRUST NO ONE...

#43 hyuga

hyuga

    hey hey ningen sucker

  • Members
  • 307 posts

Posted 22 August 2008 - 10:53

Αχ!!!!Δεν υπάρχει ανιμε ή καρτουν απο τη λίστα σου που να μην το εχω δει μικρη!!!!!!Είναι υπέροχα!!Μου ρχεται να κλαίω από τη συγκίνηση!!Ιδιαίτερα με αυτΑ ΤΑ ΔΥΟ!!Posted Image Posted Image Τα λάτρευα μικρή!!!!!

#44 Fry

Fry

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 22 August 2008 - 11:30

Ύπατη δουλειά ! Μπράβο ;)
Λοιπόν μιας και η λίστα περιλαμβάνει και cartoon και συγκρατήθηκα από το να ποστάρω στο άλλο φόρουμ που διέθετε καθαρά anime, έχουμε και λέμε:
Δε γνωρίζω τίτλο ... Ίσως κάτι σαν : Οι φρουροί του διαστήματος or sth... ?
Η ιστορία είχε να κάνει με μία ομάδα 3 ατόμων που είχαν για σπίτι ενα διαστημόπλοιο, σκέτη κόπια απο enterprise ... που το είχαν παρκαρισμένο μέσα σε ηφαίστειο... θυμάστε;
Ο ένας λεγόταν Ηρακλής ( τι πρωτότυπο ) και είχε τη δύναμη 20 ανδρών.
Ο άλλος Ερμής και έτρεχε με τη ταχύτητα του φωτός ( σε ολόσωμη μωβ στολή παρακαλώ... και είχε ασιατικά χαρακτηριστικά )
Και τέλος η γυναίκα της παρέας αν θυμάμαι καλά άλλαζε μορφές ανάλογα με τη θέλησή της, πέρνοντας τις ικανότητες από πλάσματα του ζωικού βασιλείου...
Τέλος το διαστημικό τους τσαρδί, χειριζόταν με μαεστρία ένα τετράγωνο ρομποτάκι που επιμήκηνε τα χέρια του, μιας και για ένα περίεργο λόγο όλα τα πλήκτρα ήταν τοποθετημένα πολύ πολύ ψηλά....
Οι αντίπαλοι τους όλων των ειδών... μέχρι και τον Ανούμπις είχανε βάλει μέσα! που τη πέφτει στη Γη με πυραμίδα απο το διάστημα..
Το καρτούν αυτό πρέπει να κυκλοφόρησε σε βιντεοκασέτες μόνο... αν και θυμάμαι τουλάχιστον δύο κασέτες ;
Anywayz, εάν το έχετε δει είμαι σίγουρος ότι θα το καταλάβατε με τα παραπάνω.
Όσο για τη ποιότητα το σενάριο ή την εμπορική επιτυχία των καρτούν και των ανιμέ της λίστας δεν έχει καμία σημασία πραγματικά, μιας και μεγαλώσαμε μ'αυτά και είναι συνιφασμένα στις αναμνήσεις μας.
Και να πω και κάτι ; Μπορεί να είμαστε ως χώρα το τέλος του τέλους σε ανιμέ... να δείχνουν τα ίδια και τα ίδια απο θέμα καρτούν ... ακόμη και τότε να φέρνανε τις σειρές αυτές λόγω χαμηλού κόστους για να γεμίσουν το πρόγραμμά τους... Αλλα όπως και να έχει βρεθήκαμε σε πλεονεκτική θέση να δούμε όλα αυτά τα υπέροχα καρτούν και ανιμέ! ( γιατί μη μου πείτε ότι παίζουν πολλοί λαοί που να έχουν δεί καπαμαρού, Humanoids και φρουτοπία μαζί... )
Keep up the good work ! :)
:OMG3: the why of fry

#45 hyuga

hyuga

    hey hey ningen sucker

  • Members
  • 307 posts

Posted 22 August 2008 - 11:39

Τον Αλφρεντ το παπί τώρα που το θυμήθηκα το θυμάται κανένας??δεν μπορώ να βρω και κανα link γιατί μάλλον κυκλοφορεί με άλλο όνομα το καρτουν..Τέσπα θυμαμαι το έδειχνε η ερτ ένα διάστημα.Ηταν ένα παπί που το είχε μεγαλώσει ένας τυφλοπόντικας αλλά ήταν τρομερό το στόρυ:blingeye2: