Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Majin Tantei Nougami Neuro


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 25 July 2008 - 01:04

Λιπών μια και τόσο καιρό είμαι μέλος του forum άλλα ακόμα υπαρχή το μυστήριο γύρο από το όνομα μου...αποφάσισα να σας διαφωτίσω:hahaha::hahaha::hahaha:! Το manga το βρήκα πρόσφατα στο onemanga και ξεκίνησα να το διαβάζω αυτές τις μέρες...μέχρι τώρα δείχνει να διαφέρει αρκετά από το anime κρατώντας ώμος αρκετά κινά στοιχειά. Οπός το μυστήριο το ότι ο κεντρικός ήρωας είμαι εγώ (ψώνιο mode on)
:wooi2:!!! Ξεκινά με τον πατερά τις Yako δολοφονημένο...και τον Nougami Neuro (εγώ
:hahaha:) να την επισκέπτεται ώστε να μπόρεση να βρει μυστήρια και να τραφεί (ναι καλά καταλάβατε τρώω μυστήρια)! Έχει μπόλικο γέλιο και δράσι...και βεβαία όλα γυρίζουν γύρο από το φαγητό είτε μυστήριο είτε κανονικό (διαβάστε και θα καταλάβετε):hahaha::hahaha::hahaha:!
Το σχέδιο δεν είναι και το ποιο τέλειο άλλα είναι αρκετά καλό ενώ αυτό που με τρελαίνει και εδω και στο anime είναι το παιχνίδι με την προοπτική, πάντα με εντυπωσιάζει πως τα κανί! Άλλα περά από την πλακά τα μυστήρια που καλούνται να λύσουν είναι έξυπνα και πραγματικά μερικές φόρες κάθεσαι και αναρτιέσαι αν είναι δυνατόν να γυνή κάτι τέτοιο και η απάντηση είναι ΝΑΙ (σε μερικά επειδή κάποια είναι εντελώς απίθανα να συμβούν σήμερα...αλλά σε καμία 20 χρόνια ίσως ναι) άλλα όχι όλα ! Κάποιες φόρες τα στοιχειά είναι κάτω από την μύτη σου και δεν τα βλέπει κάποιες άλλες μέχρι να τα εξηγήσω:tensai: (εε να τα εξήγηση ήθελα να πω:hahaha:) δεν τα βρίσκεις! Απλός ρίξτε του μια μάτια...τα 5 πρώτα chapter τουλάχιστο:congrats::congrats::congrats:!

Τα chapter ειναι εδω Majin Tantei Nougami Neuro Manga - Read Majin Tantei Nougami Neuro manga scans online | One Manga

Posted Image

#2 gogetasjj4

gogetasjj4

    Anime Fan

  • Members
  • 251 posts

Posted 25 July 2008 - 07:33

εγώ έχω δει το anime και σύντομα μάλλον θα παω στο μάγκα (αν και δεν έχει πολύ ωραίο σχέδιο από το λίγο που ειδα)
το anime πάντως μου άρεσε παρα πολύ... μπορεί καμια φορα σεναριακά να καταντούσε γέλιο αλλα είχε τέλειο voice acting ειδικά οι φωνές του neuro και του sai ήτανε φοβερες
σχέδιο παρα πολύ καλο! opening/ending μέτρια, και soundtrack φοβερό γενικά αυτό το anime μου άφησε παρα πολύ καλές εντυπώσεις και λίγο πικρα στο τέλος :nanteee:
ελπίζω κάποια στιγμή να βγει 2η season...:emptyonexg1:
EDIT: πήγα σε ένα προχωρημένο chapter και είδα πως το σχέδιο έχει βελτιωθεί:orly:

Edited by gogetasjj4, 25 July 2008 - 07:59.


#3 Raven Princess

Raven Princess

    Anime Amateur

  • Members
  • 126 posts

Posted 27 August 2008 - 11:25

Το ειδα 2 συνεχωμενες φορες γιατι ηταν απλα ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!
Ελπιζω να βγει και δευτερος κυκλος!!!!!!
Am I the only one who thinks Neuro is HOT?????
Posted ImageI will always know that you love me....

#4 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 18 November 2017 - 11:27

Εχτές τα χαράματα (περίπου 3:30) τελείωσα το Neuro. Ενα masterpiece απο τον Θεό μου Yusei Matsui.

Εδω θα γράψω αναλυτικότατα την αποψη μου με πολλά πολλά σποιλερς. Feel free to spoil yourselves!

Καταρχάς, οι χαρακτηρες. Ολοι τους ειναι αρεστοί και δεν μπορεις να μην τους συμπαθησεις. Ολοι τους με το χαρακτήρα τους, τις περιέργειές τους, τις αξίες τους. Στους περισσότερους δεν το καταλαβαίνεις καν στην αρχη και πρεπει να διαβάσεις τα backstories τους ή να τους δεις σε δράση.

Spoiler:


Γενικα το ολο Μανγκα με άφησε άφωνο σε πολλες σκηνές με plot twists. Ο Matsui ξέρει πολυ καλα πως να το χειριστεί και αυτο φαινεται και στην μεταγενέστερη δουλειά του, το assassination classroom. Πρεπει να κάτσω και να σκεφτώ σοβαρά ποιο απο τα δυο μου αρεσει πιο πολυ.

Κατι άλλο που εκτίμησα ήταν οτι ο Matsui, απο τη στιγμή που ζωγράφισε την πρώτη σελίδα, ήξερε όλη την ιστορια και είχε σχεδιάσει το τελος. Ετσι πέφτουν πολλά hints.

Ειναι απο τα μανγκα που απλα τα εκτίμησα. Εχει μια θέση μέσα στην καρδιά μου.

Συνίσταται ανεπιφύλακτα, μην σας τρομάξει η ακυρότητα των πρώτων chapters, συνηθίζεται xDDD

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#5 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 20 February 2018 - 21:59

Guys, χρειαζομαι βοηθεια. Εχει κανενας τα τανκομπον για να μου σκαναρει σε υψηλη αναλυση αυτο το εξώφυλλο?

Attached File  IMG-2b0e9e0e86fbd8ff1f07755d1f0f1479-V.jpg   236.66KB   0 downloads

Εψαξα στο ιντερνετ με reverse google search αλλα αυτο ηταν η μεγαλυτερη αναλυση που βρηκα. Θελω μια καλη εικονα επειδη θελω να το χρωματισω.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#6 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 20 February 2018 - 22:23

Κάπως καλύτερο από αυτό που βρήκες.


LfNX0dh.png


#7 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 20 February 2018 - 22:47

Εισαι θεος. Καμια σχεση με αυτα που βρηκα εγω. Πιστευω that it'll do!

Thanks man!

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#8 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 23 February 2018 - 20:34

Παιδες, σορρυ που γινομαι σκυλα, αλλα θελω και αυτο το σχεδιο :oops:

Attached File  IMG-c0f6c3f23b30ac708bfa0da822cbeb5a-V.jpg   153.91KB   0 downloads

Your help would be appreciated!

8J90AKf.jpg

that's a dude!