Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Για όποιον ενδιαφέρεται (και βαριέται). . . μυθιστόρημα φαντασίας online


  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#31 Kamui-da

Kamui-da

    Oai-deki-te ureshii-desu.

  • Members
  • 41 posts

Posted 01 December 2008 - 00:38

Παιδιά, είστε πολύ καλοί όλοι, ευχαριστώ για τα καλά λόγια... αλλά πιστεύω ότι η ζωγραφική είναι πολύ πιο όμορφη από το γράψιμο. Άλλο να βλέπεις αυτό που φαντάζεσαι ζωντανό μπροστά σου με χρώματα, δεν είναι? Θα προτιμούσα να μπορούσα να το ζωγραφίσω. :blush2:


δεν ειναι κατι το οποιο δεν γινεται,μπορεις να μαθεις.
Το να σχεδιαζεις ανιμ μαθαινεται
Fukai ao no sekai koete meguriau,kaze ga toori tokete ku..
Posted Image

#32 Yunancy

Yunancy

    Anime Fan

  • Members
  • 134 posts

Posted 01 December 2008 - 03:51

πολλλλλλλυ καλοοοοοο μπραβοοοο ρεεεεεε!!!!!Posted Image
Posted Image

#33 legeon

legeon

    Anime Freak

  • Members
  • 267 posts

Posted 01 December 2008 - 21:56

.........................

Edited by legeon, 11 December 2008 - 02:49.


#34 Souzana

Souzana

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 08 December 2008 - 17:36

@Kamui-da Δεν είμαι και τόσο σίγουρη... πιστεύω ότι πρέπει να υπάρχει και το ταλέντο. Πώς να φανταστείς ακριβώς τα χρώματα, τις σκιές, τις κινήσεις... εμένα πάντως μου φαίνεται πανδύσκολο!!! Και δεν είναι ότι δεν προσπάθησα... αλλά ήταν απογοητευτικό. :P

@Yunancy Σ΄ ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Μικρή πριγκίπισσα :)

@legeon Ναι, καταλαβαίνω τί εννοείς, κι εμένα μου συμβαίνει συνέχεια!!! Καμιά φορά αφήνω την ιστορία για μήνες μέχρι να σκεφτώ τί θα γίνει μετά. Μην το αφήνεις αν σου αρέσει πραγματικά πάντως! Βέβαια προϋποθέτει ότι θα έχεις πάρα πολύ χρόνο ελεύθερο.:rolleyes:


#35 legeon

legeon

    Anime Freak

  • Members
  • 267 posts

Posted 13 January 2009 - 21:20

χρονο.ποιος τον εχει στις μερες μας?εκτος απο εσενα φυσικα!:tongue2:

#36 DimitriX

DimitriX

    Akuma

  • Members
  • 8 posts

Posted 21 July 2009 - 00:47

Εγώ ετοιμάζω ένα που μου παίρνει πολύ καιρό γαμώτο και έχει να κάνει με πόλεμο ανάμεσα στην Άβυσσο (Demons) και στην Κόλαση (Devils), προσπαθώντας να δείξω όμως το πιο σατανικό πλάσμα που μπορεί να αλλάξει την ισορροπία προς εκεί που θέλει, τον άνθρωπο. Το δικό σου θα του ρίξω ματιά, μπορεί και δύο, μπορεί και τρεις. :P Χαίρομαι πολύ να υπάρχουν άτομα που κάνουν αυτό που γουστάρουν και να αφιερώνονται σε αυτό γιατί εν τέλει θα τα πάνε περίφημα.

#37 legeon

legeon

    Anime Freak

  • Members
  • 267 posts

Posted 21 July 2009 - 21:57

Εγώ ετοιμάζω ένα που μου παίρνει πολύ καιρό γαμώτο και έχει να κάνει με πόλεμο ανάμεσα στην Άβυσσο (Demons) και στην Κόλαση (Devils), προσπαθώντας να δείξω όμως το πιο σατανικό πλάσμα που μπορεί να αλλάξει την ισορροπία προς εκεί που θέλει, τον άνθρωπο. Το δικό σου θα του ρίξω ματιά, μπορεί και δύο, μπορεί και τρεις. :P Χαίρομαι πολύ να υπάρχουν άτομα που κάνουν αυτό που γουστάρουν και να αφιερώνονται σε αυτό γιατί εν τέλει θα τα πάνε περίφημα.

:hmmm: Άβυσσος εναντίον Κόλασης?Ο πόλεμος πού αποσκοπεί?Τι θα κερδίσει ο νικητής?
Και σατανικό πλάσμα?Τι είδους και σε ποιό στρατόπεδο ανήκει?Όνομα έχει?
Και τέλος η Souzana πού εχει χαθεί μετά απο 7 μήνες?

#38 manOfManyNames

manOfManyNames

    Anime Newbie

  • Members
  • 62 posts

Posted 21 July 2009 - 22:28

Και τέλος η Souzana πού εχει χαθεί μετά απο 7 μήνες?

Στις εκδόσεις Πατάκη που θα βγάλουν το μυθιστόρημά της.

#39 Souzana

Souzana

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 21 July 2009 - 23:25

Αφήστε ρε παιδιά, εδώ είμαι, έχω πιάσει δουλειά και δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα... δυστυχώς δεν έχω καθόλου χρόνο... :(

Μόλις μπορέσω θα επανέλθω. Δε μπορείτε να φανταστείτε. Δουλεύω πολλές ώρες κι έχω και εφημερίες, χάλια. Πού οι παλιοί καλοί καιροί!!

Ελπίζω να είστε όλοι καλά. :))

#40 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 22 July 2009 - 07:22

Ωπα! Μπαίνω στο blog και τί βλέπω; Εκδόθηκε από το Πατάκη;:kill4u:

Μπράβο Σουζάνα, συγχαρητήρια! Θα το ψάξω οπωσδήποτε!:congrats:

Posted Image


#41 Souzana

Souzana

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 22 July 2009 - 14:52

@Tea-chan όχι, δεν εκδόθηκε ακόμα, είπαν ότι θα το εκδόσουν, ελπίζω να μην αλλάξουν γνώμη στην πορεία, χιχι:hot:

@DimitriX Πολύ καλή ιδέα... ο άνθρωπος σαν το πιο σατανικό πλάσμα... αλλά ίσως και το πιο αγγελικό συγχρόνως (?)
Θα έλεγες δηλαδή ότι ο άνθρωπος είναι κακός από τη φύση του??? :orly:
Και έχεις δίκιο σ΄ αυτό που λες... σημασία έχει να σου αρέσει και όλα τα άλλα είναι δευτερεύοντα. Και το ότι παίρνει χρόνο δεν είναι απαραίτητα κακό, εμένα μου αρέσει γιατί διαρκεί περισσότερο η διασκέδαση. Τώρα που δουλεύω και δεν προλαβαίνω να γράψω υπάρχουν στιγμές που νιώθω πολύ έντονα την έλλειψη αυτή. Είσαι τυχερός αν έχεις την έμπνευση να συνεχίζεις χωρίς να ξεμένεις από ιδέες και όρεξη.