Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 1 Ψήφοι

Γάτες και γάτοι!!!!


  • Please log in to reply
279 replies to this topic

#31 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Ιούνιος 2008 - 22:36

Πες τα !!! Αφου ειναι εξιπνοτερες οι γατες οτι και να λεμε...εγω δεν εμπιστεβουμε τα σκιλια ακομα και το ποιο μικρο

Spoiler:
(chiwawa ή οπος εκει γραφετε) περιμενο να με δανγκοσι ενο μπορω να κιμιθω και με λεονταρη αγκαλια (αλλα ταισμενο οχι να γινο το πιατο του!)


διάβασε το Le lion του Joseph Kessel και θα ονειρεύεσαι λιονταράκια για κατοικίδια....:wooi2::nbleed: (γιατί για να τους καταφέρεις σου πάρουν γατί όταν είσαι μικρή, πρέπει πρώτα να τους ζητήσεις λιοντάρι:bath:)


omg I just found somnium's cat persona!:hahaha::hahaha:

Spoiler:

Δημοσιευμένη  εικόνα


#32 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Ιούνιος 2008 - 22:37

Αμα μου δοσεις γατα και ιδικα μικρι στα χερια γινομαι αμεσος σαν μικρο παιδακι και αχριζω γουτσου γουτσου:wooi2:....δεν ξερω δεν μπορω να σιγκρατιθω!
Spoiler:

Δημοσιευμένη  εικόνα

#33 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1.045 Δημοσιεύσεις:
  • Locationathens, greece

Καταχωρήθηκε 25 Ιούνιος 2008 - 22:40

μέσα και εγώ, σιγά που θα έλειπα. Αφού είμαι Neko Lover μέχρι το κόκαλο :wooi2:
Απλά λατρεύω τις γάτες,είναι απίστευτα πλάσματα. Εκπέμπουν ένα κάτι που με τραβάει σαν μαγνήτης. Aπό πιτσιρίκα που με θυμάμαι όλο κάποιο ψιψίνι υπήρχε στο σπίτι και το είχα για συντροφιά.
Πρώτος και καλύτερος ήταν ο Ρούλης, μπήκε στην οικογένεια όταν εγώ ήμουν 5 χρονών. Έφυγε απο κοντά μας σε ηλικία 10 χρονών από φόλα. Ποτέ δεν τον στειρώσαμε και γενικά ήταν απλά άρχοντας. Ήταν σπιτόγατος όλες τις ημέρες εκτός από τις ημέρες που ήθελε να ζευγαρώσει :P Tότε εξαφανιζόταν για 5ημέρες το πολύ και μετά επέστρεφε σαν κύριος. Δλδ είχε ένα απίστευτο στίλ, επίσης είχε και τρελή αδυναμία στη μητέρα μου.Βλέπετε τον είχε βρεί νεογέννητο στα σκουπίδια και τον είχε μεγαλώσει δίνοντας του γάλα με το σταγονόμετρο.

Παράλληλα με τον Ρούλη υπήρξαν και η Πέγκη και ο Πούμα (το καλό του να μένεις σε μονοκατοικία με κήπο). Την Πέγκη την έφερε ο πατέρας μου στο σπίτι όταν εγώ ήμουν κάπου στα 10 (ναι όλοι στην οικογένεια είμαστε γατόφιλοι :kawaii: ) O Πούμα ήταν ο γιος της.
Τότε που χάσαμε τον Ρούλη από την φόλα, χάσαμε και την Πέγκη και τον Πούμα (είμαι ενάντια στην κτηνωδία της φόλας και το έχω κράξει άπειρες φορές).

Τέσπα αν ανοίξετε το spoiler της sig μου θα δείτε την μεγάλη μου αγάπη, τον Τσίφτη Μπεμπέ :wooi2::wooi2: Περήφανο μέλος της οικογένειας μας εδώ και 10 μήνες! (άντε και τον Αύγουστο θα χρονίσει) Μιλάμε του έχω μια αδυναμία άλλο πράγμα :bath:
Λοιπόν τον Τσίφτη τον έχω από την πρώτη στιγμή που γεννήθηκε, τη μαμά του (η Bell-chan) μας την είχαν αφήσει έξω από την πόρτα μας μέσα σε ένα χάρτινο κουτί κλεισμένη. Η Bell-chan πήγε από πίτ μπουλ... ο Τσίφτης και τα αδερφάκια του ήταν 25 ημερών όταν η μητέρα τους έφυγε από την ζωή. Από εκεί και πέρα τα μεγάλωσα εγώ,στα άλλα 3 τους βρήκα σπίτια και κράτησα το μεγάλο το αστέρι μου τον Τσίφτη Μπεμπέ.

Ένταξη μετά από όλα αυτά καταλαβαίνετε τι μεγάλη τρελα έχω με τις γάτες :drink:

Και για να μην ξεχνιόμαστε :hahaha:
~ ~ Τσίφτης Μπεμπέ ~~
Spoiler:









όχι γιατρέ μου δεν φταίω εγώ, ο kazmir φταίει που άνοιξε αυτό το thread :P

rrmr.png


#34 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Ιούνιος 2008 - 22:42

I vote d-neko for our president :P

Δημοσιευμένη  εικόνα


#35 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Ιούνιος 2008 - 22:48

Εγω διστιχος δεν μπορω να εχω γατα στην πολικατικια:sadist::nanteee::nanteee:...
Δημοσιευμένη  εικόνα

#36 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Ιούνιος 2008 - 22:50

Neko chan dai suki!!~
Spoiler:

Spoiler:

Δημοσιευμένη  εικόνα

#37 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8.653 Δημοσιεύσεις:
  • Locationbetween the frets

Καταχωρήθηκε 25 Ιούνιος 2008 - 22:52

Παρακαλώ να ορίσουμε την Chi σαν official mascot. :congrats:

Posted Image

Δεν εχετε ακουσει αυτο που λενε οτι η σχεση ανθρωπου και σκυλου ειναι με σεβασμο απο τον σκυλο στον ανθρωπο αλλα η σχεση γατας ανθρωπου ειναι αλληλοσεβασμος. Πρεπει να σεβεται και ο ανθρωπος τη γατα αλλιως η γατα δεν το 'χει και σε τπτ να βγαλει νυχια.

Παντως οι γατες ειναι απιστευτες. (Οχι πως τα σκυλια δεν εχουν τα καλα τους σημεια, απλα οι γατες ειναι και λιγο ζαμαν-φου.Δε γουσταρεις εσυ μια?εγω δε σε γουσταρω 10, μια τετοια φαση δλδ)

Οι γάτες είναι tsundere! :blingeye2:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#38 kazmir

kazmir

    Clan of Malkavian

  • Members
  • 184 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Ιούνιος 2008 - 23:02

Οι γάτες επιλέγουν τα αφεντικά τους. Οι σκύλοι όχι...:P

If you loved me, you'd all kill yourself today!
Δημοσιευμένη  εικόνα


#39 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10.437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Ιούνιος 2008 - 23:05

Ποια αφεντικα τους καλε??? Υπαρχει γατα που να εχει αφεντικο? Τουλαχιστον αν κρινω απο το δικο μου το τρελογατο που μεχρι και νανουρισμα σαν τα μωρα θελει αυτο ειναι το αφεντικο και οχι εγω....Μολις δεν του κανω ενα χατηρι παιρνει το λυπημενο υφακι και νιαουριζει μελαγχολικα.Και αντε μετα να πεις οχι.....

#40 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3.707 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Ιούνιος 2008 - 23:12

agh..you reminded how much I want a cat...:emptyonexg1:
little damn creatures are too cute for their own good >.>
[media]http://jp.youtube.com/watch?v=Ne3L99fjhyo[/media][media]http://jp.youtube.com/watch?v=iO-12GXgeS0[/media]

#41 kazmir

kazmir

    Clan of Malkavian

  • Members
  • 184 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Ιούνιος 2008 - 23:13

Χεεεχ δεν έχουν αφεντικό προφανώς... Είναι σχήμα λόγου :P

A letter to our pets

Dear Pets:

When I say to move, it means to go some place else, not switch positions
with each other so there are still two of you in the way.

The dishes with the paw print are yours and contain your food. The other dishes are mine and contain my food. Please note, placing a paw print in the middle of my plate and food does not stake a claim for it becoming your food and dish, nor do I find that aesthetically pleasing in the slightest.

The stairway was not designed by NASCAR and is not a racetrack. Beating me
to the bottom is not the object. Tripping me doesn't help, because I fall
faster than you can run.

I cannot buy anything bigger than a king size bed. I am very sorry about this.
Do not think I will continue to sleep on the couch to ensure your comfort. Look at videos of dogs and cats sleeping, they can actually curl up in a ball.
It is not necessary to sleep perpendicular to each other stretched out to
the fullest extent possible. I also know that sticking tails straight out and having tongues hanging out the other end to maximize space used is nothing but sarcasm.

My cd's and dvd's are not miniature Frisbees.

For the last time, there is no secret exit from the bathroom. If by some miracle I beat you there and manage to get the door shut, it is not necessary to claw, whine,
try to turn the knob, or get your paw under the edge and try to pull the door open.
When I exit this room, I will come out the same door I entered. In addition, I have been using bathrooms for years. Canine/feline attendance has never been necessary.


In return for your following these simple rules, I have posted the following
message on our front door:

Our Rules for Non-Pet Owners Who Visit and Like to Complain About Our Pets

1. They live here. You don't.

2. If you don't want their hair on your clothes, stay off the furniture.
(That's why they call it "fur"niture.)

3. I like my pet a lot better than I like most people.

4. To you, it's an animal. To me, he/she is an adopted son/daughter who is short, hairy, walks on all fours and doesn't speak clearly.

5. Dogs and cats are better than kids. They eat less, don't ask for money all the time, are easier to train, usually come when called, never drive your car, don't hang out with drug-using friends, don't smoke or drink, don't worry about buying the latest fashions, don't wear your clothes and don't need a gazillion dollars for college- and if they get pregnant, you can sell the results.

If you loved me, you'd all kill yourself today!
Δημοσιευμένη  εικόνα


#42 Liberty19

Liberty19

    Anime Fan

  • Members
  • 213 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Ιούνιος 2008 - 23:29

Να και η δικια μου αγαπη...:wooi2::kawaii::kawaii:
Posted Image


Εχει παρει ποζα παντως ετσι??
Δημοσιευμένη  εικόνα
Kaname-kuuun:wooi2:

#43 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1.045 Δημοσιεύσεις:
  • Locationathens, greece

Καταχωρήθηκε 25 Ιούνιος 2008 - 23:29

I vote d-neko for our president :P

e όχι και πρόεδρος, για γραμματέας βεβαια πάντως το συζητάμε :P

Πάντως είχατε δεν είχατε την ανεχτήκατε την γάτο-εξομολόγηση μου και απόψε

Δεν εχετε ακουσει αυτο που λενε οτι η σχεση ανθρωπου και σκυλου ειναι με σεβασμο απο τον σκυλο στον ανθρωπο αλλα η σχεση γατας ανθρωπου ειναι αλληλοσεβασμος. Πρεπει να σεβεται και ο ανθρωπος τη γατα αλλιως η γατα δεν το 'χει και σε τπτ να βγαλει νυχια.

Παντως οι γάτες ειναι απιστευτες. (Οχι πως τα σκυλια δεν εχουν τα καλα τους σημεια, απλα οι γατες ειναι και λιγο ζαμαν-φου.Δε γουσταρεις εσυ μια?εγω δε σε γουσταρω 10, μια τετοια φαση δλδ)

λοιπόν ok αυτά που λέει η Liberty με καλύπτουν απόλυτα


Μολις δεν του κανω ενα χατηρι παιρνει το λυπημενο υφακι και νιαουριζει μελαγχολικα.Και αντε μετα να πεις οχι.....

xaxa το ίδιο ακριβώς παθαίνω και εγώ με τον Τσίφτη.
Επίσης ο δικός μου έχω παρατηρήσει ότι άλλο ήχο βγάζει όταν θέλει να φάει,
άλλο όταν θέλει αγκαλίτσες και χαδάκια, άλλο ήχο όταν θέλει να βγεί έξω
Και άλλο ήχο όταν είναι λυπημένος ή χαρούμενος.
Είπαμε του έχω τρελή αδυναμία του Τσίφτη μου. Εδώ πριν κάνα μήνα τραβήχτηκαν
οι μύες του και δεν μπορούσε να πάρει το αριστερό του πόδι. Απλά κατά την διαδικασία
να τον δει ο κτηνίατρος,να μάθω τι είχε κ κούτσαινε.Μετά να κάνει την θεραπεία
και να γίνει πάλι μια χαρά,εγώ απλά από το άγχος μου είχα πάθει.

Και κάτι τελευταίο,δεν ξέρω τι κάνουν τα δικά σας ψιψίνια αλλά εμένα ο Τσίφτης
ώρες ώρες μου θυμίζει πολύ άνθρωπο(στην καλύτερη έκδοση φυσικά). Έχει τύχει
να είμαι μέσα στο δωμάτιο με κλειστή την πόρτα και να είμαι στεναχωρημένη,
τώρα πως το κατάλαβε(φοβερό ένστικτο οι γάτες) και ήρθε και άρχισε να γρατζουνάει
την πόρτα και φώναζε σαν τρελός.Ηρέμησε μόνο όταν του άνοιξα,και ήρθε
και κούρνιασε δίπλα μου και γουργούριζε και μου έκανε χαρούλες.Απλά απίστευτος.

Οι γάτες έχουν απλά πολύ ξεχωριστές προσωπικότητες

rrmr.png


#44 Liberty19

Liberty19

    Anime Fan

  • Members
  • 213 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Ιούνιος 2008 - 23:36

Νσι ολα τα ζωα βασικα καταλαβαινουν ποτε το αφεντικο τους ειναι ασχημα ψυχολογικα. Και η δικια μου το κανει αυτο. Ή οταν θελει να τη χαιδεψω δε νιαουριζει απλα γουργουριζει...Ειναι γλυκες. Οτι και να πουμε ειναι πολυ λιγο.
Δημοσιευμένη  εικόνα
Kaname-kuuun:wooi2:

#45 sgouver

sgouver

    One Piece Maniac

  • Members
  • 540 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Ιούνιος 2008 - 23:45

Δεν εχετε ακουσει αυτο που λενε οτι η σχεση ανθρωπου και σκυλου ειναι με σεβασμο απο τον σκυλο στον ανθρωπο αλλα η σχεση γατας ανθρωπου ειναι αλληλοσεβασμος.

Περα απο την πλακα που εκανα πριν το παραπανω ειναι ψεμα το αλληλοσεβασμος αλλαξε το σε ''αλληλοεξαρτηση'' καλυτερα...

Οι γατες ειναι εγωιστικα πλασματα και το πρωταρχικο τους αιτημα ειναι η αυτοσυντηριση με καθε μεσο.

Εχετε δει καμια γατα να μαραζονει επειδη εχασε τον ''ιδιοκτητη'' της ;
Εγω παλια ειχα δει εναν σκυλο που ανηκε σε ενα γερο ζητιανο και οταν αυτος πεθανε ο σκυλος πηγεναι καθε μερα στο παγκακι του...τι λεμε τωρα

Η πραγματικη αγαπη που μπορει να εχουν δυο πλασματα της φυσης για μενα, ειτε μιλαμε για ανθρωπους ,ειτε για κατοικιδια βασιζεται στο γεγονος οτι δινεις και εμπιστευεσαι τον αλλον διχως να περιμενεις καμια ανταποδοση.