Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Mixim 12


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Nerethil

Nerethil

    Lvl 1 Inhuman

  • Members
  • 139 posts

Posted 24 June 2008 - 12:09

Έχει διαβάσει κανείς σας το συγκεκριμένο manga? Είναι η καινούρια σειρά του Nobuyuki Anzai, του ανθρώπου που μας χάρισε το MAR κ το Flame Of Recca, δύο (κστά τη γνώμη μου) εκπληκτικές σειρές shonen. Αν δεν την έχετε τσεκάρει ακόμα, δοκιμάστε το. Είναι ακόμα στην αρχή της, και το σενάριο της πρωσοπικά με κατέπληξε. Δεν έχει καμμία σχέση με τις προηγούμενες σειρές του Anzai. Βασικά θα μπορούσα κάλλιστα να πω, πως είναι το πιο πρωτότυπο manga που έχω διαβάσει την τελευταία 10ετία! Δοκιμάστε το και πείτε μου γνώμες

#2 Marilou

Marilou

    niaaa??

  • Members
  • 28 posts

Posted 29 July 2008 - 20:39

hmmmmmmm είναι λίγο περίεργο το σενάριο άλλα δεν φαίνετε κακό. Έχει το κλασικό χιούμορ του Anzai και το σχέδιο είναι καλό...
Είναι αρχή ακόμα και δεν πολυκαταλαβαίνω τι γίνεται... θα δούμε πως θα εξελιχτεί στη συνέχεια...
και ναι μου αρέσει ο Koume από τους πρωταγωνιστές... cute boys are cute!:blush2:

#3 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 30 July 2008 - 02:49

χμ..... βγενει καθε βδομαδα?, γιατι αμα ειναι να περιμενω καθε μηνα αστο καλυτερα:P

#4 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 30 July 2008 - 11:43

το διαβαζω και γω αλλα δεν ξετρελαθηκα κιολας εχω μεινει κολλημενος στην Flame Of Recca εποχη :blush2:

#5 Nerethil

Nerethil

    Lvl 1 Inhuman

  • Members
  • 139 posts

Posted 30 July 2008 - 19:26

Όχι, δεν είναι μηνιαίο, αλλά δεν είμαι σίγουρος για το αν είναι εβδομαδιαίο (μάλλον εβδομαδιαίο είναι, αλλά αργούν να το μεταφράσουν). Πέρα απο αυτό, εμένα μου άρεσε και το MaR και το συγκεκριμένο, αν και διαφορετικό, νομίζω πως θα γίνει καλύτερο αργότερα.

#6 Marilou

Marilou

    niaaa??

  • Members
  • 28 posts

Posted 31 July 2008 - 10:00

Εβδομαδιαίο πρέπει να είναι… και επιτέλους έβγαλε κακούς στην όλη υπόθεση… αν και δεν έχει εξηγήσει τπτ ακόμα…
Ο Nero είναι γλυκούλης!!!:kawaii: (αγόρι είναι έτσι??)
Btw ναι το Mar είναι το καλύτερο του. Είναι καλό… πολύ καλό... πολύ πολύ καλό...