Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Japanese boybands.


  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#106 marilena_r

marilena_r

    Pirate Queen

  • Members
  • 226 posts

Posted 10 February 2010 - 13:48

Ω ναι... το σινγκλ έχανε σε σχέση με άλλα. Το πιο άσχημο που είδα μόλις τώρα είναι ότι πούλησε αρκετά σήμερα που κυκλοφόρησε. Ελπίζω να μην αλλάξουν το στυλ τους... Τι να πω... γενικά οι ΚΤ είναι γκρουπ που δοκιμάζει πολλά. Τους αρέσει και το ροκ και τα χορευτικά...
Kimi ga iru subarashi sugiru

Moderator της withoutnotice livejournal κοινότητας

#107 iloveL

iloveL

    Anime Freak

  • Members
  • 293 posts

Posted 11 February 2010 - 18:49

και μενα μου φαινεται πολυ αστειο το THE D-MOTION

ασε που μου θυμιζε την λεξη locomotion
και εκανα google search να δω και βρηκα το Kylie Minogue - The Locomotion
και μοu φαινεται τωρα ακομα πιο τραγικα αστειο

παρολα αυτα μου εχει κολλησει το κoμματι που λεει:


Odorou yo harisakesou na mune de
Sawagou yo kimi to odoritai
Warou yo shareteru Beat de
Ima wo kazarou wasurenai toki wo

#108 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 11 February 2010 - 20:15

Προσωπικά θεωρώ ότι είναι καλό να κάνουν κάτι διαφορετικό μία στο τόσο. Ροκ, ροκ, ροκ καταντούσε βαρετό.
Το D-Motion έχει ένα άθλιο autotune που μισώ αλλά πανάθεμα το, μετά από 2-3 ακούσματα, σου κολλάει και επίσης είναι ένα καταπληκτικό κομμάτi να το χορέψεις σε club. No kidding! Μόνο να το βάλει ένας DJ κάπου και όλοι θα χορεύουν σαν τρελοί. Και σαν καλό (κακό) κοριτσάκι που λατρεύει τα cluboτράγουδα (και τείνει να χτυπιέται όποτε πάει), άρχισε να μου αρέσει. Αρέσει και στην αδερφή μου που γενικώς μισεί τους KAT-TUN!

#109 marilena_r

marilena_r

    Pirate Queen

  • Members
  • 226 posts

Posted 11 February 2010 - 20:18

E; Αρέσει στην Τασούλα; Αυτό λέει πολλά!
Kimi ga iru subarashi sugiru

Moderator της withoutnotice livejournal κοινότητας

#110 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 11 February 2010 - 20:21

Ω ναι! Της το έβαλα και της άρεσε. Παραδέχτηκε δε ότι είναι πολύ ωραίο για χορό παρόλο που ακούγεται περίεργο το autotune. Της άρεσε και το A Page (της θύμισε λέει akon και ψιλοσυμφωνώ γιατί είχε παρόμοια φωνητικά). Weird?

#111 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 12 February 2010 - 22:48

wow I like it too...και ξέρει πόσο δεν μου αρέσουν αυτοί.

#112 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 20 March 2010 - 13:07

OMG! Hahahaahahaha!

Τελικά δεν είμαι όσο Johnnys Otaku νόμιζα ότι ήμουν! Το λεξιλόγιο των φαν στην Ιαπωνία είναι... weird & stalker-ish to say the least.
オート??? 同電??? Seriously? O_O
Εγώ ήξερα μόνο το 担当 και το 副担 και αυτό από τις JE fans με τις οποίες είμαι φίλη στην poupee! Τελικά είμαι πολύ πιο νορμάλ φαν!

#113 Kirenahana

Kirenahana

    Not-so-hardworking Youth

  • Members
  • 272 posts

Posted 20 March 2010 - 13:36

:OMG3:ok... now I'm in shock to say the least. Japanese fangirls are scary.

*and this from the few ones that I understood*

Posted Image