Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 3 votes

Bleach - Γενική συζήτηση


  • Please log in to reply
807 replies to this topic

#781 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 21 January 2014 - 15:17

http://images.saiyanisland.com/showphoto.php?photo=13902

Αφιερωμενο στον Black Kaiser που εχει μεγαλη αγαπη για αυτον τον villain(τερμα δεξια)


Edited by Toriko, 21 January 2014 - 15:18.

header.jpg?t=1485907896


#782 WillOfTheD

WillOfTheD

    α ου α

  • Members
  • 731 posts

Posted 21 January 2014 - 23:01

Τι φαση,χθες πετυχα ενα soundtrack του bleach στο κρατα γερα στον αντ1.Και μου θυμισε οτι πρεπει να ειχα ξαναακουσει ενα σε μια σειρα του μεγκα,Λολ



#783 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 11 February 2014 - 15:06

Μια ερώτηση, γιατί από αυτά που διαβάζω από και από κει έχω μπερδευτεί πλέον.. Το Bleach δεν τέλειωσε;; Έχει βγεί καινούριο επεισόδιο;; Το τελευταίο που είδα εγώ ήταν το 366.


30w46c0.jpg


#784 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 11 February 2014 - 15:11

Έχει τελειώσει αλλά πολλοί πιστεύουν ότι θα ξανά βγάλει.



#785 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 11 February 2014 - 15:26

Έχει τελειώσει το anime. Το manga συνεχίζεται και έχει μπει στο τελευταίο arc του. Λογικά θα ξανασυνεχίσει και το anime όταν το manga φτάνει προς το τέλος τους, ώστε να δούμε μόνο πλοκή, χωρίς fillers.



#786 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 11 February 2014 - 16:24

καλυτερα ετσι για να μην γινει σαν το naruto αλλα πιστευω πως και τωρα να το αρχιζανε δεν θα μπορουσε να φτασει το μανγκα. τελος παντων αυτοι ξερουν.


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#787 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 12 February 2014 - 00:27

ευχαριστώ πολυ παιδιά!! :)


30w46c0.jpg


#788 neo7101

neo7101

    Starting...

  • Members
  • 54 posts
  • LocationZion

Posted 04 March 2014 - 22:40

εχω δει το ανιμε και λεω να ξεκινήσω το manga απο εκει που τελείωσε το ανιμε...

το ερώτημα μου ειναι ειστε ευχαριστημενοι με την εξέλιξη του? αξιζει να το διαβασω?


                        see you space cowboy

-----> http://myanimelist.net/animelist/neo7101 <-----

neo7101.jpg
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews


#789 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 04 March 2014 - 23:50

Well, άποψή μου είναι ότι από το σημείο που τελειώνει το anime, το manga συνεχίζει πάρα πολύ δυνατά για αρκετά chapters, και θεωρώ ότι η ποιότητα αυτών των chapters είναι αντίστοιχη του Soul Society arc. Έπειτα όμως αρχίζει σταδιακά να ξεφουσκώνει και φτάνει στο σημείο που βρίσκεται τώρα να είναι εξίσου (αν όχι περισσότερο) ανυπόφορο από ότι ήταν το Arrancar arc στα χειρότερα του.

 

Αλλά όπως είπα, αυτή είναι μόνο η απόψή μου. Διάβασε και κρίνε μόνος σου.



#790 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 15 July 2018 - 14:30

Το βάζω εδώ επειδή έχει έστω και έμμεση σχέση με το Bleach, ένα one shot από τον Kubo. Burn The Witch

 

Αν η μετάφραση είναι σωστή, πρόκειται

Spoiler:
Δεν είναι τίποτα φοβερό αλλά και μόνο η σκέψη της περαιτέρω εξερεύνησης του bleach universe φέρνει χαμόγελα.



#791 Emiya

Emiya

    Anime Fan

  • Members
  • 175 posts

Posted 17 July 2018 - 21:07

Εγω θελω να δω τη συνεχεια του μανγκα σε ανιμε...και τον Κenichi...και τον Ippo...και το Berserk...και το HunterXhunter...παιζει να εχω ξεχασει και καποια...hmmmm



#792 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 18 July 2018 - 20:29

Το βάζω εδώ επειδή έχει έστω και έμμεση σχέση με το Bleach, ένα one shot από τον Kubo. Burn The Witch

 

Αν η μετάφραση είναι σωστή, πρόκειται

Spoiler:
Δεν είναι τίποτα φοβερό αλλά και μόνο η σκέψη της περαιτέρω εξερεύνησης του bleach universe φέρνει χαμόγελα.

 

Spoiler:



#793 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 20 December 2021 - 17:15

Youtube Video

 

LoL, το animation φαίνεται τέλειο, το ost είναι για μπιτσομπαρο. Τεσπα για κάποιο λόγο ενώ έχω δει μόνο τα 64 πρώτα επεισόδια, χάρηκα σαν βλαμμένο με το νέο trailer.


rsrGbGx.gif

#794 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 20 December 2021 - 17:33

Hazuki με πρόλαβες, γιατί μόλις μπήκα για να βάλω το τρέιλερ :D

Το μόνο που έχω να πω είναι ότι περιμένω πώς πώς να έρθει το επόμενο φθινόπωρο! Χάρηκα πάρα πολύ, λες και το βλέπει ξανά ο 14χρονος εαυτός μου :P

Είναι τρομερό πόσο πολύ έχει αλλάξει το animation μέσα σε 1 δεκαετία, πόσο μάλλον σε 2, αν λάβουμε υπ'οψιν πότε ξεκίνησε.. Έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό!

#795 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 23 December 2021 - 19:06

 

 το ost είναι για μπιτσομπαρο.

 

Ε όχι δα και για μπιτσόμπαρο.

 

Τώρα στα γεράματα θα ξαναδούμε Bleach. Ωραία.