Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 10 votes

One Piece latest chapter discussion [επιτρέπονται spoilers]


  • Please log in to reply
16945 replies to this topic

#15841 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 12 July 2018 - 21:32


Ρε τον Basil! Κοτούλα και αυτός...if you cant beat them join them... 

 

 

Ξέραμε ότι ο Basil Hawkins και ο Apoo έχουν μπει στο πλήρωμα του Kaidou μετά το ξύλο που φάγανε από αυτόν μπόλικα τσαπτερς πριν, ενώ ο Kidd ήταν ο μόνος που αρνήθηκε και τον είχαμε δει σε φυλακή.

 

Αν μη τι άλλο πάντως, θεωρώ αυτό που έκαναν πολύ πιο έξυπνο από αυτό που έκανε ο Kidd, ο οποίος σαπίζει τώρα μέσα σε ένα κελί. Θα στοιχημάτιζα ότι κανένας Supernova δεν είναι πραγματικά πιστός σε yonko, απλώς το παίζουν σύμμαχοι ώστε να τους υπονομεύσουν, όπως έκανε και ο Capone.

 

Ο Luffy έχει νικήσει στο προηγούμενο arc δυο commanders της Big Mom συμπεριλαμβανομένου του OP πρωτοπαλίκαρού της, οπότε ο Basil Hawkins είναι συγκριτικά joke filler ανταγωνιστής της φάπας που δεν έχουμε λόγο να του δίνουμε την παραμικρή σημασία γιατί δεν αποτελεί απειλή για κανένα.

 

Hype levels: 0


Edited by Osama Bin Laden, 12 July 2018 - 21:32.


#15842 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 12 July 2018 - 23:11

https://readms.net/r/one_piece/911/5212/1

 

its out


9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#15843 Usopp MZ

Usopp MZ

    The COOL-GUY

  • Members
  • 492 posts

Posted 14 July 2018 - 19:51

Μακάρι να ελευθερώσουν τον Kidd σε αυτό το arc και να δημιουργηθεί η πολυπόθητη συμμαχία Luffy - Law - Kidd.


Posted Image

#15844 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 15 July 2018 - 23:15

Βασικα σε αυτο το αρκ θα γινει ο πολεμος που θα αλλαξεθ τα παντα...

Θα δουμε Καιντου vs BM (Το πιθανοτερο ειναι ο Καϊντου να την σκοτωσει/προδωσει), vs Supernovas  (Luffy, Law, Kidd, Basil, Apoo, Drake) 

 

 

Εγω ειναι που θα αλλαξει η ιστορια του Ο.Π world guyzzz


9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#15845 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 16 July 2018 - 17:15

Οπως συνηθηζω τα τελευταια χρονια, αφησα να μαζευτουν παλι αρκετα τσαπτερ και ηρθα να πω την γνωμη μου. Μολις διαβασα τα τελευταια 7 τσαπτερ και εχω να πω οτι.. Πως ειναι δυνατον ολοι αυτοι οι ανδρες (akainu, cp0, marines κλπ) να υπακουν ακομα σε τοσο κατωτερα διανοητικα οντα οπως οι celestial dragons? θα μπορουσαν πολυ ευκολα απλα να τους αγνοουν και να τους αφησουν να ζουν στην mary goeis την βαρετη ζωη τους χωρις να προκαλουν τοσο φοβο και δυστηχια οπου πηγαινουν περνοντας σκλαβους κλπ αντι να τους θεωρουν θεους. Ενταξει το ξερουμε οτι οι μαρινες δεν ειναι και οι καλυτεροι ανθρωποι αλλα και παλι το να υπηρετουν τετοιους (θεους) τους προσβαλει πιστευω :P Επισης ο shanks τοσο badass ειναι πια που μπουκαρει στη mary goeis και εχει μια ησυχη κουβεντουλα με τους 5 elders? :P Και ποιος ειναι αυτος που οι 5 ellders προσκυνουν μπροστα του?Μεγαλονει πιο πολυ το power scale η μπορει να ειναι και κατι σαν "μαντης" με καποια εκπληκτικη ικανοτητα  τον οποιο οι 5elders συμβουλευοντε και ετσι κατα καποιο τροπο μπορουν να αλλαξουν την ιστορια? πολλα τα ερωτηματα οπως παντα και πολυ λιγες απαντησεις... Τουλαχιστον μαθαμε που ειναι ο μαρκο και που θαυφτηκε ο wb με τον ace κατι ειναι και αυτο :P Και κλασικα το μεγαλο αυτο γεγονος οπως ειναι το reverie διακοπτετε (για εμας τους readers) αφηνοντας τοσα ερωτηματα και παμε στον επομενο αρκ. Και αυτο ειναι που μου τη σπαει πιο πολυ στο one piece, το οτι στο τελος θα υπαρχουν τοσα αναπαντητα ερωτηματα που δεν θα μπορει να τα απαντησει ολα ο Oda  και ετσι θα υπαρχουν πολλες plotholes,, αλλα με τοσα τσαπτερσ που να τα θυμομαστε κιολας:P  


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#15846 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 17 July 2018 - 14:44

Πως ειναι δυνατον ολοι αυτοι οι ανδρες (akainu, cp0, marines κλπ) να υπακουν ακομα σε τοσο κατωτερα διανοητικα οντα οπως οι celestial dragons?

Yποθετώ πως αυτη η γυναικια φιγουρα που προσκυνουν οι Elders ειναι το κλειδι γι αυτην την ανωτεροτητα των Celestial Dragons. Ισως να την προσκυνουν υποχρεωτικα γιατι η τυπισσα εχει την δυναμη να καταστρεψει το συμπαν with a snap of her finger. Ισως ειναι και ο Thanos . Κατι τετοιο τελοσπαντων.



2bbd14fc.jpg


#15847 maarinos

maarinos

    Anime Freak

  • Members
  • 312 posts

Posted 20 July 2018 - 07:49

Chapter 912: Amigasa Village

Και break.


Edited by maarinos, 20 July 2018 - 07:57.


#15848 itachi_se

itachi_se

    Anime Freak

  • Members
  • 353 posts

Posted 20 July 2018 - 13:08

Luffy Zoro side by side!! Αυτά είναι!!!

2008ipman01.jpg


#15849 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 03 August 2018 - 09:36

https://readms.net/r/one_piece/913/5260/1

M'αρεσει το σχεδιο της O-Tsuru που ειναι παραδοσιακο, το κλιμα ειναι πολυ samurai και γουσταρω, λειπει ο Fujitora εδω για να γινει μπομπα, ολοι με τα παραδοσιακα.

 


header.jpg?t=1485907896


#15850 itachi_se

itachi_se

    Anime Freak

  • Members
  • 353 posts

Posted 03 August 2018 - 23:13

Μα που χάθηκαν όλοι σε αυτό το Forum που σχολίαζαν τα Chapters??

2008ipman01.jpg


#15851 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 04 August 2018 - 00:18

πολυ καλο.. γελασα πολυ με τον λουφφυ... 

για να δουμε τι θα γινει...


9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#15852 Usopp MZ

Usopp MZ

    The COOL-GUY

  • Members
  • 492 posts

Posted 04 August 2018 - 17:16

Μα που χάθηκαν όλοι σε αυτό το Forum που σχολίαζαν τα Chapters??

 

Δεν μπορούμε ούτε διακοπές να κάνουμε πχια;;; :P

Πολύ ωραίο chapter, παίρνουμε μια γεύση από Hawkins και έχουμε λίγο Luffy με Zoro vs bad guys που μου είχε λείψει. Ξεκινάει ωραία μια περιπέτεια από την αρχή στο νέο νησί. Ελπίζω να δούμε μεγάλα πράγματα, όπως περιμένουμε! Όχι ότι ανήκω σε εκείνους που περιφρονούν Dressrosa και Whole Cake, ίσα-ίσα μου αρέσανε πολύ. Όλα όμως, από το Punk Hazard ακόμα, κλιμακώνουν για να δώσουν πιουράτη ουανπισική επικίλα σε αυτό το arc, και τη θέλω βαριά και ασήκωτη.

Ελπίζω να μην πρήξει πολύ με νέους χαρακτήρες ο Oda, και να προχωρήσει όπως πρέπει.

Το μόνο που μου την έχει "σπάσει" μέχρι τώρα είναι ότι, ακόμα δεν ήρθαν στο νέο νησί, τους χώρισε πάλι... Αλλά οκ, αναγκαίο κακό πλέον που έχουν μαζευτεί τόσοι νέοι χαρακτήρες.

 

Αναρωτιέμαι πόσο ρόλο θα παίξει η κοπελίτσα στο arc. Θα συμφωνήσω πως μου άρεσε το παραδοσιακό στυλ σχεδίου για την O-Tsuru. Και η O-Saku φαίνεται ωραίο τυπάκι. "We come from different worlds, I'm afraid".

 

No Jump next week.


Posted Image

#15853 8tails

8tails

    アニメ マスター

  • Members
  • 406 posts

Posted 17 August 2018 - 10:55

Καινουργιο.

https://readms.net/r/one_piece/914/5282/1?mobile=1

Λουφι με Ζορο δεν υπαρχει πιο απιστευτο δίδυμο!

#15854 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 17 August 2018 - 18:32

O Sanji θα παίξει σημαντικότερο ρόλο σε αυτό το αρκ απ' ότι στο προηγούμενο το θεωρητικά δικό του. Η Wano σαν χώρα πεινάει και μ αρέσει αυτή η αντίθεση που μεταφερόμαστε από ένα μέρος γεμάτο φαγητό(WCI) σ ένα μέρος που κυριαρχεί η πείνα. Επίσης η έλλειψη φαγητου πιστεύω θα παίξει τον ρόλο της στην απόδοση του Luffy στις μάχες.
Ωραία η μάχη του Ζoro με τον Hawkins εύχομαι να δούμε περισσότερα στο επόμενο chapter μεταξύ αυτών των δύο πριν τους χωρίσει ο ξενερωτος Law :-P
Μου κάνε εντύπωση που ο Luffy δεν είδε το μέλλον με την απαγωγή της Τama. Ίσως το future sight να μπορεί να το χρησιμοποιεί μόνο σε συνθήκες έντονης μαχης

Edited by zoro77, 17 August 2018 - 18:33.

2po6sfa_jpg.gif


#15855 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1,451 posts

Posted 18 August 2018 - 16:17

το τελευταιο μου αρεσε αρκετα. Καλο σεταρισμα (αν και εμοιαζε με τη σκηνη απο το momo και το kinemon). 

Μου αρεσει επισης που οπως και τοτε τα παιδια θελουν να εχουν το warrior's path αλλα οι μεγαλοι ειναι σε φαση "ok αλλα πρεπει να ζησουμε". 

Μου αρεσαν και τα μικρα καρε που υποννοουν πραγματα. 

- Οταν ειδε η τυπισσα το σπαθι του ζορο
- Οταν το κοριτσακι χαρηκε με το  φαγητο κλπ
- Πιστευω αυτες οι κοπελες καποια σχεση εχουν με το Momo παρεα

Τελος στο εξώφυλλο ειναι ο bellamy? α ναι, τοτε nice!