Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 4 votes

One Piece latest episode discussion [Επιτρέπονται spoilers ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΙΜΕ]


  • Please log in to reply
5362 replies to this topic

#31 LCF89

LCF89

    ..::Unfightable::..

  • Members
  • 323 posts

Posted 04 July 2008 - 14:32

Mόνο rmvb βρήκα φίλε μου!Να το link!
Πάντως εγώ το 359 το seedαρω κανονικά από την Πέμπτη!


Το 359 το κατεβασα.ευχαριστω.Το ξερω το σιτε.Το antivirus μου δεν με αφηνει να δω κανενα ep.
thx παντως

Posted Image


#32 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 04 July 2008 - 14:49

Αμα θελεται κατεβαστε το απο τους ΙΝP πολυ καλη ποιοτητα.το επεισοδειο παντως ειχε το γελιο!!!

#33 nick

nick

    One Piece Addict

  • Members
  • 136 posts

Posted 04 July 2008 - 15:49

Πολύ μ' άρεσε το 360. Η μάχη Usopp - Perona τα έσπασε και η σκηνή στην οποία εμφανίζεται ο Sogeking και ακούγεται και το γνωστό τραγούδακι ήταν φοβερή.

Ανυπομονώ όμως ακόμα περισσότερο για το 361 γιατί είναι το επεισόδιο που περίμενα αρκετές εβδομάδες: Chopper & Robin in action!
Posted Image

#34 Franky_Super

Franky_Super

    Power Of Cola

  • Members
  • 83 posts

Posted 04 July 2008 - 16:00

Πολύ μ' άρεσε το 360. Η μάχη Usopp - Perona τα έσπασε και η σκηνή στην οποία εμφανίζεται ο Sogeking και ακούγεται και το γνωστό τραγούδακι ήταν φοβερή.


οντως αυτο το σημειο τα σπαει

#35 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 04 July 2008 - 16:04

About 360.

I really, really, really liked the animation.
Η μάχη μου φάνηκε αρκετά καλή και σε κάποια σημεία μου άρεσε πάρα πολύ

Τέλος αρχίζω να ερωτεύομαι και την Peronna, ιδιαίτερα μετά από αυτό το Καμασουτρικό με τον Usopp
Spoiler:


Σε αυτή την εικόνα το πονηρό μυαλό :nbleed::nbleed::nbleed:

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#36 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 04 July 2008 - 21:09

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣΣΣΣ:burningbe3:

Μετα απο βδομαδες υπομονης καταφερα να δω τα τελευταια επεισοδια που ειχα μαζεψει,τα 355-360...ενα μηνα αποτοξινωση ειχα κανει!!!!

Λοιπον,αν και θα αναφερω μερικες παλιες σκηνες συγχωρηστε με γιατι τωρα τα δα ολα...

Καταρχας...ρε παιδια απο το 350 και μετα αρχισα να συμπαθω παρα πολυ το thriller bark....σιγουρα καμια σχεση με το W7/EL αλλα απο κει που το μισουσα στην αρχη και δεν μπορουσα να βλεπω τον Brook τωρα και μ'αρεσει η ιστορια και μ'αρεσει πολυ ο Brook....oda is a genius!!

Συνδιαζοντας ολα τα στοιχεια απο το παρελθον του+το καθηκον του,με εκανε να τον συμπαθησω πολυ...σιγουρα οχι τοσο οσο ο Zoro ή η Robin ή ο Luffy και γενικως ειναι στις τελευταιες θεσεις αλλα απο πριν που δεν τον ηθελα,ηδη ειναι πολυ που τωρα
Spoiler:
...

Aπο τις μαχες τωρα...

Αυτη με τον Absalom οντως πολυ προχειρη...ηταν η πιο ευκολη του Sanji....δλδ ποτε δεν τον ειδα να νικαει εχθρο τοσο ευκολα(απο τους δυνατους εχθρους-bosses..),χωρις να απελπιζεται πολυ...

Κι ομως με τις τοσες ικανοτητες του Absalom θα πρεπε να του χει φερει αρκετη δυσκολια ενω πραγματικα εκτος απο μερικα χτυπιματα ηταν λες και τον ειχε ανετα ο Sanji ολη την ωρα...(απ οσο ακουσα εγινε και αλλαγη σκηνης με μπουνια αντι μαχαιρι)αρα φανταζομαι στο manga η μαχη θα ταν πολυ καλυτερη...

Παρ ολα αυτα οι ero-ατακες και τον 2 ηταν απαιχτες!!

If I had this fruit I would have used it to-GIRLS BATH-

:hihi2:χαχα λυθηκα στα γελια οταν το δα!!!

Και μετα που "κολλουσαν" και οι 2 με την Nami πολυ φαση!!

Τουλαχιστον εμεινε κατι καλο απο την μαχη...

Τωρα,οσο για τον Usopp....καταρχας οντως πανεξυπνη η ιδεα να ναι αυτος ο μοναδικος που μπορει να βοηθησει για μια φορα!!

Μ'αρεσε και πολυ που χαμογελουσε σε μια σκηνη και ολο περπατουσε προς τα πισω και μετα τον ειδαν οι αλλοι και αρχισαν να τον κυνηγανε!!!

Οσο για την ολη μαχη με την Perona οντως φοβερη μαχη και οι 2 αποκαλυψεις στο τελος,ο sogeking και η ιδεα με το σωμα-φαντασμα πολυ εξυπνη και παλι,didn't see it coming....ελεγα κι εγω γιατι η perona δεν μπορει να του καταστρεψει την καρδια!!

Φοβερο animation,αστεια,κινησεις ολα...πραγματικα καλη μαχη...να δουμε και το τελος την αλλη φορα...

Οσο γι αυτες που περιμενουμε τωρα...

Την επομενη την περιμενω παρα πολυ απο το preview που ειδαμε!!

Γιατι?

Γιατι ειναι η πρωτη φορα που βλεπω το attack με τα χερια της Robin να αποτυχαινει σε εχθρο...και απ οσο εδειξαν το ζομπι με την σκια του Ζοro ελευθερωθηκε ριχνωντας την κατω...

Δεν λεω απο τους αγαπημενους μου χαρακτηρες η Robin αλλα εκνευρηζομαι που δεν παθαινει ποτε τπτ σχεδον...πχ τα φαντασματα περασαν μεσα απ ολους σχεδον αλλα απ αυτην οχι,παρ οτι δεν μπορουσε να κανει τπτ...

Και γενικως,εφ οσων δεν ειναι logia εχθρος ή γιγαντας (ή λαστιχενιος) συνηθως τους εχει ολους ανετα απ οσο εχουν δειξει...αλλα επιτελους μια φορα θα γινει και κατι αλλο σε μαχη...ανυπομονο να το δω!!

Και τελος,η μαχη με τον Ζοro αναμενεται να ναι φοβερη...πραγματικα εμεινα οταν ειδα τις 2-3 σκηνες...θα ναι πολυ cool φανταζομαι!!

Ξερεται ποτε προβλεπεται??

Μετα απο αυτο με την Robin και τον Chopper,δλδ σε 2-3 βδομαδες?

#37 nick

nick

    One Piece Addict

  • Members
  • 136 posts

Posted 04 July 2008 - 21:43

Η επόμενη μάχη θα είναι σαν να βλέπουμε Robin Vs Zoro και Chopper Vs Sanji!

Το θέμα με την Robin είναι ότι δεν την έχουμε δει ακόμα σε κάποια μάχη να πολεμάει με όλη της την δύναμη και γενικά να δίνει μία "αξιοπρεπή" μάχη. Αυτό ίσως γιατί είναι πολύ δυνατή και τους έχει όλους τους αντιπάλους. Βέβαια, μία καλή μάχη ήταν στο Skypiea με τον Yama, μόνο και μόνο γιατί η Robin δεν ήθελε να καταστραφούν τα μνημεία και δίσταζε να τον χτυπήσει. Μόλις απομακρύνθηκαν από αυτά όμως τον έλιωσε!
Στο Enies Lobby πάλι που όλοι έδωσαν τις μάχες της ζωής τους, ήταν αιχμάλωτη οποτε πάλι δεν είδαμε κάτι.

Μήπως ήρθε η ώρα της να "λάμψει"?
Posted Image

#38 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 04 July 2008 - 21:55

Η επόμενη μάχη θα είναι σαν να βλέπουμε Robin Vs Zoro και Chopper Vs Sanji!

Το θέμα με την Robin είναι ότι δεν την έχουμε δει ακόμα σε κάποια μάχη να πολεμάει με όλη της την δύναμη και γενικά να δίνει μία "αξιοπρεπή" μάχη. Αυτό ίσως γιατί είναι πολύ δυνατή και τους έχει όλους τους αντιπάλους. Βέβαια, μία καλή μάχη ήταν στο Skypiea με τον Yama, μόνο και μόνο γιατί η Robin δεν ήθελε να καταστραφούν τα μνημεία και δίσταζε να τον χτυπήσει. Μόλις απομακρύνθηκαν από αυτά όμως τον έλιωσε!
Στο Enies Lobby πάλι που όλοι έδωσαν τις μάχες της ζωής τους, ήταν αιχμάλωτη οποτε πάλι δεν είδαμε κάτι.

Μήπως ήρθε η ώρα της να "λάμψει"?


Και οχι μονο...μεχρι τωρα εχει δειξει οτι μονο με logia δεν μπορει να τα βαλει με τπτ(enel,crocodile),με ασπονδυλα(ο merman του foxy) και με τον Luffy(και πιθανον με πολυ δυνατους εχθρους..πχ tekkai απο cp9)...παρ ολα αυτα,τους τελευταιους 2 μπορει να τους παγιδευσει και να μην μπορουν να ελευθερωθουν...

[και γενικα ηθελα να δω αν μπορουσε να νικησει τους cp9 αλλα να παρει ηταν δεμενη]

Παντως αν και δεν ειναι σαφες την βαζω μετα απο luffy και zoro απο δυναμη...ο Luffy γιατι εχει ανοσια και πρεπει μονο να ελευθερωθει απο το πιασιμο(gear 2nd και τελειωσε η υποθεση!)και ο Zoro γιατι εχει τερατωση δυναμη...αλλα αν νικαει,νικαει για λιγο πιστευω....

Ο Sanji θα μπορουσε να την πλησιασει ισως(αν και τον θεωρω πιο αδυναμο)αλλα ειναι και γυναικα και ετσι δεν εχει ελπιδες γενικως...

Ο Franky πλησιαζει αρκετα αλλα και παλι δεν νομιζω,εχει πολλα ευαισθητα σημεια,δεν ειναι ολος μεταλλικος και οι "βολες" του μπορουν ευκολα να αποφευχθουν αν του αλλαξει την τροχια της βολης με τα "χερια" της...

Ολοι οι αλλοι κατωτεροι σιγουρα για μενα...

Και γενικα,μιας και ολοι τρωνε ξυλο στις μαχες(ακομη και η Nami) ηθελα να την δω σε μια μαχη με μη-logia με ολη της την δυναμη,οπως ειπες...δεν ηξερα οτι το thriller bark ειχε τετοια...το preview εμοιαζε promising,ο ξιφομαχος ελευθερωθηκε γρηγορα αλλα πρεπει να δουμε και ολη την σκηνη...

Επιτελους,μια κανονικη μαχη,ελπιζω να μην με απογοητευσει γιατι εγινε πολλες φορες να μην πολεμησει κανονικα στο τελος...(ή νικησε ευκολα ή πολεμισαν αλλοι γι αυτην)

Εσεις που διαβαζετε το manga προσοχη μην μου χαλασετε την σκηνη που περιμενω τοσο καιρο!!:chigau:

#39 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 06 July 2008 - 10:35

παντως εμενα ο brook μαρεσε απο την αρχη πολυ γελιο.Οσο για τη μαχη sanji πιο πολυ κωμικο ηταν παρα μαχη αλλα πολυ γελιο.Τωρα για το 360 πολυ πλακα ειχε και δειχνει σιγα σιγα και τη μαχη του λουφη να εξελισεται η οποια αναμενεται απιστευτη.

#40 Snif0

Snif0

    Starting...

  • Members
  • 1 posts

Posted 06 July 2008 - 12:02

Εγώ πιστεύω ότι το One Piece είναι από τα καλύτερα "ανιμε" που έχουνε κυκλοφορήσει ποτέ!!! τα σπάει!!!θυμάμαι όταν είχε κυκλοφορήσει στην Ελλάδα δη έχανα επεισόδιο k όταν άρχισα να ασχολούμαι με "ανιμε" k etc το βρήκα k από τότε το βλέπω ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!

Edited by RiDeLub, 02 November 2008 - 13:47.
no greeklish

:burningbe3:

#41 ZeLiGa

ZeLiGa

    In Trance

  • Members
  • 542 posts
  • LocationLost in Time...

Posted 06 July 2008 - 13:41

Ρε παιδια δεν παραξενεφτηκατε που ο Σογκεκινγκ ειναι ο αλλος ευατος του Ουσοπ?Εγω νομιζα οτι ο Ουσοπ απλα υποκρινοταν...

#42 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 06 July 2008 - 13:48

About 361

Το επεισόδιο μου άρεσε πάρα πολύ. Είχε το καλύτερο κλείσιμο για την μάχη του Usopp και το καλύτερο κλείσιμο για το επεισόδιο γενικά.

Ο Usopp ήταν όλα τα λεφτά πραγματικά, ενώ το επεισόδιο τελείωσε φανταστικά (με Zoro action).

To επόμενο επεισόδιο είναι όλο Zoro.

Αν το animation του επεισοδίου σας φανεί περίεργο ή άγνωστο είναι επειδή είναι animation από την 9η ταινία. Μου άρεσε πολύ, εκτός ίσως από τον σχεδιασμό της Robin (που είχε sexy πόζες παρόλα αυτά). Βέβαια θα το εκτιμήσω καλύτερα όταν το δω στο HD raw.

ΥΓ: Δεν έχει βγει πρόγραμμα για τα επόμενα επεισόδια, αλλά μάλλον θα βγει από Τετάρτη και έπειτα. Πάντως την επόμενη Κυριακή έχουμε κανονικά επεισόδιο.


@zeliga
Αυτό που λες με παραξένεψε και εμένα. Δεν ξέρω αλλά μπορεί να του έχει στρίψει του Usopp. Δεν με χαλάει πάντως γιατί όταν εμφανίζεται ο Shogeking κάτι καλό συμβαίνει και ο Usopp δεν χάνει τον χαρακτήρα του με τίποτα.

@Snif0
Καλωσόρισες στην παρέα του anime.gr και του ΟP.
Καλό θα είναι να μην γράφεις greeklish γιατί απαγορεύονται στο forum.
Καλή συνέχεια.

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#43 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 06 July 2008 - 19:17

361 was simply amazing!!!

perona-san nooo >.<

ειχαμε και μερικα καλα πλανα της robin σκετη ομορφια ;)

#44 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 06 July 2008 - 22:11

Δεν το ειδα αλλα την Perona την συμπαθησα κι εγω,κριμα που ειναι κακια γιατι ειχε πλακα!!

Οσο για την Robin,αυτο και τπτ αλλο να δω:nbleed:

#45 wizasak

wizasak

    Anime Newbie

  • Members
  • 39 posts

Posted 07 July 2008 - 11:47

ρε σεις το 361 απο που τα δατε??
Posted Image