Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 4 votes

One Piece latest episode discussion [Επιτρέπονται spoilers ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΙΜΕ]


  • Please log in to reply
5362 replies to this topic

#4186 Dio Brando

Dio Brando

    Dark Will

  • Members
  • 1,185 posts
  • LocationFalconia

Posted 09 April 2012 - 01:00

Εχει βγει μονο se raw.Aμα θελετε σας το βρισκω.

Spoiler:

#4187 Dio Brando

Dio Brando

    Dark Will

  • Members
  • 1,185 posts
  • LocationFalconia

Posted 09 April 2012 - 18:28

Το επισοδειο βγηκε.

http://www1.watchop.com/watch/one-piece-episode-542-english-subbed/

Spoiler:

#4188 Daz

Daz

    私は新幹線になりたい

  • Members
  • 771 posts

Posted 10 April 2012 - 01:45

αυτο το πραμα ηταν απλα λαθος

Posted Image
Posted Image

ALSO i survived the new forum change thing... we need a new tag.


#4189 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 10 April 2012 - 23:59

χαχα τραγικο! δεν μπορεσα να το δω ολο xD

2po6sfa_jpg.gif


#4190 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 15 April 2012 - 18:12

καλο αλλα η γνωμη μου παραμενει σταθερη... ηταν τραγικο που νικηθηκε απο σφαιρες.... απομυθοποιηση στο μεγαλειο της!

9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#4191 Kaidou

Kaidou

    Anime Master

  • Members
  • 1,906 posts
  • LocationΑθηνα

Posted 15 April 2012 - 20:51

Απο σφαιρες 8α πεθαιναν πολοι στο OPverse.Το πιο τραγικο ειναι οτι δεν μπορεσε να αντισταθει,να πλακωσει αυτους τους 10 marines που ηταν εκει...

image.jpg


#4192 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 15 April 2012 - 21:28

Βασικά απομυθοποιήθηκε επειδή πράγματι δεν ήταν ο θρύλος των θαλασσών που θεωρείτο...δεν ανέβηκε την κόκκινη γραμμή με τα χέρια όπως λεγόταν, ήταν και ο ίδιος σκλάβος. Κατά συνέπεια δεν ήταν κανένα τούμπανο και την πάτησε από ενέδρα.
Και δεν είναι ανάγκη ένας χαρακτήρας να είναι ο δυνατότερος για να είναι καλός χαρακτήρας. Κατά την γνώμη μου το φλάσμπακ ήταν πολύ καλογραμμένο.
Posted Image

#4193 Dio Brando

Dio Brando

    Dark Will

  • Members
  • 1,185 posts
  • LocationFalconia

Posted 15 April 2012 - 21:43

Βασικά απομυθοποιήθηκε επειδή πράγματι δεν ήταν ο θρύλος των θαλασσών που θεωρείτο...δεν ανέβηκε την κόκκινη γραμμή με τα χέρια όπως λεγόταν, ήταν και ο ίδιος σκλάβος. Κατά συνέπεια δεν ήταν κανένα τούμπανο και την πάτησε από ενέδρα.
Και δεν είναι ανάγκη ένας χαρακτήρας να είναι ο δυνατότερος για να είναι καλός χαρακτήρας. Κατά την γνώμη μου το φλάσμπακ ήταν πολύ καλογραμμένο.

Βασικα ο Tiger σκαρφαλωσε την ΚΓ οταν πηγε να ελευθερωσει τους υπολοιπους.

Ενταξει επειδη ειδαμε τον WB να πεθανει ορθιος επρεπε να δουμε και τον Tiger ετσι.
Ρε πατε καλα?Δεν υπαρχει συγκριση μεταξυ τους.

Spoiler:

#4194 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 15 April 2012 - 22:32

συν το οτι μιλαμε για 16 χρονια πριν. χρειαστηκε το μισο πληρωμα για να τον ελευθερωσει τη στιγμη που σημερα πιθανο να τους ειχε ο arlong μονος του.

Ηταν καλοι, ηταν δυνατοι οι fishmen αλλα όχι τοσο. Αυτό που εχουμε δει γενικως ειναι οτι ο βασικος λογος που χτισαν το θρυλο τους εκεινα τα χρονια, ηταν οτι στο νερο ειχαν παντα ενα συν στις μαχες.

γενικως η νεα γενια, ανθρωπων και ψαρανθρωπων ειναι πολύ δυνατοτερη στις αντιστοιχες ηλικιες.

παρολα αυτά θεωρω τα δυο τελευταια επεισοδια απο τα αγαπημενα μου στη σειρα.

stasou%2520mygdala.jpg


#4195 Loveanime

Loveanime

    Christina-sai.fan

  • Members
  • 177 posts

Posted 15 April 2012 - 23:51

Καλο το flashback και η συνεχιση της εξιστορισης των Sun Pirates, μα ελπιζω να το πανε λγο πιο γρηγορα απο εδω και περα. Μου αρεσε ο τροπος που εχασε την ζωη του ο Tiger αν και για να πω την αληθεια περιμενα να ειναι καπως πιο υπερδυναμος διοτι ηταν ο τυπος που ελευθερωσε τους σκλαβους σχεδον ολομοναχος, αλλα μου αρεσε το οτι δεν ειναι ολοι υπερπανυσχηροι. Ισως αν ζουσε ακομα να ηταν παντοδυναμος αλλα μας τελειωσε. Anyway ψιλοφανταζομαστε ολοι πως θα συνεχισει και περιμενω για τις αντιδρασεις των ακροατων του Jimbei.
Posted Image"When the Dogs wake up, you can once again start to hear the warbling of a demon.."

#4196 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 16 April 2012 - 18:57

Kαλα φοβερο το επεισοδιο. Συγκινητικο περα για περα και μ αρεσε το σκηνικο jinbe-strawberry/
Για τον Τiger νταξει δεν ηταν τοση απομυθοποιηση. Γενικα ηταν ο πιο δυνατος fishman οσο ζουσαν στο fishman island. Μετα ο jinbe εγινε καλυτερος λογω του οτι εμαθε το fishman karate μπαινοντας στο Neptune army.
Το μονο που για μενα θα μπορουσε να χε αλλαξει για μενα ηταν ο alladdin να μην τον ακουγε και να εκανε την μεταγγιση αιματος οσο ηταν λιποθυμος κι ας ελεγε οτι ηθελε ο Τiger. Τοσοι ασθενεις λενε οχι για κατι, οι γιατροι δεν παει να πει οτι ακουνε καθε επιθυμια τους.

2po6sfa_jpg.gif


#4197 olesos

olesos

    Anime/Manga Veteran

  • Members
  • 525 posts

Posted 16 April 2012 - 19:11

Kαλα φοβερο το επεισοδιο. Συγκινητικο περα για περα και μ αρεσε το σκηνικο jinbe-strawberry/
Για τον Τiger νταξει δεν ηταν τοση απομυθοποιηση. Γενικα ηταν ο πιο δυνατος fishman οσο ζουσαν στο fishman island. Μετα ο jinbe εγινε καλυτερος λογω του οτι εμαθε το fishman karate μπαινοντας στο Neptune army.
Το μονο που για μενα θα μπορουσε να χε αλλαξει για μενα ηταν ο alladdin να μην τον ακουγε και να εκανε την μεταγγιση αιματος οσο ηταν λιποθυμος κι ας ελεγε οτι ηθελε ο Τiger. Τοσοι ασθενεις λενε οχι για κατι, οι γιατροι δεν παει να πει οτι ακουνε καθε επιθυμια τους.

Συμφωνώ εν μέρει αλλά τι σοι captain θα ήταν αν δέν τον άκουγαν ακόμα και να ήταν για την ίδια του τη ζωη....

MbcN7u5.png
 


#4198 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 16 April 2012 - 19:16

Πολυ σωστος!! Απλα ο γιατρος ειναι γιατρος και γενικα σε τετοιες καταστασεις λογικο ο tiger να ταν τοσο θυμωμενος. Ισως οταν του εσωζε την ζωη να αλλαζε γνωμη και να του λεγε και ευχαριστω.
Αλλα τωρα οτι εγινε εγινε :P

2po6sfa_jpg.gif


#4199 Mike The Great

Mike The Great

    Anime Fan

  • Members
  • 414 posts

Posted 16 April 2012 - 22:35

Πολυ σωστος!! Απλα ο γιατρος ειναι γιατρος και γενικα σε τετοιες καταστασεις λογικο ο tiger να ταν τοσο θυμωμενος. Ισως οταν του εσωζε την ζωη να αλλαζε γνωμη και να του λεγε και ευχαριστω.
Αλλα τωρα οτι εγινε εγινε :P


Φιλε μου αν του μεταγγιζε το ανθρωπινο αιμα και οντως τον εσωζε τον Tiger,εγω ειμαι σιγουρος οτι μετα θα αυτοκτωνουσε ο Tiger,για το λογο που ειπε στον Alladin.Δεν θα χωρουσε στο μυαλο του οτι θα ζουσε με ανθρωπινο αιμα.
Posted Image

I don't worth only 50 Beli.I can prove it in New World.
SET SAIL BASTARDS!!!!

#4200 Loveanime

Loveanime

    Christina-sai.fan

  • Members
  • 177 posts

Posted 22 April 2012 - 14:43

Καλο και το σημερινο επεισοδιο, καθως βλεπουμε τον χωρισμο και τη καταληξη των Sun Pirates αλλα μου εχουν λειψει οι SHs και εχω αρχησει να κουραζομαι. Ελπιζω να μην το τραβηξουν πολυ ακομα και να δουμε συντομα τη συνεχεια της συμπλικης στο Ryugu Palace.
Posted Image"When the Dogs wake up, you can once again start to hear the warbling of a demon.."