Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Τεχνικά προβλήματα..


  • Please log in to reply
588 replies to this topic

#556 my_password_is_12345

my_password_is_12345

    powered by a troll

  • Members
  • 25 posts
  • LocationΣτο της μάνας σου.

Posted 17 December 2012 - 15:24

Όταν επισκέπτομαι το φόρουμ από κινητό δεν μπορώ να πάω στην τελευταία σελίδα σε ένα thread,υπάρχει μονο η επιλογη για την αμέσως επόμενη.
Edit:φυσικα και μιλαω για το mobile view...

Edited by my_password_is_12345, 17 December 2012 - 23:17.

This is how trolling is...
Μην πιστεύετε πάντα αυτά που γράφω...





Don't you agree?!:P

#557 Leon

Leon

    Manga Oldbie

  • Members
  • 303 posts

Posted 17 December 2012 - 20:21

Όταν επισκέπτομαι το φόρουμ από κινητό δεν μπορώ να πάω στην τελευταία σελίδα σε ένα thread,υπάρχει μονο η επιλογη για την αμέσως επόμενη.


Το κινητό σου βλέπει το μέλλον... :shock:
Posted Image

#558 my_password_is_12345

my_password_is_12345

    powered by a troll

  • Members
  • 25 posts
  • LocationΣτο της μάνας σου.

Posted 17 December 2012 - 22:26

Το κινητό σου βλέπει το μέλλον... :shock:

Το κινητο μου γ** και δερνει αλλα δεν το ξερα οτι εχει και χρονομηχανη,damn xda!

Σοβαρα τωρα,τι εννοεις δεν καταλαβα...
This is how trolling is...
Μην πιστεύετε πάντα αυτά που γράφω...





Don't you agree?!:P

#559 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 19 July 2013 - 04:29

animegrιώτες, animegrιώτισσες, προχωρήσαμε σε αναβάθμιση του forum software μας στην τελευταία του έκδοση (3.4.5). Όπως παραδοσιακά συμβαίνει, το forum μας έχει tsunderιάσει λίγο οπότε θα πρέπει να του ρίξουμε μια δυο σφαλιάρες να ισιώσει.

 

Σε περίπτωση που βρείτε κάποιο bug ή πρόβλημα, παρακαλώ αναφέρετέ το εδώ για να μεταφέρουμε τον πόνο στον Tech UberAdmin μας

icon_arrow_left_black.pngLXIV _vegeta__by_pickledeer-d41hxpl.gif

 

Προς το παρόν, το Warrior skin έχει απενεργοποιηθεί για τεχνικούς λόγους.


Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#560 plotolp

plotolp

    Anime Freak

  • Members
  • 364 posts
  • LocationAthens

Posted 19 July 2013 - 10:16

Νομίζω πως η τελευταία έκδοση έχει tsunderιάσει με τα youtube tags. :P  Άμα χρησιμοποιήσεις το youtube button και βάλεις το youtube code, αντί να εμφανίσει κανονικά το βίντεο εμφανίζει απλά τον κωδικό σαν κείμενο.

Παράδειγμα.

 

link -> http://www.youtube.com/watch?v=HilAVhm3BqI

 

με youtube tags:

 

Youtube Video



#561 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 19 July 2013 - 10:35

μμμ... χάθηκε το κουμπί spoiler στη σύνθεση απάντησης και στη λίστα με τα τόπικ δεν εμφανίζονται οι πληροφορίες του τελευταίου ατόμου που πόσταρε, μόνο η ώρα του ποστ.

 

edit (για να μην γεμίζω άσκοπα με ποστ): ναι, ολογράφως δουλεύει το spoiler, το γραφικό κουμπάκι εχάθη!
αλίμονο, αναμένονται τα προβληματάκια μετά από αλλαγές! σας συμπαθάμε, μην ανησυχείτε!


Edited by ma_foteini, 19 July 2013 - 10:55.


#562 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 19 July 2013 - 10:40

Yeap. Οτιδήποτε είναι custom κώδικας αυτή τη στιγμή δεν δουλεύει, κι αυτό περιλαμβάνει και το youtube tag και το spoiler tag.

 

Δώστε μας λίγο χρόνο μέχρι να τα ισιώσουμε πάλι όλα, να μας συμπαθάτε. :nod: This is a standard procedure κάθε φορά που αλλάζουμε software version.


2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#563 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 19 July 2013 - 10:42

To spoiler εμένα μου δούλευε όταν το έγραφα ολογράφως. :S

 

Spoiler:

 

Αλλά ναι παιδιά we are working on it.



#564 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 21 July 2013 - 22:37

Στο view new content, εκει που θα έπρεπε να είναι τα nicks των μελών, είναι ένα "array"

Spoiler:



#565 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 22 July 2013 - 01:01

Πέτα το paerula, γύρνα στο default και θα λυθούν τα προβλήματα σου. Μέχρι στιγμής η μόνη θεραπεία είναι πονάει πόδι - κόβει πόδι. Αν έχουμε κάτι νεώτερο θα ειδοποιήσουμε.


xbJ3b2w.jpeg


#566 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 05 June 2014 - 21:53

Βασικά δεν ξέρω αν αυτό που θέλω να γράψω θεωρείται πρόβλημα ή όχι, αλλά ελπίζω να με διαφωτίσετε.

 

Λοιπόν, αυτή την μπάρα που έχουμε πάνω από την φωτογραφία μας, που όσο πιο πολύ ποστάρουμε τόσο γεμίζει. Από κάτω αναγράφεται ο αριθμός των ποστ μας, δηλαδή πόσα ποστ έχουμε κάνει μέχρι τώρα. Παρατήρησα, πως όταν ανέβηκα επίπεδο στην μπάρα (55%), ο αριθμος των ποστ δε μεταβάλεται και για κάποια ποστ παραμένει ο ίδιος. Δηλαδή θέλω να πω, ότι π.χ. ο αριθμός ήταν 166 posts και πριν ποστάρω σε ένα άλλο thread και αφού πόσταρα, δεν ανέβηκε σε 167. Παρέμεινε ο ίδιος. Το ίδιο ήταν και σε προηγούμενους αριθμούς. Έπρεπε δηλαδή όταν ήμουν στο 165 να ποστάρω 3 posts και μετα ανέβηκα στο 166.

 

Απλά θα ήθελα να ξέρω, αν είναι κάποιο πρόβλημα ή αν έτσι απλά είναι το σύστημα;;

 

Υ.Γ. Τώρα που πόσταρα εδώ ανέβηκε. Αλλά είναι το δεύτερο post. Δε θα έπρεπε κανονικά αφού μετράει τα ποστ, να είναι 168;


Edited by Aena, 05 June 2014 - 21:55.

30w46c0.jpg


#567 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 05 June 2014 - 21:55

Τα posts στο Off Topic δε μετράνε.


LfNX0dh.png


#568 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 05 June 2014 - 22:05

Τα posts στο Off Topic δε μετράνε.

 

ΩΩ! Αλήθεια;! Ευχαριστώ πολύ :)


30w46c0.jpg


#569 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 06 September 2014 - 11:59

Κάτι όχι ιδιαίτερα σοβαρό:

Στο θέμα anime/Sailor moon εμφανίζονται όλες οι απαντήσεις με bold. Αν κάνω sign-out και ξανανοίξω το θέμα, εμφανίζονται κανονικά. Το δοκίμασα σε διάφορους browser και συμβαίνει το ίδιο (χρησιμοποιώ το default θέμα). Έχω μια αίσθηση ότι το συνάντησα κι αλλού αυτό το θεματάκι αλλά δεν θυμάμαι.



#570 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 08 February 2015 - 15:20

Δεν ξέρω αν πρόσεξε κανείς το χθεσινό ποστ-αριστούργημά μου στο θρεντ του death parade, ούτε ξέρω αν είναι κάτι που έχει ξανασυμβεί, αν μπορεί να ξανασυμβεί, ή αν είμαι απλά υπέροχος και μοναδικός, αλλά θα ήθελα να το αναφέρω τουλάχιστον μήπως μπορεί να καταλάβει κανείς τι συνέβη. :P

Παραδέχομαι ότι είμαι επιτήδεια ανεπιτήδειος στους υπολογιστές αλλά αυτό το πράγμα δε νομίζω ότι θα είχα ποτέ την ικανότητα να το κατορθώσω αν δε μεσολαβούσαν παράγοντες πέραν της μεγαλειώδους ανθρώπινης ανικανότητας.

Βασικά, αυτό έγινε καθώς προσπαθούσα να διαχωρίσω την τελευταία μου απάντηση από το quote που ξεχώρισα κάτω. Ήταν τέτοια η μανία του post μου να πάει γλιτώσει από τους κόλπους του quote που όχι μόνο πήγε πιο δίπλα από κάτω, αλλά αποφάσισε να σπάσει τον τοίχο του κειμένου και να ξεφύγει στα έγκατα της αριστεράς, κάτω από το profile picture μου, παρασύροντας και την sig μου μαζί, μέσω αντισυστημικής προπαγάνδας.

Έκανα πάρα πολλές προσπάθειες για edit και εκεί όλα έμοιαζαν κανονικά, αλλά το ποστ εξακολουθούσε να είναι αντιρρησίας συνειδήσεως όταν έβγαινε από το edit lab.

Μάλιστα, για ένα διάστημα συνέβη ένα χωροχρονικό παράλογο και εμφανίζονταν δύο edit μπάρες που να αναφέρονταν σε διαφορετικό χρόνο ταυτόχρονα (βλ.interstellar), η μία νομοταγής κάτω από το φυσιολογικό μέρος του ποστ, και η άλλη κάτω από το επαναστατημένο μέρος. Τελικά επικράτησε μόνο η επαναστατημένη μάλλον.

Ίσως δεν ειναι τίποτα σοβαρό και απλά έχω κρυφές ικανότητες δαχτυλογραφικής μαγείας, απλά είπα να το αναφέρω για να μπορέσει αν όχι να διορθωθεί, τουλάχιστον να μείνει στην ιστορία με κάποιο τρόπο.


Edited by Kamui, 08 February 2015 - 15:21.

O6rrvsU.jpg