Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Αστείες Μεταφράσεις


  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#31 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 21 June 2008 - 23:20

Αυτή την τακτική την είχαν από την εποχή του snes/mega drive στο Αλμανάκο.
Θυμάμαι που έσπαγα το κεφάλι μου να καταλάβω πιο παιχνίδι παρουσιάζουν και για ποια κονσόλα, μιας και δεν το ανέφεραν.
Δύο ονόματα που μου έχουν μείνει είναι το "Τα αυτοκίνητα του super mario!":hahaha: και το "Διαστημικό βρομόξυλο" ( o αυθεντικός τίτλος είναι lobbo ένα αισχρό fighter του psx).
Επίσης στο Μίκυ Μάους παρουσίαζαν το virtual cop 2 με τον τίτλο " Εικονικός μπάτσος" !:blurah5:

Όχι ρε φίλε το "βρωμόξυλο"!!!:hahaha:
Που το θυμηθήκατε το ΑΛΜΑΝΑΚΟ??!
Η μεγαλύτερη γελοιότητα στο σύμπαν και μάλιστα το διάβαζα και για πόσα χρόνια!!(3?4? ούτε θυμάμαι!)
Είχε κι άλλα τέτοια αλλά ειδικά σε anime δεν θυμάμαι τπτ...
Posted Image

#32 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 22 June 2008 - 12:05

Όχι ρε φίλε το "βρωμόξυλο"!!!:hahaha:
Που το θυμηθήκατε το ΑΛΜΑΝΑΚΟ??!
Η μεγαλύτερη γελοιότητα στο σύμπαν και μάλιστα το διάβαζα και για πόσα χρόνια!!(3?4? ούτε θυμάμαι!)
Είχε κι άλλα τέτοια αλλά ειδικά σε anime δεν θυμάμαι τπτ...


Λογικό αυτό που λες μιας και θα δεν έχεις δει τα παλιότερα τεύχη του.
Όταν ήμουν Δημοτικό (πριν το 1995) ήταν πολύ αξιόλογο περιοδικό. Είχε πολλά ενδιαφέροντα θέματα πέρα από τα κόμικς.
Τώρα το περιοδικό είναι κυρίως αδιάφορα κόμικς και ανούσια θέματα της μιας σελίδας..
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#33 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 22 June 2008 - 13:03

Βασικά έχεις ένα δίκιο γιατί δεν έχω(είχα για την ακρίβεια γιατί από ένα σημείο και μετά εξαφανίστηκαν από το σπίτι...:emptyonexg1:) πολλά τεύχη από το 95 και πίσω αλλά από το 96 μέχρι αρχές 2000 το μάζευα!Νταξ είχε κάποια καλούτσικα άρθρα αλλα μάλλον οι συντάκτες αγνοούσαν το γεγονός ότι το διάβαζαν και έφηβοι επομένως είχαν υπερβολικά παιδαριώδες ύφος από μια φάση και μετά...
Sorry για το off topic.Ψήνεται κανείς να ανοίξει thread αλμανάκο?!?
Posted Image

#34 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 22 June 2008 - 13:06

http://www.anime.gr/forums/off-topic/894-%C1%CB%CC%C1%CD%C1%CA%CF.html?highlight=%C1%CB%CC%C1%CD%C1%CA%CF

Μπορείτε να συνεχίσετε την συζήτησή σας εκεί

E5VV38U.jpg


#35 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 23 June 2008 - 11:33

http://www.anime.gr/forums/off-topic/894-%C1%CB%CC%C1%CD%C1%CA%CF.html?highlight=%C1%CB%CC%C1%CD%C1%CA%CF

Μπορείτε να συνεχίσετε την συζήτησή σας εκεί

Wow!!Thanx man,ιδέα δεν είχα ότι υπήρχε ήδη...
Posted Image

#36 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 29 June 2008 - 10:45

Ας συνεχίσω με τα anime... τώρα το θυμήθηκα.

Card Captor Sakura, υπήρχε μια κάρτα που δελεαζόταν με μουσική για να εμφανιστεί. Το τραγούδι που έλεγαν ήταν το...

"Χάρτινο το φεγγαράκι,
Ψεύτικη ακρογιαλιά.
Αν με πίστευες λιγάκι,
Θά'ταν όλ' αληθινά..."

:terror2:

Posted Image


#37 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 29 June 2008 - 23:43

Α, το θυμαμαι αυτο. Ειχαν κανει ωραια δουλεια ομως κατα τη γνωμη μου εκει, ειδικα στο σημειο οπου αντιλαλουσε η μουσικη μεσα στο σχολειο.

#38 Franklin

Franklin

    save pelekoudi

  • Members
  • 291 posts

Posted 24 July 2008 - 15:07

Σαν το Καμπαμαρου κανενα! Δεν ηταν μονο η μεταγλωτιση(δεν εβγαιναν οι λεξεις και τις ελεγαν δυο φορες ''σκ**α! σκ**τα!'' ) αλλα και το πώς τα ελεγαν οι ηθοποιοι. Ωστοσο αυτο ηταν που εκανε το ''ελληνικο'' Καμπαμαρου τοσο μα τοσο ακαταμαχητο :)
Posted Image

#39 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 01 August 2008 - 21:44

Ατακες απο DBZ (εβλεπα τα DVD):

Αφηγητης: "Ο Βετζετα πολεμαει με την Ζαρμπον, την ιερεια του κακου!"
(εν τω μεταξυ μεχρι και η μανα μου εχει καταλαβει οτι ο Zarbon αποκλειεται να ειναι γενους θηλυκου)

Οταν ο Vegeta ολο ζηταει την Dragonball απο τον Krilln κι αυτος δεν τη δινει:

Vegeta: "Μη με ΠΡΗΖΕΙΣ, κοντε!"
(ε φυσικα, τσουρεκια του τα κανε)

Για να μην αναφερω τις δεκαδες φορες που ο/η Freeza πεταει σχολια τυπου "χρυσο μου" και "Ζαρμπον καλη μου" κτλ. Επισης ο Dende και ο Guru εχουν αλλαξει δεκα φορες φυλο. Πολυ απελευθερωμενο το ελληνικο Dragonball.

#40 zoeleene

zoeleene

    No obsession=No life...

  • Members
  • 36 posts

Posted 10 August 2008 - 15:34

Σαν το Καμπαμαρου κανενα! Δεν ηταν μονο η μεταγλωτιση(δεν εβγαιναν οι λεξεις και τις ελεγαν δυο φορες ''σκ**α! σκ**τα!'' ) αλλα και το πώς τα ελεγαν οι ηθοποιοι. Ωστοσο αυτο ηταν που εκανε το ''ελληνικο'' Καμπαμαρου τοσο μα τοσο ακαταμαχητο :)


Όντως, το Καμπαμαρού... Τι ήταν αυτό το πράγμα? Ειδικά τα ουρλιαχτά του τύπου με το μουστάκι-κέρατα, που ούρλιαζε μία. Στοπ. Άλή μία. Στοπ. Βάλε ακόμα μία. Πάλι στοπ. Το τι γέλιο είχα ρίξει...! Ή με τα αδέρφια του Σιτζούνε: " Είμαστε αδέξιοι. Είμαστε αδέξιοι. Είμαστε αδέξιοι."

ΕΛΕΟΣ!

#41 Yu~Kun

Yu~Kun

    P.S.O.F.A{Bug Eater}

  • Members
  • 158 posts

Posted 16 August 2008 - 15:48

OK σαν την μεταφραση στον Καμπαμαρού όταν παει να παίξει baseball
που λέει "δώσε μου να το κτυπήσω με την νυχτερίδα" δηλαδή
Bat==>Νυχτερίδα του baseball???

Ενταξει εδώ δεν είναι για έλεος αλλά για πολύ-έλεος!!



fixed:drink:

Posted Image


#42 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 19 February 2014 - 18:53

πετυχα σε να τοπικο καναλι τους 3 σωματοφυλακες,αυτο με τα σκυλια.

 

ρωτα ο Νταρτανιαν τον ποντικο για το ποιοι μενουν στο διαμερισμα.

 

ο ποντικος απαντα: "μενουν κατι συγγενεις μου εδω και πληρωνουν ενα ποσο, κατι σαν αντιπαροχη"



#43 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 29 June 2018 - 22:18

https://www.youtube.com/watch?v=oKikxkmyfb4&t=1073s

 

Πάπια! Χαχα!

 

αλλη μια αθλια μεταγλωττιση

 

 

Youtube Video

Youtube Video

Youtube Video