Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Kaizoku, ninja or Shinigami???


  • Please log in to reply
69 replies to this topic

Poll: τι θα θελατε να ησασταν??? (117 member(s) have cast votes)

τι θα θελατε να ησασταν???

  1. Kaizoku(One Piece) (37 votes [31.62%] - View)

    Percentage of vote: 31.62%

  2. Ninja(Naruto_ (44 votes [37.61%] - View)

    Percentage of vote: 37.61%

  3. Shinigami(Bleach) (32 votes [27.35%] - View)

    Percentage of vote: 27.35%

  4. Whichever..i don't mind... (4 votes [3.42%] - View)

    Percentage of vote: 3.42%

Vote Guests cannot vote

#61 ssj2sanji

ssj2sanji

    This is suicide season!

  • Members
  • 723 posts

Posted 26 August 2009 - 13:06

kaizoku γιατι....
Spoiler:


ninja όχι γιατί δεν θέλω να έχω άλλους πάνω από το κεφάλι μου

και ούτε shinigami γιατί
Spoiler:


όμως εάν ήμουν shinigami από death note κανένα πρόβλημα

Edited by ssj2sanji, 07 April 2010 - 23:01.


#62 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 26 August 2009 - 13:31

Ninja είναι άνετα η χειρότερη επιλογή. 1ον μένεις σε αυτό το βλαχοχώρι και δέχεσαι εντολές. 2ον το καλύτερο εστιατόριο εχει ραμέν. 3ον αν δεν έχεις περίεργα μάτια ή έστω αν δεν ανήκεις στην "εκλεκτή" γενιά των σινόμπι είσαι άχρηστος.....

Το Lifestyle των Shinigami στην Soul Society είναι αρκετά καλό, αλλά το να κυνηγάς μασκαρεμένα πλάσματα για 500 χρόνια και να παλεύεις να μαθεις shikai και bankai για χρόνια είναι επίσης αδιάφορο. Γενικώς μόνο η προπόνηση ενδυνάμωσης που απαιτείται στους shinigami και τους shinobi είναι ένα τεράστιο μείον.

Το pirate lifestyle είναι πολύ πιο ελεύθερο και παρουσιάζει πολύ μεγαλύτερη ποικιλία, επίσκέπτεσαι ένα σωρό τοποθεσίες , διδάσκεσαι πράγματα από όσους συναντάς κτλ. Επίσης γίνεσαι ένα με τους συντρόφους που επιλέγεις να μπουν στο πλοίο σου. Άρα pirate > shinigami > ninja.
Posted Image

#63 Xristos-san

Xristos-san

    Εθισμένος

  • Members
  • 106 posts

Posted 26 August 2009 - 13:51

Φυσικα θα ηθελα να γινω πειρατης.Λογο της απολυτης ελευθεριας

#64 AristidisK

AristidisK

    The white power magician

  • Members
  • 159 posts

Posted 26 August 2009 - 13:59

:tensai:Για μένα είναι μια πολύ δύσκολη επιλογή:unlucky: και δεν μπορώ να αποφασήσω ανάμεσα σε Ninja:kakashithumbup: και Shinigami:hero:.Αλλά μάλον θα προτειμούσα Shinigami γιατί η ιδέα να πετά να στοτώνω:madtodeath: και να ακροτειριάζω τέρατα:madtodeath::madtodeath: με ένα ολόδικόμου Bankai:awww: και να είμαι αθάνατος με ενθουσιάζε:hahaha:ι!!!:tensai:Ειδικά αν είχα τις δυνάμοις του Ichigo:awww:.Και ναι αποφασίζω Sinigami:wooi2::wooi2::wooi2::wooi2:



Spoiler:
Spoiler:


[IMG]http://tbn0.google.com/images?q=tbn:A8OX73M6xu8g-M:http://www.justanimeltd.com/images/FullMetalAlchemistEng.jpg[/IMG]:king:THE BEST ALCHEMIST EVER.:chigau:
:mador2:Don't forget it:hehehe::kill4u::head:

#65 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 02 September 2009 - 12:52

Η αλήθεια είναι ότι αν ήμουν αναγκασμένη να μπω σε ένα φανταστικό κόσμο, δε θα προτιμούσα κανέναν από τους τρεις (θα προτιμούσα κάτι πιο sci-fi και κατά προτίμηση χωρίς να έχει μόνο ξύλο).

Από αυτούς πάντως θα προτιμούσα τους πειρατές γιατί η δουλειά των Σινιγκάμηδων εκτός του ότι παραείναι τρομακτική, θυμίζει κάτι σαν αστυνομικό. Και οι νίντζα στο Ναρούτο έχουν ένα σωρό κανόνες που πρέπει να ακολουθούν, έθιμα, ιεραρχίες, απαπα! Καλύτερα πειρατής να έχεις τουλάχιστον μια ελευθερία, αφού έτσι κι αλλιώς το να σε μισούν και να σε κυνηγάνε δεν το γλιτώνεις. :unlucky:

15fkk04.jpg


#66 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 02 September 2009 - 17:23

Προσωπικα δεν θα διαλεγα κανενα απο αυτα, ειναι ολα τους αιματηρα επαγγελματα :madtodeath:

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#67 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 02 September 2009 - 18:27

Αν και δεν βλεπω One Piece (What?WTF) θα διαλεγα Kaizoku (που προφανως εχει καποια σχεση με πειρατες) γιατι ειναι πιο ελευθερο, ταξιδευεις μαθαινοντας τον κοσμο, μαθαινεις διαφορους πολιτισμους κτλ.
Αν και Shinigami θα ηταν ωραια να ημουν μιας και θα ειχα το δικο μου προσωπικο Zanpakotou με τη δικια του δυναμη και δεν θα ειχα ενοχες οτι σκοτωνο ανθρωπους αφου θα σκοτωνα τερατα (Hollow στη συγκεκριμενη περιπτωση)
Για ninja βεβαια δεν το συζυταω, εχει την πιο πειορισμενη ζωη

Edited by Jorg, 02 September 2009 - 18:32.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#68 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 13 September 2009 - 19:26

Shinigami στο πληρωμα του Luffy.
Spoiler:


#69 Kakashinote

Kakashinote

    .:: Yawn ::.

  • Members
  • 444 posts

Posted 13 September 2009 - 19:48

εγω διαλεγω νιντζα γιατι στιν κοσμο των νιντζα δεν χρειαζεται να εχεις ιδιαιτερα δυναμεις(καθως μαθαινεις τις τεχνικες στο ειδικο σχολειο), και μπορεις να σταθεις και μονος σου. ενω στον κοσμο των πειρατων, χωρις δυναμεις και χωρις πληρωμα δεν εχεις πολλες ελπιδες. ο κοσμος των σινιγκαμι δεν με σιγκινει γιατι το βρισκω ανιαρο να εχω μονη μου δουλεια να κυνηγαω τερατακια και να τα σκοτωνω
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#70 Robin-Chwan

Robin-Chwan

    Anime Professional

  • Members
  • 564 posts

Posted 22 September 2009 - 15:50

Πειρατες. Οι πειρατες εχουν απειρως περισσοτερη ελευθερια απο τα αλλα 2. Αν και Ninja δεν θα με χαλαγε καθολου

Posted Image
Devils don't ask favors from God