Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Kaizoku, ninja or Shinigami???


  • Please log in to reply
69 replies to this topic

Poll: τι θα θελατε να ησασταν??? (117 member(s) have cast votes)

τι θα θελατε να ησασταν???

  1. Kaizoku(One Piece) (37 votes [31.62%] - View)

    Percentage of vote: 31.62%

  2. Ninja(Naruto_ (44 votes [37.61%] - View)

    Percentage of vote: 37.61%

  3. Shinigami(Bleach) (32 votes [27.35%] - View)

    Percentage of vote: 27.35%

  4. Whichever..i don't mind... (4 votes [3.42%] - View)

    Percentage of vote: 3.42%

Vote Guests cannot vote

#16 AkiRoC

AkiRoC

    Anime Amateur

  • Members
  • 64 posts

Posted 18 June 2008 - 17:46

Αυτη η ερωτηση δεν πιανει σε μενα γιατι εγω ειμαι Shinigami.
Πιστεψτε με ειναι πολυ ωραια :hahaha:

#17 Ferian

Ferian

    Nique Le Systeme

  • Members
  • 183 posts

Posted 18 June 2008 - 17:56

εγω θα ελεγα espada αλλα δεν εχεις βαλει οποτε shinigami xD

#18 AkiraSato

AkiraSato

    Anime Amateur

  • Members
  • 67 posts

Posted 18 June 2008 - 17:59

Ninja και ας ηταν ο δρομος μου γεματος δυσκολιες και γιαουρτι!
Gyarikku Hou

#19 Skyller

Skyller

    One Piece Fan

  • Members
  • 50 posts

Posted 20 June 2008 - 17:02

Πειρατής λόγω θάλασσας και ελευθερίας


συμφωνώ απόλυτα... kaizoku ....
Posted Image

GEAR SECOND
....

#20 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 20 June 2008 - 17:49

υπάρχει κάποιο κοινό στοιχειο σε αυτά τα τρία?
η είναι περισσότερο σαν να ρωτάμε σε ποιο από τα τρία "ανιμε" θα θέλαμε να είμαστε ? γιατί εγώ θα ήθελα να είμαι ninja στο κόσμο του bleach με πειρατικό καράβι.

#21 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 20 June 2008 - 18:02

υπάρχει κάποιο κοινό στοιχειο σε αυτά τα τρία?
η είναι περισσότερο σαν να ρωτάμε σε ποιο από τα τρία "ανιμε" θα θέλαμε να είμαστε ? γιατί εγώ θα ήθελα να είμαι ninja στο κόσμο του bleach με πειρατικό καράβι.

Να 'σαι Ninja και σε πειρατικό καράβι το καταλαβαίνω!Κιο εγώ κάτι τέτοιο θέλω!Το να είσαι στο κόσμο του bleach όμως δεν κολάει πολλά ζητάς Eri!
:congrats::congrats::P:p
Posted Image

#22 j0hn"n"y

j0hn"n"y

    ...Mižυ Lυffý... =D

  • Members
  • 31 posts

Posted 21 June 2008 - 01:50

Θα πω κ γω kaizoku, οχι μονο γιατι με εχει τρελανει το onepiece[αφου λες και εσυ να μην ψηφισουμε με το ποσο μας αρεσε το ανιμε:P] , αλλα και γιατι η ζωη ενος πειρατη ειναι το κατι αλλο, χωρις εγνοιες και ετσι, μονο να πραγματοποιηθει το ονειρο μου η να βγαλω του ****** τα λεφτα with lots of chicks...!!!:smokingg::smokingg:
Posted Image
Cause Santa knows.....

#23 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 21 June 2008 - 02:11

υπάρχει κάποιο κοινό στοιχειο σε αυτά τα τρία?
η είναι περισσότερο σαν να ρωτάμε σε ποιο από τα τρία "ανιμε" θα θέλαμε να είμαστε ? γιατί εγώ θα ήθελα να είμαι ninja στο κόσμο του bleach με πειρατικό καράβι.


+1 Τι καλυτερο απ το να τα χεις και τα 3??

#24 Lestat

Lestat

    The vampirian

  • Members
  • 31 posts

Posted 21 June 2008 - 12:37

Ninja λογω των ποικοιλων τεχνικων που χρησιμοποιουν και για την πιστη που ασπαζονται
Posted Image

#25 Franklin

Franklin

    save pelekoudi

  • Members
  • 291 posts

Posted 27 July 2008 - 13:52

Χμμ οι πειρατες ιστορικα και σαν ιδιοτητα δε με βρισκουν πολυ συμφωνη γιατι ουσιαστικα ληστες ηταν και δε θα ηθελα να ληστευω αθωο κοσμακη. Βεβαια εξαιρειται το crew του black pearl και οι srawhats (στο πρωτο λογω Jack και στο δευτεορο λογω στοχων).
Αναμεσα απο ninja και shinigami προτειμω shinigami γιατι μπορουν και μετακινουνται απο κοσμο σε κοσμο , δεν ειναι ορατοι απο τους ανθρωπους παραμονο ΑΝ το θελησουν και το εργο του να ''απελευθερωνουν'' τις ψυχες μου φαινεται πολυ ελκυστικο. Plus το οτι εχω αδυναμια στα katanasssss!
Posted Image

#26 ayaNEKO

ayaNEKO

    pios kani mew sta keramia

  • Members
  • 7 posts

Posted 27 July 2008 - 17:38

kaizoku...ninjaa...shinigami...:bahhh:δυσκολη αποφαση....
kaizoku αν και τρελενομαι για τους πειρατες και το πληρωμα των strawhats ειναι απιστευτο μαλλον δεν θα γινομουν.Μου αρεσει να αλλαζω παραστασεις και η προοπτικη του να μενω σε ενα πλοιο μηνες ολοκληρους και το μονο που θα βλεπω να ειναι θαλλασσα ειναι εξω απο τον χαρακτηρα μου:uhh:

shinigami ...μου αρεσει ως προοπτικη..αλλα ....ως Αyane θα πω ninja!:kawaii:
:thatsit:θα μπορουσα μηπως να ημουνα ninja με κολλιτουσ πειρατες που θα με επαιρναν στα ταξιδια τους και καμια φορα αμα λαχει να βοηθουσα και κανενα shinigami στο εργο του,,,:hero:

#27 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 29 July 2008 - 23:12

Ninja και ας ηταν ο δρομος μου γεματος δυσκολιες και γιαουρτι!



αυτος ακουει πλοκαμι του καρχαρια :P
O ninja να προστατευει τους αδυναμους, και να πλενει τα δοντια του!


Τεσπα! Ninja θα ηθελα να ειμαι! Δεν εννοω να σχηματιζω seals και να πεταγονται δεντρα (yamato style απο naruto)
αλλα θα ηθελα αυτο το μυστικιστικο-οργανωση Thing που μας παρουσιαζουν οι ταινειες...
αλλα και παλι αν ηταν να διαλεξω σε ποιον κοσμο anime θα ηθελα να ζησω θα διαλεγα στον κοσμο naruto γιατι εκει ο νιντζα ειναι και δυνατος, εχει την δυνατοτητα ο καθενας να γινει και οι αλλοι σε αναγνωριζουν.. ενω ας πουμε στο Bleach θα σε αναγνωρισει μοναχα αυτος που βλεπει τα πνευματα...αλλιως θα φανταζεις σε ολους απλος γηινος χωρις καμια δυναμη και μενα δε μαρεσει αυτο!

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#28 Kikki_Hyuuga

Kikki_Hyuuga

    Starting...

  • Members
  • 11 posts

Posted 02 August 2008 - 22:54

Θα ηθελα πολυ να ειμαι νιντζα(Naruto 4 ever)!!!

#29 Nightwalker

Nightwalker

    Anime Amateur

  • Members
  • 109 posts

Posted 02 August 2008 - 23:05

Kaizoku εγώ (στον κόσμο του One Piece πάντα). Είναι όμορφος κόσμος, με πολλά παράξενα και ο καλύτερος τρόπος να τον εξερευνήσεις, είναι ως πηρατής!

#30 Tidus87

Tidus87

    Kanzen Kankaku Dreamer

  • Members
  • 65 posts

Posted 08 August 2008 - 19:39

Θα προτιμούσα κατι σε excorsist (innocence hatsudo!!!)
Αλλα βγαίνω off topic ξέρω... λοιπόν μεταξύ των 3 ψήφισα shinigami
Spoiler: