Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Kaizoku, ninja or Shinigami???


  • Please log in to reply
69 replies to this topic

Poll: τι θα θελατε να ησασταν??? (117 member(s) have cast votes)

τι θα θελατε να ησασταν???

  1. Kaizoku(One Piece) (37 votes [31.62%] - View)

    Percentage of vote: 31.62%

  2. Ninja(Naruto_ (44 votes [37.61%] - View)

    Percentage of vote: 37.61%

  3. Shinigami(Bleach) (32 votes [27.35%] - View)

    Percentage of vote: 27.35%

  4. Whichever..i don't mind... (4 votes [3.42%] - View)

    Percentage of vote: 3.42%

Vote Guests cannot vote

#1 sintar

sintar

    *~_Ultra Baka_~*

  • Members
  • 186 posts

Posted 11 June 2008 - 16:53

Aμα ας πουμε πεταγοταν ενα Τζινι και σας ελεγε:Μπορω να σε κανω ninja οπως το Naruto,Kaizoku(pirate)οπως το OnePiece η Shinigami οπως το Bleach...
Ποιο θα διαλεγατε κ γτ??

Παρακαλω μην διαλεγεται με κριτηριο το ποιο anime σας αρεσει πιο πολυ αλλα τι απο αυτα σας αρεσει πιο πολυ..(πχ εμενα το bleach μου αρεσει πιο πολυ απο το Naruto αλλα θα προτιμουσα ninja απο Shinigami...)

as for my answer...A pirate's life for me i'd say!!!


ελευθερια...νωθροτης...περιπετειες!!!!!

p.s.Παρτε σαν κριτηριο τους βασικους χαρακτηρες καθε σειρας...)

(lol εκανα λαθος στον τιτλο...επρεπε να ειναι "Kaizoku,Ninja or Shinigami"...πως το αλαζω???)

Edited by sintar, 11 June 2008 - 17:00.

Affected by "I~must~not~stop~watching~Anime" disease!

Spoiler:

#2 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 11 June 2008 - 16:58

Shinigami For Me!!!:riiight:
I Just Want To Kick Hollows Asses!!!:madtodeath:

Ninja,Χμμμ.....Μπαααα!!!:yawn2:

Kaizoku,Μονο Αμα Ειχα Πληρωμα Σαν Τους Strawhats!Θα Εφτιαχνα Παρεα Με Usopp!:hahaha:

@Sintar

Μπορεις Να Φτιαξεις Και Poll!!!

Edit:Tωρα Ειδα Το Poll!!!

Berserk___Gatsu.jpg


#3 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 11 June 2008 - 17:00

Σινιγάμης,γιατί τα άλλα 2 δεν έχουν κάτι το υπερφυσικό,και πειρατές και ninja υπήρχαν στην ιστορία...

#4 sintar

sintar

    *~_Ultra Baka_~*

  • Members
  • 186 posts

Posted 11 June 2008 - 17:01

ναι αλλα λεμε να εισαι σαν αυτους απο τις σειρες...δν τους λες και φυσιολογικους....
Affected by "I~must~not~stop~watching~Anime" disease!

Spoiler:

#5 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 11 June 2008 - 17:02

Αν και ψύφισα kaizoku θα μου άρεσε πολλύ ninja σε στυλ Naruto!
E..εντάξει θα μπορούσα να είμαι ένας ninja,μέλος ενός πειρατικού πληρόματος!
Posted Image

#6 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 11 June 2008 - 17:14

Ο λογος που βλεπω One Piece ειναι οι πειρατικες ιστοριες,που τις λατρευω...

Παντα ημουν fan των πειρατικων ιστοριων...οι περιπετειες που σου δινουν ειναι αξεχαστες...

Εντελως free men,bound by nothing(γι αυτους των ταινιων αναφερομαι,οχι τους πραγματικους!!).....

Nα ναι καλα και ο Capt'n Jack οπως και ο Capt'n Luffy!!

Yarr,a Pirates Life for Me!!!!

EDIT:Για να αλλαξεις το poll ero-Cook πρεπει να το ζητησεις απο mod,εμεις οι κοινοι θνητοι δεν εχουμε τετοιες δυναμεις:P

#7 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 11 June 2008 - 17:16

ναι αλλα λεμε να εισαι σαν αυτους απο τις σειρες...δν τους λες και φυσιολογικους....


Idd,αν και οι πειρατές στο OP δεν έχουν ο καθένας τρελές ιδιότητες κλπ.
Στο Naruto κάνουν ο καθένας τα δικά του,αλλά πάλι προτιμώ να έχω zanpakuto/bankai/shumpo...

A,και χωρίς αυτά το ότι είσαι σινιγάμης σημαίνει πως είσαι spirit-form,δεν γερνάς κλπ

#8 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 11 June 2008 - 17:18

Πείστε με τώρα εμένα ότι δεν θα επαναληφθεί η ίδια ψηφοφορία μ' αυτήν εδώ. :nosey:

Ένα μεγάλο χαρακτηριστικό των endless shounen είναι ότι δένεστε με τους χαρακτήρες (σε σημείο που δεν θέλετε να τελειώσει ποτέ η σειρά), και θέλετε να ήσασταν κι εσείς μέσα στην ιστορία.

:yawn2:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#9 mihalakis21

mihalakis21

    Natsu Dragonil

  • Members
  • 280 posts

Posted 11 June 2008 - 17:19

ολα μου αρεσουν πολυ αλλα προτιμω ninja μιας και μου αρεσαν οι ninja απο μικρο παιδι
Posted Image

#10 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 11 June 2008 - 17:20

Θα προτιμουσα Ninja γιατι εχουν πολυ μεγαλυτερο ευρος τεχνικων απο τους Shinigami και το στυλ της μαχης τους ειναι πιο προσαρμοσιμο (αν γινοταν να εχω και eye techiques ακομα καλυτερα)... δυστυχως οι Shinigami ειναι λιγο περιορισμενοι σε shikai και bankai και demon techniques ενω ειναι αναγκασμενοι να επιλεγουν κατα μετωπο επιθεσεις επι το πλειστον.....Δεν θα ηθελα να ημουν πειρατης γιατι δεν μου αρεσει το concept γενικοτερα....

#11 sintar

sintar

    *~_Ultra Baka_~*

  • Members
  • 186 posts

Posted 11 June 2008 - 17:41

Πείστε με τώρα εμένα ότι δεν θα επαναληφθεί η ίδια ψηφοφορία μ' αυτήν εδώ. :nosey:

Ένα μεγάλο χαρακτηριστικό των endless shounen είναι ότι δένεστε με τους χαρακτήρες (σε σημείο που δεν θέλετε να τελειώσει ποτέ η σειρά), και θέλετε να ήσασταν κι εσείς μέσα στην ιστορία.

:yawn2:


kenny ο σκοπος μου δν ειναι να "συγκρινω" τα anime αυτα καθε αυτα αλλα την φυση των χαρακτηρων τους...νομιζω το εξηγησα στο post μου...ελπιζω να ακολουθησουν αυτην την λογικη και οι υπολοιποι...


Btw μιας και εισαι mod μπορεις να διορθωσεις το λαθος μου στο ονομα του thread???πλζ!!!
**ευχαριστω**

Edited by sintar, 11 June 2008 - 17:53.

Affected by "I~must~not~stop~watching~Anime" disease!

Spoiler:

#12 Harlock_24

Harlock_24

    Anime Amateur

  • Members
  • 66 posts

Posted 11 June 2008 - 17:46

Καλά πειρατής δεν το συζητώ αλλά σαν captain harlock όχι σαν αυτούς στο one peace.
κάνω και παρόμοιο επάγγελμα...
Posted Image

#13 SirJim

SirJim

    lurking

  • Members
  • 587 posts

Posted 11 June 2008 - 18:23

Πειρατής λόγω θάλασσας και ελευθερίας

user4670_pic4840_1219234016_zpsbe79b943.


#14 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 16 June 2008 - 21:33

Πειρατης οχι ξεροντας πως ειναι οι πραγματικοι πειρατες.
Ninja οχι ξεροντας πως ειναι οι πραγματικοι Ninja.

Shinigami 4 Me.Ενα σχολειο Kendo που πολυ απλα μετα πολεμας διαφορα τερατακια(ισως και μεγαλυτερα:himitsu:)προστατευοντας την ισορροπία τον κοσμο.

Και στην περιπτωση που οι πειρατες/Ninja ητανε οπως τους παρουσιαζουν τα δυο ανιμε παλι μου φαινεται πιο διασκεδαστικο να ημουνα σινιγαμης:drink:(εκτος και αν ισχυε και το Unspofable του Op που τοτε θα το σκεφτομουνα:wooi2:)

#15 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 16 June 2008 - 23:38

Kaizoku εγω φυσικα φυσικα

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr