Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Αγαπημένη ξένη σειρά στην TV?


  • Please log in to reply
175 replies to this topic

Poll: Ποιά είναι η αγαπημένη σας ξένη σειρά της τηλεόρασης? (183 member(s) have cast votes)

Ποιά είναι η αγαπημένη σας ξένη σειρά της τηλεόρασης?

  1. 24 (2 votes [1.09%] - View)

    Percentage of vote: 1.09%

  2. Prison Break (11 votes [6.01%] - View)

    Percentage of vote: 6.01%

  3. Lost (34 votes [18.58%] - View)

    Percentage of vote: 18.58%

  4. Heroes (14 votes [7.65%] - View)

    Percentage of vote: 7.65%

  5. Rome (3 votes [1.64%] - View)

    Percentage of vote: 1.64%

  6. The Sopranos (2 votes [1.09%] - View)

    Percentage of vote: 1.09%

  7. Band of Brothers (3 votes [1.64%] - View)

    Percentage of vote: 1.64%

  8. Nip/Tuck (6 votes [3.28%] - View)

    Percentage of vote: 3.28%

  9. House M.D. (36 votes [19.67%] - View)

    Percentage of vote: 19.67%

  10. Dexter (12 votes [6.56%] - View)

    Percentage of vote: 6.56%

  11. Voted Smallville (5 votes [2.73%] - View)

    Percentage of vote: 2.73%

  12. Battlestar Galactica (6 votes [3.28%] - View)

    Percentage of vote: 3.28%

  13. CSI-Crime Scene Investigation(Όλα) (3 votes [1.64%] - View)

    Percentage of vote: 1.64%

  14. Alias (3 votes [1.64%] - View)

    Percentage of vote: 1.64%

  15. Άλλη (43 votes [23.50%] - View)

    Percentage of vote: 23.50%

Vote Guests cannot vote

#1 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 01 March 2008 - 06:34

Έψαξα και παρατήρησα ότι δεν υπήρχε ένα poll για την αγαπημένη μας ξένη σειρά, κάτι που θεωρώ must!

Για να μην τα πολυλογώ, όπως λέει και ο τίτλος, what is your favorite TV Show?

Εγώ διαλέγω Prison Break, γιατί μπορεί να έχει 1002 κενά και μη ρεαλιστικές καταστάσεις, μπορεί να πάσχει από το σύνδρομο του sequel και μας βγάλανε και 3η σεζόν (πάμε και για 4η!), παρότι το λεμόνι έχει ήδη στάξει τις τελευταίες του σταγόνες και δεν υπάρχει πια πολύ ιστορία να ειπωθεί συγκριτικά με την 1η σεζόν, που είχε τα πάντα, αλλά ένα πράγμα έχει το Prison Break που πολύ λίγα TV shows έχουν σε τέτοιο βαθμό: suspense!

Είναι πραγματικά απίστευτο πόσο addictive μπορεί να γίνει και να παραμείνει αυτή η σειρά μέχρι και την 3η σεζόν!!

Δεν έχει σημασία πόσο αληθοφανείς είναι οι καταστάσεις τώρα πια, το μόνο που ξέρω είναι ότι υπήρχαν στιγμές που η καρδιά μου χτυπούσε τόσο δυνατά που ακόμη λίγο και θα πάθαινα ασφυξία! :nanana:


Ουφ, το παρατράβηξα πάλι! :hot: Έχουμε και λέμε λοιπόν, ψηφίστε και γράψτε ελεύθερα τις απόψεις σας! Έβαλα τις πιο δημοφιλείς σειρές, μιας και μόνο 15 χωράει το poll, όσοι έχετε διαφορετική προτίμηση ψηφίστε "Άλλη" και σχολιάστε την στο postu σας! Posted Image

Edited by Zoro, 05 July 2009 - 16:07.


#2 AkiraSato

AkiraSato

    Anime Amateur

  • Members
  • 67 posts

Posted 01 March 2008 - 08:22

Nip/Tuck χωρις δευτερη σκεψη...........τρομερη σειρα!!!Στην αρχη δεν μου αρεσε παρα πολυ αλλα σιγα σιγα με κερδισε!!!
Gyarikku Hou

#3 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 01 March 2008 - 08:30

Ψηφιζω Lost.Αυτη η σειρα μου εχει τραβηξει πραγματικα το ενδιαφερον και την θεωρω φοβερη,παρολο που δεν εχω δει ολα τα επεισοδια:bahhh:(προτειμω να καθομαι και να βλεπω ανιμε:joyful:!!!)

#4 Darkchilde

Darkchilde

    Jedi Master

  • Members
  • 915 posts

Posted 01 March 2008 - 08:54

Αν και μου αρέσουν αρκετές από τις προαναφερθείσες σειρές, αν και είμαι sci-fi/fantasy geek & freak... ψήφισα House M.D.

#5 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 01 March 2008 - 09:22

House M.D. χαλαρα...
ο Hugh Laurie ειναι θεος

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#6 Konata

Konata

    mukyu~

  • Members
  • 311 posts

Posted 01 March 2008 - 10:01

Δεν υπάρχει το Boston Legal στην λίστα :( :(
Posted Image

#7 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 01 March 2008 - 10:04

House M.D. χαλαρά...Μετά Prison Break...Lost πως σας αρέσει,δεν το πάω με την καμία...Ο άλλος ο καμμένος στο ραδιόφωνο "Πως λεγόμαστε εμείς οι fan του Lost?Λοστοί!"Πήγα να φύγω από το παράθυρο :sigh2:

#8 GorgiGR

GorgiGR

    Gillian

  • Members
  • 67 posts

Posted 01 March 2008 - 10:22

Ήμαρτον ρε παιδιά , λείπουν Deadwood, Rome, Battlestar Galactica και κυρίως το Dexter... Δεν υφίσταται poll εφόσον δεν είναι μέσα το Dexter :P :P :P Απο τα παραπάνω ωστόσο θα επιλέξω PB , γιατί την πρώτη σεζόν ήταν πολύ δυνατή σειρά :D
Posted Image
Eye for an eye, and the whole world goes blind...


#9 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 01 March 2008 - 10:28

Prison Break para siempre~ :P
1

#10 Gaia

Gaia

    マザーアース

  • Members
  • 182 posts

Posted 01 March 2008 - 11:20

Sex and the City, χαλαρα...... Απο τις καλυτερες σειρες για μενα. Με κερδισε απο το πρωτο κιολας επεισοδιο!



#11 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 01 March 2008 - 12:48

Εγω ψηφιζω Dexter και ας μην υπαρχει στο poll.

Posted Image



#12 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 01 March 2008 - 12:57

Dexter ??
[IMG]http://tbn0.google.com/images?q=tbn:pbCPrwum66zLFM:http://www.natch.net/misc/0407/DEXTER.gif[/IMG]
LLLLLOOOLLLLL

EDIT γνωριζω την σειρα Dexter απλα ηθελα να πω μια χαζομαρα

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#13 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 01 March 2008 - 22:13

Ήμαρτον ρε παιδιά , λείπουν Deadwood, Rome, Battlestar Galactica και κυρίως το Dexter... Δεν υφίσταται poll εφόσον δεν είναι μέσα το Dexter :P :P :P Απο τα παραπάνω ωστόσο θα επιλέξω PB , γιατί την πρώτη σεζόν ήταν πολύ δυνατή σειρά :D


Λυπάμαι GorgiGR, αλλά καταρχάς χωρούσαν μέχρι 15 σειρές και δεύτερον δεν μπορώ να ξέρω όλες αυτές που κυκλοφορούν και έχουν πέραση την κάθε περίοδο, οπότε και έβαλα αυτές που θεώρησα πιο γνωστές ή που τουλάχιστον έχω ακούσει έχουν μεγάλο κοινό! ;D

EDIT: Μέχρι τώρα έχουμε ισοψηφία μεταξύ Prison Break και House M.D. Άντε να δούμε ποιος θα προηγηθεί στο μέλλον: Hugh Laurie ή Wentworth Miller (κοινώς Schofield); :P

Edited by Zoro, 05 July 2009 - 16:08.


#14 Alarenon

Alarenon

    Anime Amateur

  • Members
  • 74 posts

Posted 02 March 2008 - 15:24

1η season prison break=epic, lost απο το δευτερο μισο της πρωτης σεζον και μετα γινεται καλο. Ηοuse MD πολυ καλο αλλα ψιλο επαναλαμβάνεται

#15 Sh1n!g@mi

Sh1n!g@mi

    Starting...

  • Members
  • 21 posts

Posted 02 March 2008 - 17:09

Εγώ ψηφίζω χωρίς δεύτερη σκέψη το Smallville!~!!!!!!Σε πολλούς δεν αρέσει αλλά έχουν άδικο, είναι τρομερή σειρά (Αν ξέρει κάποιος ένα site με γρήγορο download για smallville να μου το πει please!!!!!!!!!!!!)