Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Φιγουρες!!


  • Please log in to reply
415 replies to this topic

#1 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 24 May 2008 - 10:15

Ηθελα εδω και καιρι να ανοιξω αυτο το thread.... Πολλοι anime fans εχουμε το χομπυ να μαζευουμε συλλεκτικες φιγουρες απο τους αγαπημενους μας χαρακτηρες. Μεχρι τωρα ειχαμε το Le Posers Thread, αλλα εκεινο το thread ειναι για να παραθετουμε τα δικα μας κομματια.

Αυτο ειναι ενα πιο γενικο thread οπου μπορουμε να συζηταμε τα παντα περι φιγουρας οπως καινουργιες κυκλοφοριες, σπανια κομματια, wish lists, συγκρισεις PVC με Vinyl, και παει λεγοντας... Το πιασατε το νοημα πιστευω.

Κανω την αρχη λοιπον με κατι φιγουρες Misa Amane που εθεαθησαν προσφατα στην Θεσσαλονικη, αλλα κανανε φτερα κατω απο τα ματια μου...

Η πρωτη ηταν αυτη που εθεαθηκε στο Cine Shop αλλα οταν πηγα την μεθεπομενη να την παρω την ειχαν αγορασει!!

Posted Image

Η αλλη ειναι η παρακατω και εθεαθηκε στο Clip Art της Ναυαρινου. Πολυ καλη ποιοτητα, 36 cm, με ρουχαλακια αποι αληθινο υφασμα, και ειναι articulated που σημαινει οτι μπορεις να της αλλαζεις στασεις. Η χαρα μου κοπηκε ομως οταν μου ειπε η μαγαζατορας οτι ηταν κρατημενη και ειχαν δωσει προκαταβολη κιολας... Θα ηθελα να ξερα ποιος με προλαβαινει παντα!!!

Posted Image

Για οποιον ενδιαφερεται παντως, στο Clip Art εχει και τους L & Light σε ιδιο μεγεθος και ποιοτητα απο την ιδια εταιρια. Ειναι ακριβες ομως, στα 135 ευρω η μια.
Posted Image

#2 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 24 May 2008 - 11:37

Παντα ηθελα να αποκτησω μια μεγαλη φιγουρα του L, αλλα τα λεφτα ειναι πολλα.........
Posted Image

παρα πολλα....:P

Edited by MaSaKa, 26 May 2008 - 16:27.


#3 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 24 May 2008 - 23:54

Εγω εχω μια φιγουρα Sephiroth και μια Cloud απο το Advent Children (τις οποιες παρεμπιπτοντως αγορασα μολις βρηκα γιατι αλλες φορες δεν προλαβαινα να τις δω τη μια μερα και ελειπαν την αλλη). Επισης εχω και δυο μικρουλες, μια τον Envy και μια τον Gohan. Μεγαλες φιγουρες με υφασματινα ρουχα πολυ θα ηθελα να ειχα αλλα δεν εχω α)λεφτα β)βρει ακομα.

#4 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 25 May 2008 - 00:14

Δεν τρελενομαι τοσο πολυ να τις αποκτησω,αλλα,ως Berserk fan,οι φιγουρες ειναι εξαιρετικες...
Spoiler:


#5 koukouroukou

koukouroukou

    Anime Newbie

  • Members
  • 52 posts

Posted 25 May 2008 - 01:55

Έχω μία μικρή φιγούρα του L, την οποία αγόρασα πρόσφατα από το ebay! Θα έλεγα πως μοιάζει περισσότερο με παιδάκι αλλά είναι πολύ γλυκιά! Το ωραίο είναι πως μπορείς να αλλάξεις τις φατσούλες της φιγούρας και έτσι δείχνει διαρκώς διαφορετικός, με άλλη διάθεση. Επίσης διαθέτει και πολυθρονίτσα και αλλαγή ποδιών για να κάθεται με τον γνωστό - αγαπημένο του τρόπο!

Αν θέλετε να τη φωτογραφήσω και να την παραθέσω.

Πάντως τις προάλλες που είχα πάει σε αυτό το manga shop που έχουν ανοίξει τα παιδιά από εδώ (έχουμε και thread κάπου... ) είδα δύο φιγούρες της Misa πολύ ωραίες. Τις τιμές δεν τις είδα γιατί δεν ενδιαφερόμουν να αγοράσω τη Misa για να είμαι ειλικρινής.

#6 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 25 May 2008 - 02:06

Ηθελα εδω και καιρι να ανοιξω αυτο το thread.... Πολλοι anime fans εχουμε το χομπυ να μαζευουμε συλλεκτικες φιγουρες απο τους αγαπημενους μας χαρακτηρες. Μεχρι τωρα ειχαμε το Le Posers Thread, αλλα εκεινο το thread ειναι για να παραθετουμε τα δικα μας κομματια.

Αυτο ειναι ενα πιο γενικο thread οπου μπορουμε να συζηταμε τα παντα περι φιγουρας οπως καινουργιες κυκλοφοριες, σπανια κομματια, wish lists, συγκρισεις PVC με Vinyl, και παει λεγοντας... Το πιασατε το νοημα πιστευω.

Κανω την αρχη λοιπον με κατι φιγουρες Misa Amane που εθεαθησαν προσφατα στην Θεσσαλονικη, αλλα κανανε φτερα κατω απο τα ματια μου...

Η πρωτη ηταν αυτη που εθεαθηκε στο Cine Shop αλλα οταν πηγα την μεθεπομενη να την παρω την ειχαν αγορασει!!

Posted Image

Η αλλη ειναι η παρακατω και εθεαθηκε στο Clip Art της Ναυαρινου. Πολυ καλη ποιοτητα, 36 cm, με ρουχαλακια αποι αληθινο υφασμα, και ειναι articulated που σημαινει οτι μπορεις να της αλλαζεις στασεις. Η χαρα μου κοπηκε ομως οταν μου ειπε η μαγαζατορας οτι ηταν κρατημενη και ειχαν δωσει προκαταβολη κιολας... Θα ηθελα να ξερα ποιος με προλαβαινει παντα!!!

Posted Image

Για οποιον ενδιαφερεται παντως, στο Clip Art εχει και τους L & Light σε ιδιο μεγεθος και ποιοτητα απο την ιδια εταιρια. Ειναι ακριβες ομως, στα 135 ευρω η μια.


To Κλιπ Αρτ σου πιάνει τη κωλάρα κάπως έτσι

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=txAn3HRBWbI[/youtube]


BTW από πως βάζω πικ από το πι-σι?

#7 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 25 May 2008 - 02:17

Στα γενεθλια μου η παρεα μου μου πηρε δωρο μια φιγουρα του Ryuk. Την εχω βαλει πανω απο την οθονη του υπολογιστη μου και αισθανομαι πολυ περηφανος που την εχω, ειδικα αφου ειναι απο το αγαπημενο μου ανιμε:wooi2:
Posted Image

#8 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 25 May 2008 - 13:20

Η φιγουρα παντως που δεν πρεπει να λειπει απο αυτο το thread ειναι η εξης:

Posted Image

Διστυχως ειναι απιθανο να την αποκτησει καποιος απο εμας... Ειναι sold out εδω και πολυ καιρο και αλλωστε το pre-painted KIT κοστιζε πανω απο 250 δολλαρια... Ισως αν καποια κινεζικη εταιρια την αντιγραψει κατι θα γινει, και ας ειναι και τοξικη...
Posted Image

#9 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 25 May 2008 - 13:41

Εγώ δεν έχω καμιά φιγούρα γιατί είναι αρκετά ακριβές για το πορτοφόλι μου, αλλά θα κάνω την αρχή και θα πάρω μια μικρού μεγέθους από το μαγαζί του Ηλία την επόμενη φορά που θα πάω.
Εσείς από που τις αγοράζετε τις φιγούρες που έχετε?
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#10 Sanosuke

Sanosuke

    Anime Fan

  • Members
  • 245 posts

Posted 25 May 2008 - 13:57

δεν θα ηθελα να μπω στο κοπο να πω ποσο το εχω αγορασει(ειναι παρα πολλα).....γιατι δεν τολμω να το ξαναπω ....γιατι θα εδινα πολλα λεφτα για οτι εχει σχεσει με getter robot.Το μονο οτι διαλυεται στα τρια getta και μετα γινεται παλι στο shin getter.Απο studio Halfeye,και το πηρα απο ebay.
:hahaha::stubborn::bike::fromabove:

Attached Files


Posted Image

#11 pershs

pershs

    ΚΑΡΙΟΛΗΣ

  • Members
  • 206 posts

Posted 26 May 2008 - 11:41

Αχ δυστυχώς τα πραγματικά αξιόλογα οι Κ&^%^#^δες οι ιαπωνέζοι τα βουτάνε μέσα από τα φορτηγά με το που βγαίνουν βλέπε φιγούρες από haruhi code geas (πόσο θέλω μια CC α στολίζει την βιβλιοθήκη μου) lucky star κτλ.
"[FONT="]Αφού η μ@λακια πάει σύννεφο ας μοιραστούμε ομπρέλες" [/FONT]
[FONT=Arial Black]ΚΑΡΙ0ΛΗΣ[/FONT]
Posted Image

#12 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 26 May 2008 - 14:32

Respect:

Spoiler:

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#13 Kon_Okami

Kon_Okami

    TYPE-MOON fanboy \(^_^)/

  • Members
  • 562 posts

Posted 26 May 2008 - 14:41

The one I'd really want is this(I have Asuka and Rei already xixixi):
Posted Image
Posted Image
Posted Image

Posted Image


#14 pershs

pershs

    ΚΑΡΙΟΛΗΣ

  • Members
  • 206 posts

Posted 26 May 2008 - 14:46

Respect:

Spoiler:



Είμαι ερωταυμ΄νος απλα:lovulovu: θέλω και εγώ :blingeye2:
"[FONT="]Αφού η μ@λακια πάει σύννεφο ας μοιραστούμε ομπρέλες" [/FONT]
[FONT=Arial Black]ΚΑΡΙ0ΛΗΣ[/FONT]
Posted Image

#15 just reaper

just reaper

    Anime Amateur

  • Members
  • 126 posts

Posted 26 May 2008 - 16:08

Εγώ πάλι ψάχνω φιγούρα yachiru και δεν βρίσκω με τίποτα.
Είχε πάει και ένας φίλος μου Ιαπωνία και δεν πρόλαβε λέει να ψάξει. Γκρρρρρ.