Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Αγορά Manga από Ιαπωνία;


  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 17 May 2008 - 03:01

Καλησπέρα παιδιά. Μήπως γνωρίζει κανένας σας κάποιο ενημερωμένο Ιαπωνικό ηλεκτρονικό βιβλιοπωλείο το οποίο να στέλνει βιβλία και στην Ευρώπη (εκτός από sekaimon και s-books όπου έχω ήδη ψάξει);

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif


#2 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 19 May 2008 - 13:23

για δες εδω...

The latest Anime and Manga direct from Japan! ANIMAXIS.COM: Japanese Anime Online Shop

δεν εχει πολλους τιτλους αλλα ειναι απο ιαπωνια...εχει και αλλα διαφορα...

Και απο οσο εχω δει εχει τρομερες τιμες...αν και δεν ξερω πολλα απο online αγορες...

τωρα σχετικα με το ενημερωμενο...ουτε αυτο το ξερω...

με λιγα λογια το βρηκα στην τυχη και το λεω...:nosey:

#3 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 19 May 2008 - 13:51

Χμμ, είναι κάπως ακριβά τα μεταφορικά για Ελλάδα..
Για αντικείμενα μέχρι 100g θέλουν 2.200 yen μεταφορικά, που σημαίνει 12€!
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#4 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 20 May 2008 - 08:46

Για να λές απο Ιάπωνια εννοείς raw manga ε? το yesasia.com έχει φθηνα κ δωρεαν μεταφορικα (αν κ θα αργουν να ερθουν φανταζομαι :/)

#5 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 20 May 2008 - 23:44

Για να λές απο Ιάπωνια εννοείς raw manga ε? το yesasia.com έχει φθηνα κ δωρεαν μεταφορικα (αν κ θα αργουν να ερθουν φανταζομαι :/)


Αυτό ακριβώς έψαχνα. Σε ευχαριστώ πολύ Yuna!

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif


#6 jaken23

jaken23

    邪剣23

  • Members
  • 125 posts

Posted 21 May 2008 - 00:40

To Yesasia έχει manga μεταφρασμένα απ' ότι ξέρω. Στα κινέζικα.

#7 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 posts

Posted 21 May 2008 - 00:41

To Yesasia έχει manga μεταφρασμένα απ' ότι ξέρω. Στα κινέζικα. Όχι ιαπωνικές εκδόσεις.

Διαθέτει και ιαπωνικές αλλά εξαντλούνται γρήγορα. {ξέρω γιατι έχω ψωνίσει}

Posted Image


#8 jaken23

jaken23

    邪剣23

  • Members
  • 125 posts

Posted 21 May 2008 - 03:29

Είναι τόσο μικρό το δείγμα που δεν πιστεύω πως είναι άξιο λόγου. Δεν κατάφερα ποτέ να βρω ιαπωνικά comics που να θέλω στο yesasia.

#9 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 posts

Posted 21 May 2008 - 13:50

Είναι τόσο μικρό το δείγμα που δεν πιστεύω πως είναι άξιο λόγου. Δεν κατάφερα ποτέ να βρω ιαπωνικά comics που να θέλω στο yesasia.

Απο τελευταίες κυκλοφορίες έχει σχεδόν τα πάντα. Για CLAMP, Watase που ψάχνω ιδιαίτερα δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

Cougar τι ψάχνεις ακριβώς? Γενικά ή συγκεκριμένα?

Posted Image


#10 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 21 May 2008 - 14:02

Αυτό ακριβώς έψαχνα. Σε ευχαριστώ πολύ Yuna!


Glad I could help =D!

Είναι τόσο μικρό το δείγμα που δεν πιστεύω πως είναι άξιο λόγου. Δεν κατάφερα ποτέ να βρω ιαπωνικά comics που να θέλω στο yesasia.


Αν ψάχνεις πολύ ψαγμένες σειρες παίζει να μην βρεις αλλά όντως απο τελευταίες κυκλοφορίες είναι μια χαρα ^^

#11 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 21 May 2008 - 21:43

Η αλήθεια είναι πως δεν βρήκα αυτά που ήθελα. Αλλά είναι ένα site το οποίο έχει γίνει bookmarked για μελλοντικές αγορές.

@second_child Ήθελα να προσθέσω στην συλλογή μου τα manga του Kaoru Shintani "Area 88" συγκεκριμένα όμως από την Shogakukan, όχι αυτά που κυκλοφορούν τελευταία.

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif


#12 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 21 May 2008 - 23:10

Τότε τo amazon.co.jp μπορεί να σου φανεί χρήσιμο αν ξέρεις κ λίγα ιαπωνικα αλλά φανταζομαι θα είναι ακριβό το shipping :/

#13 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 21 May 2008 - 23:58

Τότε τo amazon.co.jp μπορεί να σου φανεί χρήσιμο αν ξέρεις κ λίγα ιαπωνικα αλλά φανταζομαι θα είναι ακριβό το shipping :/


Εκεί έψαξα πρώτα, αλλά δεν είχε stock και η βλακεία είναι ότι ενώ το βρήκα σε used, αυτά τα μαγαζιά δεν κάνουν international shipping... :deadga6:

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif


#14 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 posts

Posted 22 May 2008 - 00:17

Εκεί έψαξα πρώτα, αλλά δεν είχε stock και η βλακεία είναι ότι ενώ το βρήκα σε used, αυτά τα μαγαζιά δεν κάνουν international shipping... :deadga6:

here

ορισμένα παλιά τα έχει in stock.

Posted Image


#15 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 22 May 2008 - 01:24

here

ορισμένα παλιά τα έχει in stock.


Το ξέρω αλλά τα ήθελα όλα και δεν θέλω να μπω στην διαδικασία κάθε μέρα να ψάχνω για τα υπόλοιπα...

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif