Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

In Flames


  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1 Manbearpig

Manbearpig

    You wanna get high?

  • Members
  • 87 posts

Posted 15 May 2008 - 22:42

In Flames λοιπον...μια μπάντα που οι περισσότεροι death metallers αγπήσαμε,ειδικά την εποχή του Whoracle,Clayman...Φοβεροί στίχοι και ωραία μουσική...Τα τελευταία χρόνια έχουν αλλάξει στυλ.Οι fan τους όμως παραμένουν πιστοί???

#2 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 15 May 2008 - 23:21

In Flames λοιπον...μια μπάντα που οι περισσότεροι death metallers αγπήσαμε,ειδικά την εποχή του Whoracle,Clayman...Φοβεροί στίχοι και ωραία μουσική...Τα τελευταία χρόνια έχουν αλλάξει στυλ.Οι fan τους όμως παραμένουν πιστοί???


Ε...Όσο πάει και χειροτερεύει αλλά βγάζουν τουλάχιστον δύο καλά τραγούδια ανα δίσκο άρα παλεύεται κάπως η κατάσταση...Δεν έχουν έρθει όμως στην Ελλάδα εδώ και καιρό και μετά τις τελευταίες τους κατρακύλες δεν ξέρω πόσοι έχουμε μείνει πραγματικοί fan τους...
Posted Image

#3 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 15 May 2008 - 23:37

ναι δυστυχως και σε αυτους ισχυει το older the better ( album wise)..., τωρα πια δε ξερω καν αν θα πηγαινα σε συναυλια τους, ιδιαιτερα αμα ηταν να παιζουν πολλα απο τα καινουργια τους (που λογικο ειναι να παιξουν)

#4 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 15 May 2008 - 23:45

ναι δυστυχως και σε αυτους ισχυει το older the better ( album wise)..., τωρα πια δε ξερω καν αν θα πηγαινα σε συναυλια τους, ιδιαιτερα αμα ηταν να παιζουν πολλα απο τα καινουργια τους (που λογικο ειναι να παιξουν)

Aπό Αθήνα είσαι?Γιατί το gagarin της τσιμπάει λίγο τις τιμές σε σύγκριση με Θεσσαλονίκη που είμαι εγώ και ο manbearpig...Mε 25 euro θα πήγαινες?:kill4u:(απ'ότι καταλάβαίνεις εγώ ναι...)
Posted Image

#5 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 15 May 2008 - 23:46

6/6/06 ήταν για Ελλάδα αλλά χαμηλής προπώλησης ακυρώθηκαν στο τότε φεστιβάλ δε θυμάμαι name me head ton DIO.

[FONT="]Μετά από δυο χρόνια δε μπορώ να πω πως έχω την ίδια κάψα ^^ Πολύ καλή μπάντα αλλά μέχρι εκεί. [/FONT]

#6 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 15 May 2008 - 23:51

6/6/06 ήταν για Ελλάδα αλλά χαμηλής προπώλησης ακυρώθηκαν στο τότε φεστιβάλ δε θυμάμαι name me head ton DIO.

[FONT="]Μετά από δυο χρόνια δε μπορώ να πω πως έχω την ίδια κάψα ^^ Πολύ καλή μπάντα αλλά μέχρι εκεί. [/FONT]

Μμμ...Νομίζω ότι λες το Athens open air(2005).Αλλά στην ουσία το athens open air ακυρώθηκε αλλά δεν έπαιζε ο dio.Ήταν να έρθουν όντως το 2006 με το dio αλλά δεν ήταν στα πλαίσια του open air...Νομίζω ότι κι αυτό ακυρώθηκε.Πλάκα πλάκα τόσες φορές που τους ρίξαμε πίτα τους ανθρώπους που να ξανάρθουν:hahaha:
Posted Image

#7 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 15 May 2008 - 23:52

με 25 (αν ειχε και μπυρα μαζι xD ) ναι μαλλον θα πηγαινα, αλλα και παλι θα επεφτε σκεψη για τη περιπτωση που ξενερωσο τη ζωη μου μαζι τους.

#8 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 16 May 2008 - 00:00

με 25 (αν ειχε και μπυρα μαζι xD ) ναι μαλλον θα πηγαινα,

Dude...That's greed!!:hahaha:

αλλα και παλι θα επεφτε σκεψη για τη περιπτωση που ξενερωσο τη ζωη μου μαζι τους.

Tώρα και να σου πω ότι έχεις άδικο ρε γμτ...Δε θα νιώθω άνετα:emptyonexg1:χεχε/
Αλλά θα μου πεις είναι όπως το πάρει κανείς...Μέχρι και metallica πήγα πέρσυ για χάρη μιας παλιάς εποχής...
Posted Image

#9 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 16 May 2008 - 00:04

το open air ακυρωθηκε γιατι η εταιρια που ειχε αναλαβει τη διοργανωση

1. εβαλε τη συναυλια σε παραλια ( πες 2-4000 μεταλλαδες σε παραλια .. i mean wtf θα σηκωνοταν αμμοθυελλα δε θα πηγαιναμε και με τα μαγιο μας ρε γαμωτο.

2. δε ειχε κανονισει τπτ για μεταφορα των συγκροτηματων και του εξοπλισμου και διαφορα τετοια. Λογικο ηταν τα συγκροτηματα να ακυρωσουν τη εμφανιση τους αμα δεν ειναι σιγουρα οτι θα εχουν εξοπλισμο ωστε να βγαλουν καλη σκηνικη παρουσια.

3. Για αυτο μετα τα γραφεια, τηλεφωνα της εταιριας ειχαν εξαφανιστει...

#10 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 16 May 2008 - 00:21

το open air ακυρωθηκε γιατι η εταιρια που ειχε αναλαβει τη διοργανωση

1. εβαλε τη συναυλια σε παραλια ( πες 2-4000 μεταλλαδες σε παραλια .. i mean wtf θα σηκωνοταν αμμοθυελλα δε θα πηγαιναμε και με τα μαγιο μας ρε γαμωτο.

2. δε ειχε κανονισει τπτ για μεταφορα των συγκροτηματων και του εξοπλισμου και διαφορα τετοια. Λογικο ηταν τα συγκροτηματα να ακυρωσουν τη εμφανιση τους αμα δεν ειναι σιγουρα οτι θα εχουν εξοπλισμο ωστε να βγαλουν καλη σκηνικη παρουσια.

3. Για αυτο μετα τα γραφεια, τηλεφωνα της εταιριας ειχαν εξαφανιστει...

Πςςςςςςς!Κοροϊδία!!!Πάλι καλά που δεν είχα αγοράσει εισιτήρια τότε...
Posted Image

#11 Quintessence

Quintessence

    far from the sun

  • Members
  • 50 posts

Posted 16 May 2008 - 10:12

Χμου, θα συμφωνήσω πως τα παλιά τους άλμπουμ ήταν καλύτερα, αν και δεν έχω ακούσει ακόμα το καινούριο που βγήκε τον Απρίλιο. Όσο για τα live, μια φορά τους είδα πριν 2 χρόνια και τότε έπαιξαν και κάποια παλιότερα κομμάτια. Αυτό που μου έκανε εντύπωση όμως ήταν πόσα πυροτεχνήματα κτλ χρησιμοποίησαν, κάποια στιγμή ένιωσα να βρίσκομαι σε σκέτο lightshow και όχι σε συναυλία. Παρ'όλα αυτά όμως επικρατούσε μια καλή ατμόσφαιρα και οι τυπάδες (ειδικά ο Anders) έκαναν αρκετά για να ξεσηκώσουν το κοινό, πράγμα όχι τόσο εύκολο σ'αυτή τη χώρα...

#12 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 16 May 2008 - 11:54

Πριν 2 χρόνια ήταν στα αγαπημένα μου συγκροτήματα. Ύστερα από τις παταγώδεις αποτυχίες των τελευταίων 2 δίσκων τους (Come Clarity και A Sense Of Purpose) έχουν αρχίσει και πέφτουν συνεχώς στα μάτια μου.

Και με 50€ που είχε το εισιτήριο στις 6/6/6 λογικό ήταν να ακυρωθεί η συναυλία. Επειδή είχαν μείνει πολλά απούλητα, τις τελευταίες εβδομάδες έκαναν μία προσφορά και έπαιρνες 2 εισιτήρια, δηλαδή 25€ το άτομο. Δυστυχώς ήταν πολύ αργά και εν τέλει ακυρώθηκε όλο το event.

Το κακό είναι πως αν συνεχίσουν τέτοια πτωτική πορεία, (ότ)αν έρθουν στην Ελλάδα δεν θα έχω όρεξη να τους ακούσω :emptyonexg1:

E5VV38U.jpg


#13 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 16 May 2008 - 12:50

Πριν 2 χρόνια ήταν στα αγαπημένα μου συγκροτήματα. Ύστερα από τις παταγώδεις αποτυχίες των τελευταίων 2 δίσκων τους (Come Clarity και A Sense Of Purpose) έχουν αρχίσει και πέφτουν συνεχώς στα μάτια μου.

Και με 50€ που είχε το εισιτήριο στις 6/6/6 λογικό ήταν να ακυρωθεί η συναυλία. Επειδή είχαν μείνει πολλά απούλητα, τις τελευταίες εβδομάδες έκαναν μία προσφορά και έπαιρνες 2 εισιτήρια, δηλαδή 25€ το άτομο. Δυστυχώς ήταν πολύ αργά και εν τέλει ακυρώθηκε όλο το event.

Το κακό είναι πως αν συνεχίσουν τέτοια πτωτική πορεία, (ότ)αν έρθουν στην Ελλάδα δεν θα έχω όρεξη να τους ακούσω :emptyonexg1:

Στην τελική μ'αυτά και με κείνα όντως θα αργήσουν να έρθουν...Και τι να τους κάνεις τους in flames άμα έχεις άσπρες τρίχες LOL:hahaha:
Posted Image

#14 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 16 May 2008 - 13:27

Oι In Flames χαλασαν απο τοτε που τους εμαθε και η κουτση Μαρια-και αυτο ηταν καθαρα δικη τους επιλογη-με 2 μαλλον μετριους τελευτεους δισκους για τους πιο πολλους τελλιωσαν μετα το clayman...για αλλους μετα το soundrack....E προσωπικα ακομα αποτελουν απο τα αγαπημενα μοu bands κιριως για την μεγαλη δισκογραφια τους και θα συνεχισω να τους παρακολουθω οπως και ολοι οσοι τους κραζουνε αλλα ντρεποντε να παραδεχτουνε οτι μερικα κομματια απο το κενουργιο(κιριως τα τελευτεα και τα bonθs tracks)δν τους χαλασαν.Στο φιναλε εχουν ακομα αισθηση της μελωδιας(γιατι in flames χορις μελωδιες και iron maiden leads δεν ειναι...)
Απλα δεν μπορουν πλεον να ειναι η βασικη δικαιολογια metalheads με πιο ελαφρια ακουσματα για να λενε οτι ακουνε και "θανατερο μεταλ".....:smokingg:
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#15 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 16 May 2008 - 19:56

αν εχετε δει και video απο πιο προσφατα live τους θα δειτε οτι και η φωνη του Anders Fridén δεν τραβαει και πολυ...
η μουσικη τους γινεται ολιγον για κοριτσακια δυστυχως
αμα ξεχασουμε το παρελθον τους ακουγονται ευχαριστα αλλα..................In Flames δεν ειναι...........

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr