Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Samurai Champloo

spring 2004 manglobe watanabe shinichiro samurai action historical comedy

  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#31 ssjchris

ssjchris

    Δαααμέ ρε λέσιη...δαμέ..

  • Members
  • 255 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Σεπτέμβριος 2008 - 20:08

το ανιμε εινα τελειο!!!περιεχει ολα οσα ζητα ενας θεατης(ΞΥΛΟ,αγαπη,λυπη κ.τ.λ)

#32 LexKuro

LexKuro

    Anime Newbie

  • Members
  • 55 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Σεπτέμβριος 2008 - 22:41

πολη καλο anime μαρεσει κυριως για τον mugen (μου θιμιζει πολι τον εαυτο μου:P) μαρεσουν πολι τα grafics του intro αλλα μου τι σπαει το hip hop μιας και ειμαι ροκας,,,,ειναι ενα απο τα αγαπιμενα μου anime και νομιζω οτι θα αρεσει σε ολους

#33 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2.221 Δημοσιεύσεις:
  • LocationDark City

Καταχωρήθηκε 01 Οκτώβριος 2008 - 19:13

Πολύ καλό αν και δε μου άρεσε το τέλος όσο περίμενα, μου φάνηκε γεμάτο υπερβολές και χωρίς ρεαλισμό. Αλλά είναι και ίσως το μόνο αρνητικό.

Μεγάλα + :
1. Απρόβλεπτες καταστάσεις και ανατροπές.
2. Ποικιλία συναισθημάτων και σάτιρας.
3. Λεπτομερές character design και action σκηνές με προσεγμένο animation.
4. Τρομερά γρήγορη σκηνοθεσία με αποτέλεσμα να μη βαριέσαι με τπτ.
5. Μοναδικό OST, πολύ ταιριαστό αν και δε με ξετρελαίνει το hiphop προσωπικά.
6. Πολύ διασκεδαστικό, καλός συνδυασμός σοβαρού και αστείου.

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#34 Guest-67807

Guest-67807

    Anime Freak

  • Members
  • 451 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Οκτώβριος 2008 - 12:10

πολυ καλο, grouvy-hiphop κατασταση, για τους fun τους ειδους !

#35 moutzah3d1n

moutzah3d1n

    call me the GODFATHER

  • Members
  • 131 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Οκτώβριος 2008 - 12:22

+πολυ καλο σχεδιο απο την αρχη μεχρι το τελος
+μουσικη που αν και δεν το περιμενα ταιριαζει παρα πολυ καλα
+ενδιαφερουσες μαχες
+αρκετα διασκεδαστικο
+πολυ καλοι χαρακτηρες

-οχι κατι το ιδιαιτερο σαν ιστορια


#36 Ianus

Ianus

    Anime Fan

  • Members
  • 166 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Οκτώβριος 2008 - 13:16

Yay! πολύ καλό άνιμε, μια ανάσα αυθεντικότητας! Το στυλάκι έχει την ιδιαιτερότητα του χωρίς να αφαιρεί απ' την σοβαρότητα της πλοκής. Δεν θα χάσετε τον χρόνο σας, το εγγυώμαι.

#37 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Οκτώβριος 2008 - 23:29

Τακτοποιώντας πρόσφατα τα anime μου, έπεσα σε μια στοίβα με μερικά από τα πρώτα που είδα. Το Samurai Champloo είναι ένα καλό anime. Ναι, έχει κάποια κενά και κάποια πράγματα που αφήνει χωρίς απαντήσεις στην ιστορία. Αλλά δεν είναι αυτά που αποτελούν το περιεχόμενο της σειράς. Η σειρά είναι οι περιπέτειες οι καθημερινές. Ναι δεν μπορείς να πεις, ότι είναι και το πιο πρωτότυπο σενάριο(αναζήτηση), ωστόσο οι διαφορές και οι περιπέτειες σε κάθε επεισόδειο έχουν μια φρεσκάδα. Ναι δεν μαθαίνεις όσα θα ήθελες για τους χαρακτήρες, αλλά μαθαίνεις πολλά.Στο τέλος σε αφήνει όχι με ένα τετελεσμένο γεγονός, αλλά σου δίνει τη δυνατότητα να φανταστείς.

Ο σχεδιασμός είναι εξαιρετικός, η μουσική ενδιαφέρουσα αλλά όχι κάτι τρομερό,με εξαίρεση το opening της σειράς. Το story όχι και το καλύτερο δυνατό. Όμως όταν το τελειώσεις, λες πως κάποτε θα το ξαναδείς γιατί σε αφήνει πλήρη,με μια αίσθηση φρεσκάδας.
Δημοσιευμένη  εικόνα

#38 igano

igano

    Shinobi Tousan

  • Members
  • 94 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Δεκέμβριος 2008 - 00:05

Ενα anime απολαυση. Τι να πει κανεις η μουσικη τελεια η υποθεση φανταστικη. Εχει και αφθονο γελιο !!! Αγαπημενος μου χαρακτηρας ο Mugen :). Ενα must οπως προσθεσαν ολοι παραπανω. :wis:

#39 Pain_GodRealm

Pain_GodRealm

    against the odds.

  • Members
  • 187 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Μάρτιος 2009 - 23:31

Ενα απο τα all time favorites μου στο πολυ χαλαρο.
Το ειδα μετα απο προτροπη ενος φιλου μου... Εκανα και τον δυσκολο καταρα
Το ειδα και αυτο το Anime ΝΕΡΑΚΙ! πραγματικα δεν ηθελα να τελειωσει.
Απο χαρακτηρες? Τι να πουμε? Ολοι μοναδικοι. Ο Mugen βεβαια κατ'εμε κλεβει την παρασταση στο πολυ χαλαρο. :burningbe3:
"A ninja who couldn't save his friend can never be hokage. Isn't that right, Sasuke?"
Δημοσιευμένη  εικόνα
click em και βοηθηστε να μεγαλωσουν plz :)



Also tagged with one or more of these keywords: spring 2004, manglobe, watanabe shinichiro, samurai, action, historical, comedy