Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Βασίλης Παπακωνσταντίνου


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 10 May 2008 - 19:30

Τι να πω γι'αυτόν τον τραγουδιστή. Ότι και να 'πω λίγο θα'ναι...

ΜΟΡΦΗ!

Τι γνώμη έχετε εσείς ?

Αγαπημένα τραγούδια : Ο μαύρος γάτος, σφεντόνα, καταρρέω....

#2 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 10 May 2008 - 19:41

Eιναι οντος μια μεγαλη ελληνικη μουσικη προσωπικοτητα...Πολα τραγουδια του εχουν γινει συμβολα και εχουν αγαπηθει...
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#3 sgouver

sgouver

    One Piece Maniac

  • Members
  • 540 posts

Posted 10 May 2008 - 20:23

H αλήθεια είναι πως κατηγορείται από πολλούς για το ''ξεπούλημα'' του ως καλλιτέχνης...
Σε γενικές γραμμές αυτοί που τον κατακρίνουν έχουν μια δόση δίκιου, αν όλη θυμάστε πως είχε ξεκινήσει...με αγώνες, συνεργαζόταν με άτομα όπως ο Ασιμος κ.λ.π.
Δυστυχώς το πλήρωμα του χρόνου τον έκανε ποιο εμπορικό και τον εμπορευματοποιείσαι σε ένα πολύ μεγάλο βαθμό...δηλαδή ότι ''δεν μπορείς να μου το παίζεις επαναστάτης φιλέ μου όταν πλέον είσαι ποιο προνομιούχος από τον μέσω Έλληνα.''

Το ερωτημα για τον ποσο πρεπει να συγκρινουμε τον καλλιτεχνη με το εργο του ,ειναι κατι που εχει απασχολησει παρα πολλους.
Εγω πιστευω οτι δεν εχουν καμια σχεση και οτι ειναι δυο διαφορετικα πραγματα και οταν αλλειωθει η προσωπικοτητα του καλλιτεχνη τοτε αυτο φαινεται και στο εργο του.

Παντως ο Βασιλης ειναι σπανια φωνη και μακρι να βγουν και αλλες τετειες, γιατι δυστηχως εχουμε στερεψει...

#4 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 10 May 2008 - 20:23

Δεν τον ακουω πολυ αλλα οταν εβαλαν στο Α.Μ.Α.Ν. Τα Χριστουγεννα του Κακομοιρογλου τα τραγουδια του "ΕΛΑΣ" και "Χαιρετισματα"(απ οπου τον εμαθα κιωλας) με πωροσαν αρκετα και μπορω να πω οτι οντως ο Βασιας εχει φοβερη φωνη και ειναι ενα απο τα συμβολα του ελληνικου rock...

(ξερεται κιωλας τι λενε γι αυτους με μεγαλη μυτη..)

#5 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 11 May 2008 - 00:38

Tι μου θυμήσατε...Παπα/νου άκουγα παλιά πολύ,εποχές γυμνασίου...
"Σ'ακολουθώ","Ο Νέγρος θερμαστής","Χαιρετίσματα","Ο στρατιώτης",και άλλα πολλά που δεν θυμάμαι...Αλλά μαζί με αυτόν θυμήθηκα και τον Λοϊζο...Άλλη επική μορφή...Αχ,τι μου κάνετε βραδιάτικα,τι μου κάνετε βραδιάτικα...Ξαφνικά νιώθω γέρος...:emptyonexg1:

#6 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 11 May 2008 - 00:59

μεγαλωσα με τραγουδια του και μικρος πηγαινα με γονεις στις συναυλιες...
μετα τον εβλεπα στα φεστιβαλ της ΚΝΕ στο ΑΠΘ
απο τους λιγους ανθρωπους που ακουω πολυ ευχαριστα απο την ελληνικη μουσικη σκηνη αν και με τα χρονια τα τραγουδια του εχουν αλλαξει και δεν εχουν τον αγωνιστικο χαρακτηρα οπως παλια...

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#7 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 11 May 2008 - 02:37

Όλο κακίες γράφω τελευταία εδώ:hahaha: Δεν μου αρέσει, όχι τόσο ως άνθρωπος (που με αφήνει αδιάφορο) όσο ως μουσικός, αν και ωφίλω να παραδεκτώ ότι έχει επηρεάσει τους εγχώριους καλλιτέχνες. Στο κααρά μουσικό κομμάτι όμως, μόνος μου δεν ακούω ποτέ κομμάτια του και δεν νομίζω να αρχίσω και ποτέ.
Posted Image

#8 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 11 May 2008 - 18:46

Και ο Νέγρος Θερμαστής πολύ ωραίο κομμάτι...τώρα για το ξεπούλημα του δεν γνωρίζω πολλά, αλλά όποιος έχει την καλοσύνη ας μου παραθέσει τα γεγονότα! :)