Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Stream vs Download


  • Please log in to reply
101 replies to this topic

Poll: Τι κάνετε? (164 member(s) have cast votes)

Τι κάνετε?

  1. Κανω Download (135 votes [82.32%])

    Percentage of vote: 82.32%

  2. Κάνω Stream (29 votes [17.68%])

    Percentage of vote: 17.68%

Vote Guests cannot vote

#91 Aldark

Aldark

    Αιώνιος Ρομαντικός

  • Members
  • 317 posts

Posted 06 January 2011 - 00:08

τωρα τελευταια μονο download.....αλλα ρε παιδια animes σαν το One piece που εχουν 400+ eps ποιος καθεται και τα κατεβαζει??


Να απαντησω σε αυτό....είχα όλα τα one piece(τα κατεβαζα απο οταν αρχισα) μέχρι που χάλασε ο σκληρός και έκανα φορματ :(

Hunter_x_Hunter_image_hunter_x_hunter_36


#92 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 05 April 2012 - 17:09

Download και ξανά download. Καλήτερη ποιότητα, δεν απαιτούν ιντερνετ για να τα δείς, και είναι και με καλήτερες μεταφράσεις.
Αυτό το πράγμα που συμβαίνει όταν τα βλέπεις μέσω internet σε websites να βλέπεις τετραγωνάκια από την χάλια ανάλυση με εκνευρίζει αφάνταστα. Άσε που όταν τα κατεβάζεις μπορείς να τα δείς όποτε θές εσύ. Download με τα χίλια.

#93 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 05 April 2012 - 17:12

απλα πριν ενα μηνα και κατι ενας καλος ανθρωπος( thanks again Kai :blingeye2: ) μου ανοιξε τα ματια και ξεκινησα dl .. μπορει να μοu τρωει τν χωρο στο σκληρο αλλα η ποιοτητα δν παιζεται, ασε που τα χρησιμοποιεις κι οποτες θες !! κανεις και καβατζα!!! :x3:

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#94 Battlemage

Battlemage

    Anime Freak

  • Members
  • 376 posts

Posted 05 April 2012 - 17:15

Download χωρίς δεύτερη σκέψη. Αξίζει να είναι καλύτερη ποιότητα και να τα βλέπεις όποτε θέλεις.
Posted Image

#95 Kunoichi.meriinawa

Kunoichi.meriinawa

    Gangnam style! #whoneedsswag

  • Members
  • 143 posts
  • LocationStars

Posted 05 April 2012 - 18:08

Το internet μου πάει πιο αργά και από καθυστερημένο υπό την επήρεια ψυχοτροπικών μανιταριών που έχει φάει direct στο σαγόνι από τον mike tyson οπότε το dl δεν μπορώ να το συζητήσω καν :bahhh: μια χαρά είναι το streaming όταν ξέρεις καλά sites και είναι καλύτερα από το dl όταν ψάχνεσαι ή όταν θες να δεις μεγάλες σειρές :)
Posted Image

#96 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 posts

Posted 05 April 2012 - 19:18

Εγω κανω download, περα απο το οτι μπορεις να τα δεις οποτε θες και την καλυτερη αναλυση, βλεποντας τα στο internet πρεπει να περιμενει κανεις και να φορτωσει το video και ειναι πολυ σπαστικο. Βεβαια αρκετες φορες βρισκομαι στη δυσαρεστη θεση, ειτε να μην βρισκω site να κατευασω καποιο ανιμε, ειτε απλως να το κατευαζω και να μην το παιζει λογο υψηλης αναλυσης, σε αυτην την περιπτωση (που μου τη σπαει αφανταστα), ειτε θα κανω την καρδια μου πετρα και θα τα δω online, ειτε δεν θα τα δω καθολου.

#97 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 07 May 2012 - 09:44

το ψαγμενο steaming ειναι μια χαρα

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#98 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 07 May 2012 - 10:36

το ψαγμενο steaming ειναι μια χαρα


Για anime υγιεινά και χωρίς θερμίδες. :) Έρχεται και καλοκαίρι άλλωστε.

#99 The Truth

The Truth

    Storm King

  • Members
  • 195 posts

Posted 07 May 2012 - 14:11

Download φυσικά. Δεν αντέχω να βλέπω anime που προκαλούν καρκίνο στα μάτια (λόγω της εικόνας που προσφέρει το streaming) ειδικά όταν έχω συνηθίσει στην κρυστάλλινη εικόνα.
Posted Image

#100 Spaceman

Spaceman

    Commander from Hell

  • Members
  • 338 posts
  • LocationPeiraias

Posted 10 May 2012 - 22:07

Eννοείται download.Για τον φίλο πιο πάνω έχω να πω ότι κατέβασα πριν 5 μήνες όλα τα επεισόδια του One Piece και για περισσότερη ασφάλεια τα έχω και στο pc και στον εξωτερικό σκληρό.Πάντως ατυχία να χαλάσει ο σκληρός.Αν χαλάσει ο δικός μου που έχω μέσα 1,4Τ anime δεν ξέρω τι θα κάνω

#101 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 16 May 2012 - 16:09

Download βεβαίως βεβαιώς. Γιατί το streaming δεν με βολευει. Πέρα απο την ποιότητα είναι και θέμα βολικότητας. Γιαατί αν δεν είμαι σπίτι ή αν δεν είμαι κάπου με ιντερνετ πετάω σε φλασάκι αυτά που θέλω να δω και τέλειωσε ο καυγας. Και μετά αν δεν τα θέλω πατάω και ένα delete και είμαι οκ.

#102 RandomAnimeFun

RandomAnimeFun

    Starting...

  • Members
  • 153 posts

Posted 16 May 2012 - 17:22

και εγω με download ειχα αρχισει απλα πια δεν εχει νοιμα να τα κανω download εχει σωστα streaming site που ειναι μια χαρα ασε που οταν κανω dl μετα το λυπαμε το delete και πια δεν εχει και space ο εξωτερικος