Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Stream vs Download


  • Please log in to reply
101 replies to this topic

Poll: Τι κάνετε? (164 member(s) have cast votes)

Τι κάνετε?

  1. Κανω Download (135 votes [82.32%])

    Percentage of vote: 82.32%

  2. Κάνω Stream (29 votes [17.68%])

    Percentage of vote: 17.68%

Vote Guests cannot vote

#1 SirJim

SirJim

    lurking

  • Members
  • 587 posts

Posted 26 April 2008 - 11:29

Έχω δει πολλούς να dlάρουν anime, αλλά δεν έχω δει πολλά άτομα που να streamαρουν... Εσείς τι κάνετε? Dlάρετε ή streamάρετε?
Εγώ πάντος κυρίως streamάρω... Αν μου αρέσει πολύ κάτι μόνο τότε το κάνω dl

user4670_pic4840_1219234016_zpsbe79b943.


#2 Vegita Sempai

Vegita Sempai

    AMVs creator

  • Members
  • 109 posts

Posted 26 April 2008 - 11:34

Download και πάλι download
Προτιμώ να τα κατεβάσω πρώτα και μετά να τα δω όποτε θέλω.Και όσα κρίνω καλά και ότι έχουν κάποια reviewability value τότε τα γράφω σε dvd κιόλας...

#3 kyoshuke

kyoshuke

    Retrovertigo

  • Members
  • 155 posts

Posted 26 April 2008 - 12:06

Download.

Δεν πιέζομαι χρονικά να δω κάτι,και το παρακολουθώ σε πολύ υψηλότερη ανάλυση.

#4 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 26 April 2008 - 12:52

Παλιά προτιμούσα stream γιατί δεν είχα ούτε μεγάλο σκληρό,ούτε καλή ταχύτητα,οπότε κατέβαζα μόνο σειρές που μου άρεσαν πάρα πολύ.Τώρα μόνο dl :hahaha:

#5 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 26 April 2008 - 13:12

Μόνο download.

Posted Image


#6 Nightwalker

Nightwalker

    Anime Amateur

  • Members
  • 109 posts

Posted 26 April 2008 - 13:46

99% Download (και μάλιστα σειρές όπως το Neon Genesis Evangelion, που μου άρεσαν πολύ, τις έχω ξανακατεβάσει για να έχω την καλύτερη έκδοση:P). Το 1% πάει σε περίπτωση που δεν έχω ιδέα τι σείρα είναι και αν μου αρέσει το 1ο επισόδιο πάλι download.

#7 Quintessence

Quintessence

    far from the sun

  • Members
  • 50 posts

Posted 28 April 2008 - 18:10

Stream διότι η πανεπιστημιακή σύνδεση που είμαστε αναγκασμένοι να χρησιμοποιούμε sucks big time :bike:

#8 mAs_81

mAs_81

    Anta baka?

  • Members
  • 150 posts

Posted 28 April 2008 - 19:37

dl μονο...Και να θελα,δεν το γνωριζω καλα το streaming......
Βασικα προτιμω πρωτα να κατεβασω κατι ολοκληρο,να το δω,κ υστερα να πραξω αναλογα(δηλ αν θα το κρατησω,θα το κανω Dvd,
θα το σβησω)...........:nosey:
Posted Image

#9 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 28 April 2008 - 19:54

Dl και παλι Dl. ακομα και να μην δω κατι, γτ να μην το εχω να το δω στα γεραματα? η γραμμη μου μου το επιτρεπει, η αναλυση ειναι σαφως καλυτερη και δεν πιεζομαι.

ενας φιλος μου ξεκινησε να βλεπει ναρουτο ( ειχε δει μονο Dragonball μικρος ) χωρις να μου εχει πει τπτ μεσω streaming. οταν ειχε φτασει περιπου στο 50 το εμαθα. αφου τον εβρισα ( γτ προφανως αν μου το ελεγε θα του τα εδινα να τα δει ) μου ειπε οτι τα βλεπει μεσω streaming για να μην κολλησει και καλα. ειλικρινα δεν μπορειτε να φανταστειτε τι εχει δει μεχρι τωρα, και μαλιστα μεσα σε 3 μηνες. για οσους ασχολουνται με το thread με τα demotivators ειναι το παιδι με τη μπανανα

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#10 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 28 April 2008 - 22:49

dl αν μου αρέσει κάτι το αγοράζω.

#11 Kon_Okami

Kon_Okami

    TYPE-MOON fanboy \(^_^)/

  • Members
  • 562 posts

Posted 28 April 2008 - 22:54

Download ftw!!!

Απλά επειδή έχω το μικρόβιο να συλλέγω και περνάει και στα anime. Άσε που έχω και ένα ψιλορόλο distributer στην παρέα μου:hehehe:

Posted Image


#12 somnium

somnium

    女神道

  • Members
  • 356 posts

Posted 28 April 2008 - 23:00

Download ftw!!!

Απλά επειδή έχω το μικρόβιο να συλλέγω και περνάει και στα anime. Άσε που έχω και ένα ψιλορόλο distributer στην παρέα μου:hehehe:


Αυτο ξαναπες το. Αν και "Δωσε σε καποιν ενα anime, και θα χε για μια βδομαδα. Μαθε του να κατεβαζει, και θα χει μια ζωη"

Posted Image


#13 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 28 April 2008 - 23:36

download.-
Τα κατεβάζεις και τα βλέπεις όποτε θέλεις σε καλύτερη ποιότητα, δεν περιμένεις να γεμίσει το buffer και δεν αναγκάζεσαι να καλείς την τεχνική υποστήριξη του isp σου να σου λύσουν κάποιο πρόβλημα αν δεν λειτουργεί η σύνδεση όταν θέλεις να δεις κάποιο επεισόδιο streaming.
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#14 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 29 April 2008 - 00:40

download.-
Τα κατεβάζεις και τα βλέπεις όποτε θέλεις σε καλύτερη ποιότητα, δεν περιμένεις να γεμίσει το buffer και δεν αναγκάζεσαι να καλείς την τεχνική υποστήριξη του isp σου να σου λύσουν κάποιο πρόβλημα αν δεν λειτουργεί η σύνδεση όταν θέλεις να δεις κάποιο επεισόδιο streaming.


He said it. Πλας τα βλέπεις και όσες φορές θέλεις.

HnH5aB0.jpg


#15 Kon_Okami

Kon_Okami

    TYPE-MOON fanboy \(^_^)/

  • Members
  • 562 posts

Posted 29 April 2008 - 01:26

Αυτο ξαναπες το. Αν και "Δωσε σε καποιν ενα anime, και θα χε για μια βδομαδα. Μαθε του να κατεβαζει, και θα χει μια ζωη"


:hahaha:
Δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι τόσο ιδανικά. Έκανα δυο-τρεις απόπειρες(κατέληξαν σε δολοφονίας) να μάθω σε μια φίλη που δεν έχει ιδέα από pc να κατεβάζει torrent. Το αποτέλεσμα για τους θεατές ήταν ξεκαρδιστικό και για εμένα εκνευριστικό. Οπότε συνεχίζω δυναμικά το download

P.S.Είναι η ιδέα μου ή έφυγα λίγο off topic???(ρητορικό ήταν)

Posted Image