Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Blame!


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#16 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 21 May 2010 - 04:17

Εκείνο το πράσινο κουμπάκι που γράφει download torrent το βλέπεις? Αριστερό κλικ και ακολουθείς τις οδηγίες. XD [/captain obvious to the rescue]

Τώρα χωρίς πλάκα επειδή στο torrent του BakaBt έχει εκατό φακέλους με τον τίτλο Βlame τι πιάνουμε πρώτο όσοι θέλουμε να ξεκινήσουμε το franchise? Όχι ότι περιμένω να βγάλω άκρη eitherway αλλά σε κουβέντα να βρισκόμαστε. :P

#17 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 21 May 2010 - 04:54

thnx a lot Lexus!

edit: τα links είναι λίγο χάος στο site, ή δεν δουλεύει το μυαλό μου καλά λόγο της ώραs, που βρίσκω που το κατεβάζω? ή που βρίσκω το link για να το διαβάσω?


1. Click

2. Αριστερό click στο πράσινο "κουμπί"/download-ανοίγεις το torrent

3. Στο torrent client σου βάλε να κατεβεί μόνο το Blame!_v04_[Omanga] ή όσα άλλα τυχόν volumes θες (καθαρά Blame να λέει δλδ, ούτε Blame NSE, Blame² ή Academy).

Αν δεν ξέρεις να το κάνεις τότε κατέβασε τα πάντα (έχει πολύ καλό seed, εμένα σε μισή ώρα κατέβηκαν) και μετά κράτα τον 4ο τόμο του Blame ή όσους άλλους τυχόν θες, και πάλι.

4. Enjoy.


PS: Σε περίπτωση που έχεις account και είσαι warned στο BakaBT (δλδ αν έχεις ένα θαυμαστικό μέσα σε κόκκινο πλαίσιο δίπλα στο user name σου πάνω δεξιά), κάνε log out και κατέβασέ τα ως guest. Hope it helped. ;)

iristella: Εδώ έχει πληροφορίες σχετικά με prequels, sequels και spin-offs του Blame. Ουσιαστικά μόνο το NOiSE ήρθε πιο πριν, όλα τα άλλα είναι μεταγενέστερα, αν κατάλαβα καλά.

Edited by Zoro, 21 May 2010 - 05:00.


#18 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 23 May 2010 - 18:02

ααα είναι όλο το υλικό μαζί σε 1 torrent!
έλα ρε εγώ έψαχνα να βρω για το κάθε ένα manga ξεχωριστά στα info. ok got it now!
thnx a lot!
τα έβαλα να κατεβουν όλα, λογικά πάντα κάτι ενδιαφέρον θα βρω και στους άλλους ομώνυμους φακέλους του Blame! !

#19 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 30 July 2010 - 04:53

Θεικο manga που ευκολα εγινε απο τα αγαπημενα μου.

Τετοια σκοτεινη/cuberpunk ατμοσφαιρα δεν εχω ξαναδει σε manga και με το απιστευτο σχεδιο το nihei tsutomu να καθομε να χαζευω μιση ωρα καθε σελιδα.

Στην αρχη μου εκανε εντυπωση το ποσο σιωπηλο ειναι, καθολου διαλογοι αλλα δεν με ενοχλησε καθολου, ισα ισα μου φανηκε οτι κερδισε το manga.

Spoiler:

qzMHWHd.png


#20 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 30 July 2010 - 15:03

χαιρομαι που σου αρεσε... να ειμαστε πολλοι XD

τωρα πεσε με τα μουτρα στο biomega αν δεν το εχεις ηδη κανει.

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#21 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 08 July 2011 - 14:33

με μεγάλη έκπληξη είδα τις τιμές που έχουν τώρα τα μάγκα του blame... παίζει άνετα σε λίγο η σειρά να αξίζει 100 ευρώ το τεύχος! :Crying2:


ευτυχώς έχω καταφέρει και τα έχω όλα πλέον :hehehe:

#22 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 06 January 2015 - 17:40

Εχω φτασει στο 3ο Vol. και μαρεσει πολυ!Ωστοσο εχω μπερδευτει οσον αφορα διαφορα πραγματα οπως γιατι στο καλο καποιοι επιτηθενται στον Killy :P Που βρισκεται ο κοσμος του manga?Γιατι ψαχνει ο Killy ακριβως αυτο το DNA?


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#23 Billy Bons

Billy Bons

    Starting...

  • Members
  • 57 posts

Posted 06 January 2015 - 19:56

Για το κόσμο του blame! στις πρώτες σελίδες λέει : maybe on earth, maybe in the future.

Μπορείς να δείς επίσης και αυτήν την εικόνα http://mangafox.me/manga/noise/v01/c006/18.html (είναι από άλλο manga του ίδιου δημιουργού)

Ο Killy έχει ξεχάσει γιατί ψάχνει το δνα και ποιός του το είπε...

 

Μόνο ο κάτοχος καθαρού δνα μπορεί να συνδεθεί με το συστημα και να το ελέγξει. Αυτή τη στιγμή είναι ανεξέλεγκτη, και μπορεί να αυτοκαταστραφεί.



#24 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 06 January 2015 - 19:58

Μαλιστα!Μαρεσει ξαναλεω και θα το συνεχισω!Ελπιζω να γινει ακομα καλυτερο στην συνεχεια!!!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om