Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 2 votes

The Playstation World


  • Please log in to reply
1842 replies to this topic

#1411 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 16 June 2013 - 14:42

F*ck το platinum του Way of the Samurai 3.
Αν είναι δυνατόν να θέλει να βρω όλα τα όπλα/τουλάχιστον το 90%...Wth? ~_~ Τζάμπα έκανα όλα τα endings.


( ͡° ͜ʖ ͡°)

Επίσης πρέπει να μάθεις και όλα τα skills από όλα τα όπλα για τα stance trophies
gg

HnH5aB0.jpg


#1412 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 16 June 2013 - 16:46

^Ναι. *_*
Συνολικά είναι 102 weapons. Έχω βρει περίπου 75-78 όπλα και σύμφωνα με τον οδηγό έχω να βρω άλλα 12 unique (απο boss fights, αποστολές etc) weapons. Τα υπόλοιπα θα πρέπει να τα βρίσκω απο random samurai. lolz
Έχω αγοράσει full scrolls (99+10) για να μάθω τα skills.

Edited by Napster, 16 June 2013 - 16:46.


#1413 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 16 June 2013 - 18:11

Εμένα δε με ένοιαζαν τα trophies ή κάτι, παρόλα αυτά ήθελα να μαζέψω όλα τα όπλα. Μετά έκλεισα κοντά στις 100 ώρες και βαρέθηκα στα 90κάτι

Biteikotsu, Zannkinmaru και τα dual του Shuzen με αυτά μονάχα είμαι ικανοποιημένος. Αν και οκ υπάρχουν πολλά σέξι, και τα καλύτερα αυτών ήθελα να τα έχω με καλά στατς (= extra farming), ΚΑΙ να τα κάνω appraise, συνήθως σε bloodthirsty που θέλει 1000 kills με το καθένα. Τελικά το ocd μου υποχώρησε και τα παράτησα :drinks:

HnH5aB0.jpg


#1414 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 posts
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Posted 17 June 2013 - 21:12

i loled

Youtube Video


#1415 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 01 February 2014 - 18:31

Τελικά πήρε κανένας το PS4 Να μας πει εντυπώσεις από πρώτο χέρι;


Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#1416 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 05 February 2014 - 18:30

Τελικά πήρε κανένας το PS4 Να μας πει εντυπώσεις από πρώτο χέρι;

Έχω εγω ναι.Η κονσόλα σαν εμφάνιση αλλά και σαν απόδοση είναι πολύ καλή.Γενικά όλα γίνονται πολύ πιο γρήγορα σε σχέση με το PS3 που είναι τα ζώα μου αργά.

Επίσης η μεγαλύτερη βελτίωση απ'όλα είναι το καινούργιο χειρηστήριο που είναι κλάσσεις ανώτερο από αυτό του PS3.Μόνο μειωνεκτημά του η μπαταρία που κρατάει γύρω στις 7-8 ώρες μόνο.

Τέλος παιχνίδια ακόμα δεν υπάρχουν πολλά ούτε κάποιο είναι άξιο σημασίας.Το νέο killzone μόνο έχει πάρα πολύ ωραία γραφικά, που δεν θα μπορούσες με τπτ να δεις στις προηγούμενες κονσόλες.


Posted Image

#1417 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 29 October 2015 - 19:07

Youtube Video

 

Νομίζω έχω να ενθουσιαστώ με game τόσο από τα trailer του Bloodborne.

 

Σοβαρά, φαίνετε πανέμορφο. Από τις κινήσεις της Raiden imouto, στο περιβάλλον και την μουσική.

 

Να έρθει όπως είναι στην δύση είναι μια ευχάριστη σκέψη.

 

Βγήκε και ένα Disgaea 5 πρόσφατα, και περιμένουμε πολλούς καταπληκτικούς τίτλους. Μέρες δόξας έρχονται για το PS4.


qzMHWHd.png


#1418 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 29 October 2015 - 19:22

Eίχα λατρέψει τη μουσική που είχε το πρώτο Nier, απο τα αγαπημένα μου ever. Ο composer, Keichi Okabe, θα είναι και στο καινούργιο Nier. Fantastic.

 

Και το παιχνίδι, αν και όχι τέλειο, ήταν αρκετά διασκεδαστικό.


Edited by Napster, 29 October 2015 - 19:24.


#1419 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 29 October 2015 - 19:24

Το πρώτο Nier ήταν άρτιο σε όλους τους τομείς πλην ενός, το gameplay. Απίστευτα λειψό και βαρετό, ενώ όλα τα υπόλοιπα ήταν γγ δε μπορούσα να συνεχίσω να παίζω αυτό το snoosefest.

Το να κρατήσουν όλα τα καλά του πρώτου και να αφήσουν το gameplay στην Platinum ήταν το καλύτερο που μπορούσαν να κάνουν.

 

Είμαι αρκετά ενθουσιασμένος, μένει να δω κάπως τι παίζει με στο στόρυ και το ένδινγ του 1 που υποτίθεται θα ακολουθήσει ως canon το καινούριο


HnH5aB0.jpg


#1420 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 29 October 2015 - 19:28

 

 

 

Youtube Video

 

Νομίζω έχω να ενθουσιαστώ με game τόσο από τα trailer του Bloodborne.

 

Σοβαρά, φαίνετε πανέμορφο. Από τις κινήσεις της Raiden imouto, στο περιβάλλον και την μουσική.

 

Να έρθει όπως είναι στην δύση είναι μια ευχάριστη σκέψη.

 

Βγήκε και ένα Disgaea 5 πρόσφατα, και περιμένουμε πολλούς καταπληκτικούς τίτλους. Μέρες δόξας έρχονται για το PS4.

Κατενθουσιαστηκα και εγω με το gameplay trailer :D Φοβερο φαινεται!!!!!!!!!!!!!!!


Edited by Itachi Akatsuki, 29 October 2015 - 19:28.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#1421 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 18 June 2017 - 11:25

συμφορουμητες τα φωτα σας...

λογο υποχρεωσεων(οικογενεια,παιδι,μαγαζι,σκυλια,γατια και αλλα)δεν καταφερα μεχρι τωρα να παρω το ps4 ...αλλα ηρθε η ωρα...
 

ps4 slim 1TB η ps4 pro???

 

να αναφερω οτι 4Κ TV δεν εχω και δεν νομιζω να παρω για κανα χρονο ακομα..η κονσολα θα μπει σε μια LG 42'' 180p hd ready.

απο τιμες στο σκρουτζομαγαζο το ρrο το βρισκω στα 350(με 1 controler} και το απλο στα  στα 300 πανω κατω..(με 2 controlers)

 


                                                                       


#1422 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 18 June 2017 - 11:40

Αν θες να περιμένεις τα Χριστούγεννα θα ήταν καλύτερα, θα μπορούσες να πάρεις το pro. Αν θες να το πάρεις άμεσα τότε το slim, νομίζω το pro δεν αξίζει.

Το slim με ένα χειριστήριο και 1ΤΒ δίσκο (είναι η μόνη έκδοση που βγαίνει πλέον από την Sony, αυτά που θα δεις στο skroutz με 500 έχουν ξεμείνει) στοιχίζει 260€, 305€ με δεύτερο χειριστήριο.

Το pro με ένα χειριστήριο και 1ΤΒ δίσκο 350€ αλλά το extra χειριστήριο πάει στα 50€. Οπότε πάρε το slim, τσίμπα και μερικά μεταχειρισμένα από το Public και σε καλή μεριά.

Τέλος το pro λένε ότι κάνει πολύ θόρυβο, μπορεί να ενοχλεί αν το βάλεις στο σαλόνι.


Edited by Hazuki, 18 June 2017 - 11:41.

rsrGbGx.gif

#1423 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 18 June 2017 - 17:44

Το προ σε σχέση με το παλιό έχει κυρίως αναβαθμισμένη κάρτα γραφικών αν δεν κάνω λάθος. Κατ' εμέ αξίζει τον κόπο το προ. Τώρα σε περίπτωση του κανονικού, θα υπάρξει άραγε βελτίωση στις επιδόσεις αν αντικατασταθεί ο απλός σκληρός με έναν ssd;



#1424 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 18 June 2017 - 19:19

Στο pro πρέπει να ισχύουν τα παρακάτω

1) Να έχεις 4Κ τηλεόραση με HDR κατά προτίμηση
2) Το παιχνίδι που θες να παίξεις να έχει patch για το pro

Έτσι θα δει διαφορά. Αν είχε ήδη την τηλεόραδη ναι να πάρει το pro αλλά από την στιγμή που TV με HDR κάνει κανά 500 το φτηνότερο το συνολικό κόστος ανεβαίνει.

Edited by Hazuki, 18 June 2017 - 19:19.

rsrGbGx.gif

#1425 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 03 January 2018 - 08:44

Και πήραμε το Ps4 φέτο. Το πρόβλημα είναι ότι δεν βρίσκω κανα παιχνίδι για δύο παίχτες της προκοπής δηλαδή να μην είναι first person ή 3d person shooter.

Απογοητεύτηκα που δεν υπάρχει ούτε ένα major kart release αλλά μόνο indy games στο ps store.

 

Οπότε έχει κανένας να προτείνει κάποιο Multiplayer παιχνίδι αλλά όχι πιου πιου. Ευχαριστώ!!!!


rsrGbGx.gif