Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 2 votes

The Playstation World


  • Please log in to reply
1842 replies to this topic

#1786 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 29 October 2020 - 20:35

Πραγματικά ανατιναχτηκε ο Internetz. Βγήκαν τα πρώτα βιντεοζ, ε από θόρυβο μάλλον θα τους αφήσουν να βάλουν μπρος τις κονσόλες μετά τις 6/11 που θα έχουν φτάσει όλες οι κονσόλες σε όλα τα media outlets μη χε το μαρκετινγκ μου μέσα!


rsrGbGx.gif

#1787 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 29 October 2020 - 20:45

αυτοι που το πηραν δεν λειτουργει ακομη?

Edited by Erudinam, 30 October 2020 - 00:40.

wdasa.png


#1788 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 11 November 2020 - 15:10

τελικα ποσο θορυβο κανει το ps5 σε σχεση με το 4?

 Το PS5 είναι σχεδόν αθόρυβο. Η SONY άκουσε το κράξιμο περί θορύβου στο PS4/PS4 Pro και το διόρθωσε.


Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#1789 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 11 November 2020 - 15:16

πως κατάφεραν να κάνουν ενα μηχανημα τοσο δυνατο αθορυβο?

 

 

πχ υπάρχει αθορυβο λαπτοπ? εγω με το rog strix οταν το βάζεις για να παίζεις δυνατα παιχνίδια κάνει θορυβο πιο δυνατο απο Ps4.


wdasa.png


#1790 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 19 November 2020 - 19:15

Vectra, τελικά το πήρες το ps5, στο Insomnia ξεκίνησαν οι παραλαβές σήμερα.


rsrGbGx.gif

#1791 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 20 November 2020 - 08:22

Σαν σήμερα βγήκε το ps3

weve-ferreted-out-sonys-big-reveal

#1792 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 26 November 2020 - 19:58

Αρχαια πνευματα του κακκου...μεταμορφ.....εχμμμμ γκοθχ γκουχ...

καραντινοVectrapearl  rises from the dead

Ναι hazuki τελικα το πηρα...!
παραδοξως στεναχωρηθικε πολυ η γυναικα μου οταν της ειπα οτι θα το ακυρωσω οταν με παρουν τηλεφωνο για την αποστολη και κρυφα μοιυ εφερε τα μισα λεφτα που τα ζητησε απο την μανα της και ετσι τα καταφερα
και τελικα μου εφεξε γιατι μου εκατσαν και της επιστραπτεας τα λεφτα σαν ελευθ. επαγγ.και ισιωσα! :hehehe: 

στα σημαντικα τωρα....

Για το ps5 σαν κονσολα δεν εχω πολλα να πω μιας και δεν το εχω δουλεψει τρελα λογο ελειψης παιχνιδιων.να δεν πηρα και παιχνιδι μαζι ο τρομπας.οποτε μονο οτι εχει το store δωρεαν και τα του ps4 που δεν εχω παιξει.σαφως βελτιωμενα σε loading times αρκετα και σε αρκετη ωρα παιχνιδιου(εγω εχω μαξ 3 ωρες συνεχoμενα)δεν ακουστικε κιχ απο ανεμιστηρες και το εχω στα 2 μετρα απο εκει που παιζει.
δεν εχω ασχοληθει καθολου με τα sharing screens και αλλα τεοια νεοτεριστικα.
Το UI ειναι μια χαρα ανα και ακομα ψαχνομαι λιγο που ειναι το καθε τι!

αλλα εκει που μου πεσανε τα σαγονια ειναι το dualsense! 
τουλαχιστων στο astrobot που εχει μεσα η κονσολα και ειναι φτιαγμενο για να το λιωνει το χειριστηριο ειναι απολαυση και μπραβο στην sony για την τεχνολογια.πραγματικα νιωθεις καθε πατημα του asτρο ειναι απολαυση και καταλαβαινεις σε τι τερεν πατας ακομα και αν σου δεσουν τα ματια.

επαιξα και το bugsnax που ειχε ο μηνας δωρεαν και εκει δειχνει πολυ καλα στοιχεια..

γενικα πολυ θετικες εντυπωσεις αν και ειναι πολυ νωρις ακομα μιας και δεν υπαρχουν αληθινα next gen παιχνιδια για να εχουμε πληρη αποψη..μια καλη θα ηταν το demon souls αλλα δεν το εχω παρει ακομα.ομολογω οτι τα 80 Ε τσουζουν αρκετα.

ΥΓ. Ακομα δεν εχω βρει το θαρος να αποσυνδεσω το ps4 και τρεχω και τις 2 κονσολες ακομα..καποια παιχνιδια στο 4 και μερικα στο 5. :sweat: 
και να πω την αληθεια δεν νιωθω το 4 τελειωμενη κονσολα για να την βγαλω απο την πριζα..για παραδειγμα δεν μου ειχε συμβει το ιδιο απο το 3 στο 4.το εκανα αμεσως χωρις δυσταγμο.

 


Edited by vectrapearl, 29 November 2020 - 20:50.

                                                                       


#1793 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 27 November 2020 - 10:15

Μαστα, μια χαρά, έχεις καθόλου coil whine που γκρινιάζουν άλλοι; Το dual sense τόσο διαφορά, στην αρχή του reviewers δεν τους πίστευα αλλά τώρα που υπάρχουν reviews από χρήστες φαίνεται ότι δεν είναι απλά ένα gimmick.

Το θέμα είναι να το χρησιμοποιήσουν οι devs όπως η sony στο astrobot.


rsrGbGx.gif

#1794 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 27 November 2020 - 20:37

Εμενα δεν ακουγεται κατι.καλα δεν εχω βαλει και το αυτι μου διπλα για να ακουσω!εχει ακουστει και για ενα αυτοκολλητο εγγυησης που δεν εχει κολλησει καλα και το χτυπαει το fan !

                                                                       


#1795 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 28 November 2020 - 15:27

Ναι το είδα κι αυτό. Επίσης στο insomnia υπάρχουν ήδη δύο που τους έβγαλε πρόβλημα το r2, φαίνεται ότι τα παίζει ο μηχανισμός ανάδρασης και χαλαρώνει τελείως. Τεσπα, μεγιά, καλοφάγωτο.


rsrGbGx.gif

#1796 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 28 November 2020 - 23:23

giphy.gif



#1797 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 29 November 2020 - 10:14

vectrapearl οταν παίζεις ποσο αθορυβο ειναι;

wdasa.png


#1798 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 29 November 2020 - 20:49

vectrapearl οταν παίζεις ποσο αθορυβο ειναι;

σε αρκετη ωρα παιχνιδιου(εγω εχω μαξ 3 ωρες συνεχoμενα)δεν ακουστικε κιχ απο ανεμιστηρες και το εχω στα 2 μετρα απο εκει που παιζει.


Edited by vectrapearl, 29 November 2020 - 20:49.

                                                                       


#1799 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 29 November 2020 - 22:43

στο ιντερνετ νομιζω διαβασα για 45 db περιπου κατι τέτοιο και είναι περίεργπ γιατι το λαπτοπ μου οταν πιανει 40 db κανει λιγο θορυβο

Edited by Erudinam, 29 November 2020 - 22:43.

wdasa.png


#1800 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 02 December 2020 - 11:53

Hazuki εφοσον εχουν εξαντληθει τα ps5, τα επομενα που θα φέρουν θα έχουν φτιάξει τυχον προβλήαμτα που υπήρχαν σε αυτα που εξαντληθηκαν?


wdasa.png