Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 2 votes

The Playstation World


  • Please log in to reply
1842 replies to this topic

#1591 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 01 August 2019 - 12:07

Εγώ κέρδισα σε λούνα παρκ μια 1:1 λουτρινη λευκή τίγρη, αλλά την άφησα στον αδερφό μου. Αν και άμα μπει διαρρήκτης με φακό, πιο πολύ θα τρόμαζε με το Φρέντυ.

#1592 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 03 September 2019 - 13:30

Πριν φύγω για διακοπές, ξεκίνησα να παίζω το Nioh.

Τελικά δεν είναι τόσο δύσκολο όσο το φανταζόμουν και έχει ωραίο Lore (αν εξαιρέσεις ότι ο πρωταγωνιστής είναι ένας δυτικός ξανθομπάμπορας που ήρθε να σώσει την Ιαπωνία από τα δαιμόνια) και καλό gameplay.

Μερικά βιντεάκια που είδα στο youtube λέει ότι έχει κάπου στις 200 οπότε έχει δουλίτσα.


rsrGbGx.gif

#1593 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 04 September 2019 - 19:37

Πάντως απ' ότι λέει εδώ, ο πρωταγωνιστής είναι βασισμένος σε αυτόν, οπότε τώρα ίσως σου φανεί πιο ενδιαφέρον το lore. :

 

Youtube Video

 

Άντε και sequel με τον Yasuke, afro samurai.


O6rrvsU.jpg


#1594 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 11 September 2019 - 11:25

μετα απο μικρη απουσια μπηκα δυναμικα!

οντας ασχετος με την σειρα παιχνιδιων του witcher αποφασισα να ξεκινησω το 3(γιατι τι να την κανεις την κοινωνικη ζωη σου?)για να δω προς τι ολος αυτος ο χαμος

αν και δεν εχω ιδεα και μαλλον πρεπει να ειμαι ακομα στο 10% του παιχνιδιου(ειμαι εκει που ψαχνω καραβι για να παω στα skallige isles)δειχνει το μεγαλο στορυ που κρυβει απο πισω και το ποσο καλα δομημενος ειναι ο κοσμος του...
τεραστιος ογκος πληροφοριων απο βιβλια-γραμματα-διαλογους,πολυ ωραιο το κομματι των πλασματων ο σχεδιασμος τους και το πως μερικες φορες μπλεκει μυθους που ξερουμε με την πραγματικοτητα τους στο παιχνιδι...

γενικα πολυ καλη αισθηση οταν το παιζω και με κανει να θελω να μπαινω να παιζω καθημερινα.κατι που ειναι στα πολυ + για μενα σε ενα παιχνιδι!

το μονο που ας πουμε μεχρι στιγμης βρισκω αρνητικο ειναι οτι παρα πολυ απο τους Npc's και καμια φορα και σημαντικοι npc ειναι τα ιδια μουτρα με απλους χωρικους πχ απλα αλλα μαλλια η αλλο καπελο για να μοιαζουν διαφορετικοι καταλαβαινω φυσικα οτι με τοσο κοσμο στο παιχνιδι ειναι αδυνατο να ειναι ολοι διαφορετικοι αλλα ...


Edited by vectrapearl, 11 September 2019 - 11:26.

                                                                       


#1595 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 11 September 2019 - 11:59

Τελείωνε έρχεται το cyberpunk 2077!

Άσχετο, πόσο πολύ μοιάζει με το Horizon Zero Dawn;


rsrGbGx.gif

#1596 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 11 September 2019 - 12:47

θα σου πω.
μοιαζουν αρκετα,ειδικα στο exploration,αλλα εμενα μου κανει σχεδον ιδιο με το red dead redemption σε αυτον τον τομεα!


                                                                       


#1597 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 11 September 2019 - 13:59

Α οκ, γιατί έχει πέσει πολύ η τιμή του και πλέον έχουν πακέτο όλα τα dlc οπότε με ψήνει να δοκιμάσω και γω το περίφημο witcher.


rsrGbGx.gif

#1598 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 12 September 2019 - 01:07

Πριν λιγο καιρο πηρα και τερματησα το witcher 3 και το dlc heart of stone μου μενει να τελειωσω και το blood and wine  απλα επειδη ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ παιχνιδι πραγματικα το παρατησα. Οχι επειδη βαρεθηκα απλα επειδη μου αρεσε παρα πολυ ηθελα να εχω κατι απο αυτο και για το μελλον.. :canthelp: Πραγματικα αξιζει ειναι σαν να βλεπεις μια σειρα απλα για να ξερετε εχει πολυ ιστορια δεν ειναι (το πηρα το τερματησα), μπορει να παιζεις και ολοκληρους μηνες αμα το πας αργα και εξερευνεις τον κοσμο. value for money 10/10, story 10/10, gameplay 8/10. graphics 10/10


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#1599 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 12 September 2019 - 09:00

Glad to hear, άντε να δούμε αν θα παίξει σαν μεταχειρισμένο στα public γιατί έχω κάτι ποντάκια ακόμα!  :hehehe:


rsrGbGx.gif

#1600 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 12 September 2019 - 09:48

εγω πηρα την GOTY edition απο το gamestation 12 ευρω αν δεν κανω λαθος.ποσο ποιο κατω το θες ρε και εσυ????εκτος αν το πας για τσαμπα με ποντους οποτε οκ!

θα συμφωνησω με τον oneZ αλλα εχω ενσταση στην βαθμολογια των γραφικων..8/10 με τιποτα. ποιο πολυ 7/10 και αυτο γιατι ειδικα στα cut scenes κατι textures σε περιβαλοντα και μαλιστα κοντινα οχι τιποτα δευτερευοντα backround εινα σχεδον 2D.επισης δεν ξερω αν ειναι η GOTY η ειναι ετσι το παιχνιδι αλλα εχει μερικα μικρα bugs που και που στα γραφικα αλλα μιλαμε για ασημαντα!

εγω παντως να πω την αμαρτια μου επειδη εχω πραμα να παιξω απο παιχνιδια και δεν εχω και πολυ χρονο το εβαλα στο just the story επιπεδο και το παω...δηλαδη ειμαι novigrad level 15 και σκεφτομαι να την κανω για skellige isles


                                                                       


#1601 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 12 September 2019 - 09:53

Μην μου πεις ότι το πήρες κάπου αρχές Αυγούστου από τα μεταχειρισμένα του; Το χα δει και γω ότι το χε χώμα αλλά είπα ότι έχω ένα σκασμό να παίξω κι αυτό είναι 100+ ώρες παιχνίδι minimum.

Μπορεί να το έχει παίξει στο pc, έχω δει μερικές συγκρίσεις και στο pc είναι αρκετά καλύτερο.


rsrGbGx.gif

#1602 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 12 September 2019 - 14:14

Κι εγώ το έχω αγορασμένο από καλή προσφορά αλλά περιμένω να παίξω το 2 πρώτα, γιατί δεν είμαι filthy casual.

 

Να φανταστείτε ότι το πρώτο το έπαιξα κατευθείαν σε hard και το τερμάτισα σχετικά άνετα, αλλά το 2 είναι τόσο μα τόσο πιο δύσκολο που κατάφερα να πεθάνω από την αρχή σε normal. Όταν το ξαναξεκίνησα συνειδητοποίησα ότι κρασάρει αν δεν κατεβάσω ένα patch που δεν βρίσκω και κάπως έτσι έμεινα μετέωρος.

 

Το να παίξει κανείς όλη την τριλογία έχει νόημα γιατί έχει ωραίο σύστημα με carry over. Ακόμα και στο 3 που βγήκε για κονσόλες και δεν μπορείς να κρατήσεις το save σου, απ' όσο έχω διαβάσει μπορείς να επιλέξεις στην αρχή ποια γεγονότα έχουν γίνει στην ιστορία με βάση της επιλογές σου στα προηγούμενα παιχνίδια.

 

Hardcore πράγματα.


O6rrvsU.jpg


#1603 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 13 September 2019 - 10:04

Δηλαδή αν έχεις παίξει το 1 μπορείς να συνεχίσεις με αυτό στο 2 και μετά στο 3; Τι λε ρεεεεεε!


rsrGbGx.gif

#1604 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 13 September 2019 - 10:28

Μην μου πεις ότι το πήρες κάπου αρχές Αυγούστου από τα μεταχειρισμένα του; 

 

ooooo yes :x3:

 

 

Το να παίξει κανείς όλη την τριλογία έχει νόημα γιατί έχει ωραίο σύστημα με carry over. Ακόμα και στο 3 που βγήκε για κονσόλες και δεν μπορείς να κρατήσεις το save σου, απ' όσο έχω διαβάσει μπορείς να επιλέξεις στην αρχή ποια γεγονότα έχουν γίνει στην ιστορία με βάση της επιλογές σου στα προηγούμενα παιχνίδια.

 

Hardcore πράγματα

αυτο ισχυει και επειδη δεν καταλαβαινα πηρα τηλ κολλητο που τα εχει παιξει ολα  για να μου πει τι να κανω.


πρακτικα στις κονσολες επειδη δεν εχεις το save οπως στο pc,στο πρωτο 3ωρο του παιχνιδιου στο εχουν μασκαρεψει σαν συνεντευξη-ανακριση πριν δεις εναν βασιλια και σου κανουν ερωτησεις που εχουν σχεση με το 2 και σε καθε ερωτηση αυτο που απαντας σεταρει το game για να παιξεις


πανεξυπνο και προσωπικα δεν θυμαμαι αλλο Game να εχει κανει κατι παρομοιο!

εντωμεταξυ ειναι πνιγμενο στα easter eggs .δεν ξερω τι κολλημα εχει η cd project αλλα αν δειτε βιντεακια πραγματικα ειχει 100αδες..αυτο εμενα μου αρεσει γιατι δειχνει dev team που γουσταρε αυτο που εφτιαχνε!

 


                                                                       


#1605 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 13 September 2019 - 11:24

Δηλαδή αν έχεις παίξει το 1 μπορείς να συνεχίσεις με αυτό στο 2 και μετά στο 3; Τι λε ρεεεεεε!

Από το 1 στο 2 μέχρι και το equipment σου κάνει carry over. Αν και είναι rebalanced και δε νομίζω να δίνουν ουσιαστικό προβάδισμα, άσε που το σύστημα μάχης είναι reworked από το μηδέν, και ο χειρισμός έγινε πανδύσκολος, το equipment μας μάρανε...


Edited by Kamui, 13 September 2019 - 12:25.

O6rrvsU.jpg