Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

my "Art"work


  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#76 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 26 July 2013 - 12:54

Με εντυπωσίασε πολύ η ξανθούλα....η λέξη σέξι ταιριάζει νομίζω the best. Θέλω και εγώ τέτοια φράντζα

Όσον αφορά το τελευταίο σου έργο, παρατήρησα ότι το κεφάλι είναι δυσανάλογο του σώματος,κάνω λάθος?? Ήθελες να πετύχεις κάτι με αυτό ή έτσι σου βγήκε? Επίσης, πάντα οι μεγάλες μύτες για μένα είναι αντιαισθητικές.....Δεν μπορώ να σου πω να τις κάνεις πιο μικρές ή να τις <<γλύψεις>>, γιατί έτσι μπορεί να σου αρέσουν εσένα,είναι θέμα καθαρά γούστου....

Προτείνω επίσης την πρόσθεση περισσότερης λεπτομέρειας στο σώμα της κοπελιάς (λαστ έργο)...περισσότερες γραμμές----> ένας χάρτης του σώματος συγκεκριμένα   :D .....

Τέλος, μια πολύ-πολύ προσωπική συμβουλή...Στα σκίτσα που δεν χρωματίζεις και που δεν είναι αφηρημένα,προτείνω να δίνεις περισσότερο έμφαση σε κάποιες γραμμές που θες να αναδειχθούν πατώντας τες με κάποιο πενάκι μαύρου (το πιο σύνηθες) ή κάποιου άλλου χρώματος...Κι αν ήδη οι υπόλοιπες γραμμές είναι bold απλώς κάνεις πιο χοντρή τη γραμμή...Κοίτα,πρότεινα πενάκι, διότι πιστεύω θα είναι το πιο βολικό και ο ρόλος του είναι να τονίζει τις περισσότερες φορές,αλλά αν δεν είναι εύκαιρο, τότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις οτιδήποτε, κυριολεκτικά! Το σχέδιο παίρνει άλλη όψη.

kιπ ον


Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#77 olgidio

olgidio

    Ecchified!!

  • Members
  • 240 posts

Posted 30 July 2013 - 14:28

Attached File  IMG_9953.JPG   102.05KB   0 downloads

πρώτη προσπάθεια με μελάνι

 

Attached File  IMG_9955.JPG   145.59KB   0 downloads

δεύτερη προσπάθεια με μελάνι

 

Attached File  IMG_9957.JPG   128.62KB   0 downloads

τρίτη προσπάθεια με μελάνι

 

 

όλσο, δεν έχω ιδέα από φόρμες  :terror2:


my Anime list
my Manga list

I wish I could get rid of the spelling mistakes that dirty the world... :if:

#78 olgidio

olgidio

    Ecchified!!

  • Members
  • 240 posts

Posted 27 September 2013 - 18:21

Spoiler: nsfw

 

Attached File  008.JPG   122.88KB   0 downloads

random doodle ενώ έκανα ναργιλέ

 

 

In other news, χάλασε το pc, και στο service δεν κάναν backup τίποτε, πότε έχασα όλα μου τα αρχεία. :(


my Anime list
my Manga list

I wish I could get rid of the spelling mistakes that dirty the world... :if:

#79 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 27 September 2013 - 18:37

OUCH, I know that feel. τουλάχιστον έχεις αρκετό traditional stuff ανευ pc και uploads όπως σαυτό το thread..

 

 

keep them coming, ελπίζω  να ασχόλείσαι και με μελάνι όπως στα πιο πάνω σχέδια, καθώς έχουν αρκετό ενδιαφέρον και potential :thumbup:



#80 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 27 September 2013 - 19:53

Πολύ ωραία είναι όλα! Μπράβο! Έχεις βελτιωθεί πάρα πολύ και ειδικά τα μελάνια είναι πολύ όμορφα!!



#81 olgidio

olgidio

    Ecchified!!

  • Members
  • 240 posts

Posted 07 January 2014 - 19:31

Spoiler: nsfw

work in progress. never ending progress it seems. Μισή ώρα δουλειά και το έχω αφήσει εκεί.. κατά τα άλλα βαριέμαι να φωτογραφήσω όλα τα υπόλοιπα που έχω φτιάξει.  :unlucky:


my Anime list
my Manga list

I wish I could get rid of the spelling mistakes that dirty the world... :if:

#82 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 02 February 2014 - 12:09

Πολύ ωραίο! Συνεχίζεις να τα κάνεις με το ποντίκι ή πήρες γραφίδα τελικά; 

 

Μ'αρέσει το σώμα της πάρα πολύ, και τα χρώματα που του έχεις βάλει είναι πάρα πολύ ταιριαστά γιατί δεν το κάνουν flat, αλλά σε κάνουν να καταλαβαίνεις που υπάρχει όγκος! 



#83 olgidio

olgidio

    Ecchified!!

  • Members
  • 240 posts

Posted 03 February 2014 - 23:38

Πολύ ωραίο! Συνεχίζεις να τα κάνεις με το ποντίκι ή πήρες γραφίδα τελικά; 

 

Μ'αρέσει το σώμα της πάρα πολύ, και τα χρώματα που του έχεις βάλει είναι πάρα πολύ ταιριαστά γιατί δεν το κάνουν flat, αλλά σε κάνουν να καταλαβαίνεις που υπάρχει όγκος! 

 με το ποντίκι ακόμη δυστυχώς.. 


my Anime list
my Manga list

I wish I could get rid of the spelling mistakes that dirty the world... :if:

#84 olgidio

olgidio

    Ecchified!!

  • Members
  • 240 posts

Posted 06 February 2015 - 02:45

tsunemori akane από το psycho pass.

\9πήρα graphic tablet)

 

από τα αγαπημένα μου anime, από τους αγαπημένους μου χαρακτήρες.

Attached Files


my Anime list
my Manga list

I wish I could get rid of the spelling mistakes that dirty the world... :if:

#85 olgidio

olgidio

    Ecchified!!

  • Members
  • 240 posts

Posted 03 April 2015 - 06:50

Αποφάσισα να ασχοληθώ λίγο παραπάνω.

Όλα είναι requests για το deviant tart εκτός από την Μέδουσα (η πράσινη τύπισσα) και το ασπρόμαυρο τα οποία έγιναν σε κάποιο διάλειμμα.

επειδή είναι τεράστια τα αρχεία, ποστάρω με λινκ

 

http://orig12.deviantart.net/05dd/f/2015/092/9/f/medusa_by_fairy_of_the_woods-d8o6rz3.png   

 

http://orig13.deviantart.net/4e7e/f/2015/066/a/a/speedpaint1___moth_mother_by_fairy_of_the_woods-d8kqzt7.png

 

http://orig11.deviantart.net/e9b2/f/2015/092/1/8/mechapuff_by_fairy_of_the_woods-d8o2jzb.png

 

http://orig10.deviantart.net/8345/f/2015/071/d/b/laura_by_fairy_of_the_woods-d8lfdda.png

 

http://orig03.deviantart.net/3a9a/f/2015/066/f/4/zira_commission_by_fairy_of_the_woods-d8kus2c.png


my Anime list
my Manga list

I wish I could get rid of the spelling mistakes that dirty the world... :if: