Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Greek Anime Magazine


  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#31 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 22 April 2008 - 14:25

Κυριε Φαντομά, ζητώ άδεια ν'ανοίξω θρεντ για τα άτομα που ενδιαφέρονται, μπας και το work it out...

#32 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 22 April 2008 - 14:27

Κυριε Φαντομά, ζητώ άδεια ν'ανοίξω θρεντ για τα άτομα που ενδιαφέρονται, μπας και το work it out...


Γιατι αυτο εδω δεν μας κανει:wooi2:Με ενα ωραιοτατο edit στο πρωτο Post ολα γινονται:drink:

#33 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 22 April 2008 - 14:29

off-topic : Αφού πρέπει να'χουμε την άδεια Admin-Mod, για να μας συντονίσει.

#34 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 22 April 2008 - 14:31

Αυτο λεω και εγω οτι οποιαδηποτε στιγμη μου λεει εμενα καποιος mod/admin και το κανονιζω:drink:Η ακομα και ο ιδιος (κατσε να μαζεψουμε ατομα πρωτα:bath:)

#35 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 22 April 2008 - 14:38

Μην βιάζεστε ρε παιδιά, όλα θα γίνουν, απλά αυτήν την περίοδο έχουμε πολλά στο κεφάλι μας. Το ότι υπάρχει όμως όρεξη είναι καλό σημάδι.

Γιατι αυτο εδω δεν μας κανει:wooi2:Με ενα ωραιοτατο edit στο πρωτο Post ολα γινονται:drink:

Αν αλλάξεις το πρώτο Post, τότε το μεγαλύτερο μέρος της συζήτησης θα είναι εκτός θέματος :wis:. Άφησέ το όπως είναι και θα σας ενημερώσουμε εφ' όσον ξέρουμε πως ενδιαφέρεστε.

E5VV38U.jpg


#36 drtim

drtim

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 22 April 2008 - 21:33

σιγουρα θα το υποστηριζα αν βεβαια ειχε μια αξιοπρεπη παρουσια και υλη και αυτο που θελω να πω ειναι να μην βγει μονο και μονο για να τα "παρει" απο το κοινο των anime οπως αλλα περιοδικα που ασχολουνται με ενα συγκεκριμενο θεμα με μικρο κοινο , αλλα να βγει απο ατομνα που θα αγαπουν κι αυτα οσο και οι αναγνοστες τα anime

#37 Ephialtes

Ephialtes

    Ashigaru

  • Members
  • 570 posts

Posted 22 April 2008 - 21:49

σιγουρα θα το υποστηριζα αν βεβαια ειχε μια αξιοπρεπη παρουσια και υλη και αυτο που θελω να πω ειναι να μην βγει μονο και μονο για να τα "παρει" απο το κοινο των anime οπως αλλα περιοδικα που ασχολουνται με ενα συγκεκριμενο θεμα με μικρο κοινο , αλλα να βγει απο ατομνα που θα αγαπουν κι αυτα οσο και οι αναγνοστες τα anime


ρε τσαμπα θα ειναι!!!

Ποσοι ειμαστε μεχρι στιγμης; 4;

Posted ImagePosted Image


#38 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 22 April 2008 - 21:57

ρε τσαμπα θα ειναι!!!

Ποσοι ειμαστε μεχρι στιγμης; 4;



Εε?:nosey:

#39 sas

sas

    ++Otaku-chan++

  • Members
  • 398 posts

Posted 22 April 2008 - 22:03

Μάλλον 6...αν είμαι σωστή στο μέτρημα...:emptyonexg1:

Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image
Click the hatchlings and save them!!!




#40 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 22 April 2008 - 22:06

Για τελευταία φορά, αφήστε το θέμα "aNiMe//GR Magazine" στην άκρη και συνεχίστε το θέμα που αναφέρεται στο πρώτο post. Όποτε έχουμε νεότερα θα σας ενημερώσουμε όλους :wis:

E5VV38U.jpg


#41 nancy_neko

nancy_neko

    Anime Fan

  • Members
  • 233 posts

Posted 24 April 2008 - 12:54

ρε guys προς στιγμην νομιζα οτι υπαρχει τετοιο περιοδικο στη ελλαδα και χαρηκα!!!:uhh:εγω βασικα αμα υπηρχε τετοιο περιοδικο θα το αγοραζα στα σιγουρα!!!!!!:thatsit:
[SIGPIC]Battousai_Blood_version copy.jpg[/SIGPIC]

#42 Kon_Okami

Kon_Okami

    TYPE-MOON fanboy \(^_^)/

  • Members
  • 562 posts

Posted 01 May 2008 - 04:09


Βέβαια τώρα είμαστε πολύ περισσότεροι και έχουμε περισσότερες γνώσεις πάνω στα anime απ' ότι πριν 3 χρόνια. Υπάρχουν άτομα που θα ήθελαν να αναβιώσουν το aNiMe//GR Magazine ? Το μόνο που χρειάζεται είναι αγάπη για το αντικείμενο (anime) και όρεξη για γράψιμο.


Ι know that I'm going off topic again αλλά από 1η Ιούνη και μετά count me in too!!!!!!!

On topic τώρα εγώ θα γούσταρα τρελά να υπήρχε κάτι τέτοιο(σε λογικές πάντα τιμές) και σίγουρα θα το έπαιρνα. Αν και κατά πάσα πιθανότητα θα πάτονε γενικά γιατί έχουν μαύρα μεσάνυχτα οι περισσότεροι στο θέμα anime/manga

Posted Image


#43 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 01 May 2008 - 17:55

Εγω θυμαμαι τοτε που ειχατε βγαλει στο forum το πρωτο τευχος του anime//gr magazine και μου αρεσε πολυ. Περιμενα πως και πως να συνεχισει :D:D Τωρα αμα ξανα υπαρξει κατι παρομοιο θα μου αρεσε πολυ

#44 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 01 May 2008 - 18:20

Είχα πάρει 2 τεύχη του Akatsuki και στην αρχή χάρηκα γ τν προσπάθεια αλλά το περιεχόμενη δν έλεγε τόσο... Για Reviews όλοι πιστεύω δεν περιμένουμε ενα μηνιαίο περιοδικό =/ Βέβαι μου άρεσαν τα αρθρα γ τν Ιαπωνία, την κουλτούρα κ αυτά αλλά δν είναι αρκετά για να κρατήσουν ενα περιοδικό =/... Οσο για τις ιστοριες ενταξει απο καποιο chapter κ μετά ακομα κ εγώ βαρεθηκα να τις διαβαζω >_>

#45 koukouroukou

koukouroukou

    Anime Newbie

  • Members
  • 52 posts

Posted 02 May 2008 - 00:08

Διάβασα όλη τη συζήτηση που έχετε κάνει εδώ σχετικά με το περιοδικό και θα ήθελα να σας πω την άποψη μου.

Ουσιαστικά ας πούμε πως υπάρχουν δύο κατηγορίες. Αυτοί που ξέρουν από anime manga κτλ πάρα πολύ καλά οπότε λογικά δεν θα το πάρουν και αυτοί που δεν ξέρουν τίποτα οπότε και πάλι δεν θα το πάρουν γιατί είναι λογικό πως δεν θα πάρει κάποιος ένα περιοδικό που δεν τον ενδιαφέρει και δεν έχει ιδέα τι είναι αυτό.

Πιστεύω όμως ότι υπάρχει και μία τρίτη κατηγορία. Θα σας φέρω για παράδειγμα τον εαυτό μου. Είμαι σχετικά καινούρια στον χώρο και δεν έχω πολλές γνώσεις. Μου αρέσει όμως και θέλω να μάθω περισσότερα. Σίγουρα έχω σαν βασική πηγή πληροφοριών το internet αλλά οι περισσότερες πληροφορίες που μπορεί να βρει κανείς είναι στα Αγγλικά. Από την άλλη πάλι ένα περιοδικό θα μπορούσα να το ανοίξω και οπουδήποτε (δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να κουβαλώ παντού, μαζί μου τον υπολογιστή μου ακόμα!) ακόμα και στη δουλειά μου χωρίς να έχω πρόβλημα. Λογικά θα είναι προσιτό ακόμα και σε αυτούς που δεν έχουν καθόλου υπολογιστή.

Επίσης είναι και ένας τρόπος διαφήμισης για τα anime και τα manga. Είναι αλήθεια πως αρκετός κόσμος δεν έχει ιδέα. Στο χέρι μας όμως είναι να βοηθήσουμε να μάθουν και οι άλλοι τι είναι αυτό. Είμαι σίγουρη πως οι περισσότεροι που θα μάθουν περί τίνος πρόκειται και θα δουν και κάτι θα κολλήσουν. Άρα ένα περιοδικό θα βοηθούσε ακόμα περισσότερο.

Θυμάμαι πριν μερικά χρόνια (που ήμουν πολύ πιο άσχετη απ' ότι τώρα) είχα δει στην τηλεόραση να διαφημίζει ένα περιοδικό manga. (Είχα πάντα βέβαια κόλλημα με τα σκίτσα, με γοήτευαν χωρίς να ξέρω λεπτομέρειες) Πήγα σε όλους τους περιπτεράδες της γειτονιάς και δεν το είχε κανείς. Απογοητεύτηκα πάρα πολύ και δυστυχώς ούτε που ξανάκουσα τίποτα γιαυτό.

Άρα λοιπόν πιστεύω πως ένα τέτοιο περιοδικό είναι απαραίτητο για τους φαν του είδους (έτσι κι αλλιώς κανείς δεν τα ξέρει όλα) αλλά και γιαυτούς που θέλουν να μάθουν.