Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Greek Anime Magazine


  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#16 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1.655 Δημοσιεύσεις:
  • LocationThe city upon the hill

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2008 - 00:19

Υπάρχουν άτομα που θα ήθελαν να αναβιώσουν το aNiMe//GR Magazine ? Το μόνο που χρειάζεται είναι αγάπη για το αντικείμενο (anime) και όρεξη για γράψιμο.


Αν αυτό το ενοείς σοβαρά, όχι απλά ψήνομαι αλλά έχω πάρει φωτιά:congrats:

phm@όχι, ενοώ το Akaksuki, κυκλοφορούσε ένα τεύχος το μήνα να θυμάμαι σωστά έχοντας νέα για το είδος, αφιερώματα και 3 ιστορίες γραμμένες απο μία κορεάτισα και μία γερμανίδα, έχοντας τη σχεδιαστική νοοτροπία των manga (αργότερα βγήκαν και αυτόνομα απο την Anubis Comics). Υπάρχει και τόπικ αλλά δεν θυμάμαι που.

Spoiler:

Δημοσιευμένη  εικόνα

#17 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2.833 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2008 - 02:05

ΥΓ:Δεν ήξερα που έπρεπε να το βάλω οπότε mods κάντε καμιά δουλειά όλο κάθεστε:hahaha:


Posted Image.....:P

Εγω εδω απαντω λεγοντας οτι αν ηταν πριν λιγα χρονια,πιθανον και να ειχα ενα,εστω και μικρο,ενδιαφερον...οπως πχ διαβαζα Games και Game Pro παλια..

Σημερα ωστοσο θα το σνομπαρα...τωρα πια εχω χασει καθε ενδιαφερον για περιοδικα..πανω κατω οτι θες το βρισκεις απο το internet και στα ταξιδια το iPod μου φαινετε πολυ πιο καλο...μεχρι και ταινιες/ανιμε μπορω να δω...

#18 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2008 - 13:23

Anime-mag in greece only as a fanzine without any dl relations :hahaha:
rsrGbGx.gif

#19 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2008 - 16:54

Παιδιά εγώ μέσα είμαι. Αν μαζέψουμε καμια ομάδα το ξαναξεκινάμε. Pyramid, συννενοήσου μαζί μου αν είσαι σοβαρά μέσα να το κάνουμε πραγματικότητα.

#20 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5.461 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2008 - 17:11

Ήρεμα παιδιά, συντονιστής θα είναι κάποιος από τους Admins/Mods. Για την ώρα θέλουμε απλά να ξέρουμε αν υπάρχει ενδιαφέρον :Blissfull:

E5VV38U.jpg


#21 sas

sas

    ++Otaku-chan++

  • Members
  • 398 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2008 - 17:35

Ήρεμα παιδιά, συντονιστής θα είναι κάποιος από τους Admins/Mods. Για την ώρα θέλουμε απλά να ξέρουμε αν υπάρχει ενδιαφέρον :Blissfull:

Εννοείται ότι συντονιστής θα είναι κάποιος admin/moderator...Όσο για το ενδιαφέρον ίσως πρέπει να ανοίξουμε ένα σχετικό thread για να δούμε αντιδράσεις!:orly: Πιστεύω ότι θα μαζευτεί μια μεγάλη ομάδα!!! Πόσα άτομα περίπου θέλουμε?

Δημοσιευμένη  εικόνα
Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα
Click the hatchlings and save them!!!




#22 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2008 - 17:53

με ενα average 8 λογικα...

#23 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1.655 Δημοσιεύσεις:
  • LocationThe city upon the hill

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2008 - 17:57

phm@όχι, ενοώ το Akaksuki, κυκλοφορούσε ένα τεύχος το μήνα να θυμάμαι σωστά έχοντας νέα για το είδος, αφιερώματα και 3 ιστορίες γραμμένες απο μία κορεάτισα και μία γερμανίδα, έχοντας τη σχεδιαστική νοοτροπία των manga (αργότερα βγήκαν και αυτόνομα απο την Anubis Comics). Υπάρχει και τόπικ αλλά δεν θυμάμαι που.


Μιάς και το είχα αναφέρει

http://www.anime.gr/forums/manga-%C3%E5%ED%E9%EA%DC/431-akasuki-shoujo-manga-%E1%F0%FC-%F4%E7%ED-anubis.html
Δημοσιευμένη  εικόνα

#24 Ephialtes

Ephialtes

    Ashigaru

  • Members
  • 570 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2008 - 19:48

Μεσα ειμαι και εγω, θα μπορουσα να γραψω κανα review, να μεταφρασω κανενα και οτιδηποτε αλλο...

Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα


#25 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2008 - 23:43


Βέβαια τώρα είμαστε πολύ περισσότεροι και έχουμε περισσότερες γνώσεις πάνω στα anime απ' ότι πριν 3 χρόνια. Υπάρχουν άτομα που θα ήθελαν να αναβιώσουν το aNiMe//GR Magazine ? Το μόνο που χρειάζεται είναι αγάπη για το αντικείμενο (anime) και όρεξη για γράψιμο.

Sure, count me in.

Δημοσιευμένη  εικόνα


#26 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1.116 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Απρίλιος 2008 - 00:11

H κυκλοφορία ενός ελληνικού περιοδικού για anime φυσικά και θα ήταν ευπρόσδεκτη. Καλή ιδέα, κατα την ταπεινή μου άποψη, θα ήταν να δινόταν ως δωρέαν ένθετο μαζί με γνωστή εφημερίδα όπως γίνεται και με το περιοδικό 9.

#27 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1.348 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθήνα

Καταχωρήθηκε 22 Απρίλιος 2008 - 10:17

H κυκλοφορία ενός ελληνικού περιοδικού για anime φυσικά και θα ήταν ευπρόσδεκτη. Καλή ιδέα, κατα την ταπεινή μου άποψη, θα ήταν να δινόταν ως δωρέαν ένθετο μαζί με γνωστή εφημερίδα όπως γίνεται και με το περιοδικό 9.



Το 90% των περιοδικων που δινονται απο εφημεριδες πεταγονται επιτοπου.Μονο το dvd κρατιεται.Δεν νομιζω οτι ειναι και η καλυτερη ιδεα.Αλλα τωρα θα μου πεις αυτος που δεν εχει ιδεα τι ειναι anime θα παει να παρει ενα ξεμπαρκο περιοδικο για αυτα?Δυσκολο οντως.Και εδω που τα λεμε ουτε εγω θα επαιρνα την εφημεριδα:nosey:
Σκεφτηκα και διαφημηση στην tv/ραδιοφωνο:Βλεπατε dragonball μικροι?Αγωνιουσατε με τις περιπετειες του Drake?Κλαίγατε με την candy candy? Ε τοτε αυτο ειναι το περιοδικο για εσας:congrats::hahaha:

#28 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2.833 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Απρίλιος 2008 - 13:10

Αγωνιουσατε με τις περιπετειες του Drake?


Δεν τον ξερω τον κυριο...

#29 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1.348 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθήνα

Καταχωρήθηκε 22 Απρίλιος 2008 - 13:46

Δεν τον ξερω τον κυριο...


Με τον Drake aka Luffy και τον BlackJack aka Zoro
Οκ τωρα?:deadga6:
Πλακα πλακα μια παλια ιδεα σας θύμισα και πωρωθήκατε:congrats:
Αμα το εκδώσουμε τελικα θελω να εχει το ονομα μου στα special thanks:wooi2:

Spoiler:


#30 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2.833 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Απρίλιος 2008 - 14:07

Ναι πλακα εκανα ρε Heli,τα θυμαμαι τα greek names...

Αν γινει το περιοδικο θα σου δωσουμε την στηλη School Rumble!:P