Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Nigh†'s ArtWorK


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 skyrios

skyrios

    Anime Newbie

  • Members
  • 59 posts

Posted 17 April 2008 - 08:58

Γεια σας!!Με λένε Τάσο και είμαι 16(σχεδον 17:tensai:)
Ζωγραφίζω απο τότε που θυμάμαι τον ευατό μου και τον τελευταίο καιρο έχω αρχίσει να ζωγραφίζω και στο pc μέσω ενώς tablet της wacom(bamboo)
Είδα ότι "πολλοί" ανεβάζουν τις δουλείες τους εδώ στο forum, έτσι είπα να ανεβάσω και γω,με σκοπό να λάβω κριτική!και όσο ποιο αναλυτική γίνετε(αν γίνετε).
Για μένα η αρνητική κριτική είναι καλυτερη απ την επιβράβευση γιατί μου δίνει κίνητρο βελτίωσης!
ξεκινάω λοιπόν με το δεύτερο(γιατι το πρώτο πλέον δεν μου αρεσει:emptyonexg1:)

Maira... by ~Skyrios on deviantART

και το τρίτο....

blue crystal...red power by ~Skyrios on deviantART

προς το παρόν αυτά έχω κάνει από σχέδιο,
μες στο deviantArt όμως έχω και "έργα" στην κατηγορία "Φωτοφραφία"
αν θέλετε δείτε κι αυτά, και πείτε μου

Ευχαριστώ πολυ για το χρόνο σας
Night (aka skyrios :))
:8):

#2 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 17 April 2008 - 18:46

Και τα δυο λένε! Αλλά μ'αρέσει το 2ο περισσότερο, καθώς έχει μια ωραία φάση, το σώμα είναι πιο καμπυλωτό, ενώ το ρούχο στο χαρτί...(αν με καταλαβαίνεις)

Γενικά να προσέχεις την ανατομία, όπως στην Maira, τα μάτια είναι λίγο κάπως...με ενα ρυζοχαρτουλι είσαι κομπλέ! Γενικά: Ftw :P Keep γκοϊνγκ!

#3 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 20 April 2008 - 22:43

Φιλε skyrios καλοςηρθες...Το πρωτο λινκ δεν μου το ανοιγει...Οσο για το δευτερο ειναι αρκετα καλο με πολα περιφωρια βελτιοσης...
Keep it up m8
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#4 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 14 May 2008 - 00:28

Δεν θέλω να γίνομαι κακός αλλά θέλεις ακόμα δαυλιά(οπός και εγώ έξαλλου:thatsit:)

#5 skyrios

skyrios

    Anime Newbie

  • Members
  • 59 posts

Posted 16 May 2008 - 09:26

Δεν θέλω να γίνομαι κακός αλλά θέλεις ακόμα δαυλιά(οπός και εγώ έξαλλου:thatsit:)

Οχι δεν είναι θεμα "κακίας" το ξέρω οτι θέλω δουλεία,γι αυτό και θελω την κριτική!απλος το οτι μου λες ενα ξερό "θέλεις δουλεία" :terror2:(Κατι που μου είναι ιδι γνωστό) δεν με βοηθάει και τοσο...αν μπορεις ανελυσε το λιγο...:kakashithumbup:
ευχαριστώ!

#6 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 17 May 2008 - 21:39

Λοιπόν από πού να αρχίσω:yawn2:? Χμμμ από το κεφάλι…τα μάτια τα έχεις βαλι πολύ ψιλά και είναι μακριά το ένα από το άλλο με αποτέλεσμα τα σχεδία (τουλάχιστο αυτά που είδα) να μοιάζουν λίγο αλλήθωρα:blurah5:. Όταν σχεδιάζουμε ένα κεφάλι τα μάτια είναι είτε ακριβός στην μέση ή λίγο ποιο κάτω (εγώ προτιμάω ποιο κάτω) επίσης στο ανφάς η απόσταση ανάμεσα τους είναι 1 μάτι (με πολύ πολύ λίγες αποκλίσεις όσο να μην είναι άσχημο το αποτέλεσμα) . Επίσης η αναλογίες μετάξι άντρα και γυναίκα είναι διαφορετικές:thatsit:…οπός ξέρεις δεν μοιάζουν σωματικά . Η γυναίκα στους ώμους είναι μισό κεφάλι αριστερά και δεξιά από το κεφάλι η από ένα από την μέση του σόματος ενώ στον άντρα είναι ένα ολόκληρο ([FONT="]ένταξη άδω παίζουν η αναλογίες αλλά αυτές είναι συνήθως[/FONT]) . Ελπίζω πως τα ξέρεις αυτά…τώρα εκεί που το χάλασες είναι στην μέση στην Μαρία για παράδειγμα την έχεις κανί να μοιάζει με άντρα:frozen:, γιατί? Πολύ απλά η γυναίκες ανάγουν στο κάτω μέρος (σους η πρόστυχη να μην μιλήσουν:hehehe:) δηλαδή τι τις λίπη μα φυσικά καμπύλες:nbleed:!!! Έχεις δει γυναίκα χωρείς καμπύλες (και πιασίματα:awww:) ? Άλλο επίσης είναι τα χεριά…το χέρι χωρίζετε σε 2 ισα μερί δηλαδή η απόσταση από τον ώμο μέχρι τον αγγόνα και από τον αγγόνα μέχρι τον καρπό είναι ισι:thatsit:!! Παντός μια χαρά το πας με το στήθος (άραγε γιατί?:hehehe:) .Αυτά από θεωρία και αυτά νομίζω είναι τα κύρια μερί που εμφανίζεις αδυναμίες ή τουλάχιστο αυτά βλέπω εγώ από τα σχεδία που μας δείχνεις. Μπορείς εύκολα να βρεις tutorials στο deviantart:thatsit: . Αυτά από μένα συνέχισε να ζωγραφίζεις η θεωρία είναι εύκολη αλλά το να πετέχιες αυτά που ξέρεις είναι το δύσκολο και μην παρατήσεις το σχέδιο σου!!! Θα το μετανιώνεις αν το κανεις… keep walking

#7 JoHnAroC

JoHnAroC

    Kοκορνιογκος για παντα!!!

  • Members
  • 175 posts

Posted 18 May 2008 - 19:00

colours are perfect...μεχρι εκει...
Posted Image
πραγματικα θελω να ψοφησω

#8 skyrios

skyrios

    Anime Newbie

  • Members
  • 59 posts

Posted 18 May 2008 - 20:18

colours are perfect...


ευχαριστώ! :D

.μεχρι εκει...


εννοεις οτι δν είναι ομως καλό σχεδιαστικά?:emptyonexg1:

#9 JoHnAroC

JoHnAroC

    Kοκορνιογκος για παντα!!!

  • Members
  • 175 posts

Posted 18 May 2008 - 20:28

εννοω...ελειψη του στοιχειωδη κανονα του σωματος...τα μοντελα μοιαζουν καχεκτικα και πασχουν απο ασυτια...θελουν ογκο...2ον καπα κλπ κλπ...τπτ το ιδιαιτερο τπτ το φοβερο...μελετη σωματος και παλι μελετη σωματος...
αλλα τα χρωματα ειναι τελεια...μακαρι να κανα και γω χρωμα
Posted Image
πραγματικα θελω να ψοφησω

#10 skyrios

skyrios

    Anime Newbie

  • Members
  • 59 posts

Posted 18 May 2008 - 21:52

o0kZz!το ξέρω εχω μπόλικη δουλεία ακόμα!λεω τώρα μες τη βδομάδα να αρχίσω ενα καινούριο!:D

#11 JoHnAroC

JoHnAroC

    Kοκορνιογκος για παντα!!!

  • Members
  • 175 posts

Posted 18 May 2008 - 21:58

0κ καλο θα σου κανει ^^:drink:
Posted Image
πραγματικα θελω να ψοφησω

#12 Megi ♥

Megi ♥

    .:DMS:.

  • Members
  • 224 posts

Posted 18 May 2008 - 22:17

πολύ καλή προσπάθεια :)

Even though "I want to be loved" in my own way, it fills me, but I can't see you
I just have the feeling that I'll never see you again...
I want to tell you that, but I can't find the right words
Maybe it's okay if I lie, but I can't even say "Don't go away"


#13 skyrios

skyrios

    Anime Newbie

  • Members
  • 59 posts

Posted 21 May 2008 - 18:45

πολύ καλή προσπάθεια :)



ευχαριστώ πολυ!!

#14 skyrios

skyrios

    Anime Newbie

  • Members
  • 59 posts

Posted 21 May 2008 - 18:47

Χτες το βράδυ τελείωσα την επεξεργασία μιας φωτογραφίας που δούλευα αρκετό καιρό και με δυσκόλεψε μπορώ να πω! "Αφήνω" λοιπόν το link και περιμένω comments και κριτική και σ αυτήν!:try:

Tenshi's Rising by ~Skyrios on deviantART
:thatsit:

#15 JoHnAroC

JoHnAroC

    Kοκορνιογκος για παντα!!!

  • Members
  • 175 posts

Posted 21 May 2008 - 18:50

Χτες το βράδυ τελείωσα την επεξεργασία μιας φωτογραφίας που δούλευα αρκετό καιρό και με δυσκόλεψε μπορώ να πω! "Αφήνω" λοιπόν το link και περιμένω comments και κριτική και σ αυτήν!:try:

Tenshi's Rising by ~Skyrios on deviantART
:thatsit:


ωραιο και δενουν μεταξυ τους..μια ερωτηση εσυ εισαι αυτος?
Posted Image
πραγματικα θελω να ψοφησω